Konsultacja merytoryczna:

Flegamina o smaku miętowym bez cukru

Syrop Flegamina o smaku miętowym bez cukru zawiera bromoheksyny chlorowodorek, który działa wykrztuśnie, upłynnia wydzielinę z dróg oddechowych. Lek ułatwia odkrztuszanie i oczyszczanie oskrzeli. Lek nie zawiera cukru.

Flegamina o smaku miętowym bez cukru wskazana jest w ostrych i przewlekłych chorobach dróg oddechowych, przebiegających z zaburzeniami odkrztuszania i usuwania śluzu.

Jaki jest skład Flegamina o smaku miętowym bez cukru, jakie substancje zawiera?

– Substancją czynną leku jest bromoheksyny chlorowodorek. 5 ml syropu zawiera 4 mg bromoheksyny chlorowodorku.

– Ponadto lek zawiera: sorbitol ciekły, niekrystalizujący 70%, glicerol, propylu parahydroksybenzoesan (E 216), lewomentol, aromat eukaliptusowo-miętowy, etanol 96%, kwas solny stężony 0,1 M, błękit patentowy (E 131), kurkumę (E 100), wodę oczyszczoną.

Zobacz listę produktów zawierających substancje: .

Dawkowanie preparatu Flegamina o smaku miętowym bez cukru – jak stosować ten lek?

Lek Flegamina o smaku miętowym bez cukru należy zawsze stosować zgodnie z zaleceniami podanymi w ulotce. W razie wątpliwości należy skontaktować się z lekarzem lub farmaceutą.

Lek do stosowania doustnego.

Zazwyczaj stosowana dawka leku to:
Dzieci w wieku od 7 do 12 lat: 5 ml (1 łyżka miarowa syropu) 3 razy na dobę.
Dorośli i dzieci w wieku powyżej 12 lat: 10 ml (2 łyżki miarowe syropu) 3 razy na dobę.

Nie zażywać leku bezpośrednio przed snem.

W razie jakichkolwiek dalszych wątpliwości związanych ze stosowaniem leku należy zwrócić się do lekarza lub farmaceuty.

Przedawkowanie – zastosowanie zbyt dużej dawki

Dotychczas nie opisano objawów przedawkowania leku.

W razie przedawkowania należy podać węgiel aktywowany. Jeśli będzie konieczne, lekarz zaleci wykonanie płukania żołądka i zastosuje leczenie objawowe.

W razie przyjęcia większej niż zalecana dawki leku, należy niezwłocznie zwrócić się do lekarza lub farmaceuty.

Co mogę jeść i pić podczas stosowania Flegamina o smaku miętowym bez cukru – czy mogę spożywać alkohol?

Nie dotyczy.

Łączenie alkoholu z niektórymi lekami może być groźne dla zdrowia, a nawet życia. Dowiedz się więcej na temat interakcji leków z alkoholem.

Czy można stosować Flegamina o smaku miętowym bez cukru w okresie ciąży i karmienia piersią?

Przed zastosowaniem jakiegokolwiek leku należy poradzić się lekarza lub farmaceuty.

Ciąża:
Nie zaleca się stosowania leku w pierwszym trymestrze ciąży.
W pozostałym okresie ciąży lek może być stosowany wyłącznie w przypadku, gdy w opinii lekarza korzyść dla matki przeważa nad potencjalnym zagrożeniem dla płodu.

Karmienie piersią:
Nie należy stosować leku w okresie karmienia piersią.

Ulotka Flegamina o smaku miętowym bez cukru – do pobrania pełna wersja ulotki dla pacjenta

Do pobrania pełna ulotka przeznaczona dla pacjentów. Oprócz informacji zawartych na naszej stronie, znajdziesz tu dodatkowo następujące dane: skutki uboczne, przeciwwskazania, działania niepożądane, interakcje z innymi lekami, wpływ substancji na prowadzenie pojazdów i maszyn oraz inne ostrzeżenia i środki ostrożności. Ściągnij ulotkę przeznaczoną dla pacjenów w formacie pdf:

Flegamina o smaku miętowym bez cukru, 4 mg/5 ml, syrop (Bromhexini hydrochloridum)

Ściągnij dokument PDF

Pobrano 19 razy

Rozmiar plku 117.56 KB

Charakterystyka produktu leczniczego (ChPL) – dokumentacja dla lekarzy i farmaceutów

Ściągnij charakterystykę produktu leczniczego, zawierającą specjalistyczne informacje na temat Flegamina o smaku miętowym bez cukru m.in. postać farmaceutyczna, dane kliniczne, interakcje z innymi produktami leczniczymi, właściwości farmakologiczne, dane farmaceutyczne. ChPL jest dokumentem przeznaczonym wyłącznie dla wykwalifikowanego personelu medycznego. Pobierz ChPL w formacie pdf:

Flegamina o smaku miętowym bez cukru, 4 mg/5 ml, syrop (Bromhexini hydrochloridum)

Ściągnij dokument PDF

Pobrano 23 razy

Rozmiar plku 128.57 KB

Cena - ile kosztuje Flegamina o smaku miętowym bez cukru?

