Skudexa

Menarini International Operations Luxembourg S.A.

Jak działa i kiedy stosujemy Skudexa?

Lek Skudexa zawiera chlorowodorek tramadolu i deksketoprofen. Tramadol jest syntetycznym opioidowym lekiem przeciwbólowym, który jest często przepisywany w celu leczenia umiarkowanego do silnego poziomu bólu. Działa poprzez modyfikację przetwarzania sygnałów bólowych przemieszczających się między nerwami a mózgiem. Istnieje kilka receptorów reagujących na jego działanie – każdy z nich przyczynia się do łagodzenia bólu, a czasem do zmiany nastroju. Deksketoprofen działa poprzez blokowanie występujących w naszym organizmie enzymów zwanych cyklooksygenazami (COX). Pomagają one w wytwarzaniu innych substancji chemicznych zwanych prostaglandynami. Niektóre z nich powstają w miejscach zranienia lub uszkodzenia i powodują ból i stan zapalny. Blokując działanie enzymów COX, zmniejsza się powstawanie prostaglandyn, co oznacza złagodzenie objawów. Połączenie tych dwóch substancji w jednym produkcie leczniczym pozwoliło na zwiększenie działania przeciwbólowego, przy jednoczesnym zmniejszeniu stosowanych dawek tramadolu, który ma więcej skutków ubocznych niż niesteroidowe leki przeciwzapalne.

Wskazaniem do stosowania leku jest objawowe, krótkotrwałe leczenie bólu ostrego o nasileniu umiarkowanym do ciężkiego u dorosłych pacjentów.

Jaki jest skład Skudexa, jakie substancje zawiera?

Substancjami czynnymi leku są chlorowodorek tramadolu i deksketoprofen. Każda tabletka zawiera 75 mg chlorowodorku tramadolu i 25 mg deksketoprofenu.

Inne składniki to:
Rdzeń tabletki: celuloza mikrokrystaliczna, skrobia żelowana kukurydziana, kroskarmeloza sodowa, sodu stearylofumaran, krzemionka koloidalna bezwodna.
Otoczka tabletki: Opadry II white 85F18422 o składzie: alkohol poliwinylowy, tytanu dwutlenek (E 171), makrogol 3350, talk.

Dowiedz się więcej na temat substancji: , .

Dawkowanie preparatu Skudexa – jak stosować ten lek?

Lek przeznaczony jest dla osób dorosłych, nie należy go stosować u dzieci i młodzieży. Zaleca się stosowanie jednej tabletki na dobę. W przypadku silnego bólu można zwiększyć do trzech tabletek na dobę, ale z zachowaniem minimum 8-godzinnego odstępu pomiędzy nimi. Lek należy stosować do ustąpienia dolegliwości bólowych, ale nie dłużej niż przez 5 dni.

Osoby w podeszłym wieku i z zaburzeniami czynności wątroby nie powinny przekraczać zażywania 2 tabletek na dobę.

U pacjentów ze zdiagnozowaną ciężką niewydolnością nerek oraz poddawanych dializie nie należy stosować leku Sudexa.

W przypadku konieczności stosowanie terapii przeciwbólowej z wykorzystaniem tramadolu i deksketoprofenu z łagodną niewydolnością nerek i wątroby, należy wydłużyć odstępy między dawkami.

Przyjmowanie leku w raz pokarmem może opóźniać wchłanianie leku. Dlatego zaleca się przyjmowanie go co najmniej 30 minut przed posiłkiem, popijając szklanką wody. Osoby mające problemy z połykaniem dużych tabletek, mogą je przełamywać zgodnie z linią podziału.

Przedawkowanie – zastosowanie zbyt dużej dawki

Przyjęcie zbyt dużych dawek leku może powodować objawy ze strony układu pokarmowego w postaci nudności, wymiotów, bólu brzucha. Mogą pojawić się także dolegliwości ze strony układu nerwowego, takie jak: zwężenie źrenic, zapaść sercowo-naczyniowa, zaburzenia świadomości aż do śpiączki, drgawki, depresja oddechowa aż do zatrzymania oddechu. W przypadku zatrucia zaleca się wykonanie płukania przewodu pokarmowego z użyciem węgla aktywowanego w ciągu 2 godzin po spożyciu leku.

