Ibuprofen Teva

Ibuprofen Teva jest lekiem zmniejszającym ból i gorączkę (niesteroidowy lek przeciwzapalny (NLPZ) i przeciwbólowy).

Lek Ibuprofen Teva jest stosowany w krótkotrwałym leczeniu objawowym:
– bólu o łagodnym lub umiarkowanym nasileniu
– gorączki.

Jaki jest skład Ibuprofen Teva, jakie substancje zawiera?

Substancją czynną leku jest ibuprofen.
1 ml syropu zawiera 20 mg ibuprofenu.
2,5 ml syropu zawiera 50 mg ibuprofenu.

Pozostałe składniki leku to: guma ksantan, polisorbat 80, potasu sorbinian (Ph. Eur.), kwas cytrynowy jednowodny, sacharyna sodowa, sacharoza, glukoza bezwodna, aromat truskawkowy, aromat śmietankowy, woda oczyszczona.

Zobacz listę produktów zawierających substancję: .

Zachęcamy także do zapoznania się z wykazem substancji aktywnych. Jest to materiał profesjonalny, który opracowany został przez farmaceutę.

Znajdziesz tu opisy działania substancji, wskazania oraz działania niepożądane. Ponadto do każdej substancji przyporządkowano listę leków, wyrobów medycznych, suplementów diety, które zawierają ją w swoim składzie.

Dawkowanie preparatu Ibuprofen Teva – jak stosować ten lek?

Dawka ibuprofenu określana jest na podstwie masy ciała (mc.) oraz wieku. Zwykle stosowana dawka wynosi od 7 do 10 mg/kg mc. w dawce pojedynczej, aż do maksymalnej całkowitej dawki dobowej wynoszącej 30 mg/kg mc.

Szczegółowa tabela dawkowania znajduje się w załączonej pomiżej ulotce.

Należy zachować co najmniej 6-godzinną przerwę pomiędzy dawkami. Nie należy przekraczać zalecanej maksymalnej dawki dobowej.

Produktu nie zaleca się do stosowania u dzieci o masie ciała poniżej 7 kg (6 miesięcy życia).

W przypadku wrażenia, że działanie leku Ibuprofen Teva jest za mocne lub za słabe, należy skontaktować się z lekarzem lub farmaceutą.

Sposób podawania
Do stosowania doustnego.
W celu ułatwienia dokładnego dawkowania, do opakowania dołączono strzykawkę doustną z nadrukowaną skalą.

Należy postępować zgodnie z poniższymi instrukcjami:
1. Przed użyciem wstrząsnąć butelkę!
2. Otworzyć butelkę. Aby otworzyć butelkę, zakrętkę należy przycisnąć, jednocześnie obracając w kierunku zgodnym ze strzałką.
3. Umieścić strzykawkę w szyjce butelki.
4. Aby napełnić strzykawkę należy odwrócić butelkę do góry dnem. Przytrzymując strzykawkę, delikatnie odciągnąć tłok do dołu, w celu napełnienia strzykawki syropem do odpowiedniego poziomu.
5. Obrócić butelkę do dołu dnem i delikatnie obrócić strzykawkę w celu wyjęcia jej z szyjki butelki.
6. Aby podać lek dziecku, końcówkę strzykawki należy umieścić w ustach dziecka. Powoli naciskać tłok strzykawki, aby wycisnąć syrop. Należy robić to powoli, w celu umożliwienia dziecku połknięcia syropu.

Po użyciu należy dokładnie zakręcić zakrętkę, tak aby zabezpieczyć butelkę przed dostępem dzieci.

Po użyciu należy rozłożyć strzykawkę (tj. wyjąć tłok strzykawki z cylindra). Opłukać dokładnie strzykawkę ciepłą wodą, a następnie osuszyć, aby była gotowa do podania następnej dawki.

Pacjenci z wrażliwymi żołądkami powinni przyjmować lek Ibuprofen Teva podczas posiłków.

Czas trwania leczenia
Do krótkotrwałego stosowania.
Jeśli u dzieci stosowanie leku wymagane jest przez okres dłuższy niż 3 dni lub objawy ulegają pogorszeniu, należy skonsultować się z lekarzem.

Przedawkowanie – zastosowanie zbyt dużej dawki

W przypadku znacznego przekroczenia zalecanej dawki, należy niezwłocznie zwrócić się o pomoc medyczną.

Objawy po ostrym przedawkowaniu ibuprofenu na ogół ograniczają się do bólu brzucha, nudności oraz wymiotów. Ciężkie zatrucie może prowadzić do zaburzeń ośrodkowego układu nerwowego, takich jak uczucie pustki w głowie, oczopląs, zaburzenia widzenia, szumy uszne oraz rzadko spadku ciśnienia krwi, kwasicy metabolicznej, ostrej niewydolności nerek i utraty świadomości.

Co mogę jeść i pić podczas stosowania Ibuprofen Teva – czy mogę spożywać alkohol?

Podczas leczenia lekiem Ibuprofen Teva należy unikać spożywania alkoholu.

Pacjenci z wrażliwymi żołądkami powinni przyjmować lek Ibuprofen Teva podczas posiłków.

