Konsultacja merytoryczna:

Fingolimod Lupin

Co to jest lek Fingolimod Lupin
Substancją czynną zawartą w leku Fingolimod Lupin jest fingolimod.

W jakim celu stosuje się lek Fingolimod Lupin
Lek Fingolimod Lupin jest stosowany u dorosłych oraz dzieci i młodzieży (w wieku 10 lat i starszych) w leczeniu ustępująco-nawracającej postaci stwardnienia rozsianego (SM, łac. Sclerosis multiplex), w szczególności u:
– pacjentów, którzy nie odpowiedzieli na leczenie SM
lub
– pacjentów, którzy mają szybko rozwijającą się, ciężką postać SM.

Lek Fingolimod Lupin nie powoduje wyleczenia z SM, ale pomaga zmniejszyć liczbę rzutów i spowalnia postęp niesprawności spowodowanej przez SM.

Co to jest stwardnienie rozsiane
SM jest przewlekłą chorobą ośrodkowego układu nerwowego (OUN), składającego się z mózgu i rdzenia kręgowego. W SM proces zapalny niszczy osłonkę nerwów (zwaną mieliną) znajdujących się w OUN, uniemożliwiając im właściwe działanie. Zjawisko to nazywa się demielinizacją.

Postać ustępująco-nawracająca SM charakteryzuje się powtarzalnymi rzutami (nawrotami) objawów ze strony układu nerwowego, odzwierciedlających proces zapalny w obrębie OUN. Objawy różnią się u pacjentów, ale zwykle obejmują zaburzenia chodzenia, drętwienie, zaburzenia widzenia lub równowagi. Objawy rzutów mogą całkowicie ustąpić, jednak niektóre zaburzenia mogą pozostać.

Jak działa lek Fingolimod Lupin
Lek Fingolimod Lupin pomaga chronić OUN przed atakiem układu immunologicznego, zmniejszając zdolność niektórych krwinek białych (limfocytów) do swobodnego przemieszczania się po organizmie pacjenta oraz powstrzymując je przed przenikaniem do mózgu i rdzenia kręgowego. W ten sposób lek ogranicza uszkodzenie nerwów powodujące SM. Lek Fingolimod Lupin także osłabia niektóre reakcje immunologiczne organizmu.

Jaki jest skład Fingolimod Lupin, jakie substancje zawiera?

– Substancją czynną leku jest fingolimod.

Fingolimod Lupin 0,5 mg kapsułki twarde
– Każda kapsułka zawiera 0,5 mg fingolimodu (w postaci fingolimodu chlorowodorku).

– Pozostałe składniki to: magnezu glinokrzemian i sodu stearylofumaran.
– Otoczka kapsułki: żelatyna, tytanu dwutlenek (E 171), żelaza tlenek żółty (E 172).
Tusz: szelak, glikol propylenowy, żelaza tlenek czarny (E 172), potasu wodorotlenek.

Zobacz listę produktów zawierających substancje: .

Dawkowanie preparatu Fingolimod Lupin – jak stosować ten lek?

Leczenie lekiem Fingolimod Lupin będzie nadzorowane przez lekarza mającego doświadczenie w leczeniu stwardnienia rozsianego.

Ten lek należy zawsze przyjmować zgodnie z zaleceniami lekarza. W razie wątpliwości należy zwrócić się do lekarza.

Zalecana dawka to:
Dorośli:
Dawkowanie to jedna kapsułka 0,5 mg na dobę.

Dzieci i młodzież (w wieku 10 lat i starsi):
Dawka zależy od masy ciała:
– Dzieci i młodzież o masie ciała powyżej 40 kg: jedna kapsułka 0,5 mg na dobę.

Lek Fingolimod Lupin kapsułki twarde 0,5 mg nie są odpowiednie dla dzieci i młodzieży o masie ciała ≤40 kg.

Dostępne są inne leki o mniejszej mocy zawierające fingolimod (w postaci kapsułek o mocy 0,25 mg).

Nie należy przekraczać zalecanej dawki.

