Konsultacja merytoryczna:

Flegamina junior o smaku truskawkowym

Syrop FLEGAMINA JUNIOR o smaku truskawkowym zawiera jako substancję czynną bromoheksyny chlorowodorek, który jest lekiem wykrztuśnym, upłynniającym wydzielinę z dróg oddechowych. Lek ułatwia odkrztuszanie i oczyszczanie oskrzeli.

Wskazaniem do stosowania leku FLEGAMINA o smaku truskawkowym są ostre i przewlekłe choroby dróg oddechowych, przebiegające z zaburzeniami odkrztuszania i usuwania śluzu.

Jaki jest skład Flegamina junior o smaku truskawkowym, jakie substancje zawiera?

5 ml (1 łyżka miarowa) syropu zawiera jako substancję czynną 2 mg bromoheksyny chlorowodorku oraz substancje pomocnicze: kwas cytrynowy jednowodny, glukozę, metylu parahydroksybenzoesan, aromat truskawkowy, koszenilę w postaci 7,5% roztworu barwnika, wodę oczyszczoną.

Zobacz listę produktów zawierających substancje: .

Dawkowanie preparatu Flegamina junior o smaku truskawkowym – jak stosować ten lek?

Lek FLEGAMINA JUNIOR o smaku truskawkowym należy zawsze stosować zgodnie z zaleceniami podanymi w poniższej ulotce.
W przypadku wątpliwości należy skontaktować się z lekarzem lub farmaceutą.

Przedawkowanie – zastosowanie zbyt dużej dawki

Dotychczas nie opisano objawów przedawkowania leku.
W przypadku przedawkowania należy podać węgiel aktywowany. Jeśli będzie konieczne, lekarz zaleci wykonanie płukania żołądka i zastosuje leczenie objawowe.

W razie przyjęcia większej niż zalecana dawki leku, należy niezwłocznie zwrócić się do lekarza lub farmaceuty.

Co mogę jeść i pić podczas stosowania Flegamina junior o smaku truskawkowym – czy mogę spożywać alkohol?

Lek należy stosować po posiłku.

Łączenie alkoholu z niektórymi lekami może być groźne dla zdrowia, a nawet życia. Dowiedz się więcej na temat interakcji leków z alkoholem.

Czy można stosować Flegamina junior o smaku truskawkowym w okresie ciąży i karmienia piersią?

Ciąża:
Przed zastosowaniem leku należy poradzić się lekarza.
Nie należy stosować leku w pierwszych trzech miesiącach ciąży.
W pozostałym okresie ciąży lek można stosować wyłącznie w przypadku, gdy w opinii lekarza korzyść dla matki przeważa nad potencjalnym zagrożeniem dla płodu.

Karmienie piersią:
Przed zastosowaniem leku należy poradzić się lekarza.
Nie zaleca się stosowania leku w okresie karmienia piersią.

Ulotka Flegamina junior o smaku truskawkowym – do pobrania pełna wersja ulotki dla pacjenta

Do pobrania pełna ulotka przeznaczona dla pacjentów. Oprócz informacji zawartych na naszej stronie, znajdziesz tu dodatkowo następujące dane: skutki uboczne, przeciwwskazania, działania niepożądane, interakcje z innymi lekami, wpływ substancji na prowadzenie pojazdów i maszyn oraz inne ostrzeżenia i środki ostrożności. Ściągnij ulotkę przeznaczoną dla pacjenów w formacie pdf:

Flegamina o smaku truskawkowym, 2 mg/5ml, syrop (Bromhexini hydrochloridum)

Ściągnij dokument PDF

Pobrano 43 razy

Rozmiar plku 102.00 KB

Charakterystyka produktu leczniczego (ChPL) – dokumentacja dla lekarzy i farmaceutów

Ściągnij charakterystykę produktu leczniczego, zawierającą specjalistyczne informacje na temat Flegamina junior o smaku truskawkowym m.in. postać farmaceutyczna, dane kliniczne, interakcje z innymi produktami leczniczymi, właściwości farmakologiczne, dane farmaceutyczne. ChPL jest dokumentem przeznaczonym wyłącznie dla wykwalifikowanego personelu medycznego. Pobierz ChPL w formacie pdf:

Flegamina o smaku truskawkowym, 2 mg/5ml, syrop (Bromhexini hydrochloridum)

Ściągnij dokument PDF

Pobrano 30 razy

Rozmiar plku 154.60 KB

Cena - ile kosztuje Flegamina junior o smaku truskawkowym?