Co mogę jeść i pić podczas stosowania Skudexa – czy mogę spożywać alkohol?

Nie należy pić alkoholu podczas leczenia lekiem Skudexa, ponieważ może to nasilać działanie tego leku.

Łączenie alkoholu z niektórymi lekami może być groźne dla zdrowia, a nawet życia. Dowiedz się więcej na temat interakcji leków z alkoholem.

Czy można stosować Skudexa w okresie ciąży i karmienia piersią?

Ze względu na zawartość tramadolu i niekorzystny wpływ deksketoprofenu na rozwój płodu, lek jest przeciwwskazany do stosowania u kobiet w ciąży. Nie zaleca się go również dla kobiet karmiących piersią.

Cena Skudexa i dostępność w najbliższej aptece

Sprawdź ile kosztuje Skudexa i zarezerwuj w aptece w Twojej okolicy. Dowiedz się także, czy lek jest dostęny na receptę, czy bez recepty oraz czy jest refundowany (poziom refundacji).

Ulotka Skudexa – do pobrania pełna wersja ulotki dla pacjenta

Pobierz ulotkę leku Skudexa. Oprócz informacji zawartych na naszej stronie, znajdziesz tu dodatkowo następujące dane: skutki uboczne, przeciwwskazania, działania niepożądane, interakcje z innymi lekami, wpływ substancji na prowadzenie pojazdów i maszyn oraz inne ostrzeżenia i środki ostrożności. Ściągnij ulotkę przeznaczoną dla pacjenów w formacie pdf:

Charakterystyka produktu leczniczego (ChPL) – dokumentacja dla lekarzy i farmaceutów

Ściągnij charakterystykę produktu leczniczego, zawierającą specjalistyczne informacje na temat leku Skudexa m.in. postać farmaceutyczna, dane kliniczne, interakcje z innymi produktami leczniczymi, właściwości farmakologiczne, dane farmaceutyczne. ChPL jest dokumentem przeznaczonym wyłącznie dla wykwalifikowanego personelu medycznego. Pobierz ChPL w formacie pdf:

Opinie o Skudexa - zapoznaj się z doświadczeniami innych pacjentów / napisz własną opinię (forum)

Stosujesz lek Skudexa? Zachęcamy do podzielenia się opinią na jego temat na forum. Nie musisz się rejestrować, na poniższym formularzu wystarczy wpisanie nazwy użytkownika/pseudonimu. Opisując swoje doświadczenia na temat przyjmowania leku możesz pomóc innym pacjentom.

Ważne! Oferty sprzedaży/kupna leków są sukcesywnie usuwane, zgodnie z regulaminem portalu. Zakup leku z tzw. "drugiej ręki" może być niebezpieczny dla zdrowia.

Aktualna ocena pacjentów:

12345678910
(500 ocen, średnia: 5,99 na 10)

86 OPINIE O LEKU

 1. Fatalne samopoczucie, utrata przytomności, szumy w uszach, potliwość, suchość w gardle, potworny,pulsujący ból głowy.obrzęk twarzy,ból oczodołów.nie polecam.brak słów.

 2. Biore ten lek juz 5 dzien no mi nic nie pomogl a mam rwe kulszowa na lewa noge chodzic nie moge juz od 2 miesiecy bralam chyba wszystko i nic nie pomaga

 3. Mam stłuczone żebra i ciesze się, że trafiłem na ten lek. Ten błogostan jest nie do opisania. Nie mogę się ruszyć przez żebra a po 1h od wzięcia tabletki mogę chodzić, schylać się..ale jeśli usiądę to odpływam w głęboki sen i nawet najlepszy mecz na świecie nie jest w stanie mi przeszkodzić. Lek zmiękcza wprost idealnie jak narkotyk, tak ma właśnie działać. Polecam wszystkim, chociaż jak widać na każdego działa inaczej.

 4. Dla mnie skutexa jest okropna.Skutki uboczne:zawroty straszne,wymioty,sztywny język,otumanienie.Nigdy więcej nie wezmę.

