Konsultacja merytoryczna:

Ibuprofen Aristo

Lek Ibuprofen Aristo zawiera substancję czynną ibuprofen.
Ibuprofen należy do grupu leków NLPZ (niesteroidowe leki przeciwzapalne).
Lek Ibuprofen Aristo łagodzi ból i działa przeciwzapalnie.

Ibuprofen Aristo, 200 mg
Lek Ibuprofen Aristo stosuje się w krótkotrwałym objawowym leczeniu bólu o nasileniu łagodnym do umiarkowanego i (lub) gorączki u dorosłych, młodzieży i dzieci o masie ciała powyżej 20 kg (w wieku 7 lat i powyżej).

Ibuprofen Aristo, 400 mg
Lek Ibuprofen Aristo stosuje się w krótkotrwałym objawowym leczeniu bólu o nasileniu łagodnym do umiarkowanego i (lub) gorączki u pacjentów dorosłych i młodzieży o masie ciała powyżej 40 kg (w wieku 12 lat i powyżej).

Ibuprofen Aristo, 600 mg
U pacjentów dorosłych i młodzieży w wieku 15 lat i powyżej (o masie ciała ≥50 kg) lek jest stosowany w objawowym leczeniu bólu i stanów zapalnych w chorobach stawów (np. reumatoidalne zapalenie stawów), zwyrodnieniowych chorobach stawów (np. choroba zwyrodnieniowa stawów), a także bolesnych obrzęków i zapalenia tkanek miękkich po urazach.

Jaki jest skład Ibuprofen Aristo, jakie substancje zawiera?

Substancją czynną leku jest ibuprofen. Każda tabletka powlekana zawiera 200 mg, 400 mg, 600 mg ibuprofenu.

Pozostałe składniki to:
Rdzeń tabletki: hypromeloza, kroskarmeloza sodowa, laktoza jednowodna, celuloza mikrokrystaliczna, skrobia żelowana, kukurydziana, krzemionka koloidalna bezwodna, sodu laurylosiarczan i magnezu stearynian;
Otoczka tabletki: hypromeloza, tytanu dwutlenek (E 171), talk, glikol propylenowy.

Zobacz listę produktów zawierających substancje: .

Dawkowanie preparatu Ibuprofen Aristo – jak stosować ten lek?

Ten lek należy zawsze stosować dokładnie tak, jak to opisano w ulotce dla pacjenta lub według zaleceń lekarza. W razie wątpliwości należy zwrócić się do lekarza lub farmaceuty.

Należy stosować najmniejszą skuteczną dawkę przez najkrótszy możliwy okres czasu potrzebny do złagodzenia objawów. Jeżeli objawy utrzymują się lub nasilają, należy skontaktować się z lekarzem.

Dokładny sposób dawkowania lekiem zawarty jest w poniższych ulotkach (punkt 3) lub charakterystykach.

Przedawkowanie – zastosowanie zbyt dużej dawki

Jeśli pacjent zastosował większą niż zalecana dawkę leku Ibuprofen Aristo lub jeśli dziecko przypadkowo przyjęło ten lek, należy zawsze zwrócić się do lekarza lub zgłosić do najbliższego szpitala, aby uzyskać opinię o możliwym zagrożeniu dla zdrowia i poradę na temat działań, jakie należy w takim przypadku podjąć.

Objawy mogą obejmować: nudności, bóle żołądka, wymioty (mogą występować ślady krwi) lub znacznie rzadziej biegunkę. Dodatkowo mogą wystąpić bóle głowy, krwawienie z przewodu pokarmowego, zaburzenie widzenia, dzwonienie w uszach, dezorientacja i oczopląs oraz nasilenie astmy u pacjentów chorujących na astmę. Po przyjęciu dużej dawki występowała senność, ekscytacja, dezorientacja, ból w klatce piersiowej, kołatanie serca, utrata przytomności, drgawki (głównie u dzieci), zawroty głowy pochodzenia błędnikowego, osłabienie i zawroty głowy, krew w moczu, niskie ciśnienie krwi, zwiększone stężenie potasu we krwi, wydłużony czas protrombinowy/INR, ostra niewydolność nerek, uszkodzenie wątroby, depresja oddechowa, sinica, uczucie zimna i problemy z oddychaniem.

