Fenardin

12345678910
(1 ocen, średnia: 5,00 na 10)
Loading...
Sprawdź opinie pacjentów

Działanie i wskazania

Fenardin, 267 mg, kapsułki, twarde
Lek Fenardin należy do grupy leków ogólnie znanych jako fenofibraty. Leki te stosowane są w celu obniżenia poziomu tłuszczów (lipidów) we krwi. Przykładem takich tłuszczów mogą być trójglicerydy.

Lek Fenardin jest stosowany łącznie z dietą niskotłuszczową oraz innymi niemedycznymi sposobami leczenia, takimi jak ćwiczenia fizyczne oraz utrata masy ciała, które mają na celu obniżenie poziomu tłuszczów we krwi.

Fenardin, 160 mg, kapsułki, twarde

Lek Fenardin 160 mg należy do grupy leków ogólnie znanych jako fenofibraty. Leki te stosowane są w celu obniżenia poziomu tłuszczów (lipidów) we krwi. Przykładem takich tłuszczów mogą być trójglicerydy.

Lek Fenardin 160 mg jest stosowany łącznie z dietą niskotłuszczową oraz innymi niemedycznymi sposobami leczenia, takimi jak ćwiczenia fizyczne oraz utrata masy ciała, które mają na celu obniżenie poziomu tłuszczów we krwi.

Lek Fenardin 160 mg w niektórych przypadkach może być stosowany jako dodatek do innych leków (statyn), jeżeli poziomu tłuszczów we krwi nie da się kontrolować przy użyciu samych statyn.

Cena

Sprawdź ile kosztuje Fenardin.

Skład

Fenardin, 267 mg, kapsułki, twarde
– Substancją czynną leku jest fenofibrat. Każda kapsułka twarda zawiera 267 miligramów (mg) fenofibratu.

– Pozostałe składniki to:
• zawartość kapsułki: makroglicerydów lauryniany, makrogol 20000, hydroksypropyloceluloza, karboksymetyloskrobia sodowa,

• otoczka kapsułki: żelatyna, żelaza tlenek czerwony (E 172), żelaza tlenek żółty (E 172), żelaza tlenek czarny (E 172), tytanu dwutlenek (E 171), indygotyna (E 132).

Fenardin, 160 mg, kapsułki, twarde
– Substancją czynną leku jest fenofibrat. Każda kapsułka leku Fenardin zawiera 160 miligramów (mg) fenofibratu.

– Pozostałe składniki to:
• zawartość kapsułki: makrogologlicerydów lauryniany, makrogol 20 000, hydroksypropyloceluloza i karboksymetyloskrobia sodowa (typ A)

• otoczka kapsułki: żelatyna, żelaza tlenek czerwony (E 172), żelaza tlenek żółty (E 172), tytanu dwutlenek (E 171), żelaza tlenek czarny (E 172), indygotyna (E 132)

Dowiedz się więcej na temat substancji czynnej: .

Dawkowanie

Fenardin, 267 mg, kapsułki, twarde
Ten lek należy zawsze stosować zgodnie z zaleceniami lekarza lub farmaceuty. Należy też zapoznać się z treścią etykiety na opakowaniu. W razie wątpliwości należy zwrócić się do lekarza lub farmaceuty.

Kapsułki należy połykać w całości, popijając wodą. Kapsułki należy przyjmować podczas posiłku, ponieważ lek przyjmowany na czczo działa słabiej.
Zalecana dawka u dorosłych to jedna kapsułka na dobę.

Fenardin, 160 mg, kapsułki, twarde
Ten lek należy zawsze stosować zgodnie z zaleceniami lekarza lub farmaceuty. W razie wątpliwości należy zwrócić się do lekarza lub farmaceuty.

Konieczne jest przerwanie przyjmowania leku Fenardin, jeśli lekarz stwierdzi zaburzenia czynności nerek lub wątroby.

Zazwyczaj stosowana dawka u dorosłych to jedna kapsułka na dobę w trakcie posiłku, przy zachowywaniu diety.
Konieczne jest odbywanie regularnych kontroli lekarskich, np. w celu oznaczania stężenia lipidów we krwi.

Przedawkowanie

Fenardin, 267 mg, kapsułki, twarde
W razie przypadkowego przyjęcia większej dawki leku lub, jeśli ktoś inny przyjął ten lek, należy natychmiast skontaktować się z najbliższym szpitalnym oddziałem ratunkowym lub z lekarzem.

Fenardin, 160 mg, kapsułki, twarde
W razie przypadkowego przyjęcia zbyt dużej liczby kapsułek lub podejrzenia, że mogły one zostać połknięte przez dziecko, należy skontaktować się z najbliższym szpitalnym oddziałem ratunkowym lub natychmiast skontaktować się z lekarzem.

Stosowanie, a alkohol, jedzenie i picie

Fenardin, 267 mg, kapsułki, twarde
Kapsułki należy połykać w całości, popijając wodą. Kapsułki należy przyjmować z jedzeniem, ponieważ lek przyjmowany na czczo działa słabiej.

Fenardin, 160 mg, kapsułki, twarde
Kapsułki należy połykać w całości, popijając wodą. Ważne jest aby przyjmować kapsułki wraz z pokarmem, ponieważ proces wchłaniania i uwalniania leku do krążenia ulega spowolnieniu jeśli lek jest przyjmowany na czczo.

Dowiedz się więcej na temat interakcji leków z alkoholem.

Ciąża i karmienie piersią

Fenardin, 267 mg, kapsułki, twarde
Ciąża
Jeśli pacjentka jest w ciąży, przypuszcza że może być w ciąży lub gdy planuje mieć dziecko, powinna poradzić się lekarza lub farmaceuty przed zastosowaniem tego leku.
Karmienie piersią
Leku Fenardin nie wolno stosować u kobiet karmiących piersią lub planujących karmić piersią.

Fenardin, 160 mg, kapsułki, twarde
Lek Fenardin nie powinien być przyjmowany w czasie ciąży i karmienia piersią ze względu na niewystarczające doświadczenie kliniczne.

Jeśli pacjentka jest w ciąży lub karmi piersią, przypuszcza że może być w ciąży lub gdy planuje mieć dziecko, powinna poradzić się lekarza lub farmaceuty przed zastosowaniem tego leku.

Ulotka – skutki uboczne


Charakterystyka, właściwości farmakologiczne


Opinie pacjentów - forum o lekach

1 OPINIA O LEKU

Poniżej możesz dodać swój komentarz.

Proszę wpisz swoją opinię!
Please enter your name here