Cena Flegamina junior o smaku truskawkowym i dostępność w najbliższej aptece. Sprawdź ile kosztuje lek, czy jest refundowany oraz jaki jest poziom refundacji. Dowiedz się, czy lek jest dostępny bez recepty, czy wymagane jest wystawienie recepty przez lekarza - sprawdź cenę Flegamina junior o smaku truskawkowym.

Opinie, forum - zapoznaj się z doświadczeniami innych pacjentów

Stosujesz Flegamina junior o smaku truskawkowym? Zachęcamy do podzielenia się opinią na jego temat na forum. Nie musisz się rejestrować, na poniższym formularzu wystarczy wpisanie nazwy użytkownika/pseudonimu.

Opisując swoje doświadczenia na temat przyjmowania preparatu, możesz pomóc innym pacjentom. Nasi czytelnicy codziennie publikują opinie na temat stosowanych leków. Jeżeli jesteś zainteresowany ich najnowszymi wypowiedziami - sprawdź 100 najnowszych opinii pacjentów.

Dodaj komentarz

BL Market - Kupuj produkty w zaufanej aptece

Filters Sort results
Reset Apply

Zastosowanie ApoD3 Forte (Opakowanie: 60 )ApoD3 Forte (Opakowanie: 60 ) to suplement diety dostarczający do organizmu dodatkową porcję cennej witaminy D3. Preparat może przyczynić się do wzmocnienia układu odpornościowego i utrzymania odpowiedniej kondycji mięśni.
Suplement zalecany jest dla osób dorosłych i dzieci od 6. roku życia, które borykają się ze zwiększonym zapotrzebowaniem na witaminę D3 w organizmie.
Preparat może być spożywany także…

16.45 

Zastosowanie Orthomol Osteo Granulat w saszetkach (Opakowanie: 30 szt.)Orthomol Osteo Granulat w saszetkach (Opakowanie: 30 szt.) jest suplementem diety zawierającym cenne składniki odżywcze i mikroelementy, które zapewniają utrzymanie zdrowych i mocnych kości oraz ich prawidłowego funkcjonowanie:

wspiera prawidłowe wchłanianie i wykorzystywanie wapnia i fosforu;
utrzymuje prawidłowy poziom wapnia we krwi;
wspiera prawidłową produkcję kolagenu i przyczynia się do odpowiedniego funkcjonowania ukł…

161.99 

Zastosowanie ELMEX pasta sensitive plus (Opakowanie: 75 ml)ELMEX pasta sensitive plus (Opakowanie: 75 ml) to produkt przeznaczony dla osób o wyjątkowo wrażliwych zębach, z odsłoniętymi szyjkami zębowymi. Pasta działa delikatnie i nie ściera szkliwa.
Efekt działania ELMEX pasta sensitive plus (Opakowanie: 75 ml)Pasta chroni przed próchnicą i zmniejsza uczucie nadwrażliwości odsłoniętych szyjek zębowych. Aminofluorek wykazuje dział…

15.82 

Zastosowanie Dentosept A Mini spray (Opakowanie: 30 ml)Dentosept A Mini spray (Opakowanie: 30 ml) to wysokiej jakości spray do higieny jamy ustnej dla dzieci. Preparat przyczynia się do zniwelowania stanów zapalnych czy zmian chorobowych w jamie ustnej.

Produkt przeznaczony jest dla dzieci niezależnie od wieku, w przypadku występowania stanów zapalnych dziąseł czy jamy ustnej.

Preparat może być stosowany w przypadku problemów z utrzymaniem…

16.62 

Zastosowanie Vichy Dercos Nutrients Detox szampon (Opakowanie: 250 ml)Vichy Dercos Nutrients Detox szampon (Opakowanie: 250 ml) to głęboko oczyszczający szampon przeznaczony do przetłuszczających się włosów i skóry głowy. Zalecany jest do codziennego stosowania w przypadku wzmożonej produkcji sebum. Efekt działania Vichy Dercos Nutrients Detox szampon (Opakowanie: 250 ml)Vichy Dercos Nutrients Detox szampon (Opakowanie: 250 ml) zawiera ekstrakt z oczyszczających alg Spirulina…

43.24 

Szukasz innego produktu? Sprawdź w BL Market.

Popularne wyszukiwania w 2022 roku:

polprazol, ozempic odchudzanie, saxenda opinie, mysimba opiniewelbox, neurovit opinie, dorminox opinie, pitamet, structum opinie, pramolan opinie, trittico opinie, aklief