 5. bla bla bla wszyscy pisza jaki on zly…. A TAK NAPRAWDE TO JEDYNY LEK KTORY POMAGA NA PRZEPUKLINE KREGOSLUPA I RWE KULSZOWA.

 6. Biorę na kręgosłup(lordoza),ból minął od razu ale kilka pierwszych dniach bardzo żle sie czułam ,uczucie gorąca osłabienia zawroty ,skoki cisnienia ,uczucie jakby płonięcia na twarzy,Zrobiłam kilka dni przerwy ale ból wracał a wcześniej nie pomagały nawet zastrzyki. Kolejna dawkę brałam z dusza na ramieniu ale ból wygrał. Wzięłam pól dawki,o dziwo zniosłam to dobrze ,natomiast wystąpił i występuje po każdej dawce efekt silnego pobudznia! jakbym wypiła z 10 red buli! mam energii za dzieicęciu,nic mnie nie boli.Biorę doraznie,jak juz nie moge wytrzymać,to w końcu opioidy.

 7. nigdy więcej nie wezme tej tabletki to co się ze mną działo to nieporozumienie. zasypiałam na siedząco czułam się słabo,mdliło mnie bolał mnie brzuch. czułam się jak pijana. nie polecam straszne skutki uboczne

 8. Od trzech miesięcy boli mnie ręka w łokciu i nic na ten ból nie pomagało. Lekarz stwierdził że to zapalenie ścięgien i przepisał skudexa. Pierwszy raz po godzinie ból mi przeszedł Ale to co było dalej to coś strasznego. Mam zawroty głowy, jakieś zimne poty i chodzę jak na kacu. Jeżeli ktoś pisze że to opisy konkurencji to niech się puknie w swoją durną łepetynę. Z jednej strony lek Musi być naprawdę dobry bo nic mi nie pomagało. Ale trzeba się zastanowić czy jest się w stanie znieść środki uboczne dla zmniejszenia bólu.

 9. Witam, Lek Skudexa jest dobrym lekiem na bóle ale też ma pokaźną liste efektów ubocznych, które na kazdego inaczej działają. Ja osobiście nie polecam zażywania leku na noc. Moje efekty uboczne z tym lekiem to Senność, suchość w ustach, bezwdechy, osłabienie, drgawki, niepokój i lęki. Nie wiem czy lek nie ma w skladzie jakiejś substancji narkotykowej? A wy jak myślicie

 10. Wzięłam tabletkę na noc ,bo tak przepisał mi lekarz, na drugi dzień zawroty głowy, nudności i wymioty przez kilka godzin, nie pamiętam kiedy tak fatalnie się czułam, tylko pozycja leżąca w pionie nie mogłam się utrzymać.

  • Cześć, Basia dziś byłem u doktora i też mi przepisał x3 na dobe w dzień brałem było ok ale jak wziełem o 23 to tak i nie moge spać zupełnie odwrotny efekt, mocne zamulenie mega senność i bezwdechy okropna suchość w ustach, nie wiem co będzie rano ale lista efektów ubocznych jest bardzo wielka, nie polecam brania tego leku na nic.

 11. Lek przypisano mi na ból kręgosłupa. Po zażyciu nie minął kwadrans jak zwaliło mnie z nóg, doczołgałem się do łóżka i usnąlem w trybie natychmiastowym. Obudziłem się po kilku godzinach z silną zgagą i ślinitokiem. Leku będę unikać

 12. Mama bierze skudexse od pół roku , dostała te lek po operacji zespolenia obu kości udowych . Lek ten działał na jej bóle i nie miała jakiś dolegliwości tym bardziej że ma problemy z żołądkiem i jelitami na dodatek ma wycięty woreczek żółciowy i małe problemy z nerkami no i z sercem . Problemy zaczynają się teraz , wróciły bóle i martwi mnie czy ten lek nie uszkodził układu nerwowego proszę o pomoc jeśli jest tu jakiś lekarz bo mama jest teraz bardzo płaczliwa nie tylko z bólu

