NUROFEN EXPRESS FORTE ROZPUSZCZALNY

CO TO JEST I JAK DZIAŁA NUROFEN EXPRESS FORTE ROZPUSZCZALNY? – OPIS I WSKAZANIA

Lek Nurofen Express Forte rozpuszczalny zawiera ibuprofen 400 mg w postaci ibuprofenu z lizyną.

Ibuprofen należy do grupy leków zwanych niesteroidowymi lekami przeciwzapalnymi (NLPZ). Leki te działają poprzez zmianę odpowiedzi organizmu na ból, obrzęk i wysoką temperaturę.

Lek Nurofen Express Forte rozpuszczalny stosowany jest w leczeniu:
– łagodnego lub umiarkowanego bólu, takiego jak ból głowy, zęba, bóle miesiączkowe, bóle reumatyczne, mięśniowe i migrena.
– objawów przeziębienia i grypy, takich jak ból gardła i gorączka.

SKŁAD NUROFEN EXPRESS FORTE ROZPUSZCZALNY, JAKIE SUBSTANCJE ZAWIERA?

W każdej saszetce znajduje się 400 mg ibuprofenu w postaci ibuprofenu z lizyną.

Ponadto lek zawiera:
Betadeks
Esencja cytrynowa (substancje i preparaty poprawiające smak i zapach pochodzenia naturalnego, maltodekstryna, modyfikowana skrobia kukurydziana i tartrazyna E 102)
Sacharyna sodowa (E 954)
Sodu cyklaminian (E 952)
Sodu cytrynian (E 331)
Sacharoza

JAKIE JEST DAWKOWANIE NUROFEN EXPRESS FORTE ROZPUSZCZALNY? – INSTRUKCJA STOSOWANIA

Produkt przeznaczony jest wyłącznie do krótkotrwałego stosowania.

Należy zawsze stosować lek Nurofen Express Forte rozpuszczalny, proszek doustny, zgodnie z niniejszą ulotką. W razie wątpliwości należy skontaktować się z lekarzem lub farmaceutą.

Zazwyczaj stosowana dawka to:
Dorośli i dzieci w wieku 12 lat i starsze:
Do stosowania doustnego po rozpuszczeniu w wodzie.

Rozpuścić zawartość jednej saszetki w szklance wody, wymieszać i natychmiast wypić.

Można stosować jedną saszetkę do trzech razy na dobę.

Pomiędzy dawkami powinna być przerwa trwająca minimum sześć godzin.

Nie stosować więcej niż trzy saszetki w ciągu 24 godzin.

Nie stosować u dzieci w wieku poniżej 12 lat.

Dzieci i młodzież
W przypadku dzieci i młodzieży w wieku 12 – 18 lat, należy zasięgnąć porady lekarza, jeśli podawanie leku jest konieczne przez więcej niż 3 dni lub jeśli objawy ulegają nasileniu.

Dorośli
Nie należy stosować leku Nurofen Express Forte rozpuszczalny dłużej niż 5 dni podczas leczenia bólu oraz dłużej niż 3 dni podczas leczenia gorączki, o ile lekarz nie zaleci inaczej. Jeśli objawy utrzymują się lub ulegają nasileniu, należy skonsultować się z lekarzem.

Jeśli pacjent ma wrażenie, że działanie leku jest silniejsze lub słabsze niż oczekiwane, należy porozmawiać z lekarzem lub farmaceutą.

PRZYJĘCIE WIĘKSZEJ DAWKI NUROFEN EXPRESS FORTE ROZPUSZCZALNY, NIŻ ZALECANA – PRZEDAWKOWANIE

Należy niezwłocznie skontaktować się z lekarzem. Podczas przedawkowania mogą wystąpić następujące objawy: nudności, wymioty, bóle brzucha, bóle głowy, zawroty głowy, senność, oczopląs, niewyraźne widzenie, dzwonienie w uszach. Rzadko może wystąpić niskie ciśnienie krwi i utrata przytomności.

W razie jakichkolwiek dalszych wątpliwości związanych ze stosowaniem leku należy zwrócić się do lekarza lub farmaceuty.

STOSOWANIE PREPARATU Z JEDZENIEM I PICIEM – W TYM Z ALKOHOLEM

Brak danych na temat stosowania Nurofen Express Forte rozpuszczalny z jedzeniem i piciem.

Niektórych leków nie powinno się łączyć z alkoholem, a w przypadku pewnej grupy substancji jest to wręcz zakazane - dowiedz się więcej.

CZY MOŻNA STOSOWAĆ NUROFEN EXPRESS FORTE ROZPUSZCZALNY W OKRESIE CIĄŻY I KARMIENIA PIERSIĄ?

Nie należy stosować leku w ostatnich trzech miesiącach ciąży. Jeśli pacjentka jest w pierwszych sześciu miesiącach ciąży lub jeśli karmi piersią, powinna skonsultować się z lekarzem lub farmaceutą przed zastosowaniem tego leku.

Lek przenika do mleka matki, ale może być stosowany podczas karmienia piersią, jeśli jest przyjmowany w zalecanej dawce oraz przez najkrótszy możliwy czas.

Lek Nurofen Express Forte rozpuszczalny należy do grupy leków, które mogą zaburzać płodność u kobiet. Działanie to przemija po zaprzestaniu stosowania leku. Sporadyczne stosowanie leku Nurofen Express Forte rozpuszczalny najprawdopodobniej nie zaburza zdolności do zajścia w ciążę. Jednakże, jeśli pacjentka ma problemy z zajściem w ciążę, powinna porozmawiać z lekarzem przed zastosowaniem tego leku.

ULOTKA LEKU NUROFEN EXPRESS FORTE ROZPUSZCZALNY – SKUTKI UBOCZNE, INTERAKCJE, PRZECIWWSKAZANIA, DZIAŁANIA NIEPOŻĄDANE

CHARAKTERYSTYKA PRODUKTU LECZNICZEGO – NUROFEN EXPRESS FORTE ROZPUSZCZALNY CHPL – WŁAŚCIWOŚCI FARMAKOLOGICZNE, DANE KLINICZNE I FARMACEUTYCZNE

REZERWACJA LEKU W APTECE - NUROFEN EXPRESS FORTE ROZPUSZCZALNY CENA, REFUNDACJA

NUROFEN EXPRESS FORTE ROZPUSZCZALNY OPINIE PACJENTÓW O LEKU - FORUM O LEKACH, WYROBACH MEDYCZNYCH, SUPLEMENTACH DIETY I INNYCH PRODUKTACH Z POLSKICH APTEK

OCENA PACJENTÓW O LEKU:
12345678910
Jeszcze nie oceniono, możesz być pierwszy
Loading...

Podziel się własną opinią i pomóż innym pacjentom. Napisanie opinii nie wymaga rejestracji i logowania się. Komentarze wulgarne, obraźliwe, zawierające linki reklamowe, zawierające oferty sprzedaży lub kupna leku, będą sukcesywnie usuwane.

Please enter your comment!
Please enter your name here