Cena Flegamina o smaku miętowym bez cukru i dostępność w najbliższej aptece. Sprawdź ile kosztuje lek, czy jest refundowany oraz jaki jest poziom refundacji. Dowiedz się, czy lek jest dostępny bez recepty, czy wymagane jest wystawienie recepty przez lekarza - sprawdź cenę Flegamina o smaku miętowym bez cukru.

Opinie, forum - zapoznaj się z doświadczeniami innych pacjentów

Stosujesz Flegamina o smaku miętowym bez cukru? Zachęcamy do podzielenia się opinią na jego temat na forum. Nie musisz się rejestrować, na poniższym formularzu wystarczy wpisanie nazwy użytkownika/pseudonimu.

Opisując swoje doświadczenia na temat przyjmowania preparatu, możesz pomóc innym pacjentom. Nasi czytelnicy codziennie publikują opinie na temat stosowanych leków. Jeżeli jesteś zainteresowany ich najnowszymi wypowiedziami - sprawdź 100 najnowszych opinii pacjentów.

Dodaj komentarz

BL Market - Kupuj produkty w zaufanej aptece

Filters Sort results
Reset Apply

Zastosowanie Eucerin Anti-rötungen krem na zaczerwienienia (Opakowanie: 50 ml)Eucerin Anti-rötungen krem na zaczerwienienia (Opakowanie: 50 ml) to pielęgnacyjny krem na dzień dla skóry wyjątkowo wrażliwej oraz skóry trądzikowej, zawierający odpowiednio dobrane składniki aktywne oraz pigmenty, które natychmiast po aplikacji redukują nieestetyczne zaczerwienienia na twarzy.

zmniejsza zaczerwienienia
pielęgnuje skórę, koi podrażnienia oraz chroni przed promieniowaniem UVA
zapewnia optymalne…

96.59 

Zastosowanie Weleda Arnica Comp./ Cuprum maść natłuszczająca (Opakowanie: 50 ml)Weleda Arnica Comp./ Cuprum maść natłuszczająca (Opakowanie: 50 ml) jest lekiem homeopatycznym przeznaczonym do leczenia chorób układu mięśniowo-szkieletowego. Obszary zastosowania obejmują zaburzenia metabolizmu tkanek i krążenia krwi w układzie mięśniowo-szkieletowym, bolesne napięcie mięśni, twardnienie mięśni z bólem ciśnieniowym (miogeloza), przekrwienie żylne.Skład10 g (= 11 ml): Składniki…

77.99 

Zastosowanie 2BE SLIM tabletki (Opakowanie: 60 )2BE SLIM tabletki (Opakowanie: 60 ) to dwufazowy suplement diety składający się z tabletek na dzień i na noc. Składniki przystosowane są do wspierania organizmu w różnych momentach cyklu dobowego. Przeznaczony dla osób chcących wzbogacić dietę w składniki wspomagające odchudzanie, metabolizm oraz pomagające w regulacji apetytu. Wyłącznie dla osób dorosłych.
Efekt działania 2BE SLIM…

20.99 

Droste-laux Edelsteinbad basisch (Opakowanie: 900 g) możecie kupić na stronie apteki internetowej www.apodiscounter.pl.

102.99 

Zastosowanie AMOLowe na gardło, pastylki do ssania (Opakowanie: 16 )AMOLowe na gardło, pastylki do ssania (Opakowanie: 16 ) jest suplementem diety zawierającym w składzie kompozycję wyciągów z ziół i naturalnych składników wspomagających pracę gardła. Preparat wpływa korzystnie na ograniczenie podrażnień błony śluzowej gardła.
Suplement przeznaczony jest dla osób odczuwających dyskomfort związany z podrażnieniem gardła…

9.49 

Szukasz innego produktu? Sprawdź w BL Market.

Popularne wyszukiwania w 2022 roku:

polprazol, ozempic odchudzanie, saxenda opinie, mysimba opiniewelbox, neurovit opinie, dorminox opinie, pitamet, structum opinie, pramolan opinie, trittico opinie, aklief