Łączenie alkoholu z niektórymi lekami może być groźne dla zdrowia, a nawet życia. Dowiedz się więcej na temat interakcji leków z alkoholem.

Czy można stosować Ibuprofen Teva w okresie ciąży i karmienia piersią?

Ciąża
W przypadku zajścia w ciążę podczas przyjmowania leku Ibuprofen Teva należy powiadomić o tym lekarza. Ibuprofen można stosować podczas pierwszych 6 miesięcy ciąży wyłącznie po konsultacji z lekarzem. Ze względu na zwiększone ryzyko wystąpienia powikłań u matki i u dziecka leku Ibuprofen Teva nie wolno stosować w ostatnim trymestrze ciąży.

Karmienie piersią
Substancja czynna – ibuprofen oraz produkty jej metabolizmu przenikają do mleka kobiet karmiących piersią jedynie w niewielkich ilościach. Ze względu na fakt, że dotychczas nie poznano negatywnych skutków stosowania ibuprofenu u niemowląt karmionych piersią, zasadniczo nie trzeba przerywać karmienia piersią na czas krótkotrwałego stosowania leku w zalecanej dawce w leczeniu małego do umiarkowanie nasilonego bólu lub gorączki.

Cena i dostępność w najbliższej aptece

Dowiedz się ile kosztuje Ibuprofen Teva i zarezerwuj w aptece w Twojej okolicy.

Dzięki narzędziu udostępnionemu przez portal ktomalek.pl, sprawdzisz czy preparat jest dostępny na receptę, czy bez recepty.

Uzyskasz także informacje na temat poziomu refundacji także, czyli czy produkt leczniczy jest refundowany i w jakim zakresie.- sprawdź cenę produktu.

Ulotka Ibuprofen Teva – do pobrania pełna wersja ulotki dla pacjenta

Do pobrania pełna ulotka Ibuprofen Teva. Oprócz informacji zawartych na naszej stronie, znajdziesz tu dodatkowo następujące dane: skutki uboczne, przeciwwskazania, działania niepożądane, interakcje z innymi lekami, wpływ substancji na prowadzenie pojazdów i maszyn oraz inne ostrzeżenia i środki ostrożności. Ściągnij ulotkę przeznaczoną dla pacjenów w formacie pdf:

Ibuprofen Teva 100 mg/5 ml, syrop Ibuprofenum Dla dzieci od 7 kg (6 miesięcy) do 29 kg (9 lat)
opakowania: informacja dla użytkownika Ibuprofen Teva 200 mg/5 ml, syrop Ibuprofenum Dla dorosłych, młodzieży i dzieci o masie od 10 kg (1 rok życia)
Ibuprofen Teva, 200 mg, tabletki powlekane Ibuprofenum Do stosowania u dzieci o masie ciała poniżej 20 kg (6 lat i starszych), młodzieży i dorosłych.

Charakterystyka produktu leczniczego (ChPL) – dokumentacja dla lekarzy i farmaceutów

Ściągnij charakterystykę produktu leczniczego, zawierającą specjalistyczne informacje na temat Ibuprofen Teva m.in. postać farmaceutyczna, dane kliniczne, interakcje z innymi produktami leczniczymi, właściwości farmakologiczne, dane farmaceutyczne. ChPL jest dokumentem przeznaczonym wyłącznie dla wykwalifikowanego personelu medycznego. Pobierz ChPL w formacie pdf:

Ibuprofen Teva 100 mg/5 ml, syrop Ibuprofenum Dla dzieci od 7 kg (6 miesięcy) do 29 kg (9 lat)
opakowania: informacja dla użytkownika Ibuprofen Teva 200 mg/5 ml, syrop Ibuprofenum Dla dorosłych, młodzieży i dzieci o masie od 10 kg (1 rok życia)
Ibuprofen Teva, 200 mg, tabletki powlekane Ibuprofenum Do stosowania u dzieci o masie ciała poniżej 20 kg (6 lat i starszych), młodzieży i dorosłych.

Opinie - zapoznaj się z doświadczeniami innych pacjentów / napisz własną opinię (forum)

Stosujesz Ibuprofen Teva? Zachęcamy do podzielenia się opinią na jego temat na forum. Nie musisz się rejestrować, na poniższym formularzu wystarczy wpisanie nazwy użytkownika/pseudonimu.

Opisując swoje doświadczenia na temat przyjmowania preparatu, możesz pomóc innym pacjentom.

Nasi czytelnicy codziennie publikują opinie na temat stosowanych leków. Jeżeli jesteś zainteresowany ich najnowszymi wypowiedziami - sprawdź 100 najnowszych opinii pacjentów.


Ważne! Przeczytaj przed opublikowaniem opinii. Oferty sprzedaży/kupna leków są sukcesywnie usuwane, zgodnie z regulaminem portalu. Zakup produktu leczniczego poza oficjalnym obrotem (z tzw. "drugiej ręki") może być niebezpieczny dla zdrowia.

Aktualna ocena pacjentów:

12345678910
(3 ocen, średnia: 1,67 na 10)

Proszę wpisz swoją opinię!
Proszę, wpisz swoje imię lub pseudonim.