FLUKONAZOL ROZTWÓR DO INFUZJI 2 MG/ML


12345678910
Jeszcze nie oceniono, możesz być pierwszy
Loading...

WSKAZANIA DO STOSOWANIA LEKU FLUKONAZOL ROZTWÓR DO INFUZJI 2 MG/ML

Jakie są wskazania do stosowania leku oraz jak działa ten lek?

Flukonazol roztwór do infuzji należy do grupy leków zwanych pochodnymi triazolu, które są wykorzystywane w leczeniu różnych zakażeń drożdżakami i innych zakażeń grzybiczych (Candida i cryptococci), szczególnie zakażeń jamy ustnej, gardła, płuc, dróg moczowych, krwi i innych organów. Flukonazol jest również stosowany w zapobieganiu zakażeniom grzybiczym występujących u osób, u których zmniejszone są mechanizmy obronne organizmu (immunosupresja) – pacjentów poddawanych chemioterapii, po przeszczepie narządów, a także chorych na AIDS. Działanie leku powoduje spowolnienie wzrostu grzybów wywołujących zakażenie

SKŁAD LEKU FLUKONAZOL ROZTWÓR DO INFUZJI 2 MG/ML

Jaki jest skład leku? Jaką zawiera substancję czynną oraz substancje pomocnicze?

Substancja czynna to flukonazol. 1 mililitr roztworu do infuzji zawiera 2 mg flukonazolu.

Każda 100 ml fiolka lub worek zawiera 200 mg flukonazolu.

nne składniki leku to: chlorek sodu i woda do wstrzykiwań.

DAWKOWANIE LEKU FLUKONAZOL ROZTWÓR DO INFUZJI 2 MG/ML

Jakie jest zalecane dawkowanie leku? Jak prawdłowo i bezpiecznie stosować ten lek? Jak długo stosować?

W przypadku wątpliwości dotyczących podawania leku należy skonsultować się lekarzem, pielęgniarką lub farmaceutą. Należy poinformować lekarza o złym samopoczuciu utrzymującym się po zakończeniu określonego okresu trwania terapii. Lekarz zadecyduje, jaką dawkę leku należy podać w związku z zaawansowaniem zakażenia lub stopniem skuteczności leczenia. Poniżej podano zazwyczaj proponowane dawki leku Flukonazol roztwór do infuzji 2 mg/ml.

Dorośli

• Drożdżyca układowa
– Zazwyczaj dawka początkowa wynosi 400 do 800 mg flukonazolu raz na dobę pierwszego dnia leczenia, a następnie 200 mg flukonazolu raz na dobę.
• Ciężka kandyduria (występowanie drożdżaków w moczu)
– 100 mg flukonazolu raz na dobę.
– Długość podawania leku: 14–30 dni.

• Ciężkie drożdżakowe zapalenia skóry i błon śluzowych
− Ciężka drożdżyca jamy ustnej i gardła
– 100 mg flukonazolu raz na dobę.
– Długość podawania leku: 14-30 dni.
− Zakażenie przełyku (Ciężka drożdżyca przełyku)
– 100 mg flukonazolu raz na dobę.
– Długość podawania leku: 14–30 dni.
− (Zakażenia płuc) Ciężkie nieinwazyjne drożdżakowe zapalenie oskrzeli i płuc
– 100 mg flukonazolu raz na dobę.
– Długość podawania leku: 14–30 dni.

• Kryptokokowe zapalenie opon mózgowo-rdzeniowych
– Zazwyczaj dawka początkowa wynosi 400 mg flukonazolu raz na dobę pierwszego dnia leczenia, a następnie 200 mg flukonazolu raz na dobę.
− Zapobieganie kryptokokowemu zapaleniu opon mózgowo-rdzeniowych
– W zapobieganiu nawrotom kryptokokowego zapalenia opon mózgowo-rdzeniowych u pacjentów z AIDS zaleca się dawkę dobową 100 do 200 mg w leczeniu podtrzymującym, przez okres do 25 miesięcy.

Dzieci
U dzieci nie należy podawać dawki większej niż maksyma: 400 mg na dobę. Należy zachować szczególną ostrożność u dzieci z zaburzeniami czynności nerek
• Dzieci powyżej czwartego tygodnia życia
– w leczeniu zakażeń skóry i błon śluzowych (ciężka drożdżyca jamy ustnej i gardła) – 3mg/kg na dobę
– W leczeniu układowych zakażeń drożdżakami i zakażeń kryptokokowych zalecana dawka wynosi 6 do 12 mg/kg mc. na dobę, w zależności od ciężkości choroby.
• Dzieci poniżej drugiego tygodnia życia
– Wydalanie flukonazolu u noworodków przebiega powoli. W ciągu pierwszych dwóch tygodniach życia należy stosować tę samą dawkę w miligramach na kilogram masy ciała, co u starszych dzieci, ale należy ją podawać co 72 godziny.

Nie należy podawać dawki większej niż 12 mg/kg mc. co 72 godziny.
• Dzieci w wieku dwóch do czterech tygodni
– Zalecana dawka nie powinna być większa niż 12 mg/kg mc. co 48 godzin.

Pacjenci w podeszłym wieku
U pacjentów w podeszłym wieku bez objawów zaburzeń czynności nerek należy stosować zwykle zalecaną dawkę.

