Konsultacja merytoryczna:

Flebromax o smaku malinowym

Flebromax o smaku malinowym w postaci syropu zawiera substancję czynną chlorowodorek bromoheksyny, który jest lekiem wykrztuśnym, upłynniającym wydzielinę z dróg oddechowych. Lek ten ułatwia odkrztuszanie i oczyszczanie oskrzeli.

Wskazania do stosowania:
Ostre i przewlekłe choroby dróg oddechowych przebiegające z zaburzeniami odkrztuszania i usuwania śluzu.

Jaki jest skład Flebromax o smaku malinowym, jakie substancje zawiera?

Substancją czynną leku jest bromoheksyny chlorowodorek. 5 ml syropu zawiera 4 mg bromoheksyny chlorowodorku.

Pozostałe składniki to: kwas cytrynowy jednowodny, glukoza jednowodna, glicerol, propylu parahydroksybenzoesan (E 216), koszenila (E 120), aromat malinowy, etanol 96%, woda oczyszczona.

Zobacz listę produktów zawierających substancje: .

Dawkowanie preparatu Flebromax o smaku malinowym – jak stosować ten lek?

Ten lek należy zawsze stosować dokładnie tak, jak to opisano w ulotce dla pacjenta, lub według zaleceń lekarza lub farmaceuty. W razie wątpliwości należy zwrócić się do lekarza lub farmaceuty.

Zalecana dawka to:
Dorośli i dzieci w wieku powyżej 12 lat: 10 ml 3 razy na dobę.
Dzieci w wieku od 7 do 12 lat: 5 ml 3 razy na dobę.

Na początku leczenia u pacjentów dorosłych może być konieczne zwiększenie całkowitej dawki dobowej do 48 mg.
Należy pamiętać, aby nie stosować leku przed snem.

Przedawkowanie – zastosowanie zbyt dużej dawki

Brak doniesień dotyczących przedawkowania u ludzi. W razie przedawkowania należy wykonać płukanie żołądka, podać węgiel aktywowany i zastosować leczenie objawowe.

Co mogę jeść i pić podczas stosowania Flebromax o smaku malinowym – czy mogę spożywać alkohol?

Brak danych.

Łączenie alkoholu z niektórymi lekami może być groźne dla zdrowia, a nawet życia. Dowiedz się więcej na temat interakcji leków z alkoholem.

Czy można stosować Flebromax o smaku malinowym w okresie ciąży i karmienia piersią?

Jeśli pacjentka jest w ciąży lub karmi piersią, przypuszcza że może być w ciąży lub gdy planuje mieć dziecko, powinna poradzić się lekarza lub farmaceuty przed zastosowaniem tego leku.

Ciąża
Nie zaleca się stosowania leku w pierwszym trymestrze ciąży. W pozostałym okresie ciąży lek może być stosowany wyłącznie w przypadku, gdy w opinii lekarza korzyść dla matki przeważa nad potencjalnym zagrożeniem dla płodu.

Karmienie piersią
Lek przenika do mleka matki, dlatego nie należy go stosować u kobiet karmiących piersią.

Ulotka Flebromax o smaku malinowym – do pobrania pełna wersja ulotki dla pacjenta

Do pobrania pełna ulotka przeznaczona dla pacjentów. Oprócz informacji zawartych na naszej stronie, znajdziesz tu dodatkowo następujące dane: skutki uboczne, przeciwwskazania, działania niepożądane, interakcje z innymi lekami, wpływ substancji na prowadzenie pojazdów i maszyn oraz inne ostrzeżenia i środki ostrożności. Ściągnij ulotkę przeznaczoną dla pacjenów w formacie pdf:

FLEBROMAX O SMAKU MALINOWYM, 4 mg/5 ml, syrop (Bromhexini hydrochloridum)

Ściągnij dokument PDF

Pobrano 3 razy

Rozmiar plku 392.28 KB

Charakterystyka produktu leczniczego (ChPL) – dokumentacja dla lekarzy i farmaceutów

Ściągnij charakterystykę produktu leczniczego, zawierającą specjalistyczne informacje na temat Flebromax o smaku malinowym m.in. postać farmaceutyczna, dane kliniczne, interakcje z innymi produktami leczniczymi, właściwości farmakologiczne, dane farmaceutyczne. ChPL jest dokumentem przeznaczonym wyłącznie dla wykwalifikowanego personelu medycznego. Pobierz ChPL w formacie pdf:

FLEBROMAX O SMAKU MALINOWYM, 4 mg/5 ml, syrop (Bromhexini hydrochloridum)

Ściągnij dokument PDF

Pobrano 2 razy

Rozmiar plku 331.59 KB

Cena - ile kosztuje Flebromax o smaku malinowym?