Lek Fingolimod Lupin jest przeznaczony do stosowania doustnego.

Lek Fingolimod Lupin należy przyjmować raz na dobę, popijając szklanką wody. Kapsułki Fingolimod Lupin należy zawsze połykać w całości, bez otwierania. Lek Fingolimod Lupin można przyjmować z posiłkiem lub bez.

Przyjmowanie leku Fingolimod Lupin o tej samej porze każdego dnia ułatwi pamiętanie o zażyciu leku.

W razie pytań o czas trwania leczenia lekiem Fingolimod Lupin, należy zwrócić się do lekarza lub farmaceuty.

Przedawkowanie – zastosowanie zbyt dużej dawki

Jeśli pacjent przyjął zbyt dużą dawkę leku, powinien natychmiast skontaktować się z lekarzem.

Co mogę jeść i pić podczas stosowania Fingolimod Lupin – czy mogę spożywać alkohol?

Fingolimod Lupin można przyjmować z posiłkiem lub bez.

Łączenie alkoholu z niektórymi lekami może być groźne dla zdrowia, a nawet życia. Dowiedz się więcej na temat interakcji leków z alkoholem.

Czy można stosować Fingolimod Lupin w okresie ciąży i karmienia piersią?

Jeśli pacjentka jest w ciąży lub karmi piersią, przypuszcza że może być w ciąży lub gdy planuje mieć dziecko, powinna poradzić się lekarza przed zastosowaniem tego leku.

Ciąża
Leku Fingolimod Lupin nie należy stosować w ciąży, jeśli pacjentka stara się zajść w ciążę lub jeśli pacjentka może zajść w ciążę i nie stosuje skutecznej antykoncepcji. Jeśli lek Fingolimod Lupin jest stosowany podczas ciąży, istnieje ryzyko szkodliwego wpływu na nienarodzone dziecko. Odsetek wad wrodzonych obserwowanych u dzieci narażonych na działanie fingolimodu podczas ciąży jest około dwóch razy większy niz obserwowany w populacji ogólnej (u których odsetek wad wrodzonych wynosi ok 2-3%). Najczęściej zgłaszane wady wrodzone obejmują wady rozwojowe serca, nerek i układu mięśniowo-szkieletowego.

Z tego względu, jeśli pacjentka jest w wieku rozrodczym:
– przed rozpoczęciem leczenia lekiem Fingolimod Lupin lekarz poinformuje pacjentkę o ryzyku dla nienarodzonego dziecka i poprosi o wykonanie testu ciążowego w celu upewnienia się, że pacjentka nie jest w ciąży
oraz
– należy stosować skuteczną antykoncepcję podczas przyjmowania leku Fingolimod Lupin oraz w ciągu dwóch miesięcy po zakończeniu leczenia, aby uniknąć zajścia w ciążę. Należy porozmawiać z lekarzem o skutecznych metodach antykoncepcji.

Lekarz przekaże pacjentce kartę wyjaśniającą dlaczego nie powinna zajść w ciążę podczas stosowania leku Fingolimod Lupin.

Jeśli pacjentka zajdzie w ciążę podczas stosowania leku Fingolimod Lupin, należy natychmiast powiedzieć o tym lekarzowi. Lekarz podejmie decyzję o przerwaniu leczenia. Pacjentka będzie także musiała zgłosić się na kontrolne badania prenatalne.

Karmienie piersią
Nie należy karmić piersią podczas przyjmowania leku Fingolimod Lupin. Lek Fingolimod Lupin może przenikać do mleka kobiecego, stwarzając ryzyko ciężkich działań niepożądanych u dziecka.

