Ibuprofen B. Braun

12345678910
(1 ocen, średnia: 5,00 na 10)
Loading...
Sprawdź opinie pacjentów

Działanie i wskazania

Ibuprofen należy do grupy leków zwanych niesteroidowymi lekami przeciwzapalnymi (NLPZ). Lek ten wskazany jest do stosowania u dorosłych w krótkotrwałym leczeniu objawowym ostrego bólu o umiarkowanym nasileniu oraz w krótkotrwałym leczeniu objawowym gorączki — w sytuacjach, w których podanie drogą dożylną jest uzasadnione klinicznie ze względu na niemożność wykorzystania innych dróg podania.

REKLAMA

Skład

Substancja czynna: .

Substancją czynną leku jest ibuprofen. Każda butelka o pojemności 100 mL zawiera 400 mg ibuprofenu.

Pozostałe składniki to: arginina, sodu chlorek, kwas solny, sodu wodorotlenek, woda do wstrzykiwań.

Dawkowanie

Dawka zalecana dla osób dorosłych to 400 mg dożylnie (kroplówka podawana bezpośrednio do żyły), kolejną dawkę 400 mg można podać po upływie 6 do 8 godzin w zależności od stanu pacjenta oraz odpowiedzi na leczenie. Nie należy przekraczać maksymalnej dawki dobowej wynoszącej 1200 mg.

Aby uniknąć działań niepożądanych, lekarz będzie podawał pacjentowi najmniejszą skuteczną dawkę przez możliwie najkrótszy czas. Ponadto lekarz dopilnuje, aby pacjent otrzymywał wystarczającą ilość płynów, aby zminimalizować ryzyko działań niepożądanych w obrębie nerek.

Stosowanie należy ograniczać do sytuacji, w których podanie drogą doustną nie jest właściwe. Pacjenci muszą jak najszybciej przejść na leczenie doustne.

Omawiany lek jest wskazany do krótkotrwałego leczenia ostrych objawów i nie powinien być stosowany dłużej niż przez 3 doby.

Sposób podawania
Podanie dożylne. Roztwór należy podawać w infuzji dożylnej trwającej 30 minut. Przed użyciem należy dokonać oceny wzrokowej roztworu. Nie stosować, jeśli stwierdzi się obecność cząstek stałych lub zmianę barwy.

REKLAMA

Przedawkowanie

Jeśli pacjent sądzi, że została mu podana większa dawka ibuprofenu niż powinna, wówczas należy skontaktować się z lekarzem lub pielęgniarką.

Możliwe jest bowiem wystąpienie takich objawów, jak ból głowy, zaburzenia równowagi, stan przedomdleniowy i utrata przytomności, a także ból brzucha, nudności i wymioty, krwawienie z żołądka lub jelit oraz zaburzenia czynności wątroby i nerek. Może też dojść do spadku ciśnienia krwi, mogą pojawić się problemy z oddychaniem i sine zabarwienie skóry lub błon śluzowych (sinica).

Stosowanie, a alkohol, jedzenie i picie

Brak danych.

Dowiedz się więcej na temat interakcji leków z alkoholem.

Ciąża i karmienie piersią

Tego leku nie wolno podawać kobietom w trzecim trymestrze (trzech ostatnich miesiącach) ciąży.

Lek ten przenika do mleka kobiet karmiących piersią, lecz może być przyjmowany w okresie karmienia piersią, jeśli jest stosowany w zalecanej dawce i przez możliwie najkrótszy czas. Jeśli jednak lek ten stosowany jest w dawkach większych od 1200 mg na dobę lub długotrwale, lekarz może wówczas zalecić przerwanie karmienia piersią.

Ibuprofen może utrudniać zajście w ciążę. Jeśli pacjentka planuje zajście w ciążę lub ma trudności z zajściem w ciążę, powinna o tym poinformować lekarza.

REKLAMA

Ulotka – skutki uboczne

Charakterystyka, właściwości farmakologiczne

Opinie pacjentów - forum o lekach

Uwaga: Oferty sprzedaży/kupna/odstąpienia leków są sukcesywnie usuwane zgodnie z regulaminem serwisu.

Proszę wpisz swoją opinię!
Proszę, wpisz swoje imię lub pseudonim.