Co mogę jeść i pić podczas stosowania Ibuprofen Aristo – czy mogę spożywać alkohol?

Alkohol może nasilać działania niepożądane leku Ibuprofen Aristo, zwłaszcza te dotyczące ośrodkowego układu nerwowego i przewodu pokarmowego. Nie pić alkoholu podczas przyjmowania leku Ibuprofen Aristo.

Łączenie alkoholu z niektórymi lekami może być groźne dla zdrowia, a nawet życia. Dowiedz się więcej na temat interakcji leków z alkoholem.

Czy można stosować Ibuprofen Aristo w okresie ciąży i karmienia piersią?

Jeśli pacjentka jest w ciąży lub karmi piersią, przypuszcza, że może być w ciąży lub gdy planuje mieć dziecko, powinna poradzić się lekarza lub farmaceuty przed zastosowaniem tego leku.

Ciąża
Nie stosować leku Ibuprofen Aristo w ostatnich trzech miesiącach ciąży.
Należy unikać stosowania leku w pierwszych 6 miesiącach ciąży, chyba że zaleci to lekarz.

Karmienie piersią
Ibuprofen w niewielkich ilościach przenika do mleka kobiet karmiących piersią. Nie jest aktualnie znane negatywne działanie na niemowlę, dlatego nie jest zwykle konieczne przerywanie karmienia piersią, zwłaszcza jeśli ibuprofen jest stosowany krótkotrwale, w zalecanej dawce w gorączce i bólu.

Płodność
Ibuprofen należy do grupy leków (NLPZ), które mogą zaburzać płodność u kobiet. Działanie to jest przemijające po zaprzestaniu stosowania leku. Należy poinformować lekarza, jeśli pacjentka planuje ciążę lub jeśli pacjentka ma problemy z zajściem w ciążę.

Ulotka Ibuprofen Aristo – do pobrania pełna wersja ulotki dla pacjenta

Do pobrania pełna ulotka przeznaczona dla pacjentów. Oprócz informacji zawartych na naszej stronie, znajdziesz tu dodatkowo następujące dane: skutki uboczne, przeciwwskazania, działania niepożądane, interakcje z innymi lekami, wpływ substancji na prowadzenie pojazdów i maszyn oraz inne ostrzeżenia i środki ostrożności. Ściągnij ulotkę przeznaczoną dla pacjenów w formacie pdf:

Ibuprofen Aristo, 200 mg, tabletki powlekane (Ibuprofenum)

Ściągnij dokument PDF

Pobrano 1 razy

Rozmiar plku 289.22 KB


Ibuprofen Aristo, 400 mg, tabletki powlekane (Ibuprofenum)

Ściągnij dokument PDF

Pobrano 0 razy

Rozmiar plku 283.95 KB


Ibuprofen Aristo, 600 mg, tabletki powlekane (Ibuprofenum)

Ściągnij dokument PDF

Pobrano 3 razy

Rozmiar plku 286.98 KB

Charakterystyka produktu
leczniczego (ChPL) – dokumentacja dla lekarzy i farmaceutów

Ściągnij charakterystykę produktu leczniczego, zawierającą specjalistyczne informacje na temat Ibuprofen Aristo m.in. postać farmaceutyczna, dane kliniczne, interakcje z innymi produktami leczniczymi, właściwości farmakologiczne, dane farmaceutyczne. ChPL jest dokumentem przeznaczonym wyłącznie dla wykwalifikowanego personelu medycznego. Pobierz ChPL w formacie pdf:

Ibuprofen Aristo, 200 mg, tabletki powlekane (Ibuprofenum)

Ściągnij dokument PDF

Pobrano 0 razy

Rozmiar plku 307.20 KB


Ibuprofen Aristo, 400 mg, tabletki powlekane (Ibuprofenum)

Ściągnij dokument PDF

Pobrano 0 razy

Rozmiar plku 303.71 KB


Ibuprofen Aristo, 600 mg, tabletki powlekane (Ibuprofenum)

Ściągnij dokument PDF

Pobrano 0 razy

Rozmiar plku 305.63 KB

Cena - ile kosztuje Ibuprofen Aristo?

