Konsultacja merytoryczna:

Flegatussin

Flegatussin

Flegatussin jest syropem ułatwiającym odkrztuszanie zalegającej w drogach oddechowych wydzieliny. Zawiera w składzie bromoheksyny chlorowodorek oraz wyciąg płynny wodny z liści babki lancetowatej i kwiatów dziewanny.

Wskazania do stosowania:
W kaszlu z utrudnionym odkrztuszaniem w przebiegu stanów zapalnych dróg oddechowych.

Jeśli po upływie 7 dni nie nastąpiła poprawa lub pacjent czuje się gorzej, należy skontaktować się z lekarzem.

Jaki jest skład Flegatussin, jakie substancje zawiera?

– Substancjami czynnymi leku są bromoheksyny chlorowodorek, liść babki lancetowatej i kwiat dziewanny. 100 g leku zawiera 0,04 g bromoheksyny chlorowodorku i 36 g płynnego wyciągu (1:3) z liści babki lancetowatej i kwiatów dziewanny.

– Pozostałe składniki to: sacharoza, sodu benzoesan, potasu sorbinian, kwas cytrynowy jednowodny, aromat cytrynowy 0453282, woda oczyszczona.

Zobacz listę produktów zawierających substancje: .

Dawkowanie preparatu Flegatussin – jak stosować ten lek?

Doustnie:
– dzieci 6-12 lat: 3-4 razy dziennie po 5 ml syropu,
– dorośli i młodzież powyżej 12 lat: 3 razy dziennie po 10 ml syropu.
Do podawania leku służy miarka umożliwiająca odmierzenie 5 ml lub 10 ml syropu. 3

W czasie kuracji należy przyjmować dużą ilość płynów, aby umożliwić wywołanie prawidłowego odruchu wykrztuśnego i nie spowodować podrażnienia układu oddechowego.

Przedawkowanie – zastosowanie zbyt dużej dawki

W przypadku przyjęcia większej dawki leku niż zalecana mogą wystąpić nudności i wymioty. Należy wówczas odstawić lek i skontaktować się z lekarzem.

Co mogę jeść i pić podczas stosowania Flegatussin – czy mogę spożywać alkohol?

Lek należy przyjmować po posiłku. W czasie kuracji należy przyjmować dużą ilość płynów.

Łączenie alkoholu z niektórymi lekami może być groźne dla zdrowia, a nawet życia. Dowiedz się więcej na temat interakcji leków z alkoholem.

Czy można stosować Flegatussin w okresie ciąży i karmienia piersią?

Nie stosować u kobiet w ciąży.
Nie stosować u kobiet karmiących piersią.

Ulotka Flegatussin – do pobrania pełna wersja ulotki dla pacjenta

Do pobrania pełna ulotka przeznaczona dla pacjentów. Oprócz informacji zawartych na naszej stronie, znajdziesz tu dodatkowo następujące dane: skutki uboczne, przeciwwskazania, działania niepożądane, interakcje z innymi lekami, wpływ substancji na prowadzenie pojazdów i maszyn oraz inne ostrzeżenia i środki ostrożności. Ściągnij ulotkę przeznaczoną dla pacjenów w formacie pdf:

FLEGATUSSIN, (0,0026g + 2,35 g)/5 ml, syrop (Bromhexini hydrochloridum + Extractum fluidum aquosum ex Plantaginis lanceolate folii et Verbasci floribus)

Ściągnij dokument PDF

Pobrano 11 razy

Rozmiar plku 160.07 KB

Charakterystyka produktu leczniczego (ChPL) – dokumentacja dla lekarzy i farmaceutów

Ściągnij charakterystykę produktu leczniczego, zawierającą specjalistyczne informacje na temat Flegatussin m.in. postać farmaceutyczna, dane kliniczne, interakcje z innymi produktami leczniczymi, właściwości farmakologiczne, dane farmaceutyczne. ChPL jest dokumentem przeznaczonym wyłącznie dla wykwalifikowanego personelu medycznego. Pobierz ChPL w formacie pdf:

FLEGATUSSIN, (0,0026g + 2,35 g)/5 ml, syrop (Bromhexini hydrochloridum + Extractum fluidum aquosum ex Plantaginis lanceolate folii et Verbasci floribus)

Ściągnij dokument PDF

Pobrano 6 razy

Rozmiar plku 170.32 KB

Cena - ile kosztuje Flegatussin?

