SKUDEXA

12345678910
(464 ocen, średnia: 5,96 na 10)
Loading...

WSKAZANIA DO STOSOWANIA LEKU SKUDEXA

Jakie są wskazania do stosowania leku oraz jak działa ten lek?

Skudexa zawiera chlorowodorek tramadolu i deksketoprofen jako substancje czynne.

Chlorowodorek tramadolu jest lekiem przeciwbólowym należącym do grupy leków zwanych opioidami, które działają na centralny układ nerwowy. Łagodzi ból poprzez działanie na swoiste komórki nerwowe mózgu i rdzenia kręgowego.

Deksketoprofen jest lekiem przeciwbólowym należącym do grupy leków zwanych niesteroidowymi lekami przeciwzapalnymi (NLPZ).

Lek Skudexa jest stosowany w objawowym krótkotrwałym leczeniu bólu ostrego o nasileniu umiarkowanym do ciężkiego u osób dorosłych.

Należy powiedzieć lekarzowi jeśli po zastosowaniu leku pacjent nie czuje się lepiej lub czuje się gorzej.

SKŁAD LEKU SKUDEXA

Jaki jest skład leku? Jaką zawiera substancję czynną oraz substancje pomocnicze?

Substancjami czynnymi leku są chlorowodorek tramadolu i deksketoprofen. Każda tabletka zawiera 75 mg chlorowodorku tramadolu i 25 mg deksketoprofenu.

Inne składniki to:
Rdzeń tabletki: celuloza mikrokrystaliczna, skrobia żelowana kukurydziana, kroskarmeloza sodowa, sodu stearylofumaran, krzemionka koloidalna bezwodna.
Otoczka tabletki: Opadry II white 85F18422 o składzie: alkohol poliwinylowy, tytanu dwutlenek (E 171), makrogol 3350, talk.

Zapoznaj się z listą leków, które zawierają: ,

DAWKOWANIE LEKU SKUDEXA

Jakie jest zalecane dawkowanie leku? Jak prawdłowo i bezpiecznie stosować ten lek? Jak długo stosować?

Stosowanie u osób dorosłych
Ten lek należy zawsze przyjmować zgodnie z zaleceniami lekarza. W razie wątpliwości należy zwrócić się do lekarza. Lekarz poinformuje pacjenta o wielkości dawki leku Skudexa, która będzie uzależniona od typu, ciężkości i okresu występowania bólu u pacjenta. Lekarz poinformuje pacjenta o ilości tabletek przyjmowanych w ciągu doby i czasie trwania leczenia.

Zalecana dawka dobowa to 1 tabletka (75 mg + 25 mg) co 8 godzin. Całkowita dawka dobowa nie powinna przekraczać 3 tabletek (225 mg + 75 mg), a leczenie nie powinno trwać dłużej niż 5 dni.

Stosowanie u dzieci i młodzieży
Leku Skudexa nie należy stosować u dzieci i młodzieży.

Pacjenci w podeszłym wieku
U osób w wieku 75 lat lub powyżej lekarz może zalecić większe odstępy pomiędzy dawkami ponieważ organizm może wolniej metabolizować lek.

Pacjenci z ciężkimi chorobami wątroby lub nerek (niewydolność)/pacjenci dializowani
Pacjenci z ciężkimi chorobami wątroby i (lub) niewydolnością nerek nie powinni stosować leku Skudexa.

W przypadku zaburzeń czynności nerek, jeśli u pacjenta występuje łagodna niewydolność nerek, lekarz może zalecić wydłużenie odstępu między dawkami.

W przypadku zaburzeń czynności wątroby, jeśli u pacjenta występuje łagodna lub umiarkowana niewydolność wątroby, lekarz może zalecić wydłużenie odstępu między dawkami.

Tabletki leku Skudexa należy połykać popijając wystarczającą ilością płynu (najlepiej szklanką wody).

Pokarm opóźnia wchłanianie leku Skudexa, więc dla szybszego efektu należy przyjmować tabletkę co najmniej 30 minut przed posiłkiem. Linia podziału widoczna na tabletce pomoże przełamać tabletkę w przypadku wystąpienia trudności z połknięciem jej w całości.