Ulotka Fingolimod Lupin – do pobrania pełna wersja ulotki dla pacjenta

Do pobrania pełna ulotka przeznaczona dla pacjentów. Oprócz informacji zawartych na naszej stronie, znajdziesz tu dodatkowo następujące dane: skutki uboczne, przeciwwskazania, działania niepożądane, interakcje z innymi lekami, wpływ substancji na prowadzenie pojazdów i maszyn oraz inne ostrzeżenia i środki ostrożności. Ściągnij ulotkę przeznaczoną dla pacjenów w formacie pdf:

Fingolimod Lupin, 0,5 mg, kapsułki, twarde (Fingolimod)

Ściągnij dokument PDF

Pobrano 0 razy

Rozmiar plku 250.53 KB

Charakterystyka produktu leczniczego (ChPL) – dokumentacja dla lekarzy i farmaceutów

Ściągnij charakterystykę produktu leczniczego, zawierającą specjalistyczne informacje na temat Fingolimod Lupin m.in. postać farmaceutyczna, dane kliniczne, interakcje z innymi produktami leczniczymi, właściwości farmakologiczne, dane farmaceutyczne. ChPL jest dokumentem przeznaczonym wyłącznie dla wykwalifikowanego personelu medycznego. Pobierz ChPL w formacie pdf:

Fingolimod Lupin, 0,5 mg, kapsułki, twarde (Fingolimod)

Ściągnij dokument PDF

Pobrano 0 razy

Rozmiar plku 389.86 KB

Cena - ile kosztuje Fingolimod Lupin?

Cena Fingolimod Lupin i dostępność w najbliższej aptece. Sprawdź ile kosztuje lek, czy jest refundowany oraz jaki jest poziom refundacji. Dowiedz się, czy lek jest dostępny bez recepty, czy wymagane jest wystawienie recepty przez lekarza - sprawdź cenę Fingolimod Lupin.

Opinie, forum - zapoznaj się z doświadczeniami innych pacjentów

Stosujesz Fingolimod Lupin? Zachęcamy do podzielenia się opinią na jego temat na forum. Nie musisz się rejestrować, na poniższym formularzu wystarczy wpisanie nazwy użytkownika/pseudonimu.

Opisując swoje doświadczenia na temat przyjmowania preparatu, możesz pomóc innym pacjentom. Nasi czytelnicy codziennie publikują opinie na temat stosowanych leków. Jeżeli jesteś zainteresowany ich najnowszymi wypowiedziami - sprawdź 100 najnowszych opinii pacjentów.

Dodaj komentarz

Przykładowe produkty na BL Market

Kupuj leki i inne produkty w sprawdzonej aptece za pośrednictwem BL Market

Filters Sort results
Reset Apply

Jak sprawić, aby przygotowywane potrawy były jeszcze smaczniejsze? Wystarczy znaleźć w swojej kuchni miejsce na Ziele majeranku. Majeranek ma charakterystyczny smak i doskonale komponuje się z potrawami mięsnymi, rybnymi oraz warzywnymi.

Łatwe do połknięcia kapsułki z witaminą C cechują się optymalną przyswajalnością i wysoką absorpcją. Suplement diety Max Vita C 1000 marki Colfarm polecany jest do stosowania jako uzupełnienie codziennej diety w kwas L-askorbinowy.

Wysokiej jakości urządzenie wyposażone w najnowszą technologię, dzięki czemu umożliwia ono szybki i precyzyjny pomiar ciśnienia krwi. Omron Ciśnieniomierz M-3 Comfort HEM-7155-E jest prosty w obsłudze, ma również duży…

Koenzym Q10 to substancja naturalnie występująca w organizmie ludzkim, jest ona potrzebna do jego prawidłowego funkcjonowania. Suplement diety Swanson Koenzym Q10 120mg pozwoli uzupełnić codzienną dietę w ten ważny składnik.

Witamina K to składnik, który wspomaga prawidłowy proces krzepnięcia krwi, a także jest jednym z elementów diety istotnych dla zachowania zdrowych kości. Suplement diety XeniVit Menachinox K2 to aż 100mcg witaminy K2 w…

Suplement diety Apteo Kelp to sposób na uzupełnienie codziennej diety w jod. Źródłem jodu w preparacie jest wyciąg z ziela morszczynu pęcherzykowatego. Jod między innymi wspomaga prawidłowe funkcjonowanie tarczycy oraz układu…

Naturalne wsparcie dla prawidłowego funkcjonowania organizmu! Suplement diety Swanson Maca 500mg zawiera korzeń Maca (Lepidium meyenill), czyli jeden z najcenniejszych składników stosowanych w tradycyjnej medycynie południowoamerykańskiej.

