Nurofen Ultrafast

Działanie i wskazania

Ibuprofen należy do grupy niesteroidowych leków przeciwzapalnych (NLPZ), które wykazują właściwości przeciwbólowe, przeciwgorączkowe i przeciwzapalne.

Kapsułki Nurofen Ultrafast zawierają 200 mg ibuprofenu w hydrofilowym roztworze. Lek znajduje się wewnątrz żelatynowej otoczki. Kapsułki leku Nurofen Ultrafast szybko rozpadają się w żołądku, uwalniając płyn, co ułatwia wchłanianie i transport leku do miejsca bólu.

Nurofen Ultrafast jest przeznaczony do stosowania w następujących przypadkach:
– bóle różnego pochodzenia o nasileniu słabym do umiarkowanego (bóle zębów, np. po ekstrakcji, ból gardła, bóle głowy i migrena, bóle mięśni lub bóle na skutek urazów tkanki mięśniowej, bóle okolicy krzyżowej, bolesne miesiączkowanie);
– gorączka w przebiegu przeziębienia lub grypy.

Nurofen Ultrafast cena - refundacja, interakcje - dostepność w aptekach

Skorzystaj z wyszukiwarki, dzięki której znajdziesz następujące informacje o leku Nurofen Ultrafast:

  • cena leku Nurofen Ultrafast (ile kosztuje lek w zależności od poziomu refundacji)
  • czy lek przepisywany jest na receptę, czy jest dostępny bez recepty?
  • interakcje leku Nurofen Ultrafast z innymi lekami
  • lista leków refundowanych oraz leków 75+
  • adresy i numery telefonów aptek

Sprawdź ile kosztuje Nurofen Ultrafast - cena leku.

Skład

Substancją czynną leku jest ibuprofen – 1 kapsułka miękka zawiera 200 mg ibuprofenu.

Substancje pomocnicze to: makrogol 600, d-alfa-tokoferolu makrogolobursztynian, powidon,
Otoczka kapsułki: żelatyna, maltitol ciekły, sorbitol ciekły częściowo odwodniony, woda oczyszczona, czerwień koszenilowa (E 124),
Tusz do nadruku: Opacode S-1-7020 (tytanu dwutlenek (E 171), szelak, lecytyna sojowa) lub Opacode NS-78-18011 (tytanu dwutlenek (E171), hypromeloza).

Zobacz listę preparatów zawierających: .

Dawkowanie

Nurofen Ultrafast należy stosować zgodnie z zaleceniami lekarza. W przypadku wątpliwości należy ponownie skontaktować się z lekarzem. Zazwyczaj stosuje się następujące dawkowanie:

Dorośli i dzieci w wieku powyżej 12 lat: dawka początkowa wynosi jedną do dwóch kapsułek.
Następnie, w razie potrzeby, jedną lub dwie kapsułki co 4 do 6 godzin. Nie stosować więcej niż sześć kapsułek (1200 mg ibuprofenu) w ciągu doby. Należy zachować czterogodzinną przerwę pomiędzy dawkami.
Kapsułki należy popić wodą i połknąć w całości. Kapsułek nie należy żuć ani ssać.

Osoby w podeszłym wieku: nie jest konieczna zmiana dawki.

Lek nie jest wskazany dla dzieci w wieku poniżej 12 lat.

U osób z dolegliwościami przewodu pokarmowego zaleca się przyjmowanie leku podczas posiłku.

Lek jest przeznaczony wyłącznie do podawania doustnego i doraźnego stosowania. Jeżeli objawy utrzymują się lub nasilają, lub jeśli wystąpią nowe objawy, należy skontaktować się z lekarzem.

Nie należy stosować leku dłużej niż przez 3 dni bez zalecenia lekarza.

Przedawkowanie

Przypadki przedawkowania są rzadkie, jeśli jednak przypadkowo została przyjęta zbyt duża dawka leku, należy jak najszybciej skontaktować się z lekarzem.

Objawy przedawkowania: u większości pacjentów mogą wystąpić: nudności, wymioty, ból w nadbrzuszu lub rzadziej biegunka. Mogą także wystąpić: szumy uszne, ból głowy i krwawienie z przewodu pokarmowego. Cięższe zatrucie wpływa na ośrodkowy układ nerwowy i objawia się sennością, zaś bardzo rzadko także pobudzeniem i dezorientacją lub śpiączką. Bardzo rzadko mogą wystąpić drgawki. Podczas ciężkich zatruć może wystąpić kwasica metaboliczna nadmiar kwasów we krwi), a okres krzepnięcia krwi (tzw. INR) może się wydłużyć. Może wystąpić ostra niewydolność nerek lub uszkodzenie wątroby. U pacjentów chorych na astmę może wystąpić zaostrzenie objawów.

Leczenie przedawkowania: nie ma swoistej odtrutki. Leczenie jest objawowe i podtrzymujące, polegające na podtrzymywaniu czynności życiowych do czasu usunięcia leku z organizmu. Lekarz będzie śledzić czynność serca i kontrolować objawy czynności życiowych, o ile są stabilne. Rozważy podanie doustnie węgla aktywowanego w ciągu 1 godziny od przedawkowania. W przypadku wystąpienia częstych lub przedłużających się drgawek, lekarz poda dożylnie diazepam lub lorazepam.

W przypadku pacjentów z astmą lekarz poda leki rozszerzające oskrzela.

Stosowanie, a alkohol, jedzenie i picie

U osób z dolegliwościami przewodu pokarmowego zaleca się przyjmowanie leku podczas posiłku.

Spożywanie alkoholu podczas farmakoterapii może zmieniać działanie leków. Mogą nasilić się działania niepożądane leku, a terapia może się okazać nieskuteczna. Zaburzenie wchłaniania, dystrybucji substancji czynnej oraz jej wydalania z organizmu stanowi wielkie zagrożenie dla organizmu. Dowiedz się więcej na temat interakcji leków z alkoholem.

Ciąża i karmienie piersią

Przed zastosowaniem każdego leku należy poradzić się lekarza. W ciągu pierwszych 6 miesięcy ciąży nie zaleca się stosowania leku Nurofen Ultrafast. Stosowanie podczas ostatnich trzech miesięcy ciąży jest przeciwwskazane, ponieważ mogłoby to zwiększać w okresie okołoporodowym ryzyko wystąpienia powikłań u matki i u dziecka.

Ibuprofen może w niewielkich ilościach przenikać do mleka kobiecego. Nie są znane przypadki wystąpienia działań niepożądanych u niemowląt karmionych piersią, dlatego nie ma konieczności przerwania karmienia podczas krótkotrwałego przyjmowania leku w zaleconych dawkach. Przed zastosowaniem każdego leku należy poradzić się lekarza.

Ulotka – skutki uboczne

Charakterystyka, właściwości farmakologiczne

Opinie pacjentów o Nurofen Ultrafast - forum o lekach

Aktualna ocena:
12345678910
Jeszcze nie oceniono, możesz być pierwszy
Loading...

Please enter your comment!
Please enter your name here