SKUDEXA

KATEGORIA:
LEKI PRZECIWBÓLOWE

SUBSTANCJA CZYNNA:
,

SKUDEXA - INFORMACJE I OPINIE O LEKU

Na tej stronie znajdują się informacje, dzięki którym dowiecie się Państwo, jakie są zalecenia do stosowania leku SKUDEXA, jak wygląda jego dawkowanie, a także jakie są bezwzględne przeciwwskazania do jego przyjmowania. Ponadto można tu znaleźć takie dane, jak:

 • zastosowanie,
 • skład leku (substancje czynne i pomocnicze),
 • informacje na temat interakcji z innymi produktami leczniczymi,
 • wskazówki dla kobiet w ciąży i karmiących piersią,
 • opinie pacjentów.

Z myślą o osobach, które chcą więcej dowiedzieć się na temat stosowania leku SKUDEXA została przygotowana ulotka w formacie PDF, która zawiera dodatkowe informacje, których nie zamieściliśmy w serwisie (w tym między innymi zawartość opakowania, sposób przechowywania produktu, wskazówki o możliwości prowadzenia pojazdów i obsługi maszyn). Poza ulotką dla pacjentów w naszej bazie znajduje się dokładna charakterystyka produktu leczniczego (CHPL), stanowiąca dokument przeznaczony wyłącznie dla personelu medycznego oraz pracowników aptek (lekarze, pielęgniarki, farmaceuci).

Na końcu zamieściliśmy listę z zamiennikami, czyli preparatami powiązanymi według substancji czynnej oraz możliwość sprawdzenia, jaka jest cena leku, jak wygląda jego refundacja, a także zweryfikowania, która apteka posiada go w swoim asortymencie.

CO TO JEST I JAK DZIAŁA SKUDEXA? – OPIS I WSKAZANIA

Skudexa zawiera chlorowodorek tramadolu i deksketoprofen jako substancje czynne.

Chlorowodorek tramadolu jest lekiem przeciwbólowym należącym do grupy leków zwanych opioidami, które działają na centralny układ nerwowy. Łagodzi ból poprzez działanie na swoiste komórki nerwowe mózgu i rdzenia kręgowego.

Deksketoprofen jest lekiem przeciwbólowym należącym do grupy leków zwanych niesteroidowymi lekami przeciwzapalnymi (NLPZ).

Lek Skudexa jest stosowany w objawowym krótkotrwałym leczeniu bólu ostrego o nasileniu umiarkowanym do ciężkiego u osób dorosłych.

Należy powiedzieć lekarzowi jeśli po zastosowaniu leku pacjent nie czuje się lepiej lub czuje się gorzej.

SKŁAD SKUDEXA, JAKIE SUBSTANCJE ZAWIERA?

Substancjami czynnymi leku są chlorowodorek tramadolu i deksketoprofen. Każda tabletka zawiera 75 mg chlorowodorku tramadolu i 25 mg deksketoprofenu.

Inne składniki to:
Rdzeń tabletki: celuloza mikrokrystaliczna, skrobia żelowana kukurydziana, kroskarmeloza sodowa, sodu stearylofumaran, krzemionka koloidalna bezwodna.
Otoczka tabletki: Opadry II white 85F18422 o składzie: alkohol poliwinylowy, tytanu dwutlenek (E 171), makrogol 3350, talk.

JAKIE JEST DAWKOWANIE SKUDEXA? – INSTRUKCJA STOSOWANIA

Stosowanie u osób dorosłych
Ten lek należy zawsze przyjmować zgodnie z zaleceniami lekarza. W razie wątpliwości należy zwrócić się do lekarza. Lekarz poinformuje pacjenta o wielkości dawki leku Skudexa, która będzie uzależniona od typu, ciężkości i okresu występowania bólu u pacjenta. Lekarz poinformuje pacjenta o ilości tabletek przyjmowanych w ciągu doby i czasie trwania leczenia.

Zalecana dawka dobowa to 1 tabletka (75 mg + 25 mg) co 8 godzin. Całkowita dawka dobowa nie powinna przekraczać 3 tabletek (225 mg + 75 mg), a leczenie nie powinno trwać dłużej niż 5 dni.

