Ibuprofen Lysine Chanelle Medical

Ibuprofen Lysine Chanelle Medical należy do grupy leków znanych jako niesteroidowe leki przeciwzapalne (NLPZ). NLPZ zapewniają ulgę, zmieniając reakcję organizmu na ból i wysoką temperaturę.

• Do krótkotrwałego leczenia objawowego łagodnych lub umiarkowanych dolegliwości bólowych i (lub) gorączki.

Lek Ibuprofen Lysine Chanelle Medical 200 mg jest przeznaczony do stosowania u dorosłych, młodzieży i dzieci o masie ciała od 20 kg (w wieku od 7 lat).

Lek Ibuprofen Lysine Chanelle Medical 400 mg jest przeznaczony do stosowania u dorosłych i młodzieży o masie ciała od 40 kg (w wieku od 12 lat).

Skład

Ibuprofen Lysine Chanelle Medical, 200 mg
– Substancją czynną leku jest ibuprofen (w postaci ibuprofenu z lizyną).
Jedna kapsułka miękka zawiera 200 mg ibuprofenu (co odpowiada 342 mg ibuprofenu z lizyną).

Pozostałe składniki to:
Triglicerydy kwasów tłuszczowych o średniej długości łańcucha
Lecytyna sojowa
Żelatyna
Woda oczyszczona
Sorbitol ciekły, częściowo odwodniony
Tytanu dwutlenek (E 171)
Czerwień Allura AC (E 129)

Tusz do druku:
Woda oczyszczona
Tytanu dwutlenek (E 171)
Glikol propylenowy
Alkohol izopropylowy
Hypromeloza (HPMC 2910).

Lek zawiera 94,1 mg sorbitolu (E 420) w każdej jednostce dawki.

Ibuprofen Lysine Chanelle Medical, 400 mg
– Substancją czynną leku jest ibuprofen (w postaci ibuprofenu z lizyną).
Jedna kapsułka miękka zawiera 400 mg ibuprofenu (co odpowiada 684 mg ibuprofenu z lizyną).

Pozostałe składniki to:
Triglicerydy kwasów tłuszczowych o średniej długości łańcucha
Lecytyna sojowa
Żelatyna
Woda oczyszczona
Sorbitol ciekły, częściowo odwodniony
Tytanu dwutlenek (E 171)
Czerwień Allura AC (E 129)

Tusz do druku
Woda oczyszczona
Tytanu dwutlenek (E 171)
Glikol propylenowy
Alkohol izopropylowy
Hypromeloza (HPMC 2910).

Lek zawiera 94,1 mg sorbitolu (E 420) w każdej jednostce dawki.

Zobacz listę produktów zawierających substancje: .

Dawkowanie preparatu Ibuprofen Lysine Chanelle Medical – jak stosować ten lek?

Ten lek należy zawsze przyjmować dokładnie tak, jak opisano w ulotce dla pacjenta, lub według zaleceń lekarza lub farmaceuty. W razie wątpliwości należy zwrócić się do lekarza lub farmaceuty.

Ten lek jest przeznaczony wyłącznie do krótkotrwałego stosowania. Należy przyjmować najmniejszą skuteczną dawkę przez jak najkrótszy okres niezbędny do złagodzenia objawów.

Dokładny sposób dawkowania Ibuprofen Lysine Chanelle Medical zawarty jest w poniższych ulotkach lub charakterystykach do ściągnięcia poniżej.

Przedawkowanie – zastosowanie zbyt dużej dawki

Jeśli pacjent zastosował większą niż zalecana dawkę leku Ibuprofen Lysine Chanelle Medical lub jeśli dziecko przypadkowo przyjęło lek, należy zawsze zwrócić się do lekarza lub udać się do najbliższego szpitala, aby uzyskać opinię o możliwym zagrożeniu i poradę na temat działań, jakie należy w takim przypadku podjąć.

Objawy mogą obejmować nudności, bóle brzucha, wymioty (mogą występować ślady krwi), krwawienie w przewodzie pokarmowym, bóle głowy, dzwonienie w uszach, dezorientacja i oczopląs lub, rzadziej, biegunka. Po przyjęciu dużej dawki mogą wystąpić: zawroty głowy pochodzenia błędnikowego, niewyraźne widzenie, niskie ciśnienie krwi, pobudzenie, dezorientacja, śpiączka, hiperkaliemia (zwiększenie stężenia potasu we krwi), wydłużenie czasu protrombinowego/INR, ostra niewydolność nerek, uszkodzenie wątroby, depresja układu oddechowego, sinica i zaostrzenie astmy u astmatyków, senność, ból w klatce piersiowej, kołatanie serca, utrata przytomności, drgawki (głównie u dzieci), osłabienie i zawroty głowy, krew w moczu, uczucie zimna oraz zaburzenia oddychania.