PRZEDAWKOWANIE

Jak postępować w przypadku przedawkowania leku? Co zrobić, gdy przypadkowo przyjęto większą dawkę leku niż zalecana?

Jeśli pacjent zastosuje większą niż zalecana dawkę leku należy natychmiast powiadomić lekarza lub udać się do oddziału ratunkowego w najbliższym szpitalu. Należy pamiętać, aby zabrać ze sobą opakowanie leku lub ulotkę dla pacjenta.

Objawy przedawkowania leku to:
– wymioty, utrata apetytu, ból brzucha, senność, zawroty głowy/uczucie wirowania, dezorientacja, ból głowy (z powodu deksketoprofenu)
– skurcz źrenicy, wymioty, niewydolność serca, utrata przytomności, drgawki i trudności w oddychaniu (z powodu tramadolu).

STOSOWANIE Z JEDZENIEM I PICIEM (W TYM Z ALKOHOLEM)

Czy można jeść i pić stosując lek? Czy można pić alkohol? Zastosowanie leku przy jednoczesnym spożywaniu pokarmów i napojów?

Nie należy pić alkoholu podczas leczenia lekiem Skudexa, ponieważ może to nasilać działanie tego leku.

Nie zaleca sie spożywania alkoholu w trakcie stosowania leków. Istnieją pewne grupy leków, w przypadku których picie alkoholu jest kategorycznie zakazane. Dowiedz się więcej na ten temat i sprawdź interakcje leków z alkoholem.

CIĄŻA I KARMIENIE PIERSIĄ

Czy kobieta będąca w ciąży lub karmiąca piersią może zażywać lek? Jakie środki ostrożności należy zachować?

Jeśli pacjentka jest w ciąży lub karmi piersią, przypuszcza, że może być w ciąży lub gdy planuje mieć dziecko, powinna poradzić się lekarza.

Stosowanie leku Skudexa w ciąży jak również w okresie karmienia piersią jest przeciwwskazane.

PROWADZENIE POJAZDÓW I OBSŁUGIWANIE MASZYN

Czy w czasie stosowania leku można prowadzić auto / samochód? Czy można pracować z wykorzystaniem maszyn i urządzeń?

Lek Skudexa może mieć wpływ na zdolność prowadzenia pojazdów i obsługiwania maszyn, ze względu na możliwość wystąpienia zawrotów głowy, zaburzeń widzenia lub senności jako działań niepożądanych podczas leczenia. Dotyczy to w szczególności przypadków, gdy lek Skudexa przyjmowany jest z lekami, które wpływają na nastrój i emocje lub z alkoholem.

W przypadku zaobserwowania takich objawów nie należy prowadzić pojazdów mechanicznych i obsługiwać urządzeń mechanicznych w ruchu, aż do ustąpienia objawów.

DOKUMENTACJA LEKU SKUDEXA – DOKUMENTY W FORMACIE PDF LUB DOC

Udostępniliśmy możliwość ściągnięcia pełnej dokumentacji leku: ulotki dla pacjenta oraz charakterystyki produktu leczniczego (dla faramceutów, lekarzy i personelu medycznego).

ULOTKA LEKU SKUDEXA

ULOTKA LEKU - Oprócz informacji, które udostępniśmy w powyższym opisie, ulotka leku zawiera dodatkowo szczegółowe informacje m.in. skutki uboczne stosowania leku, interakcje z innymi lekami, przeciwwskazania do stosowania leku.


