Konsultacja merytoryczna:

Fildlata

Lek Fildlata należy do grupy leków zwanych inhibitorami fosfodiesterazy typu 5 (PDE5). Lek działa poprzez rozluźnienie naczyń krwionośnych w prąciu, umożliwiając napływ krwi do prącia podczas pobudzenia seksualnego. Lek Fildlata pomoże w osiągnięciu wzwodu prącia tylko podczas stymulacji seksualnej. Nie należy zażywać leku Fildlata, jeśli pacjent nie ma zaburzeń erekcji.

Lek Fildlata nie jest przeznaczony dla kobiet.

Lek Fildlata jest stosowany w leczeniu zaburzeń wzwodu u mężczyzn, czasami nazywanych impotencją. Jest to niemożność uzyskania lub utrzymania erekcji prącia wystarczającej do odbycia stosunku płciowego.

Jaki jest skład Fildlata, jakie substancje zawiera?

– Substancją czynną leku jest syldenafil. Każda tabletka zawiera 25 mg, 50 mg lub 100 mg syldenafilu (w postaci cytrynianu).

– Inne składniki leku to:
rdzeń tabletki: laktoza jednowodna, celuloza mikrokrystaliczna, powidon K29-32, sodu kroskarmeloza, magnezu stearynian;
otoczka tabletki: hypromeloza, tytanu dwutlenek (E 171), makrogol 6000, indygotyna (E 132), lak.

Zobacz listę produktów zawierających substancje: .

Dawkowanie preparatu Fildlata – jak stosować ten lek?

Lek Fildlata należy zażywać na około jedną godzinę przed planowaną aktywnością seksualną.

Tabletkę należy połknąć popijając ją niewielką ilością wody.

Jeśli pacjent ma wrażenie, że efekt działania leku Fildlata jest zbyt mocny lub zbyt słaby, należy powiedzieć lekarzowi lub farmaceucie.

Lek Fildlata pomoże pacjentowi osiągnąć erekcję tylko podczas pobudzenia seksualnego. Czas do wystąpienia działania leku Fildlata różni się indywidualnie, ale zazwyczaj wynosi pomiędzy pół godziny a godziną. Działanie może nastąpić później, jeśli lek Fildlata jest przyjęty podczas obfitego posiłku.

Jeśli lek Fildlata nie pomaga w osiągnięciu erekcji lub nie trwa ona wystarczająco długo, uniemożliwiając zakończenie stosunku seksualnego, należy powiedzieć o tym lekarzowi.

Przedawkowanie – zastosowanie zbyt dużej dawki

Dawka większa niż 100 mg nie powoduje zwiększenia skuteczności leku, natomiast mogą częściej występować działania niepożądane i mogą być one bardziej nasilone.

Nie należy zażywać większej liczby tabletek, niż zalecona przez lekarza.

Jeśli pacjent zażył więcej tabletek niż powinien, powinien skontaktować się z lekarzem.

W razie jakichkolwiek dalszych wątpliwości związanych ze stosowaniem tego leku należy zwrócić się do lekarza lub farmaceuty.

Co mogę jeść i pić podczas stosowania Fildlata – czy mogę spożywać alkohol?

Lek Fildlata można stosować podczas posiłków lub niezależnie od posiłków. Jeśli lek Fildlata jest zażywany podczas posiłku, może wydłużyć się czas niezbędny do rozpoczęcia działania leku.

Zdolność do uzyskania erekcji może być czasowo zaburzona po spożyciu alkoholu. Aby w sposób maksymalny wykorzystać możliwości lecznicze leku Fildlata, nie należy spożywać znacznych ilości alkoholu przed zastosowaniem leku.

Łączenie alkoholu z niektórymi lekami może być groźne dla zdrowia, a nawet życia. Dowiedz się więcej na temat interakcji leków z alkoholem.

Czy można stosować Fildlata w okresie ciąży i karmienia piersią?

Lek Fildlata nie jest przeznaczony do stosowania u kobiet.

Ulotka Fildlata – do pobrania pełna wersja ulotki dla pacjenta

Do pobrania pełna ulotka przeznaczona dla pacjentów. Oprócz informacji zawartych na naszej stronie, znajdziesz tu dodatkowo następujące dane: skutki uboczne, przeciwwskazania, działania niepożądane, interakcje z innymi lekami, wpływ substancji na prowadzenie pojazdów i maszyn oraz inne ostrzeżenia i środki ostrożności. Ściągnij ulotkę przeznaczoną dla pacjenów w formacie pdf:

Fildlata, 25 mg, 50 mg, 100 mg, tabletki powlekane (Sildenafilum)

Ściągnij dokument PDF

Pobrano 16 razy

Rozmiar plku 70.72 KB

Charakterystyka produktu leczniczego (ChPL) – dokumentacja dla lekarzy i farmaceutów

