IBUPROFEN BRIL

Uwaga! Poniższy opis dotyczy postaci leku Ibuprofen Bril, 400 mg, tabletki powlekane. W dolnej sekcji strony znajdziecie Państwo załączoną dokumentację dla innych postaci farmaceutycznych / mocy tego leku.

WSKAZANIA

JAKIE SĄ WSKAZANIA DO STOSOWANIA LEKU IBUPROFEN BRIL ORAZ JAK DZIAŁA TEN LEK?

Lek Ibuprofen Bril należy do grupy leków nazywanych niesteroidowymi lekami przeciwzapalnymi (NLPZ), których działanie polega na zmniejszaniu bólu, stanów zapalnych i gorączki.

Lek Ibuprofen Bril jest stosowany w krótkotrwałym, objawowym leczeniu bólu o nasileniu małym do umiarkowanego, tj.: bólu głowy (w tym migrenowego), miesiączkowego, zębów oraz gorączki i dolegliwości bólowych towarzyszących przeziębieniu.

Lek Ibuprofen Bril jest stosowany w celu łagodzenia bólu i stanów zapalnych związanych z chorobą zwyrodnieniową stawów, reumatoidalnym zapaleniem stawów, zesztywniającym zapaleniem stawów kręgosłupa, obrzękiem stawów, ograniczeniem ruchów barku wskutek zmian zapalnych lub zwyrodnieniowych, zapaleniem kaletek maziowych, ścięgien, pochewek ścięgnistych, bólem w dolnej części pleców, skręceniami i zwichnięciami.

SKŁAD

JAKI JEST SKŁAD LEKU IBUPROFEN BRIL ? JAKĄ ZAWIERA SUBSTANCJĘ CZYNNĄ ORAZ SUBSTANCJE POMOCNICZE?

Substancją czynną leku jest ibuprofen.

Każda tabletka powlekana zawiera 400 mg ibuprofenu.

Inne składniki leku to: w skład rdzenia tabletki wchodzą: celuloza mikrokrystaliczna, laktoza jednowodna, kroskarmeloza sodowa, krzemionka koloidalna bezwodna, powidon K30, skrobia kukurydziana, sodu laurylosiarczan, magnezu stearynian.

Otoczka tabletki zawiera: hydroksypropyloceluloza, hypromeloza, makrogol 400 i tytanu dwutlenek.

DAWKOWANIE

JAKIE JEST ZALECANE DAWKOWANIE LEKU IBUPROFEN BRIL? JAK BEZPIECZNIE STOSOWAĆ TEN LEK? JAK DŁUGO STOSOWAĆ? INSTRUKCJA STOSOWANIA.

Tabletkę należy połknąć, popijając szklanką wody. Zaleca się, aby pacjenci z wrażliwym żołądkiem przyjmowali lek Ibuprofen Bril podczas posiłków.

Działania niepożądane można ograniczyć przez stosowanie najmniejszej skutecznej dawki przez możliwie najkrótszy czas potrzebny do kontrolowania objawów.

Dawkowanie ibuprofenu zależy od wieku i masy ciała pacjenta.

Zalecana dawka to:

Bóle o nasileniu małym do umiarkowanego i gorączka

Dzieci w wieku 6-9 lat (20-29 kg):
200 mg 1-3 razy na dobę w razie potrzeby w odstępach co 4 do 6 godzin. Maksymalna dawka dobowa nie powinna przekroczyć 600 mg.

Dzieci w wieku 10-12 lat (30-40 kg):
200 mg 1-4 razy na dobę w razie potrzeby w odstępach co 4 do 6 godzin. Maksymalna dawka dobowa nie powinna przekroczyć 800 mg.

Jeśli zaistnieje konieczność stosowania tego produktu leczniczego przez ponad 3 dni u dzieci w wieku powyżej 6 lat i u młodzieży, albo jeśli dojdzie do nasilenia objawów, należy skonsultować się z lekarzem.

Dorośli i młodzież w wieku powyżej 12 lat (o masie ciała 40 kg lub większej):
Pół do 1 tabletki w dawce pojedynczej lub 3 razy na dobę w odstępach co 4 do 6 godzin. Maksymalna dawka dobowa nie powinna przekroczyć 3 tabletek (1200 mg).

Bolesne miesiączkowanie
Dorośli i młodzież w wieku powyżej 12 lat (o masie ciała 40 kg lub większej):
Pół do 1 tabletki podawana od 1 do 3 razy na dobę w odstępach co 4 do 6 godzin. Maksymalna dawka dobowa nie powinna przekroczyć 3 tabletek (1200 mg)

Ból migrenowy
Dorośli i młodzież w wieku powyżej 12 lat (o masie ciała 40 kg lub większej):
1 tabletka w dawce pojedynczej w odstępach co 4 do 6 godzin. Maksymalna dawka dobowa nie powinna przekroczyć 3 tabletek (1200 mg). Nie wykazano dodatkowego działania leczniczego po podaniu pojedynczej dawki leku większej niż 400 mg.