Stosowanie u dzieci i młodzieży
Leku Skudexa nie należy stosować u dzieci i młodzieży.

Pacjenci w podeszłym wieku
U osób w wieku 75 lat lub powyżej lekarz może zalecić większe odstępy pomiędzy dawkami ponieważ organizm może wolniej metabolizować lek.

Pacjenci z ciężkimi chorobami wątroby lub nerek (niewydolność)/pacjenci dializowani
Pacjenci z ciężkimi chorobami wątroby i (lub) niewydolnością nerek nie powinni stosować leku Skudexa.

W przypadku zaburzeń czynności nerek, jeśli u pacjenta występuje łagodna niewydolność nerek, lekarz może zalecić wydłużenie odstępu między dawkami.

W przypadku zaburzeń czynności wątroby, jeśli u pacjenta występuje łagodna lub umiarkowana niewydolność wątroby, lekarz może zalecić wydłużenie odstępu między dawkami.

Tabletki leku Skudexa należy połykać popijając wystarczającą ilością płynu (najlepiej szklanką wody).

Pokarm opóźnia wchłanianie leku Skudexa, więc dla szybszego efektu należy przyjmować tabletkę co najmniej 30 minut przed posiłkiem. Linia podziału widoczna na tabletce pomoże przełamać tabletkę w przypadku wystąpienia trudności z połknięciem jej w całości.

PRZYJĘCIE WIĘKSZEJ DAWKI SKUDEXA, NIŻ ZALECANA – PRZEDAWKOWANIE

Jeśli pacjent zastosuje większą niż zalecana dawkę leku należy natychmiast powiadomić lekarza lub udać się do oddziału ratunkowego w najbliższym szpitalu. Należy pamiętać, aby zabrać ze sobą opakowanie leku lub ulotkę dla pacjenta.

Objawy przedawkowania leku to:
– wymioty, utrata apetytu, ból brzucha, senność, zawroty głowy/uczucie wirowania, dezorientacja, ból głowy (z powodu deksketoprofenu)
– skurcz źrenicy, wymioty, niewydolność serca, utrata przytomności, drgawki i trudności w oddychaniu (z powodu tramadolu).

STOSOWANIE PREPARATU Z JEDZENIEM I PICIEM – W TYM Z ALKOHOLEM

Nie należy pić alkoholu podczas leczenia lekiem Skudexa, ponieważ może to nasilać działanie tego leku.

Niektórych leków nie powinno się łączyć z alkoholem, a w przypadku pewnej grupy substancji jest to wręcz zakazane - dowiedz się więcej.

CZY MOŻNA STOSOWAĆ SKUDEXA W OKRESIE CIĄŻY I KARMIENIA PIERSIĄ?

Jeśli pacjentka jest w ciąży lub karmi piersią, przypuszcza, że może być w ciąży lub gdy planuje mieć dziecko, powinna poradzić się lekarza.

Stosowanie leku Skudexa w ciąży jak również w okresie karmienia piersią jest przeciwwskazane.

PROWADZENIE POJAZDÓW I OBSŁUGIWANIE MASZYN

Lek Skudexa może mieć wpływ na zdolność prowadzenia pojazdów i obsługiwania maszyn, ze względu na możliwość wystąpienia zawrotów głowy, zaburzeń widzenia lub senności jako działań niepożądanych podczas leczenia. Dotyczy to w szczególności przypadków, gdy lek Skudexa przyjmowany jest z lekami, które wpływają na nastrój i emocje lub z alkoholem.

W przypadku zaobserwowania takich objawów nie należy prowadzić pojazdów mechanicznych i obsługiwać urządzeń mechanicznych w ruchu, aż do ustąpienia objawów.