CHPL – CHARAKTERYSTYKA PRODUKTU LECZNICZEGO

CHARAKTERYSTYKA PRODUKTU LECZNICZEGO - CHPL - Zawiera profesjonalne informacje przeznaczone wyłącznie dla wykwalifikowanego personelu medycznego. Dane zawarte w tym dokumencie są uszczegółowione w stosunku do ulotki leku. Dodatkowo zawiera informacje o właściwościach farmakologicznych leku, danych farmaceutycznych, postaci farmaceutycznej, danych klinicznych.
ZAREZERWUJ SKUDEXA W NAJBLIŻSZEJ APTECE

Rezerwacja leku w najbliższej aptece w Twojej okolicy. Sprawdź cenę leku oraz gdzie kupić lek. Kupuj wygodnie i najtaniej. Możliwość rezerwacji leków zarówno na receptę, jak i bez recepty. Podczas rezerwacji nie są pobierane żadne opłaty – za wybrane produkty zapłacisz w aptece. Sprawdź także, czy ten lek jest refundowany (poziom refundacji) oraz czy wymagana jest recepta.

ZAMIENNIKI - LISTA LEKÓW POWIĄZANYCH WG. SUBSTANCJI CZYNNEJ

OPINIE O SKUDEXA

Poznaj opinie pacjentów stosujących ten lek lub podziel się własnymi spostrzeżeniami - forum o lekach.

36 KOMENTARZE

 1. Trzeba pamiętać, że każdy lek działa na każdego inaczej. W moim przypadku nie ma żadnych uciążliwych skutków ubocznych brania Skudexa. Biorę najrzadziej jak się da 1 lub 2 tabletki w krótkim odstępie czasu. Ból przechodzi, czuć przymulenie i senność ale ogólnie na plus. Żaden Ketonal nie pomagał, a poza tym bolało mnie serce. Na drugi dzień zazwyczaj boli mnie głowa ale pomaga zwykła tabletka przeciwbólowa typu Apap.

 2. Niestety trzeba uważać na przyjmowane leki i najlepiej powiadomić o tym bliskich aby zwrócili na nas uwagę . Lek działa dobrze

 3. Ten lek uratował mi życie. Przy bardzo silnych bólach kręgosłupa mogłem w miarę dobrze funkcjonować w domu. Lekarz mi kazał na początek wziąć połowkę i zobaczyć czy nie mam zawrotów. Wszystko ok i dobrze się śpi.

 4. wzięłam pierwszy raz o 9ej rano skudexa 75+25 mg zlecony na ból haluxa ,po godzinie musiałam się położyć byłam bliska omdlenia zlana potem otumaniona nigdy nie brałam narkotyków ale jakbym była na haju wystąpiły wszystkie objawy jakby przedawkowania jakie podają w ulotce ,– wymioty, utrata apetytu, ból brzucha, senność, zawroty głowy/uczucie wirowania, dezorientacja, ból głowy (z powodu deksketoprofenu)
  – skurcz źrenicy, wymioty, niewydolność serca, utrata przytomności, drgawki i trudności w oddychaniu
  czy nie powinno być dawkowania na kg masy ciała 1 tabl. mam wziąć przy wadze 62 kg i np. osoba 88kg ? to nieuczciwe podejści
  tak zle się czuję ,że nie mogę skończyć tego wpisu
  Czy jest etyczne wprowadzenie czegoś tak niebezpiecznego ? mogę coś z tym zrobić ,lek to nie lek a trucizna jest drogi
  [email protected] proszę o kontakt marysia

  • Najwyraźniej jest Pani uczulona na tranadol. Brała go Pani wcześniej? Szacuje się, że około 20% populacji jest uczulonych. Ja jestem lekarzem, sama czasami biorę Skudexę, ale wiem, że dobrze reaguję na tramadol. Są pacjenci, którzy biorą kilka razy w tygodniu i od lat.

 5. Dostalam ten lek na bóle silne migrenowe. Rękami i nogami walczylam żeby tego nie wziąć. Powyzsze opinie mnie przeraziły. Ale ból byl tak silny ze wzielam. Po 20 minutach przeszło. Wow! Fakt poczułam się slaba i błogo spokojna. Zadnych innych skutków ubocznych nie mialam. Kazdy organizm inny. Mój go toleruje. Najwazniejsze dla mnie ból minął natychmiast!