Węgiel aktywowany w postaci tabletek to suplement diety polecany jako wsparcie dla układu trawiennego. Każda tabletka zwiera aż 150mg węgla aktywowanego. Preparat można stosować u osób dorosłych oraz u młodzieży powyż…

Fervex Extra Tabs to produkt leczniczy z paracetamolem oraz maleinianem chlorfenaminy. Wskazaniami do przyjmowania leku są objawy przeziębienia, stanów grypopodobnych oraz zapalenia śluzówki nosa i gardła. Do stosowania od 15. roku życia.

Unikalny skład suplementu diety ALAnerv ON tworzą witaminy z grupy B, witamina E, selen, honokiol oraz kwas alfa-liponowy i kwas gamma-linolenowy. Preparat pozwala uzupełnić dietę w te cenne składniki.

Suplement diety Vitagal Witamina E to preparat, który pozwala uzupełnić codzienną dietę w witaminę E. Składnik ten pomaga w ochronie komórek organizmu przed stresem oksydacyjnym. Jedna kapsułka zawiera zalecaną dzienną porcję witaminy E.

Unikalne połączenie ekstraktu z kory cynamonowca, ekstraktu z ananasa i biotyny tworzy skład suplementu diety Diabefit. Preparat ten polecany jest w celu uzupełnienia codziennej diety w składniki wspierające odchudzanie u diabetyków i osób…

Wskazaniem do stosowania produktu leczniczego Aspirin C Forte w postaci tabletek musujących jest objawowe leczenie bólu oraz gorączki. Lek zawiera dwie substancje czynne – kwas acetylosalicylowy oraz witaminę C.

Trzy szczepy bakterii kwasu mlekowego zamknięte w jednej kapsułce. Suplement diety Iribos przeznaczony jest dla osób dorosłych jako uzupełnienie codziennej diety w składniki wspomagające utrzymanie prawidłowej mikroflory jelitowej.

Obowiązkowe wyposażenie każdej wyprawki szkolnej, czyli suplement diety Tran Mollers cytrynowy + Piórnik w prezencie! Preparat uzupełni codzienną dietę w ważne dla prawidłowego funkcjonowania organizmu składniki, w tym kwasy Omega-3 i witaminę D!

Znany preparat wspierający utrzymanie zdrowej wątroby teraz w wersji z cholekalcyferolem. Suplement diety Hepaslimin z witaminą D3 polecany jest jako uzupełnienie codziennej diety m.in. w kompozycję ziołowych wyciągów i L-asparaginian L-ornityny.

Preparat cechuje się wysoką zawartością magnezu (w postaci węglanu magnezu) wzbogaconą o porcję witaminy B6. Suplement diety Neomag Forte przeznaczony jest do stosowania jako uzupełnienie diety w okresach zwiększonego zapotrzebowania na magnez.

Naturalny składnik, który pokochają posiadacze i posiadaczki skóry mieszanej, tłustej i trądzikowej! Natur Planet Glinka Żółta polecana jest do przygotowywania maseczek na skórę i włosy. Wyjątkowy kolor glinka zawdzięcza wysokiemu stęż…

Aliness Żelazo Microferr 25mg to preparat, który pozwoli uzupełnić codzienną dietę w ten ważny składnik. Zawarte w tabletkach żelazo ma postać mikronizowanych i mikrokapsułkowanych organicznych soli żelaza zamkniętych w tabletkach wegetariańskich.

Suplement diety Seltaren D3 pomaga uzupełnić codzienną dietę w witaminę D. Zaletą preparatu jest wysoka porcja cholekalcyferolu (2000j.m. w jednej kapsułce) oraz to, że jest on rozpuszczony w bogatym w kwas linolowy oleju z nasion czarnuszki siewnej.