ULOTKA LEKU SKUDEXA – SKUTKI UBOCZNE, INTERAKCJE, PRZECIWWSKAZANIA, DZIAŁANIA NIEPOŻĄDANE

CHARAKTERYSTYKA PRODUKTU LECZNICZEGO – SKUDEXA CHPL – WŁAŚCIWOŚCI FARMAKOLOGICZNE, DANE KLINICZNE I FARMACEUTYCZNE

REZERWACJA LEKU W APTECE - SKUDEXA CENA, REFUNDACJA

SKUDEXA OPINIE PACJENTÓW O LEKU - FORUM O LEKACH, WYROBACH MEDYCZNYCH, SUPLEMENTACH DIETY I INNYCH PRODUKTACH Z POLSKICH APTEK

OCENA PACJENTÓW O LEKU:
12345678910
(478 ocen, średnia: 5,95 na 10)
Loading...

56 KOMENTARZE

 1. Zazyłam jedną tabletkę na ból kręgosłupa. Ból przeszedł natychmiastowo, ale po jakieś nie całej godziny od zażycia, tragedia. W życiu nie czułam się tak źle. Zawroty głowy, osłabienie mięśni, mdłości i senność.

 2. Otrzymałam skudexę na bóle kręgosłupa związane z podwójną dyskopatią. Po pierwszej tabletce ból ustąpił dość szybko i całkowicie ale po pewnym czasie czułam się fatalnie: zawroty głowy, uczucie duszności i ogólne rozbicie. Postanowiłam już nigdy nie zażywać tego leku. Jednak za jakiś czas zmuszona koniecznością uśmierzenia dokuczliwego bólu znów sięgnęłam po skudexę ale tym razem zażyłam pół tabletki. Efekt był zadowalający: bół zniknął a wcześniejsze przykre objawy nie wystąpiły. Stosuję ten lek doraźnie z dobrym skutkiem, przy czym nie radzę brania go wieczorem bo zakłóca zasypianie.
  Grażyna

 3. Skudexę przyjmuję od 2 miesięcy co 8 godzin. Mam bardzo silne bóle spowodowane rwą kulszową. Do tego 3 razy dziennie gabapentin. Bez tego nie mogłabym funkcjonować. Dzięki lekom nie muszę męczyć się na zwolnieniu. Pracuję w urzędzie za biurkiem 8 godzin i bez problemu wytrzymuję. Ostatnio, od około tygodnia, mogę już brać skudexę rzadziej – 1 lub 2 razy na dobę.

 4. JA BIORE TEN LEK OD KILKU MIESIECY NA BOL CIESNI NADGARSTKA I NA INNE BOLE .BIORE GO SPORADYCZNIE TERAZ BIORE PO POL TABLETKI.POMAGA NA BOL A I SPAC MOGE .WSTAJE WYPOCZETA .POLECAM DLE NAJPIERW TRZEBA SPROBOWAC CZY DANEJ OSOBIE SLOZY

 5. Bardzo silny lek, dobrze działa przeciwbólowo. Uczucie jak po alkoholu, przyjemnie, ale też zawroty głowy, absolutnie nie można prowadzić samochodu. Senność nie do opanowania.Polecam ale sporadycznie

 6. Bardzo dobry lek skuteczny zero skutków ubocznych Polecam.Nie przychylne opinie pisze konkurencja która dupa boli ,że coś nowego na rynku i skutecznego.

   • Paulina, zależy od organizmu biorę teraz skudexa i czasami mam lekkie zawroty, ale lek rewelacyjny, mogę normalnie funkcjonować, znowu chłopak wziął pół tabletki i straszne miał zawroty i wymiotował.

 7. Stanislawa, Przepisany lek Skutexa bardzo mi zaszkodzil i wyladowalam na oddziale pomocy doraznej. Wystapily zawroty glowy nudnosci wymioty oraz kolatanie serca,Po udzieleniu pomocy jeszcze dlugo nie moglam dojsc do siebie.

 8. Biorę skudexe od dwóch tygodni po pół tabletki na dzień i po niej nie czuje bólu i nawet psychicznie jest lepiej. Mam przepuklinę w kręgosłupie lędźwiowym ale jeszcze na operacje się nie kwalifikuje. Wiem że można się od niej uzależnić i troche się martwię.

