FLUDEOXYGLUCOSE (18F) UJV

KATEGORIA:
LEKI DIAGNOSTYCZNE

SUBSTANCJA CZYNNA:

FLUDEOXYGLUCOSE (18F) UJV - INFORMACJE I OPINIE O LEKU


Na tej stronie znajdują się informacje o leku FLUDEOXYGLUCOSE (18F) UJV. Znajduje się tutaj pełny opis leku, informacje o tym jak działa ten lek, w tym wskazania do stosowania leku. Dowiecie się Państwo jak prawidłowo stosować ten lek oraz jakie jest zalecane dawkowanie. Ponadto na stronie produktu zawarte zostały następujące informacje: skład leku (substancje czynne i pomocnicze), objawy i zalecenia w przypadku przyjęcia zbyt dużej dawki leku - przedawkowanie, informacje na temat przyjmowania leku razem pokarmami i napojami (jedzenie, picie - alkohol), wskazówki dla kobiet w ciąży i karmiących piersią - stosowanie w ciąży oraz w trakcie karmienia piersią.

Bardziej dociekliwi pacjenci mogą ściągnąć pełną ulotkę leku FLUDEOXYGLUCOSE (18F) UJV w formacie pdf - ulotka leku zawiera dodatkowe informacje, których nie zdołaliśmy umieścić na portalu m.in.: interakcje z innymi lekami, możliwe działania niepożądane, przeciwwskazania - czyli, kiedy nie stosować leku, jak przechowywać lek, zawartość opakowania, informacje o możliwości prowadzenia pojazdów i obsługi maszyn, przerwanie stosowania leku, pominięcie dawki oraz inne ostrzeżenia i środki ostrożności. Wraz z ulotką dla pacjentów, udostępniliśmy możliwość pobrania charakterystyki produktu leczniczego (CHPL), która jest profesjonalnym dokumentem przeznaczonym wyłącznie dla wykwalifikowanego personelu medycznego i pracowników aptek (lekarzy, pielęgniarek, farmaceutów itp.). Dokument ten zawiera szczegółowe informacje m.in.: właściwości farmakologiczne, szczegółowe dane kliniczne, dane farmaceutyczne.

Pod dokumentami znajduje się lista zamienników. Są to produkty lecznicze zawierające co najmniej jedną wspólną substancję czynną, co aktualnie przeglądany lek - znajdź odpowiednik. Zaimplementowaliśmy narzędzie umożliwiające wyszukanie leku w najbliższej aptece, sprawdzenie dostępności i zarezerwowanie go. Istnieje także możliwość sprawdzenia ceny leku, poziomu refundacji oraz weryfikacji, czy wymagana jest recepta, czy też lek dostępny jest bez recepty - zarezerwuj w aptece. Na końcu tej strony znajdują się opinie pacjentów stosujących tenlek (forum o lekach).

REZERWACJA LEKU W APTECE - FLUDEOXYGLUCOSE (18F) UJV CENA, REFUNDACJA

CO TO JEST I JAK DZIAŁA FLUDEOXYGLUCOSE (18F) UJV? – OPIS I WSKAZANIA

Ten lek jest preparatem radiofarmaceutycznym przeznaczonym wyłącznie do diagnostyki.

Substancją czynną zawartą w leku FLUDEOXYGLUCOSE (18F) UJV jest fludeoksyglukoza (18F). Lek przeznaczony jest do wykonywania obrazowych badań diagnostycznych części ciała pacjenta.

Po wstrzyknięciu niewielkiej ilości leku FLUDEOXYGLUCOSE (18F) UJV obrazy uzyskane w trakcie badania za pomocą specjalnej kamery pomogą lekarzowi zlokalizować chorobę lub ocenić jej postęp.

Stosowanie leku FLUDEOXYGLUCOSE (18F) UJV powoduje narażenie na małe dawki promieniowania. Lekarz prowadzący oraz lekarz medycyny nuklearnej ocenili, że korzyści kliniczne związane ze stosowaniem produktu radiofarmaceutycznego przeważają nad ryzykiem narażenia na promieniowanie.

SKŁAD FLUDEOXYGLUCOSE (18F) UJV, JAKIE SUBSTANCJE ZAWIERA?

Substancją czynną leku jest fludeoksyglukoza (18F).
– 1 ml roztworu do wstrzykiwań zawiera 100 – 1,500 MBq fludeoxyglucose (18F) na dzień i godzinę kalibracji.
– Pozostałe substancje to: sodu chlorek, etanol bezwodny, woda do wstrzykiwań.

Zobacz opisy substancji czynnych oraz przykłady leków, które je zawierają - dowiedz się więcej.

JAKIE JEST DAWKOWANIE FLUDEOXYGLUCOSE (18F) UJV? – INSTRUKCJA STOSOWANIA

Istnieją ścisłe przepisy dotyczące stosowania preparatów radiofarmaceutycznych, obchodzenia się z nimi i ich usuwania. Lek FLUDEOXYGLUCOSE (18F) UJV będzie stosowany tylko w uprawnionych do tego placówkach medycznych. Lek mogą przygotowywać i podawać wyłącznie osoby z odpowiednim przeszkoleniem i kwalifikacjami w zakresie bezpieczeństwa stosowania tego leku. Osoby te zapewnią, że lek będzie stosowany w bezpieczny sposób, i poinformują pacjenta, w jaki sposób podawany jest lek.