 13. Moja mama dostała te tabletki po operacji złamania obydwu ud . Leżała 10 dni na wyciąg cały czas miała zastrzyki i tabletki przeciw bólowe . po operacji na dal , Gdy wróciła do domu przez tydzień dawaliśmy zastrzyki a potem dostała tabletki skudexsę już je bierze pół roku , silne są ale chyba na nią już słabo działają . Boję się bo przedtem jak brała to było ok a teraz płacze nie tylko z bólu ale chyba nerwy wyniszczone czy ten lek mógł do tego się przyczynić . Mama ma 80 lat i osteoporozę . Proszę może jest teraz lekarz który coś doradzi . Ogólnie to jest bardzo dzielna chodzi mimo wszystko przy pomocy chodzika

 14. Na mnie zadziałał fatalnie. Wzięłam jedną tabletkę wczoraj koło 17, ból minął szybko, ale to co zaczęło się ze mną dziać po około 3 godzinach to tragedia. Kołatanie serca, zawroty głowy, oblewający pot, mdłości,otumanienie. Dosłownie czułam się zatruta. Do tej pory, dobę po zażyciu odczuwam koszmarne skutki tego leku, pojawiły się wymioty, silny ból głowy, uczucie jakbym była na ciężkim kacu, nie jestem w stanie podnieść się z łóżka. Dla mnie to trucizna nie lek. Mój organizm kompletnie go nie toleruje, nigdy więcej po niego nie sięgnę.

  • Skutki uboczne to koszmar. Faktycznie bol kosci minal po 30 minutach od zazycia, ale to cobylo pozniej to koszmar. Zawroty, skoki cisnienia, spadki tetna do 40!, mdlosci, zimne poty drgawki, suchosc w gardle , mega chrypa. . nigdy wiecej …..

 15. Zazyłam jedną tabletkę na ból kręgosłupa. Ból przeszedł natychmiastowo, ale po jakieś nie całej godziny od zażycia, tragedia. W życiu nie czułam się tak źle. Zawroty głowy, osłabienie mięśni, mdłości i senność.

  • Zanim wzięłam Skudexe , weszłam na tą stronę, żeby poznać opinie na temat tego leku i się prerazilam. Nie musiałam jej brać, żeby dostać już tych wszystkich objawów o których tu piszecie. Miałam straszne obawy i lęki przed jej zażyciem. Jednak po namowach rodziny, że każdy przypadek jest inny w końcu ja wzięłam, ale zaczęłam od pół tabletki przez 2 dni, później zaczęłam brać po całej ( docelowo miałam brać przez 6 dni). Moje wrażenia ? Ból ustąpił i to było najważniejsze. A tak poza tym, żadnych wymiotow, kołatania serca, zawrotów głowy, nie byłam senna, może byłam lekko skołowana tak do 4 godzin po wzięciu tabletki, a później czułam się pobudzona, tak pozytywnie ,.mogłam góry przenosić, ale moze to byl efekt tego , że w końcu nie bolało i mogłam wszysyko robic. to czego nie polecam to na pewno jazdy samochodem, zresztą tak jak jest w zaleceniach na ulotce.
   Pamiętajcie, na każdego lek działa inaczej , a nie przekonamy się o tym póki jej nie weźmiemy, mówię to na własnym przykładzie, bo bałam się bardzo, a teraz mogę powiedzieć, że mi pomagał.

    • Właśnie skończyłam sprzątać po Skudexa. Od 11, a jest 20!!! Z nawracającą rwą kulszową po microdecektomii. Pękła przepuklina. Ból niemiłosierny. Po tym leku na początku trochę mdłości, trochę zawroty głowy, ale power niesamowity. Nic nie boli i chce się góry przenosić. Szukałam sobie roboty, tyle miałam energii. To moje 3 opakowanie. Biorę raz w tygodniu, gdy mam sprzatac, żeby się nie uzaleznić, ale niestety chyba za późno…. czekam piątku, gdy będę mogla sprzątać, kosić trawe, kopać doły czy cokolwiek, by coś robić. I nic nie boli. Nie wiem czy polecić. Z jednej strony działa, ale z drugiej to narkotyk. Gdy skończyłam blister, ciężko mi było bez niego. Musiałam kombinować, by go dostać od lekarza. A to już o czymś świadczy…