Cena Ibuprofen Aristo i dostępność w najbliższej aptece. Sprawdź ile kosztuje lek, czy jest refundowany oraz jaki jest poziom refundacji. Dowiedz się, czy lek jest dostępny bez recepty, czy wymagane jest wystawienie recepty przez lekarza - sprawdź cenę Ibuprofen Aristo.

Opinie, forum - zapoznaj się z doświadczeniami innych pacjentów

Stosujesz Ibuprofen Aristo? Zachęcamy do podzielenia się opinią na jego temat na forum. Nie musisz się rejestrować, na poniższym formularzu wystarczy wpisanie nazwy użytkownika/pseudonimu.

Opisując swoje doświadczenia na temat przyjmowania preparatu, możesz pomóc innym pacjentom. Nasi czytelnicy codziennie publikują opinie na temat stosowanych leków. Jeżeli jesteś zainteresowany ich najnowszymi wypowiedziami - sprawdź 100 najnowszych opinii pacjentów.

Dodaj komentarz

Przykładowe produkty na BL Market

Kupuj leki i inne produkty w sprawdzonej aptece za pośrednictwem BL Market

Filters Sort results
Reset Apply

Zastosowanie Bepanthen Sensiderm (Opakowanie: 20 g)#p_name działa nawilżająco i regenerująco na barierę skórną. Może być stosowany u osób z atopowym zapaleniem skóry, w tym u niemowląt i starszych dzieci. Efekt działania Bepanthen Sensiderm (Opakowanie: 20 g)Krem dogłębnie nawilża skórę i łagodzi świąd. Wpływa korzystnie ba przyspieszenie regeneracji. Pomaga również utrzymać zasoby wody w…

Zastosowanie Genteal krople do oczu 3 x 10ml (Opakowanie: 3X10 ml)Nawilżające krople do oczu dla osób stosujących soczewki kontaktowe. Produkt odpowiedni do wszystkich typów soczewek kontaktowych.Skład3 mg/ml hydroksypropylocelulozy , chlorek sodu, chlorek potasu, kwas borny i nadboran sodu. Środki ostrożnościUczulenie na jakikolwiek składnik preparatu.Sposób użyciaWkroplić 1 lub 2 krople preparatu do każdego oka, unikając dotknięcia koń…

Zastosowanie Monitor płodności Persona (Opakowanie: 1 szt.)Monitor płodności Persona stanowi jedyną w swoim rodzaju metodę zapobiegania ciąży. Działa w harmonii z ciałem kobiety, rozpoznając dni płodne podczas cyklu.

Przez większość dni w miesiącu istnienie minimalne prawdopodobieństwo zajścia w ciążę. Tester dni płodnych pozwala na monitorowanie stężeń dwóch hormonów w moczu (LH i Estradiolu)…

Zastosowanie Help4skin gojenie ran żel w sprayu (Opakowanie: 75 g)Help4skin gojenie ran żel w sprayu (Opakowanie: 75 g) to wyrób medyczny w postaci żelu hydrokoloidowego o działaniu pielęgnującym i nawilżającym rany. Przyspiesza ich regenerację. Może być stosowany także w przypadku odleżyn, otarć, oparzeń i owrzodzeń.
hydrożelem. Po zastosowaniu powoli uwalnia cząsteczki wody, dzięki czemu wspiera prawidłoweEfekt…

Zastosowanie Magnefar B6 Forte (Opakowanie: 60 )Magnefar B6 Forte (Opakowanie: 60 ) to lek do stosowania przy stanach niedoborów magnezu lub witaminy B6. Zmniejsza ryzyko powstania niedoborów. Łagodzi stany zdenerwowania, drażliwości i niepokoju. Umożliwia łatwiejsze zasypianie. Zmniejsza nieprzyjemne i bolesne skurcze mięśni wywołane brakiem odpowiedniej ilości magnezu.
Efekt działania Magnefar B6 Forte (Opakowanie: 60 )Magnefar B6 Forte (Opakowanie: 60 ) zawiera dużą ilość witaminy B6 i magnezu…