Cena Flegatussin i dostępność w najbliższej aptece. Sprawdź ile kosztuje lek, czy jest refundowany oraz jaki jest poziom refundacji. Dowiedz się, czy lek jest dostępny bez recepty, czy wymagane jest wystawienie recepty przez lekarza - sprawdź cenę Flegatussin.

Opinie, forum - zapoznaj się z doświadczeniami innych pacjentów

Stosujesz Flegatussin? Zachęcamy do podzielenia się opinią na jego temat na forum. Nie musisz się rejestrować, na poniższym formularzu wystarczy wpisanie nazwy użytkownika/pseudonimu.

Opisując swoje doświadczenia na temat przyjmowania preparatu, możesz pomóc innym pacjentom. Nasi czytelnicy codziennie publikują opinie na temat stosowanych leków. Jeżeli jesteś zainteresowany ich najnowszymi wypowiedziami - sprawdź 100 najnowszych opinii pacjentów.

Dodaj komentarz

Przykładowe produkty na BL Market

Kupuj leki i inne produkty w sprawdzonej aptece za pośrednictwem BL Market

Filters Sort results
Reset Apply

Zastosowanie Rugard krem witaminowy do twarzy (Opakowanie: 50 ml)Rugard krem witaminowy do twarzy (Opakowanie: 50 ml) to preparat przeznaczony do profesjonalnej pielęgnacji przeciwzmarszczkowej odpowiedni dla skóry suchej oraz do skóry ze skłonnością do łuszczenia. Poprzez bogaty skład zapewnia intensywną opiekę przeciwdziałając powstawaniu zmarszczek, jednocześnie poprawiając elastyczność i wygładzając cerę.
intensywna opieka, również dla skóry suchej i łuszczą…

Zastosowanie Ibuprom Sport żel (Opakowanie: 100 g)Ibuprom Sport żel (Opakowanie: 100 g) jest produktem leczniczym przeznaczonym do stosowania naskórnego, niwelującym ból związany z urazami stawów, mięśni lub stanów zwyrodnieniowych.
Żel przeznaczony jest dla osób doświadczających na bóle spowodowane aktywnością fizyczną, takie jak skręcenie czy stłuczenie.
Produkt zalecany jest również w przypadku pojawienia się bólów…

Zastosowanie Nasiona Lnu (Opakowanie: 250 g)Nasiona Lnu (Opakowanie: 250 g) to produkt leczniczy w postaci nasion lnu wskazanych do stosowania w przypadku łagodnych dolegliwości trawiennych: nudności, niestrawności, biegunek. Zmniejsza refluks żołądkowo-przełykowy, zaparcia czy objawy wrzodów żołądka.
Efekt działania Nasiona Lnu (Opakowanie: 250 g)Nasiona Lnu (Opakowanie: 250 g) to potocznie zwane siemię lniane, które jest bogate w substancje śluzowe o działaniu powlekającym…

ApoD3+K2 (Opakowanie: 30 ) możecie kupić na stronie apteki internetowej www.apodiscounter.pl.

Zastosowanie Marimer baby spray do nosa (Opakowanie: 50 ml)Marimer baby spray do nosa (Opakowanie: 50 ml) to wyrób medyczny, przeznaczony do codziennej higieny nosa niemowląt od 1. dnia życia i małych dzieci.

Produkt zawiera sole mineralne pochodzące z morza mikroelementy (siarkę, mangan, oraz miedź).

Spray nie zawiera konserwantów. Specjalna nakładka umożliwia zaś stosowanie produktu u niemowląt, niezależnie od pozycji pojemnika.
Efekt działania…