 16. Otrzymałam skudexę na bóle kręgosłupa związane z podwójną dyskopatią. Po pierwszej tabletce ból ustąpił dość szybko i całkowicie ale po pewnym czasie czułam się fatalnie: zawroty głowy, uczucie duszności i ogólne rozbicie. Postanowiłam już nigdy nie zażywać tego leku. Jednak za jakiś czas zmuszona koniecznością uśmierzenia dokuczliwego bólu znów sięgnęłam po skudexę ale tym razem zażyłam pół tabletki. Efekt był zadowalający: bół zniknął a wcześniejsze przykre objawy nie wystąpiły. Stosuję ten lek doraźnie z dobrym skutkiem, przy czym nie radzę brania go wieczorem bo zakłóca zasypianie.
  Grażyna

 17. Skudexę przyjmuję od 2 miesięcy co 8 godzin. Mam bardzo silne bóle spowodowane rwą kulszową. Do tego 3 razy dziennie gabapentin. Bez tego nie mogłabym funkcjonować. Dzięki lekom nie muszę męczyć się na zwolnieniu. Pracuję w urzędzie za biurkiem 8 godzin i bez problemu wytrzymuję. Ostatnio, od około tygodnia, mogę już brać skudexę rzadziej – 1 lub 2 razy na dobę.

 18. JA BIORE TEN LEK OD KILKU MIESIECY NA BOL CIESNI NADGARSTKA I NA INNE BOLE .BIORE GO SPORADYCZNIE TERAZ BIORE PO POL TABLETKI.POMAGA NA BOL A I SPAC MOGE .WSTAJE WYPOCZETA .POLECAM DLE NAJPIERW TRZEBA SPROBOWAC CZY DANEJ OSOBIE SLOZY

  • i słusznie, bo nie każdy organizm reaguje tak samo. Biorę ten lek ze względu na bóle barku i biodra (operacja w planach, nie jestem prezesem Polski, więc pewnie poczekam, ale postaram się dożyć – pesel 41)
   Jedyny lek, który mi pomaga to właśnie skudexa. Mimo zaawansowanego wieku, żadnych nieprzyjemnych zdarzeń ani „odlotów”.
   Maria
   PS. Na cieśń nadgarstka warto zrobić zabieg – miałam we wrześniu, w STOCER Konstancin (NFZ). Nie warto się męczyć.
   To tylko chwila – znieczulenie ogólne kilkunastominutowe. Potem trochę odpoczynku, jakieś kroplówki i po kilku/ kilkunastu godzinach do domu. Po ok tygodniu zdjęcie szwów. Nie bolało i nie boli. Nawet bliznę ledwie widać.
   Wiem, że robią też laparoskopowo, ale niestety trzeba zapłacić.

 19. Bardzo silny lek, dobrze działa przeciwbólowo. Uczucie jak po alkoholu, przyjemnie, ale też zawroty głowy, absolutnie nie można prowadzić samochodu. Senność nie do opanowania.Polecam ale sporadycznie

 20. Bardzo dobry lek skuteczny zero skutków ubocznych Polecam.Nie przychylne opinie pisze konkurencja która dupa boli ,że coś nowego na rynku i skutecznego.

  • Zapraszam do siebie . Wezmę tabletkę przy Panu i zobaczy Pan że każde złe słowo jest opisem autentycznych reakcji na ten lek . A nowości są mile widziane i czekane przez pacjentów , bo wiadomo że szybko uodporniamy się na leki które bierzemy stale i coś nowego szukamy radością na nasze bóle.

   • Paulina, zależy od organizmu biorę teraz skudexa i czasami mam lekkie zawroty, ale lek rewelacyjny, mogę normalnie funkcjonować, znowu chłopak wziął pół tabletki i straszne miał zawroty i wymiotował.

  • Witam, u mnie było podobnie po godzinie od zażycia: zawroty, drgawki, mdłości, zlewania się zimnym potem i w końcu wymioty. Musiałam zwolnić się z pracy … leżałam do popołudnia…zasnąć nie szło. Jak dla mnie tragedia. Mąż jedynie ból żołądka i zgagi… Każdy inaczej reaguje…

 21. Stanislawa, Przepisany lek Skutexa bardzo mi zaszkodzil i wyladowalam na oddziale pomocy doraznej. Wystapily zawroty glowy nudnosci wymioty oraz kolatanie serca,Po udzieleniu pomocy jeszcze dlugo nie moglam dojsc do siebie.

