IBUDOLOR QUICK

12345678910
Jeszcze nie oceniono, możesz być pierwszy
Loading...

CO TO JEST I JAK DZIAŁA IBUDOLOR QUICK? – WSKAZANIA DO STOSOWANIA

Jakie są wskazania do stosowania leku oraz jak działa ten lek?

Ibuprofen, substancja czynna leku Ibudolor Quick, należy do grupy leków zwanych „niesteroidowymi lekami przeciwzapalnymi” (NLPZ). Leki te działają poprzez zmianę odpowiedzi organizmu na ból i wysoką temperaturę.

Lek Ibudolor Quick stosuje się u osób dorosłych, młodzieży i dzieci o masie ciała co najmniej 20 kg (w wieku co najmniej 6 lat) w krótkotrwałym leczeniu objawowym:
– bólu o nasileniu małym do umiarkowanego
– gorączki

REKLAMA

Jedna z postaci farmaceutycznych tego leku posiada następujący nr BLOZ: .

CENA LEKU - REZERWACJA W NAJBLIŻSZEJ APTECE

Rezerwacja leku w najbliższej aptece w Twojej okolicy. Sprawdź ile kosztuje ten lek. Kupuj wygodnie i najtaniej. Możliwość rezerwacji leków zarówno na receptę, jak i bez recepty. Podczas rezerwacji nie są pobierane żadne opłaty – za wybrane produkty zapłacisz w aptece. Sprawdź także, czy ten lek jest refundowany (poziom refundacji) oraz czy wymagana jest recepta.

Sprawdź cenę leku oraz gdzie kupić lek.

IBUDOLOR QUICK SKŁAD – CO ZAWIERA TEN LEK?

Jaki jest skład leku? Jaką zawiera substancję czynną oraz substancje pomocnicze?

Substancją czynną leku jest ibuprofen. Każda saszetka zawiera 200 mg ibuprofenu.

Pozostałe składniki to: izomalt 720, kwas cytrynowy bezwodny, acesulfam potasowy (E950), aromat cytrynowy (zawiera naturalne preparaty aromatyczne, substancje aromatyczne identyczne z substancjami naturalnymi, maltodekstryna, alfa-tokoferol (E307)), glicerolu distearynian (typ I).

IBUDOLOR QUICK DAWKOWANIE – JAK STOSOWAĆ TEN PREPARAT?

Jakie jest zalecane dawkowanie leku? Jak bezpiecznie stosować ten lek? Jak długo stosować?

Zalecana dawka

Tabela dawkowania

U dzieci i młodzieży dawkowanie leku Ibudolor Quick zależy odpowiednio od masy ciała (mc.) i wieku, przy czym co do zasady dawka jednorazowa wynosi od 7 do 10 mg/kg mc., a maksymalna całkowita dawka dobowa wynosi 30 mg/kg mc. Odpowiednie przerwy między dawkami ustala się w zależności od występujących objawów i całkowitej dawki dobowej. Odstęp między kolejnymi dawkami powinien wynosić co najmniej 6 godzin.

Nie stosować dawki większej niż zalecana.

Jeśli u dzieci i młodzieży stosowanie tego leku wymagane jest przez okres dłuższy niż 3 dni lub objawy ulegają nasileniu, należy skonsultować się z lekarzem.

REKLAMA

Jeśli u dorosłych stosowanie tego leku wymagane jest przez okres dłuższy niż 3 dni, w przypadku gorączki albo 4 dni w przypadku leczenia bólu lub objawy ulegają nasileniu, należy skonsultować się z lekarzem.

Dawkowanie u pacjentów w podeszłym wieku
Nie są wymagane specjalne modyfikacje dawki. Ze względu na możliwy profil działań ubocznych (patrz punkt 2 ulotki: „Ostrzeżenia i środki ostrożności”), pacjentów w podeszłym wieku należy kontrolować szczególnie dokładnie.

Sposób podawania

Podanie doustne.

Całą zawartość saszetki wsypać do jamy ustnej. Proszek doustny nie musi być przyjmowany z płynami. Ulega on rozproszeniu na języku, po czym jest połykany ze śliną. Lek Ibudolor Quick można stosować w sytuacjach, w których płyny są niedostępne.

Zaleca się, aby pacjenci z wrażliwym żołądkiem przyjmowali ten lek w czasie posiłku.

Czas stosowania
Lek przeznaczony jest wyłącznie do stosowania krótkotrwałego. Należy przyjmować najmniejszą
dawkę leku przez możliwie najkrótszy czas konieczny do złagodzenia objawów.

PRZEDAWKOWANIE – OBJAWY PRZYJĘCIA ZBYT DUŻEJ DAWKI LEKU

Jak postępować w przypadku przedawkowania leku? Co zrobić, gdy przypadkowo przyjęto większą dawkę leku niż zalecana?

W razie przedawkowania należy niezwłocznie zgłosić się do lekarza nawet w przypadku dobrego samopoczucia. Objawami przedawkowania mogą być zaburzenia ośrodkowego układu nerwowego, takie jak ból głowy, zawroty głowy, senność i utrata przytomności (u dzieci także drgawki), jak również ból brzucha, nudności i wymioty. Ponadto możliwe są krwawienia z przewodu pokarmowego oraz zaburzenia czynności wątroby i nerek. Mogą także wystąpić: spadek ciśnienia tętniczego, ograniczenie oddychania (depresja oddechowa) oraz niebieskie i czerwone przebarwienie skóry i błon śluzowych (sinica).