 6. U mnie lek ten nie wywołał żadnych skutków ubocznych poza odczuciem błogiego spokoju. Przez dobrych parę godzin czułem się jak zdrowy. Widocznie działa dwojako ode mnie propsy

 7. Az boję się wziac te tabletki, kupilam je dzisiaj, na dyskopatie. Czesto az placze z bólu, ogólnie nie lubie brać prochów ale tym razem jest inaczej, a raczej musi być inaczej, ból okropny a dwójka dzieci w domu…
  zamierzam go brać w nagłym przypadku 🙂 czyli jak juz nie bede mogla chodzic 🙂

 8. Moja mama dostała ten lek na pogotowiu, ale jak przeczytałam, co się po nim dzieje, to boi się zażyć… Kurczę, znowu nie będzie mogła wytrzymać z bólu. 🙁

 9. jetem na leczeniu rwy kulszowej.Lekarz po wybraniu 10 zastrzyków przepisał mi skudexe ale po przeczytaniu komentarzy boję się ją zażyć

 10. Pierwszego dnia jakieś pół godziny po wzięciu leku skudexa, poczułam się bardzo dobrze. Natomiast w dwie lub 3 godziny po jego zażyciu, oblał mnie pot, zrobiło mi się b. niedobrze, miałam b. silne zawroty głowy,
  do tego stopnia, że nie mogłam podnieść głowy z nad poduszki. Wreszcie zwymiotowałam i wtedy poczułam się lepiej. Następne dawki leku już nie wywoływały tak silnej reakcji.
  Irena,12-02-2018r.

 11. Po jednej tabletce bardzo silne bóle krzyżowe minęły. Za to objawy uboczne, które się pojawiły były gorsze niż ból: nudności, omdlenia, zaniki świadomości, uderzenia gorąca, kilka godzin ulgi i powtórnie to samo, plus swędzenie skóry nie do opisania, przy czym alergiczką nie jestem. Nigdy więcej.

 12. Witam, wziełam lek w połączeniu z tizanor-em – na ból kręgosłupa. Może to spotęgowało objawy uboczne. Ból przeszedł niemal od razu. Jednak dopadła mnie niesamowita senność, nie mogłam podnieść powiek. po ok 1h,gdy podniosłam się, było mi słabo, zawroty głowy, otumanienie. Miałam problemy z mową. Po 6h wymioty…i wtedy poczułam się lepiej, jednak niestety, i ból zaczął powracać. Efekty uboczne były zbyt silne, więcej nie wezmę żadnego z tych leków.

 13. lekarz przepisał mi na bóle mięśni zaźyłam dzisiaj w pracy i niestety po 30 minutach coś niedobrego zaczęło się dziać.głowa ciężka niesamowite zawroty głowy,jakbym była na chaju.mdłości i cała zgrzana dosłownie mokra.niestety nie obeszło się bez lekarza.wezwano karetkę.poraźka!!! można się przekręcić przez ten lek!!Uważajcie!!!

 14. Barbara.przyjelam tylko 1 tabl. wieczorem po jedzeniu,po ok.2 godz.poczulam dretwienie twarzy,ust.Bol w klatce piersiowej ,ogolny niepokoj.stopy bardzo zimne.zle krazenie. Faktycznie bolu ostrego stawow nie odczuwalam,nie wiem czy tak natychmiast zadzialal lek, czy z obawy ze nie doczekam rana.Mam 71 lat od kilkudziesieciu lat nadcisnienie byc moze dlatego zle na mnie zadzialal .

 15. Bardzo skuteczna, ale wolno ją stosować krótko, do 5 dni. Nie wiem wobec tego dlaczego w szpitalu stosowano ją przez 10 dni i dostałam receptę do leczenia poszpitalnego. Ból likwiduje po 30 minutach, rewelacja, jednak są skutki uboczne: nudności, zaparcia, ciśnienie wewnątrzczaszkowe jakby większe, zbyt wysokie ciśnienie skurczowe (może to nie po skudexie) i samopoczucie trochę jak na haju, najwyraźniej otumania, bo bystrością teraz nie grzeszę.

