Konsultacja merytoryczna:

Finasteridum Bluefish

Finasteryd należy do grupy leków o nazwie inhibitory 5-alfa reduktazy.
Leki te działają poprzez zmniejszanie wielkości gruczołu krokowego (stercza) u mężczyzn.

Lek Finasteridum Bluefish jest stosowany w leczeniu i kontroli łagodnego (tj. nierakowego) rozrostu gruczołu krokowego (ang. Benign Prostatic Hyperplasia, BPH). Lek zmniejsza powiększony gruczoł krokowy, poprawia przepływ moczu i łagodzi objawy wywołane przez BPH oraz zmniejsza ryzyko nagłej niemożliwości oddania moczu (zwanej ostrym zatrzymaniem moczu) i konieczności interwencji chirurgicznej.

Jaki jest skład Finasteridum Bluefish, jakie substancje zawiera?

Substancją czynną leku jest finasteryd. Każda tabletka zawiera 5 mg finasterydu.

Pozostałe składniki to:
Rdzeń tabletki: laktoza jednowodna (200 M), celuloza mikrokrystaliczna (PH 102), skrobia żelowana, kukurydziana (1500), sodu dokuzynian, karboksymetyloskrobia sodowa (typ A), magnezu stearynian.
Otoczka Opadry Blue 03A80928: HPMC 2910/hypromeloza 6cP, tytanu dwutlenek (E 171), indygotyna (E 132), lak aluminiowy, talk, żelaza tlenek żółty (E 172).

Zobacz listę produktów zawierających substancje: .

Dawkowanie preparatu Finasteridum Bluefish – jak stosować ten lek?

Ten lek należy zawsze przyjmować zgodnie z zaleceniami lekarza. W razie wątpliwości należy zwrócić się do lekarza lub farmaceuty.

Zalecana dawka to 1 tabletka na dobę (co odpowiada 5 mg finasterydu).

Lek można przyjmować z posiłkiem lub bez. Tabletkę powlekaną należy połykać w całości i nie wolno jej łamać ani rozkruszać.

Mimo, że w krótkim czasie może nastąpić poprawa, konieczne może okazać się leczenie przez co najmniej 6 miesięcy, aby ocenić, czy uzyskano skuteczną odpowiedź na leczenie.

Lekarz poinformuje, jak długo należy przyjmować lek Finasteridum Bluefish. Nie należy przedwcześnie przerywać leczenia, ponieważ objawy mogą powrócić.

Pacjenci z zaburzeniami czynności wątroby
Nie ma danych o stosowaniu leku Finasteridum Bluefish u pacjentów z zaburzeniami czynności wątroby (patrz także punkt „Ostrzeżenia i środki ostrożności”).

Pacjenci z zaburzeniami czynności nerek
Nie jest konieczne dostosowanie dawkowania. Dotychczas nie prowadzono badań dotyczących stosowania leku Finasteridum Bluefish u pacjentów poddawanych hemodializie.

Pacjenci w wieku podeszłym
Nie jest konieczne dostosowanie dawkowania.
W przypadku wrażenia, że działanie leku Finasteridum Bluefish jest zbyt mocne lub za słabe, należy zwrócić się do lekarza lub farmaceuty.

Przedawkowanie – zastosowanie zbyt dużej dawki

Jeżeli pacjent przyjmie więcej tabletek Finasteridum Bluefish niż zalecił lekarz lub jeżeli ktokolwiek inny przyjmie ten lek, należy skontaktować się z oddziałem ratunkowym najbliższego szpitala. Należy zabrać ze sobą pozostałe tabletki lub puste opakowanie, tak aby można było łatwo rozpoznać, jaki lek został przyjęty.

Co mogę jeść i pić podczas stosowania Finasteridum Bluefish – czy mogę spożywać alkohol?

Lek Finasteridum Bluefish można stosować z posiłkiem lub bez.

Łączenie alkoholu z niektórymi lekami może być groźne dla zdrowia, a nawet życia. Dowiedz się więcej na temat interakcji leków z alkoholem.

Czy można stosować Finasteridum Bluefish w okresie ciąży i karmienia piersią?

Lek Finasteridum Bluefish jest przeznaczony wyłącznie dla mężczyzn.

Kobiety, które są w ciąży lub mogą zajść w ciążę, nie mogą dotykać pokruszonych ani przełamanych tabletek Finasteridum Bluefish. Jeżeli u kobiety w ciąży, z płodem płci męskiej, finasteryd wchłonie się przez skórę lub po podaniu doustnym, może urodzić się dziecko z deformacją narządów płciowych.

Jeśli partnerka seksualna jest w ciąży lub może zajść w ciążę, należy unikać narażenia jej na nasienie pacjenta (np. poprzez stosowanie prezerwatywy) lub przerwać leczenie finasterydem. Jeśli kobieta w ciąży miała kontakt z finasterydem, należy skontaktować się z lekarzem.

Jeśli pacjentka jest w ciąży lub karmi piersią, przypuszcza że może być w ciąży lub gdy planuje mieć dziecko, powinna poradzić się lekarza lub farmaceuty przed zastosowaniem tego leku.