Co mogę jeść i pić podczas stosowania Ibuprofen Lysine Chanelle Medical – czy mogę spożywać alkohol?

Brak danych.

Łączenie alkoholu z niektórymi lekami może być groźne dla zdrowia, a nawet życia. Dowiedz się więcej na temat interakcji leków z alkoholem.

Czy można stosować Ibuprofen Lysine Chanelle Medical w okresie ciąży i karmienia piersią?

Jeśli pacjentka jest w ciąży lub karmi piersią, przypuszcza że może być w ciąży lub gdy planuje mieć dziecko, powinna poradzić się lekarza lub farmaceuty przed zastosowaniem tego leku.

Ciąża
Należy porozmawiać z lekarzem przed przyjęciem tego leku w trakcie pierwszych 6 miesięcy ciąży.
Nie przyjmować tego leku w ostatnich 3 miesiącach ciąży.

Karmienie piersią
Jedynie niewielkie ilości ibuprofenu i produktów jego rozkładu przenikają do mleka kobiet karmiących piersią. Ponieważ do chwili obecnej nie stwierdzono żadnych szkodliwych działań u niemowląt, przerywanie karmienia piersią zwykle nie jest konieczne w przypadku krótkotrwałego stosowania ibuprofenu w zalecanych dawkach.

Płodność
Lek Ibuprofen Lysine Chanelle Medical należy do grupy leków, które mogą powodować zaburzenia płodności u kobiet. Działanie to jest przemijające i ustępuje po odstawieniu leku.

Ulotka Ibuprofen Lysine Chanelle Medical – do pobrania pełna wersja ulotki dla pacjenta

Do pobrania pełna ulotka przeznaczona dla pacjentów. Oprócz informacji zawartych na naszej stronie, znajdziesz tu dodatkowo następujące dane: skutki uboczne, przeciwwskazania, działania niepożądane, interakcje z innymi lekami, wpływ substancji na prowadzenie pojazdów i maszyn oraz inne ostrzeżenia i środki ostrożności. Ściągnij ulotkę przeznaczoną dla pacjenów w formacie pdf:

Ibuprofen Lysine Chanelle Medical, 400 mg, kapsułki miękkie (Ibuprofen)


Ibuprofen Lysine Chanelle Medical, 200 mg, kapsułki miękkie (Ibuprofen)

Charakterystyka produktu leczniczego (ChPL) – dokumentacja dla lekarzy i farmaceutów

Ściągnij charakterystykę produktu leczniczego, zawierającą specjalistyczne informacje na temat Ibuprofen Lysine Chanelle Medical m.in. postać farmaceutyczna, dane kliniczne, interakcje z innymi produktami leczniczymi, właściwości farmakologiczne, dane farmaceutyczne. ChPL jest dokumentem przeznaczonym wyłącznie dla wykwalifikowanego personelu medycznego. Pobierz ChPL w formacie pdf:

Ibuprofen Lysine Chanelle Medical, 400 mg, kapsułki miękkie (Ibuprofen)


Ibuprofen Lysine Chanelle Medical, 200 mg, kapsułki miękkie (Ibuprofen)

Dostępność w najbliższej aptece

Sprawdź dostępność i zarezerwuj produkt w aptece w Twojej okolicy.

Dzięki narzędziu udostępnionemu przez portal ktomalek.pl, sprawdzisz czy preparat jest dostępny na receptę, czy bez recepty. Uzyskasz także informacje na temat poziomu refundacji także, czyli czy produkt leczniczy jest refundowany i w jakim zakresie - sprawdź dostępność w najbliższej aptece.

Opinie o Ibuprofen Lysine Chanelle Medical - forum pacjentów

Stosujesz Ibuprofen Lysine Chanelle Medical? Zachęcamy do podzielenia się opinią na jego temat na forum. Nie musisz się rejestrować, na poniższym formularzu wystarczy wpisanie nazwy użytkownika/pseudonimu.

Opisując swoje doświadczenia na temat przyjmowania preparatu, możesz pomóc innym pacjentom. Nasi czytelnicy codziennie publikują opinie na temat stosowanych leków. Jeżeli jesteś zainteresowany ich najnowszymi wypowiedziami - sprawdź 100 najnowszych opinii pacjentów.

Dodaj komentarz