Jeśli w ciągu 3 dni stosowania leku w przypadku gorączki lub w ciągu 5 dni stosowania przeciwbólowego stan pacjenta nie ulegnie poprawie lub objawy nasilą się, należy skontaktować się z lekarzem.

Choroby reumatyczne

Dorośli:
Zazwyczaj stosowana dawka to 400-600 mg 3 razy na dobę. Dawka podtrzymująca 600-1200 mg może być skuteczna u niektórych pacjentów. W ostrych i ciężkich stanach dawka może być zwiększona do maksymalnej 2400 mg na dobę w 3 lub 4 dawkach podzielonych.

Młodzież w wieku powyżej 12 lat (o masie ciała powyżej 40 kg):
Zalecana dawka to 20‑40 mg/kg masy ciała na dobę w 3 lub 4 dawkach podzielonych.

Osoby w podeszłym wieku
Osoby w podeszłym wieku zawsze powinny skonsultować się z lekarzem przed rozpoczęciem stosowania leku Ibuprofen Bril, ponieważ istnieje u nich większe prawdopodobieństwo wystąpienia działań niepożądanych; szczególnie dotyczy to krwawień i perforacji w przewodzie pokarmowym, które mogą prowadzić do zgonu. Lekarz zaleci odpowiednie stosowanie leku.

Zaburzenia czynności nerek i wątroby
Jeżeli u pacjenta występuje zaburzenie czynności nerek lub wątroby, należy zawsze skonsultować się z lekarzem przed zastosowaniem leku Ibuprofen Bril. Lekarz zaleci odpowiednie stosowanie leku.

PRZYJĘCIE ZBYT DUŻEJ DAWKI

JAK POSTĘPOWAĆ W PRZYPADKU PRZEDAWKOWANIA LEKU? CO ZROBIĆ, GDY PRZYPADKOWO PRZYJĘTO WIĘKSZĄ DAWKĘ LEKU NIŻ ZALECANA?

W razie przyjęcia większej niż zalecana dawki leku Ibuprofen Bril, należy skontaktować się z lekarzem, oddziałem ratunkowym lub farmaceutą.

Objawy przedawkowania mogą obejmować: nudności, wymioty i ból brzucha lub biegunkę. Mogą także wystąpić szumy uszne, ból głowy, zawroty głowy i krwawienie w żołądku lub jelitach. W cięższych przypadkach przedawkowania, może wystąpić senność, okresowe pobudzenie, dezorientacja, śpiączka, drgawki, skurcze (zwłaszcza u dzieci), zaburzenia widzenia i oczu, niewydolność nerek, uszkodzenie wątroby, niedociśnienie tętnicze, spłycenie oddechu, sine zabarwienie ust, języka i palców oraz zwiększona skłonność do krwawienia. U pacjentów chorujących na astmę może nastąpić zaostrzenie choroby.

PRZYJMOWANIE Z JEDZENIEM I PICIEM (W TYM Z ALKOHOLEM)

ZASTOSOWANIE LEKU PRZY JEDNOCZESNYM SPOŻYWANIU POKARMÓW I NAPOJÓW. CZY MOŻNA JEŚĆ I PIĆ STOSUJĄC LEK? CZY MOŻNA PIĆ ALKOHOL?

Zaleca się przyjmowanie tego leku z jedzeniem, aby uniknąć dolegliwości żołądkowo-jelitowych.

Należy unikać spożywania alkoholu, ponieważ może on nasilać działania niepożądane ibuprofenu, zwłaszcza te dotyczące żołądka, jelit i mózgu.

Nie zaleca sie spożywania alkoholu w trakcie stosowania leków. Istnieją pewne grupy leków, w przypadku których picie alkoholu jest kategorycznie zakazane. Dowiedz się więcej na ten temat i sprawdź interakcje leków z alkoholem.

STOSOWANIE W CIĄŻY ORAZ PODCZAS KARMIENIA PIERSIĄ

CZY KOBIETA BĘDĄCA W CIĄŻY LUB KARMIĄCA PIERSIĄ MOŻE ZAŻYWAĆ LEK? JAKIE ŚRODKI OSTROŻNOŚCI NALEŻY ZACHOWAĆ?