 16. Na mnie skudexa bardzo dobrze działa uśmierza ból prawie całkowicie lecz powoduje nudności i bezsenność. Martwi mnie tylko fakt, że zaleca się jej stosowanie do 5 dni. Zażywam ją już z miesiąc chyba nie codziennie, tylko wtedy gdy ból staje się nie do zniesienia i po 1 tabletce na dobę. Ketonal nie był tak dobry.

 17. Dostałam od lekarza na ból kręgosłupa, działanie skuteczne, na ból pomaga ale w głowie szumi i miałam uczucie jakbym była pijana, także jezdzenie samochodem odpada, nie chce się spać po nich, dziwne uczucie spokoju

 18. Wzięłam jedną tabletkę , po ok 20 min zawroty głowy , potworne mdłości i ból rzołądka . Po następnych kilku minutach drętwienie rąk , duszności , szum w uszach . To było potworne , czułam się źle kilka godzin . Żołądek bolał jeszcze na drugi dzień . Nie chciałabym już tego powtarzać .

 19. Witam, wziąłem te tabletkę na ból biodra, intensywny.. miałem je w domu bo żona kiedyś dostała je po operacji. Ból minął po ok. 20 min a po godzinie poczułem niesamowitą błogość, spokój, wyciszenie ale bez otumanienia. Polecam

 20. Dziś akurat dostalem recepte na Skudexa wczesniej mialem przepisany lek Doreta 37.5 tramadol 325 mg paracetamol na obszerną ranę nogi Dorety musialem przyjąć 5 szt aby uśnieżyć ból zobaczymy jak działa skudexa kiedyś mialem za granicą przepisany lek przeciw bólowy oxycodine 40 mg ten lek był rewelacyjny teraz mam porównanie a o to punktacja skutecznosci oxycodine 40mg -10pkt a doreta 37.5 mg 325mg-3pkt

 21. Zażywam sporadycznie, jednak występuje u mnie po tym leku suchość w ustach oraz ból żołądka, zawroty głowy, spowolnienie reakcji, efekt jak po wiekszej ilosci alkoholu. Zdecydowanie nie moge po nim siadac za kółkiem.

 22. Witam , lek Skudexa bardzo mi pomógł w dolegliwościach rwy kulszowej wraz z lekiem rozkurczowym. Inne leki typy Poltram Combo nie były tak skuteczne

  • Zgadzam się z Twoją opinią w 100% . Na kuracji skudex-em jestem od miesiąca(niestety), także rwy kulszowej z pilnym skierowaniem do leczenia operacyjnego po wypadnięciu dysku ? dla mnie ten lek to światełko, że nie muszę cierpieć do czasu zabiegu.

 23. Witam!
  Jakiś czas temu brałam lek Skudexa na ból prawdopodobnie neuropatyczne, nic innego nie pomagało , a Skudexa pomogła ból stopniowo minął, ale miesiąc leczenia nie przespane noce po prostu męka…
  Od kilku dni znowu pobolewa mnie jakby wracalo to z przed kilku miesięcy więc zarzylam Skudexa 1 tabl na noc i… tutaj się zaczęło… po kilku godzinach wstałam w nocy do toalety i mało się nie przewrocilam, zawroty głowy i mdłości… po kilku godzinach wstałam do pracy i to samo , zawroty głowy, mdłości i suchość w ustach…
  Przeczytałam w ulotce o objawach ubocznych i te właśnie były m.in wymienione ale dziwne że wcześniej zarzywajac lek nic takiego nie miało miejsca?!

  • Witam.ja właśnie zakończyłam brać skudexa ,miałam b.silny ból kręgosłupa.boje się pomyśleć co zrobię jak ból da znać o sobie.jestem też chora na POChP.juz bym chciała zakończyć to życie.pozdrawiam.ela

FORUM O LEKACH - PODZIEL SIĘ OPINIĄ. TO BARDZO PROSTE!! :)

Podziel się własną opinią i pomóż innym pacjentom. Napisanie opinii nie wymaga rejestracji i logowania się. Komentarze wulgarne, obraźliwe, zawierające linki reklamowe, zawierające oferty sprzedaży lub kupna leku, będą sukcesywnie usuwane.

Please enter your comment!
Please enter your name here