Cena Flebromax o smaku malinowym i dostępność w najbliższej aptece. Sprawdź ile kosztuje lek, czy jest refundowany oraz jaki jest poziom refundacji. Dowiedz się, czy lek jest dostępny bez recepty, czy wymagane jest wystawienie recepty przez lekarza - sprawdź cenę Flebromax o smaku malinowym.

Opinie, forum - zapoznaj się z doświadczeniami innych pacjentów

Stosujesz Flebromax o smaku malinowym? Zachęcamy do podzielenia się opinią na jego temat na forum. Nie musisz się rejestrować, na poniższym formularzu wystarczy wpisanie nazwy użytkownika/pseudonimu.

Opisując swoje doświadczenia na temat przyjmowania preparatu, możesz pomóc innym pacjentom. Nasi czytelnicy codziennie publikują opinie na temat stosowanych leków. Jeżeli jesteś zainteresowany ich najnowszymi wypowiedziami - sprawdź 100 najnowszych opinii pacjentów.

Dodaj komentarz

Przykładowe produkty na BL Market

Kupuj leki i inne produkty w sprawdzonej aptece za pośrednictwem BL Market

Filters Sort results
Reset Apply

Zastosowanie Olimp Arthroblock Forte kapsułki (Opakowanie: 60 )Olimp Arthroblock Forte kapsułki (Opakowanie: 60 ) to suplement diety stosowany dla utrzymania zdrowia stawów. Przywraca ich mobilność i elastyczność. Zmniejsza ból wywołany artretyzmem i reumatoidalnym zapaleniem stawów.

Preparat przeznaczony jest dla osób dorosłych.
Efekt działania Olimp Arthroblock Forte kapsułki (Opakowanie: 60 )Olimp Arthroblock Forte kapsułki (Opakowanie: 60 ) zawiera siarczany: glukozaminy i chondroityny, które łagodzą bó…

ELODERM Żel d/mycia (Opakowanie: 200 ml) możecie kupić na stronie apteki internetowej www.apodiscounter.pl.

Zastosowanie Maxi Krzem (Opakowanie: 30 )Maxi Krzem (Opakowanie: 30 ) to suplement diety w formie wygodnych do spożywania tabletek zawierający w swoim składzie połączenie naturalnych minerałów i ekstraktów, które mogą wpłynąć wzmacniająco na kondycję włosów, skóry czy paznokci.
Produkt przeznaczony jest do spożywania przez osoby profilaktycznie dbające o utrzymanie odpowiedniej kondycji włosów, skóry i paznokci.
Preparat…

Zastosowanie Clotrimazolum Aflofarm krem (Opakowanie: 20 g)Clotrimazolum Aflofarm krem (Opakowanie: 20 g) to krem do stosowania przy infekcjach grzybiczych stóp, pachwin czy skóry. Ma szerokie spektrum działania na drożdżaki. Pozwala pozbyć się infekcji już w ciągu 4 tygodni stosowania.

Efekt działania Clotrimazolum Aflofarm krem (Opakowanie: 20 g)Clotrimazolum Aflofarm krem (Opakowanie: 20 g) jest stosowany miejscowo do leczenia zewnętrznych zakażeń drożdżakami czy dermatofitami…

Zastosowanie Fervex Junior saszetki (Opakowanie: 8 )Fervex Junior saszetki (Opakowanie: 8 ) jest lekiem złożonym przeznaczonym do doraźnego stosowania w przypadku wystąpienia objawów przeziębienia, grypy i stanów grypopodobnych.

Wskazaniem do zastosowania leku Fervex Junior jest wystąpienie dolegliwości, takich jak: ból głowy, gorączka, zapalenie błony śluzowej nosa i gardła.

Lek Fervex Junior jest przeznaczony dla dzieci powyżej 6 lat. Lek…