Ulotka Finasteridum Bluefish – do pobrania pełna wersja ulotki dla pacjenta

Do pobrania pełna ulotka przeznaczona dla pacjentów. Oprócz informacji zawartych na naszej stronie, znajdziesz tu dodatkowo następujące dane: skutki uboczne, przeciwwskazania, działania niepożądane, interakcje z innymi lekami, wpływ substancji na prowadzenie pojazdów i maszyn oraz inne ostrzeżenia i środki ostrożności. Ściągnij ulotkę przeznaczoną dla pacjenów w formacie pdf:

Finasteridum Bluefish, 5 mg, tabletki powlekane (Finasteridum)

Ściągnij dokument PDF

Pobrano 19 razy

Rozmiar plku 159.34 KB

Charakterystyka produktu leczniczego (ChPL) – dokumentacja dla lekarzy i farmaceutów

Ściągnij charakterystykę produktu leczniczego, zawierającą specjalistyczne informacje na temat Finasteridum Bluefish m.in. postać farmaceutyczna, dane kliniczne, interakcje z innymi produktami leczniczymi, właściwości farmakologiczne, dane farmaceutyczne. ChPL jest dokumentem przeznaczonym wyłącznie dla wykwalifikowanego personelu medycznego. Pobierz ChPL w formacie pdf:

Finasteridum Bluefish, 5 mg, tabletki powlekane (Finasteridum)

Ściągnij dokument PDF

Pobrano 16 razy

Rozmiar plku 200.37 KB

Cena - ile kosztuje Finasteridum Bluefish?

Cena Finasteridum Bluefish i dostępność w najbliższej aptece. Sprawdź ile kosztuje lek, czy jest refundowany oraz jaki jest poziom refundacji. Dowiedz się, czy lek jest dostępny bez recepty, czy wymagane jest wystawienie recepty przez lekarza - sprawdź cenę Finasteridum Bluefish.

Opinie, forum - zapoznaj się z doświadczeniami innych pacjentów

Stosujesz Finasteridum Bluefish? Zachęcamy do podzielenia się opinią na jego temat na forum. Nie musisz się rejestrować, na poniższym formularzu wystarczy wpisanie nazwy użytkownika/pseudonimu.

Opisując swoje doświadczenia na temat przyjmowania preparatu, możesz pomóc innym pacjentom. Nasi czytelnicy codziennie publikują opinie na temat stosowanych leków. Jeżeli jesteś zainteresowany ich najnowszymi wypowiedziami - sprawdź 100 najnowszych opinii pacjentów.

Dodaj komentarz

BL Market - Kupuj produkty w zaufanej aptece

Filters Sort results
Reset Apply

Zastosowanie Sanprobi Stress (Opakowanie: 20 )Sanprobi Stress (Opakowanie: 20 ) to suplement diety zawierający w swoim składzie zestaw dwóch szczepów żywych bakterii wspomagających mikroflorę jelitową w organizmie.
Preparat przeznaczony jest dla osób borykających się z zaburzeniami trawienia czy pracy jelit związanymi z nieprawidłową równowagą mikroflory jelitowej.
Suplement może być spożywany także przez osoby wracające do zdrowia po antybiotykoterapii.
Efekt…

27.99 

Zastosowanie ACC tabletki (Opakowanie: 20 )ACC tabletki (Opakowanie: 20 ) to produkt leczniczy w postaci tabletek musujących do stosowania w przypadku infekcji dróg oddechowych z zalegającą wydzieliną. Preparat ułatwia odkrztuszanie i oddychanie. Przyspiesza powrót do zdrowia.
Efekt działania ACC tabletki (Opakowanie: 20 )ACC tabletki (Opakowanie: 20 ) zawiera acetylocysteinę – lek sekretolityczny stosowany przy nadmiernej produkcji śluzu przez błony śluzowe dróg oddechowych. Preparat upłynnia wydzielinę oraz zmniejsza jej…

18.99 

Zastosowanie Vichy Mineral 89 eliksir (Opakowanie: 75 ml)Vichy Mineral 89 eliksir (Opakowanie: 75 ml) to produkt przeznaczony do pielęgnacji każdego rodzaju skóry. 11 składników, 89% wody termalnej Vichy oraz kwas hialuronowy nadają skórze promienny wygląd.

Bezpieczeństwo zastosowanej formuły sprawia, że produkt może być stosowany również w przypadku cery wrażliwej, z tendencją do występowania zaczerwienień.Efekt działania Vichy Mineral 89 eliksir (Opakowanie: 75 ml)…

113.79 

Zastosowanie Intesta kapsułki (Opakowanie: 60 )Intesta kapsułki (Opakowanie: 60 ) to żywność specjalnego przeznaczenia medycznego z solą sodową kwasu masłowego. Przeznaczona jest dla osób z zaburzeniami funkcjonowania jelit: stanami zapalnymi jelit, po leczeniu nowotworowym, zespole jelita naddrażliwego czy po operacjach resekcyjnych jelit.
Efekt działania Intesta kapsułki (Opakowanie: 60 )Intesta kapsułki (Opakowanie: 60 ) zawiera kwas masłowy, który wpływa pozytywnie na florę mikrobakteryjną jelit. Chroni ściany…

31.17 

Zastosowanie Bioderma Sensibio żel pod oczy (Opakowanie: 15 ml)Bioderma Sensibio żel pod oczy (Opakowanie: 15 ml) specjalistyczny produkt do pielęgnacyj skóry wokół oczu o lekkiej, kremowej konsystencji. Łagodzi stany zapalne oraz powstałe podrażnienia.

redukuje cienie pod oczami
zapobiega powstawaniu tzw."kurzych łapek"
redukuje drobne zmarszczki wokół oczu
nawilża i ujędrnia ciało

Efekt działania Bioderma Sensibio żel pod oczy (Opakowanie: 15 ml)Bioderma Sensibio żel…

56.81 

Szukasz innego produktu? Sprawdź w BL Market.

Popularne wyszukiwania w 2022 roku:

polprazol, ozempic odchudzanie, saxenda opinie, mysimba opiniewelbox, neurovit opinie, dorminox opinie, pitamet, structum opinie, pramolan opinie, trittico opinie, aklief