 22. Biorę skudexe od dwóch tygodni po pół tabletki na dzień i po niej nie czuje bólu i nawet psychicznie jest lepiej. Mam przepuklinę w kręgosłupie lędźwiowym ale jeszcze na operacje się nie kwalifikuje. Wiem że można się od niej uzależnić i troche się martwię.

 23. Lek jest bardzo dobry, eliminuje ból – w moim przypadku migrenowy. Faktycznie człowiek czuje się po nim jak na haju ale nie umożliwia to normalnego funkcjonowania. Zdecydowanie wolę uczucie jakbym była w siódmym niebie niż życie w bólu.

 24. Biorę Skutexa od dwóch dni,rewelacja pomaga,łagodzi ból.Żadnych skutków ubocznych, może dlatego,że od paru lat brałem Tramal. Choroba zwyrodnieniowa kręgosłupa i wiele pochodnych. polecam Skutexa.
  Pozdrawiam i życzę zdrówka.

 25. Dostałem ten lek na ból po przeszczepie ścięgna palca wskazującego ręki prawej. Ból ustępuje i długo działa. Ogarnia mnie stan szczęścia taki nie do opisania. Mocno oddziaływuje na ośrodkowy układ nerwowy. Podatni na uzależnienia niech uważają

 26. Ja dostalam ten lek teraz przepisany na dyscopatie i kupilam go,nie wzielam jeszcze,po tych komentarzach ktore widze strach wziosc,moze poprostu spruboje od polowy tabletki

 27. Trzeba pamiętać, że każdy lek działa na każdego inaczej. W moim przypadku nie ma żadnych uciążliwych skutków ubocznych brania Skudexa. Biorę najrzadziej jak się da 1 lub 2 tabletki w krótkim odstępie czasu. Ból przechodzi, czuć przymulenie i senność ale ogólnie na plus. Żaden Ketonal nie pomagał, a poza tym bolało mnie serce. Na drugi dzień zazwyczaj boli mnie głowa ale pomaga zwykła tabletka przeciwbólowa typu Apap.

 28. Niestety trzeba uważać na przyjmowane leki i najlepiej powiadomić o tym bliskich aby zwrócili na nas uwagę . Lek działa dobrze

 29. Ten lek uratował mi życie. Przy bardzo silnych bólach kręgosłupa mogłem w miarę dobrze funkcjonować w domu. Lekarz mi kazał na początek wziąć połowkę i zobaczyć czy nie mam zawrotów. Wszystko ok i dobrze się śpi.

 30. wzięłam pierwszy raz o 9ej rano skudexa 75+25 mg zlecony na ból haluxa ,po godzinie musiałam się położyć byłam bliska omdlenia zlana potem otumaniona nigdy nie brałam narkotyków ale jakbym była na haju wystąpiły wszystkie objawy jakby przedawkowania jakie podają w ulotce ,– wymioty, utrata apetytu, ból brzucha, senność, zawroty głowy/uczucie wirowania, dezorientacja, ból głowy (z powodu deksketoprofenu)
  – skurcz źrenicy, wymioty, niewydolność serca, utrata przytomności, drgawki i trudności w oddychaniu
  czy nie powinno być dawkowania na kg masy ciała 1 tabl. mam wziąć przy wadze 62 kg i np. osoba 88kg ? to nieuczciwe podejści
  tak zle się czuję ,że nie mogę skończyć tego wpisu
  Czy jest etyczne wprowadzenie czegoś tak niebezpiecznego ? mogę coś z tym zrobić ,lek to nie lek a trucizna jest drogi
  eco.mana@gmail.com proszę o kontakt marysia

  • Najwyraźniej jest Pani uczulona na tranadol. Brała go Pani wcześniej? Szacuje się, że około 20% populacji jest uczulonych. Ja jestem lekarzem, sama czasami biorę Skudexę, ale wiem, że dobrze reaguję na tramadol. Są pacjenci, którzy biorą kilka razy w tygodniu i od lat.