 9. Lek jest bardzo dobry, eliminuje ból – w moim przypadku migrenowy. Faktycznie człowiek czuje się po nim jak na haju ale nie umożliwia to normalnego funkcjonowania. Zdecydowanie wolę uczucie jakbym była w siódmym niebie niż życie w bólu.

 10. Biorę Skutexa od dwóch dni,rewelacja pomaga,łagodzi ból.Żadnych skutków ubocznych, może dlatego,że od paru lat brałem Tramal. Choroba zwyrodnieniowa kręgosłupa i wiele pochodnych. polecam Skutexa.
  Pozdrawiam i życzę zdrówka.

 11. Dostałem ten lek na ból po przeszczepie ścięgna palca wskazującego ręki prawej. Ból ustępuje i długo działa. Ogarnia mnie stan szczęścia taki nie do opisania. Mocno oddziaływuje na ośrodkowy układ nerwowy. Podatni na uzależnienia niech uważają

 12. Ja dostalam ten lek teraz przepisany na dyscopatie i kupilam go,nie wzielam jeszcze,po tych komentarzach ktore widze strach wziosc,moze poprostu spruboje od polowy tabletki

 13. Trzeba pamiętać, że każdy lek działa na każdego inaczej. W moim przypadku nie ma żadnych uciążliwych skutków ubocznych brania Skudexa. Biorę najrzadziej jak się da 1 lub 2 tabletki w krótkim odstępie czasu. Ból przechodzi, czuć przymulenie i senność ale ogólnie na plus. Żaden Ketonal nie pomagał, a poza tym bolało mnie serce. Na drugi dzień zazwyczaj boli mnie głowa ale pomaga zwykła tabletka przeciwbólowa typu Apap.

 14. Niestety trzeba uważać na przyjmowane leki i najlepiej powiadomić o tym bliskich aby zwrócili na nas uwagę . Lek działa dobrze

 15. Ten lek uratował mi życie. Przy bardzo silnych bólach kręgosłupa mogłem w miarę dobrze funkcjonować w domu. Lekarz mi kazał na początek wziąć połowkę i zobaczyć czy nie mam zawrotów. Wszystko ok i dobrze się śpi.

 16. wzięłam pierwszy raz o 9ej rano skudexa 75+25 mg zlecony na ból haluxa ,po godzinie musiałam się położyć byłam bliska omdlenia zlana potem otumaniona nigdy nie brałam narkotyków ale jakbym była na haju wystąpiły wszystkie objawy jakby przedawkowania jakie podają w ulotce ,– wymioty, utrata apetytu, ból brzucha, senność, zawroty głowy/uczucie wirowania, dezorientacja, ból głowy (z powodu deksketoprofenu)
  – skurcz źrenicy, wymioty, niewydolność serca, utrata przytomności, drgawki i trudności w oddychaniu
  czy nie powinno być dawkowania na kg masy ciała 1 tabl. mam wziąć przy wadze 62 kg i np. osoba 88kg ? to nieuczciwe podejści
  tak zle się czuję ,że nie mogę skończyć tego wpisu
  Czy jest etyczne wprowadzenie czegoś tak niebezpiecznego ? mogę coś z tym zrobić ,lek to nie lek a trucizna jest drogi
  eco.mana@gmail.com proszę o kontakt marysia

  • Najwyraźniej jest Pani uczulona na tranadol. Brała go Pani wcześniej? Szacuje się, że około 20% populacji jest uczulonych. Ja jestem lekarzem, sama czasami biorę Skudexę, ale wiem, że dobrze reaguję na tramadol. Są pacjenci, którzy biorą kilka razy w tygodniu i od lat.

 17. Dostalam ten lek na bóle silne migrenowe. Rękami i nogami walczylam żeby tego nie wziąć. Powyzsze opinie mnie przeraziły. Ale ból byl tak silny ze wzielam. Po 20 minutach przeszło. Wow! Fakt poczułam się slaba i błogo spokojna. Zadnych innych skutków ubocznych nie mialam. Kazdy organizm inny. Mój go toleruje. Najwazniejsze dla mnie ból minął natychmiast!