Ciąża
Ibuprofenu nie wolno przyjmować w ostatnich 3 miesiącach ciąży, ponieważ może on powodować ciężkie choroby serca, płuc i nerek u płodu. Jeśli lek jest stosowany pod koniec ciąży, może on powodować skłonność do krwawień u
matki i dziecka oraz osłabiać skurcze macicy, a tym samym opóźnić poród. Podczas pierwszych 6 miesięcy ciąży ibuprofen można stosować tylko, jeśli zostanie on przepisany przez lekarza i jeśli jest to absolutnie konieczne.

Karmienie piersią
Ibuprofen przenika do mleka kobiety karmiącej piersią w bardzo małych ilościach. Dlatego w trakcie krótkotrwałego leczenia zwykle nie ma potrzeby przerywania karmienia piersią. Jednak, jeśli zalecane jest długotrwałe leczenie, należy rozważyć wcześniejsze zakończenie karmienia piersią.

Płodność
Ten lek należy do grupy leków NLPZ, które mogą niekorzystnie wpływać na płodność u kobiet. Działanie to jest przemijające i ustępuje po zakończeniu leczenia. Nie zaleca się stosowania ibuprofenu, jeżeli pacjentka planuje zajście w ciążę lub jeśli ma trudności z zajściem w ciążę.

PEŁNA DOKUMENTACJA LEKU IBUPROFEN BRIL

Jeżeli w powyższym opisie nie znaleźliście Państwo poszkiwanych informacji, istnieje możliwość pobrania pełnej dokumentacji leku: ulotki dla pacjenta lub charakterystyki produktu leczniczego (dla lekarzy lub farmaceutów).

IBUPROFEN BRIL ulotka leku, chpl, opinie, dawkowanie

ULOTKA (SKUTKI UBOCZNE, INTERAKCJE, PRZECIWWSKAZANIA, DZIAŁANIA NIEPOŻĄDANE)

Oprócz informacji, które udostępniśmy w powyższym opisie, ulotka leku zawiera dodatkowo szczegółowe informacje m.in. skutki uboczne stosowania leku, interakcje z innymi lekami, przeciwwskazania do stosowania leku, działania niepożądane, sposób przechowywania, inne ostrzeżenia.

ULOTKA LEKU IBUPROFEN BRIL (pliki PDF lub DOC)CHPL – CHARAKTERYSTYKA PRODUKTU LECZNICZEGO

CHPL zawiera profesjonalne informacje przeznaczone wyłącznie dla wykwalifikowanego personelu medycznego. Dane zawarte w tym dokumencie są uszczegółowione w stosunku do ulotki leku. Dodatkowo zawiera informacje o właściwościach farmakologicznych leku, danych farmaceutycznych, postaci farmaceutycznej, danych klinicznyc.

CHARAKTERYSTYKA PRODUKTU LECZNICZEGO - IBUPROFEN BRIL CHPL (pliki PDF lub DOC)CENA LEKU - REZERWACJA W NAJBLIŻSZEJ APTECE

Rezerwacja leku w najbliższej aptece w Twojej okolicy. Sprawdź ile kosztuje ten lek. Kupuj wygodnie i najtaniej. Możliwość rezerwacji leków zarówno na receptę, jak i bez recepty. Podczas rezerwacji nie są pobierane żadne opłaty – za wybrane produkty zapłacisz w aptece. Sprawdź także, czy ten lek jest refundowany (poziom refundacji) oraz czy wymagana jest recepta. Jedna z postaci farmaceutycznych tego leku posiada następujący nr BLOZ: .

Sprawdź cenę leku oraz gdzie kupić lek.

Portal baza-lekow.com.pl założony został w 2013 roku. Prowadzony jest przy współpracy z copywriterami posiadającymi wykształcenie medyczne. Wszelkie informacje merytoryczne o lekach, przygotowane zostały w oparciu o dane publikowane przez Urząd Rejestracji Produktów Leczniczych, Wyrobów Medycznych i Produktów Biobójczych oraz Europejską Agencję Leków.

OPINIE O IBUPROFEN BRIL - FORUM O LEKACH

Portal baza-lekow.com.pl oprócz dostarczania podstawowych informacji o lekach, jest także platformą wymiany doświadczeń pacjentów. Jest to pewnego rodzaju forum o lekach Poznaj opinie pacjentów stosujących ten produkt lub podziel się własnymi spostrzeżeniami i oceń skuteczność leku.

Podziel się własną opinią i pomóż innym pacjentom. Napisanie opinii nie wymaga rejestracji i logowania się. Komentarze wulgarne, obraźliwe, zawierające linki reklamowe, zawierające oferty sprzedaży lub kupna leku, będą sukcesywnie usuwane.

Please enter your comment!
Please enter your name here