 31. Dostalam ten lek na bóle silne migrenowe. Rękami i nogami walczylam żeby tego nie wziąć. Powyzsze opinie mnie przeraziły. Ale ból byl tak silny ze wzielam. Po 20 minutach przeszło. Wow! Fakt poczułam się slaba i błogo spokojna. Zadnych innych skutków ubocznych nie mialam. Kazdy organizm inny. Mój go toleruje. Najwazniejsze dla mnie ból minął natychmiast!

 32. U mnie lek ten nie wywołał żadnych skutków ubocznych poza odczuciem błogiego spokoju. Przez dobrych parę godzin czułem się jak zdrowy. Widocznie działa dwojako ode mnie propsy

 33. Az boję się wziac te tabletki, kupilam je dzisiaj, na dyskopatie. Czesto az placze z bólu, ogólnie nie lubie brać prochów ale tym razem jest inaczej, a raczej musi być inaczej, ból okropny a dwójka dzieci w domu…
  zamierzam go brać w nagłym przypadku :) czyli jak juz nie bede mogla chodzic :)

 34. Moja mama dostała ten lek na pogotowiu, ale jak przeczytałam, co się po nim dzieje, to boi się zażyć… Kurczę, znowu nie będzie mogła wytrzymać z bólu. :(

 35. jetem na leczeniu rwy kulszowej.Lekarz po wybraniu 10 zastrzyków przepisał mi skudexe ale po przeczytaniu komentarzy boję się ją zażyć

 36. Pierwszego dnia jakieś pół godziny po wzięciu leku skudexa, poczułam się bardzo dobrze. Natomiast w dwie lub 3 godziny po jego zażyciu, oblał mnie pot, zrobiło mi się b. niedobrze, miałam b. silne zawroty głowy,
  do tego stopnia, że nie mogłam podnieść głowy z nad poduszki. Wreszcie zwymiotowałam i wtedy poczułam się lepiej. Następne dawki leku już nie wywoływały tak silnej reakcji.
  Irena,12-02-2018r.

 37. Po jednej tabletce bardzo silne bóle krzyżowe minęły. Za to objawy uboczne, które się pojawiły były gorsze niż ból: nudności, omdlenia, zaniki świadomości, uderzenia gorąca, kilka godzin ulgi i powtórnie to samo, plus swędzenie skóry nie do opisania, przy czym alergiczką nie jestem. Nigdy więcej.

 38. Witam, wziełam lek w połączeniu z tizanor-em – na ból kręgosłupa. Może to spotęgowało objawy uboczne. Ból przeszedł niemal od razu. Jednak dopadła mnie niesamowita senność, nie mogłam podnieść powiek. po ok 1h,gdy podniosłam się, było mi słabo, zawroty głowy, otumanienie. Miałam problemy z mową. Po 6h wymioty…i wtedy poczułam się lepiej, jednak niestety, i ból zaczął powracać. Efekty uboczne były zbyt silne, więcej nie wezmę żadnego z tych leków.

 39. lekarz przepisał mi na bóle mięśni zaźyłam dzisiaj w pracy i niestety po 30 minutach coś niedobrego zaczęło się dziać.głowa ciężka niesamowite zawroty głowy,jakbym była na chaju.mdłości i cała zgrzana dosłownie mokra.niestety nie obeszło się bez lekarza.wezwano karetkę.poraźka!!! można się przekręcić przez ten lek!!Uważajcie!!!

 40. Barbara.przyjelam tylko 1 tabl. wieczorem po jedzeniu,po ok.2 godz.poczulam dretwienie twarzy,ust.Bol w klatce piersiowej ,ogolny niepokoj.stopy bardzo zimne.zle krazenie. Faktycznie bolu ostrego stawow nie odczuwalam,nie wiem czy tak natychmiast zadzialal lek, czy z obawy ze nie doczekam rana.Mam 71 lat od kilkudziesieciu lat nadcisnienie byc moze dlatego zle na mnie zadzialal .

 41. Bardzo skuteczna, ale wolno ją stosować krótko, do 5 dni. Nie wiem wobec tego dlaczego w szpitalu stosowano ją przez 10 dni i dostałam receptę do leczenia poszpitalnego. Ból likwiduje po 30 minutach, rewelacja, jednak są skutki uboczne: nudności, zaparcia, ciśnienie wewnątrzczaszkowe jakby większe, zbyt wysokie ciśnienie skurczowe (może to nie po skudexie) i samopoczucie trochę jak na haju, najwyraźniej otumania, bo bystrością teraz nie grzeszę.