Ściągnij charakterystykę produktu leczniczego, zawierającą specjalistyczne informacje na temat Fildlata m.in. postać farmaceutyczna, dane kliniczne, interakcje z innymi produktami leczniczymi, właściwości farmakologiczne, dane farmaceutyczne. ChPL jest dokumentem przeznaczonym wyłącznie dla wykwalifikowanego personelu medycznego. Pobierz ChPL w formacie pdf:

Fildlata, 25 mg, tabletki powlekane (Sildenafilum)

Ściągnij dokument PDF

Pobrano 16 razy

Rozmiar plku 113.82 KB


Fildlata, 50 mg, tabletki powlekane (Sildenafilum)

Ściągnij dokument PDF

Pobrano 16 razy

Rozmiar plku 113.98 KB


Fildlata, 100 mg, tabletki powlekane (Sildenafilum)

Ściągnij dokument PDF

Pobrano 18 razy

Rozmiar plku 113.76 KB

Cena - ile kosztuje Fildlata?

Cena Fildlata i dostępność w najbliższej aptece. Sprawdź ile kosztuje lek, czy jest refundowany oraz jaki jest poziom refundacji. Dowiedz się, czy lek jest dostępny bez recepty, czy wymagane jest wystawienie recepty przez lekarza - sprawdź cenę Fildlata.

Opinie, forum - zapoznaj się z doświadczeniami innych pacjentów

Stosujesz Fildlata? Zachęcamy do podzielenia się opinią na jego temat na forum. Nie musisz się rejestrować, na poniższym formularzu wystarczy wpisanie nazwy użytkownika/pseudonimu.

Opisując swoje doświadczenia na temat przyjmowania preparatu, możesz pomóc innym pacjentom. Nasi czytelnicy codziennie publikują opinie na temat stosowanych leków. Jeżeli jesteś zainteresowany ich najnowszymi wypowiedziami - sprawdź 100 najnowszych opinii pacjentów.

Dodaj komentarz

BL Market - Kupuj produkty w zaufanej aptece

Filters Sort results
Reset Apply

Zastosowanie Gehwol obrączka ochronna do palców stopy G mała (Opakowanie: 2 szt.)Elastyczna i giętka obrączka do palców stopy z żelu polimerowego. Chroni przed uciskiem. Przynosi ulgę stopom z nagniotkami i odciskami.Gehwol obrączka ochronna do palców stopy G mała (Opakowanie: 2 szt.) możecie kupić na stronie apteki internetowej www.apodiscounter.pl.

22.99 

Krople Walerianowe (Opakowanie: 35 g) możecie kupić na stronie apteki internetowej www.apodiscounter.pl.

2.88 

Zastosowanie Glucardiamid tabletki do ssania (Opakowanie: 10 )Glucardiamid tabletki do ssania (Opakowanie: 10 ) to preparat leczniczy do stosowania w przypadku nadmiernego osłabienia organizmu po długotrwałym wysiłku fizycznym. Ma działanie pobudzające i dostarczające energii do komórek organizmu.
Efekt działania Glucardiamid tabletki do ssania (Opakowanie: 10 )Glucardiamid tabletki do ssania (Opakowanie: 10 ) zawiera niketamid - substancję, która wpływa na ośrodkowy układ nerwowy. Stymuluje…

14.00 

Zastosowanie Alfason Repair krem do skóry suchej i bardzo suche (Opakowanie: 30 g)Alfason Repair krem do skóry suchej i bardzo suche (Opakowanie: 30 g) służy przyśpieszeniu regeneracji bariery skórnej, uszkodzonej na skutek wysychania tkanki, oraz jej niedostatecznej pielęgnacji. Alfason Repair krem do skóry suchej i bardzo suche (Opakowanie: 30 g) to istotna pomoc w próbach przywrócenia skórze jej naturalnego i zdrowego…

36.99 

Zastosowanie Pure Encapsulations Skóra, włosy i paznokcie kapsułki (Opakowanie: 180 szt.)Pure Encapsulations Skóra, włosy i paznokcie kapsułki (Opakowanie: 180 szt.) uzupełniają niedobór witamin i mikroelementów odpowiedzialnych za zdrowy wygląd włosów, skóry i paznokci.Efekt działania Pure Encapsulations Skóra, włosy i paznokcie kapsułki (Opakowanie: 180 szt.) Pure Encapsulations Skóra, włosy i paznokcie kapsułki (…

194.99 

Szukasz innego produktu? Sprawdź w BL Market.

Popularne wyszukiwania w 2022 roku:

polprazol, ozempic odchudzanie, saxenda opinie, mysimba opiniewelbox, neurovit opinie, dorminox opinie, pitamet, structum opinie, pramolan opinie, trittico opinie, aklief