Dowiedz się więcej na ten temat tego, jak bezpiecznie przyjmować leki.

PRZEDAWKOWANIE

Jak postępować w przypadku przedawkowania leku? Co zrobić, gdy przypadkowo przyjęto większą dawkę leku niż zalecana?

Przedawkowanie jest mało prawdopodobne, ponieważ pacjent otrzymuje wyłącznie jedną dawkę leku FLUDEOXYGLUCOSE (18F) UJV, starannie przygotowaną pod kontrolą lekarza wykonującego badanie. Jednakże, w przypadku przedawkowania lekarz wdroży odpowiednie leczenie. Lekarz nadzorujący procedurę może zalecić picie dużych ilości płynów, co ułatwi usunięcie leku FLUDEOXYGLUCOSE (18F) UJV z organizmu (podstawowym sposobem usuwania tego leku z organizmu jest jego usuwanie w moczu).

W przypadku jakichkolwiek innych pytań dotyczących zażywania lekarstwa, prosimy zwrócić się do swojego lekarza medycyny nuklearnej, który nadzoruje procedurę

STOSOWANIE Z JEDZENIEM I PICIEM (W TYM Z ALKOHOLEM)

Czy można jeść i pić stosując lek? Czy można pić alkohol? Zastosowanie leku przy jednoczesnym spożywaniu pokarmów i napojów?

W przypadku zastosowania większej niż zalecana dawki leku Flukonazol roztwór do infuzji 2 mg/ml należy niezwłocznie skontaktować się z lekarzem prowadzącym lub pielęgniarką.

Nie zaleca sie spożywania alkoholu w trakcie stosowania leków. Istnieją pewne grupy leków, w przypadku których picie alkoholu jest kategorycznie zakazane. Dowiedz się więcej na ten temat i sprawdź interakcje leków z alkoholem.

CIĄŻA I KARMIENIE PIERSIĄ

Czy kobieta będąca w ciąży lub karmiąca piersią może zażywać lek? Jakie środki ostrożności należy zachować?

Jeśli pacjentka jest w ciąży, może zajść w ciążę lub karmi piersią, powinna powiedzieć o tym lekarzowi przed rozpoczęciem stosowania leku.

DOKUMENTACJA LEKU FLUKONAZOL ROZTWÓR DO INFUZJI 2 MG/ML – DOKUMENTY W FORMACIE PDF LUB DOC

Udostępniliśmy możliwość ściągnięcia pełnej dokumentacji leku: ulotki dla pacjenta oraz charakterystyki produktu leczniczego (dla faramceutów, lekarzy i personelu medycznego).

ULOTKA LEKU FLUKONAZOL ROZTWÓR DO INFUZJI 2 MG/ML

ULOTKA LEKU FLUKONAZOL ROZTWÓR DO INFUZJI 2 MG/ML - Oprócz informacji, które udostępniśmy w powyższym opisie, ulotka leku zawiera dodatkowo szczegółowe informacje m.in. skutki uboczne stosowania leku, interakcje z innymi lekami, przeciwwskazania do stosowania leku.


CHPL – CHARAKTERYSTYKA PRODUKTU LECZNICZEGO

CHARAKTERYSTYKA PRODUKTU LECZNICZEGO - FLUKONAZOL ROZTWÓR DO INFUZJI 2 MG/ML CHPL - Zawiera profesjonalne informacje przeznaczone wyłącznie dla wykwalifikowanego personelu medycznego. Dane zawarte w tym dokumencie są uszczegółowione w stosunku do ulotki leku. Dodatkowo zawiera informacje o właściwościach farmakologicznych leku, danych farmaceutycznych, postaci farmaceutycznej, danych klinicznych.
ZAREZERWUJ FLUKONAZOL ROZTWÓR DO INFUZJI 2 MG/ML W NAJBLIŻSZEJ APTECE

Rezerwacja leku w najbliższej aptece w Twojej okolicy, za pośrednictwem serwisu ktomalek.pl. Możliwość rezerwacji leku zarówno na receptę, jak i bez recepty. Jeżeli apteka udostępnia informacje, istnieje możliwość weryfikacji jaka jest aktualna cena leku. Sprawdź gdzie kupić lek. Kupuj wygodnie i najtaniej. Podczas rezerwacji nie są pobierane żadne opłaty – za wybrane produkty zapłacisz w aptece. Sprawdź także, czy ten lek jest refundowany (poziom refundacji) oraz czy wymagana jest recepta.

ZAMIENNIKI LEKU FLUKONAZOL ROZTWÓR DO INFUZJI 2 MG/ML

Zapoznaj się z listą leków, które zawierają:

OPINIE O FLUKONAZOL ROZTWÓR DO INFUZJI 2 MG/ML

Poznaj opinie pacjentów stosujących ten lek lub podziel się własnymi spostrzeżeniami - forum o lekach.

FORUM O LEKACH - PODZIEL SIĘ OPINIĄ. TO BARDZO PROSTE!! :)

Podziel się własną opinią i pomóż innym pacjentom. Napisanie opinii nie wymaga rejestracji i logowania się. Komentarze wulgarne, obraźliwe, zawierające linki reklamowe, zawierające oferty sprzedaży lub kupna leku, będą sukcesywnie usuwane.

Please enter your comment!
Please enter your name here