Nie istnieje specyficzna odtrutka (antidotum).

STOSOWANIE LEKU Z JEDZENIEM I PICIEM (W TYM Z ALKOHOLEM)

Czy można jeść i pić stosując lek? Czy można pić alkohol? Zastosowanie leku przy jednoczesnym spożywaniu pokarmów i napojów?

Niektóre działania uboczne, takie jak działania niepożądane dotyczące przewodu pokarmowego lub ośrodkowego układu nerwowego mogą występować częściej w przypadku przyjmowania leku Ibudolor Quick jednocześnie z konsumpcją alkoholu.

Nie zaleca sie spożywania alkoholu w trakcie stosowania leków. Istnieją pewne grupy leków, w przypadku których picie alkoholu jest kategorycznie zakazane. Dowiedz się więcej na ten temat i sprawdź interakcje leków z alkoholem.

IBUDOLOR QUICK W CIĄŻY ORAZ PODCZAS KARMIENIA PIERSIĄ

Czy kobieta będąca w ciąży lub karmiąca piersią może zażywać lek? Jakie środki ostrożności należy zachować?

Ciąża
Nie stosować leku w ostatnim trymestrze ciąży. Unikać stosowania tego leku w czasie pierwszych 6 miesięcy ciąży, chyba że lekarz zaleci inaczej.

Karmienie piersią
Tylko niewielkie ilości ibuprofenu oraz produktów jego rozkładu przenikają do mleka kobiet karmiących piersią. Ze względu na fakt, że dotychczas nie poznano szkodliwych skutków stosowania ibuprofenu u niemowląt, zasadniczo nie trzeba przerywać karmienia piersią na czas krótkotrwałego stosowania ibuprofenu w zalecanej dawce.

PROWADZENIE POJAZDÓW I OBSŁUGIWANIE MASZYN

Czy w czasie stosowania leku można prowadzić auto / samochód? Czy można pracować z wykorzystaniem maszyn i urządzeń?

Ze względu na możliwość wystąpienia działań niepożądanych takich jak zmęczenie, zaburzenia widzenia i zawroty głowy po zastosowaniu leku Ibudolor Quick w pojedynczych przypadkach mogą wystąpić zaburzenia zdolności reagowania i aktywnego uczestnictwa w ruchu drogowym oraz obsługiwania maszyn. Dotyczy to zwłaszcza przypadków jednoczesnego spożywania alkoholu.

Pacjent może stracić wówczas zdolność do szybkiego i odpowiedniego reagowania na niespodziewane lub nagłe sytuacje. W tym przypadku nie należy prowadzić samochodu ani innego pojazdu, nie należy obsługiwać maszyn ani wykonywać żadnych niebezpiecznych zadań.

PEŁNA DOKUMENTACJA LEKU

Jeżeli w powyższym opisie nie znaleźliście Państwo poszkiwanych informacji, istnieje możliwość pobrania pełnej dokumentacji leku: ulotki dla pacjenta lub charakterystyki produktu leczniczego (dla lekarzy lub farmaceutów).

IBUDOLOR QUICK ulotka leku, chpl, opinie, dawkowanie

IBUDOLOR QUICK ULOTKA (SKUTKI UBOCZNE, INTERAKCJE, PRZECIWWSKAZANIA, DZIAŁANIA NIEPOŻĄDANE)

ULOTKA LEKU (pliki PDF lub DOC) - Oprócz informacji, które udostępniśmy w powyższym opisie, ulotka leku zawiera dodatkowo szczegółowe informacje m.in. skutki uboczne stosowania leku, interakcje z innymi lekami, przeciwwskazania do stosowania leku, działania niepożądane, sposób przechowywania, inne ostrzeżenia.


REKLAMA

CHPL – CHARAKTERYSTYKA PRODUKTU LECZNICZEGO

CHARAKTERYSTYKA PRODUKTU LECZNICZEGO - CHPL (pliki PDF lub DOC) - Zawiera profesjonalne informacje przeznaczone wyłącznie dla wykwalifikowanego personelu medycznego. Dane zawarte w tym dokumencie są uszczegółowione w stosunku do ulotki leku. Dodatkowo zawiera informacje o właściwościach farmakologicznych leku, danych farmaceutycznych, postaci farmaceutycznej, danych klinicznych.


ZAMIENNIKI - LISTA PRODUKTÓW POWIĄZANYCH WG. SUBSTANCJI CZYNNEJ

Potencjalne zamienniki - poniższe zestawienie zawiera wykaz produktów (leków, suplementów diety, wyrobów medycznych) zawierających co najmniej jedną wspólną substancję czynną, co aktualnie przeglądany produkt.

Podziel się własną opinią i pomóż innym pacjentom. Napisanie opinii nie wymaga rejestracji i logowania się. Komentarze wulgarne, obraźliwe, zawierające linki reklamowe, zawierające oferty sprzedaży lub kupna leku, będą sukcesywnie usuwane.

Please enter your comment!
Please enter your name here