 18. U mnie lek ten nie wywołał żadnych skutków ubocznych poza odczuciem błogiego spokoju. Przez dobrych parę godzin czułem się jak zdrowy. Widocznie działa dwojako ode mnie propsy

 19. Az boję się wziac te tabletki, kupilam je dzisiaj, na dyskopatie. Czesto az placze z bólu, ogólnie nie lubie brać prochów ale tym razem jest inaczej, a raczej musi być inaczej, ból okropny a dwójka dzieci w domu…
  zamierzam go brać w nagłym przypadku :) czyli jak juz nie bede mogla chodzic :)

 20. Moja mama dostała ten lek na pogotowiu, ale jak przeczytałam, co się po nim dzieje, to boi się zażyć… Kurczę, znowu nie będzie mogła wytrzymać z bólu. :(

 21. jetem na leczeniu rwy kulszowej.Lekarz po wybraniu 10 zastrzyków przepisał mi skudexe ale po przeczytaniu komentarzy boję się ją zażyć

 22. Pierwszego dnia jakieś pół godziny po wzięciu leku skudexa, poczułam się bardzo dobrze. Natomiast w dwie lub 3 godziny po jego zażyciu, oblał mnie pot, zrobiło mi się b. niedobrze, miałam b. silne zawroty głowy,
  do tego stopnia, że nie mogłam podnieść głowy z nad poduszki. Wreszcie zwymiotowałam i wtedy poczułam się lepiej. Następne dawki leku już nie wywoływały tak silnej reakcji.
  Irena,12-02-2018r.

 23. Po jednej tabletce bardzo silne bóle krzyżowe minęły. Za to objawy uboczne, które się pojawiły były gorsze niż ból: nudności, omdlenia, zaniki świadomości, uderzenia gorąca, kilka godzin ulgi i powtórnie to samo, plus swędzenie skóry nie do opisania, przy czym alergiczką nie jestem. Nigdy więcej.

 24. Witam, wziełam lek w połączeniu z tizanor-em – na ból kręgosłupa. Może to spotęgowało objawy uboczne. Ból przeszedł niemal od razu. Jednak dopadła mnie niesamowita senność, nie mogłam podnieść powiek. po ok 1h,gdy podniosłam się, było mi słabo, zawroty głowy, otumanienie. Miałam problemy z mową. Po 6h wymioty…i wtedy poczułam się lepiej, jednak niestety, i ból zaczął powracać. Efekty uboczne były zbyt silne, więcej nie wezmę żadnego z tych leków.

 25. lekarz przepisał mi na bóle mięśni zaźyłam dzisiaj w pracy i niestety po 30 minutach coś niedobrego zaczęło się dziać.głowa ciężka niesamowite zawroty głowy,jakbym była na chaju.mdłości i cała zgrzana dosłownie mokra.niestety nie obeszło się bez lekarza.wezwano karetkę.poraźka!!! można się przekręcić przez ten lek!!Uważajcie!!!

 26. Barbara.przyjelam tylko 1 tabl. wieczorem po jedzeniu,po ok.2 godz.poczulam dretwienie twarzy,ust.Bol w klatce piersiowej ,ogolny niepokoj.stopy bardzo zimne.zle krazenie. Faktycznie bolu ostrego stawow nie odczuwalam,nie wiem czy tak natychmiast zadzialal lek, czy z obawy ze nie doczekam rana.Mam 71 lat od kilkudziesieciu lat nadcisnienie byc moze dlatego zle na mnie zadzialal .

 27. Bardzo skuteczna, ale wolno ją stosować krótko, do 5 dni. Nie wiem wobec tego dlaczego w szpitalu stosowano ją przez 10 dni i dostałam receptę do leczenia poszpitalnego. Ból likwiduje po 30 minutach, rewelacja, jednak są skutki uboczne: nudności, zaparcia, ciśnienie wewnątrzczaszkowe jakby większe, zbyt wysokie ciśnienie skurczowe (może to nie po skudexie) i samopoczucie trochę jak na haju, najwyraźniej otumania, bo bystrością teraz nie grzeszę.