Lekarz nadzorujący badanie dobierze odpowiednią dla pacjenta dawkę leku FLUDEOXYGLUCOSE (18F) UJV do podania. Będzie to najmniejsza ilość potrzebna do uzyskania wymaganych informacji. Zwykle zalecana dawka dla osoby dorosłej wynosi od 100 do 400 MBq (w zależności od masy ciała pacjenta, typu kamery użytej do obrazowania i trybu podania). Megabekerel (MBq) to jednostka miary radioaktywności w układzie metrycznym.

Stosowanie u dzieci i młodzieży
Ilość leku podana dzieciom i młodzieży będzie zależała od masy ciała pacjenta.

Podanie leku FLUDEOXYGLUCOSE (18F) UJV i wykonanie badania
Lek FLUDEOXYGLUCOSE (18F) UJV podaje się dożylnie. Jedno wstrzyknięcie wystarczy do przeprowadzenia badania, które zlecił lekarz. Po wstrzyknięciu pacjent powinien odpoczywać w wygodnej pozycji, nie wolno czytać ani rozmawiać. Po wstrzyknięciu leku pacjent zostanie poproszony o wypicie wody, a następnie, bezpośrednio przed rozpoczęciem badania, o oddanie moczu.

Czas trwania badania
Lekarz poinformuje o dokładnym czasie trwania badania. Lek FLUDEOXYGLUCOSE (18F) UJV podaje się w jednym wstrzyknięciu dożylnym, 45-60 minut przed rozpoczęciem badania. Badanie za pomocą kamery do obrazowania zazwyczaj trwa od 30 do 60 minut.

Leki wchodzą w rozmaite interakcje z innymi substancjami. Upewnij się, że wiesz jak bezpiecznie przyjmować leki, by były skuteczne - dowiedz się więcej.

PRZYJĘCIE WIĘKSZEJ DAWKI FLUDEOXYGLUCOSE (18F) UJV, NIŻ ZALECANA – PRZEDAWKOWANIE

Przedawkowanie jest mało prawdopodobne, ponieważ pacjent otrzymuje wyłącznie jedną dawkę leku FLUDEOXYGLUCOSE (18F) UJV, starannie przygotowaną pod kontrolą lekarza wykonującego badanie. Jednakże, w przypadku przedawkowania lekarz wdroży odpowiednie leczenie. Lekarz nadzorujący procedurę może zalecić picie dużych ilości płynów, co ułatwi usunięcie leku FLUDEOXYGLUCOSE (18F) UJV z organizmu (podstawowym sposobem usuwania tego leku z organizmu jest jego usuwanie w moczu).

W przypadku jakichkolwiek innych pytań dotyczących zażywania lekarstwa, prosimy zwrócić się do swojego lekarza medycyny nuklearnej, który nadzoruje procedurę

STOSOWANIE PREPARATU Z JEDZENIEM I PICIEM – W TYM Z ALKOHOLEM

Pacjent powinien pozostawać na czczo co najmniej 4 godziny przed podaniem leku. Pacjent powinien pić duże ilości wody i unikać picia napojów zawierających cukier.

Lekarz przeprowadzi pomiar stężenia cukru we krwi przed podaniem leku; Wysokie stężenie glukozy we krwi (hiperglikemia) może utrudnić interpretację wyników badania.

Niektórych leków nie powinno się łączyć z alkoholem, a w przypadku pewnej grupy substancji jest to wręcz zakazane - dowiedz się więcej.

CZY MOŻNA STOSOWAĆ FLUDEOXYGLUCOSE (18F) UJV W OKRESIE CIĄŻY I KARMIENIA PIERSIĄ?

Przed podaniem leku FLUDEOXYGLUCOSE (18F) UJV należy poinformować lekarza, jeśli pacjentka może być w ciąży, jeżeli miesiączka się spóźnia lub jeżeli pacjentka karmi piersią. W razie wątpliwości należy skonsultować się z lekarzem wykonującym badanie.

Ciąża
Lekarz rozważy przeprowadzenie tego badania u pacjentki w ciąży tylko w przypadku absolutnej konieczności, kiedy spodziewane korzyści przewyższają potencjalne ryzyko.

Karmienie piersią
Pacjentka musi przerwać karmienie piersią na 12 godzin od wstrzyknięcia leku, pokarm odciągnięty wówczas z piersi należy wyrzucić. Ponowne rozpoczęcie karmienia piersią należy uzgodnić z lekarzem nadzorującym badanie.

Jeśli pacjentka jest w ciąży lub karmi piersią, przypuszcza że może być w ciąży lub gdy planuje mieć dziecko, powinna poradzić się lekarza medycyny nuklearnej przed podaniem jej tego leku.

ULOTKA LEKU FLUDEOXYGLUCOSE (18F) UJV – SKUTKI UBOCZNE, INTERAKCJE, PRZECIWWSKAZANIA, DZIAŁANIA NIEPOŻĄDANE

CHARAKTERYSTYKA PRODUKTU LECZNICZEGO – FLUDEOXYGLUCOSE (18F) UJV CHPL – WŁAŚCIWOŚCI FARMAKOLOGICZNE, DANE KLINICZNE I FARMACEUTYCZNE

FLUDEOXYGLUCOSE (18F) UJV OPINIE PACJENTÓW - FORUM O LEKACH, WYROBACH MEDYCZNYCH, SUPLEMENTACH DIETY I INNYCH PRODUKTACH Z POLSKICH APTEK

Podziel się własną opinią i pomóż innym pacjentom. Napisanie opinii nie wymaga rejestracji i logowania się. Komentarze wulgarne, obraźliwe, zawierające linki reklamowe, zawierające oferty sprzedaży lub kupna leku, będą sukcesywnie usuwane.

Please enter your comment!
Please enter your name here