 42. Na mnie skudexa bardzo dobrze działa uśmierza ból prawie całkowicie lecz powoduje nudności i bezsenność. Martwi mnie tylko fakt, że zaleca się jej stosowanie do 5 dni. Zażywam ją już z miesiąc chyba nie codziennie, tylko wtedy gdy ból staje się nie do zniesienia i po 1 tabletce na dobę. Ketonal nie był tak dobry.

 43. Dostałam od lekarza na ból kręgosłupa, działanie skuteczne, na ból pomaga ale w głowie szumi i miałam uczucie jakbym była pijana, także jezdzenie samochodem odpada, nie chce się spać po nich, dziwne uczucie spokoju

 44. Wzięłam jedną tabletkę , po ok 20 min zawroty głowy , potworne mdłości i ból rzołądka . Po następnych kilku minutach drętwienie rąk , duszności , szum w uszach . To było potworne , czułam się źle kilka godzin . Żołądek bolał jeszcze na drugi dzień . Nie chciałabym już tego powtarzać .

 45. Witam, wziąłem te tabletkę na ból biodra, intensywny.. miałem je w domu bo żona kiedyś dostała je po operacji. Ból minął po ok. 20 min a po godzinie poczułem niesamowitą błogość, spokój, wyciszenie ale bez otumanienia. Polecam

 46. Dziś akurat dostalem recepte na Skudexa wczesniej mialem przepisany lek Doreta 37.5 tramadol 325 mg paracetamol na obszerną ranę nogi Dorety musialem przyjąć 5 szt aby uśnieżyć ból zobaczymy jak działa skudexa kiedyś mialem za granicą przepisany lek przeciw bólowy oxycodine 40 mg ten lek był rewelacyjny teraz mam porównanie a o to punktacja skutecznosci oxycodine 40mg -10pkt a doreta 37.5 mg 325mg-3pkt

 47. Zażywam sporadycznie, jednak występuje u mnie po tym leku suchość w ustach oraz ból żołądka, zawroty głowy, spowolnienie reakcji, efekt jak po wiekszej ilosci alkoholu. Zdecydowanie nie moge po nim siadac za kółkiem.

 48. Witam , lek Skudexa bardzo mi pomógł w dolegliwościach rwy kulszowej wraz z lekiem rozkurczowym. Inne leki typy Poltram Combo nie były tak skuteczne

  • Zgadzam się z Twoją opinią w 100% . Na kuracji skudex-em jestem od miesiąca(niestety), także rwy kulszowej z pilnym skierowaniem do leczenia operacyjnego po wypadnięciu dysku ? dla mnie ten lek to światełko, że nie muszę cierpieć do czasu zabiegu.

 49. Witam!
  Jakiś czas temu brałam lek Skudexa na ból prawdopodobnie neuropatyczne, nic innego nie pomagało , a Skudexa pomogła ból stopniowo minął, ale miesiąc leczenia nie przespane noce po prostu męka…
  Od kilku dni znowu pobolewa mnie jakby wracalo to z przed kilku miesięcy więc zarzylam Skudexa 1 tabl na noc i… tutaj się zaczęło… po kilku godzinach wstałam w nocy do toalety i mało się nie przewrocilam, zawroty głowy i mdłości… po kilku godzinach wstałam do pracy i to samo , zawroty głowy, mdłości i suchość w ustach…
  Przeczytałam w ulotce o objawach ubocznych i te właśnie były m.in wymienione ale dziwne że wcześniej zarzywajac lek nic takiego nie miało miejsca?!

  • Witam.ja właśnie zakończyłam brać skudexa ,miałam b.silny ból kręgosłupa.boje się pomyśleć co zrobię jak ból da znać o sobie.jestem też chora na POChP.juz bym chciała zakończyć to życie.pozdrawiam.ela

Proszę wpisz swoją opinię!
Proszę, wpisz swoje imię lub pseudonim.