 28. Na mnie skudexa bardzo dobrze działa uśmierza ból prawie całkowicie lecz powoduje nudności i bezsenność. Martwi mnie tylko fakt, że zaleca się jej stosowanie do 5 dni. Zażywam ją już z miesiąc chyba nie codziennie, tylko wtedy gdy ból staje się nie do zniesienia i po 1 tabletce na dobę. Ketonal nie był tak dobry.

 29. Dostałam od lekarza na ból kręgosłupa, działanie skuteczne, na ból pomaga ale w głowie szumi i miałam uczucie jakbym była pijana, także jezdzenie samochodem odpada, nie chce się spać po nich, dziwne uczucie spokoju

 30. Wzięłam jedną tabletkę , po ok 20 min zawroty głowy , potworne mdłości i ból rzołądka . Po następnych kilku minutach drętwienie rąk , duszności , szum w uszach . To było potworne , czułam się źle kilka godzin . Żołądek bolał jeszcze na drugi dzień . Nie chciałabym już tego powtarzać .

 31. Witam, wziąłem te tabletkę na ból biodra, intensywny.. miałem je w domu bo żona kiedyś dostała je po operacji. Ból minął po ok. 20 min a po godzinie poczułem niesamowitą błogość, spokój, wyciszenie ale bez otumanienia. Polecam

 32. Dziś akurat dostalem recepte na Skudexa wczesniej mialem przepisany lek Doreta 37.5 tramadol 325 mg paracetamol na obszerną ranę nogi Dorety musialem przyjąć 5 szt aby uśnieżyć ból zobaczymy jak działa skudexa kiedyś mialem za granicą przepisany lek przeciw bólowy oxycodine 40 mg ten lek był rewelacyjny teraz mam porównanie a o to punktacja skutecznosci oxycodine 40mg -10pkt a doreta 37.5 mg 325mg-3pkt

 33. Zażywam sporadycznie, jednak występuje u mnie po tym leku suchość w ustach oraz ból żołądka, zawroty głowy, spowolnienie reakcji, efekt jak po wiekszej ilosci alkoholu. Zdecydowanie nie moge po nim siadac za kółkiem.

 34. Witam , lek Skudexa bardzo mi pomógł w dolegliwościach rwy kulszowej wraz z lekiem rozkurczowym. Inne leki typy Poltram Combo nie były tak skuteczne

  • Zgadzam się z Twoją opinią w 100% . Na kuracji skudex-em jestem od miesiąca(niestety), także rwy kulszowej z pilnym skierowaniem do leczenia operacyjnego po wypadnięciu dysku ? dla mnie ten lek to światełko, że nie muszę cierpieć do czasu zabiegu.

 35. Witam!
  Jakiś czas temu brałam lek Skudexa na ból prawdopodobnie neuropatyczne, nic innego nie pomagało , a Skudexa pomogła ból stopniowo minął, ale miesiąc leczenia nie przespane noce po prostu męka…
  Od kilku dni znowu pobolewa mnie jakby wracalo to z przed kilku miesięcy więc zarzylam Skudexa 1 tabl na noc i… tutaj się zaczęło… po kilku godzinach wstałam w nocy do toalety i mało się nie przewrocilam, zawroty głowy i mdłości… po kilku godzinach wstałam do pracy i to samo , zawroty głowy, mdłości i suchość w ustach…
  Przeczytałam w ulotce o objawach ubocznych i te właśnie były m.in wymienione ale dziwne że wcześniej zarzywajac lek nic takiego nie miało miejsca?!

  • Witam.ja właśnie zakończyłam brać skudexa ,miałam b.silny ból kręgosłupa.boje się pomyśleć co zrobię jak ból da znać o sobie.jestem też chora na POChP.juz bym chciała zakończyć to życie.pozdrawiam.ela

Podziel się własną opinią i pomóż innym pacjentom. Napisanie opinii nie wymaga rejestracji i logowania się. Komentarze wulgarne, obraźliwe, zawierające linki reklamowe, zawierające oferty sprzedaży lub kupna leku, będą sukcesywnie usuwane.

Please enter your comment!
Please enter your name here