NUROFEN NA BÓL PLECÓW

12345678910
Jeszcze nie oceniono, możesz być pierwszy
Loading...

WSKAZANIA

Nurofen na ból pleców zawiera substancję czynną ibuprofen, który należy do grupy niesteroidowych leków przeciwzapalnych (NLPZ). Ibuprofen wykazuje działanie przeciwbólowe, przeciwgorączkowe i przeciwzapalne. Lek Nurofen na ból pleców został opracowany w postaci specjalnych kapsułek, zapewniających kontrolowane uwalnianie substancji czynnej i w ten sposób umożliwiających długotrwałe działanie leku, nawet do 12 godzin po przyjęciu pojedynczej dawki.

Lek jest wskazany do stosowania w bólach pleców.

SKŁAD

– Substancją czynną leku jest ibuprofen – 1 kaspułka zawiera 300 mg ibuprofenu.

– Substancje pomocnicze to: mikrogranulki ze skrobi kukurydzianej i sacharozy, Eudragit E 100, poliwidon, Eudragit RL 100, krzemionka koloidalna bezwodna, talk;
kapsułka żelatynowa: żelatyna, tlenek żelaza czerwony (E 172), tlenek żelaza żółty (E 172).

DAWKOWANIE

Lek Nurofen na ból pleców należy stosować zgodnie z zaleceniami lekarza. W przypadku wątpliwości należy ponownie skontaktować się z lekarzem.

Dorośli i dzieci w wieku powyżej 12 lat: jedna lub dwie kapsułki dwa razy na dobę. Kapsułki należy przyjmować z wodą i połykać w całości. Nie wolno ich żuć ani ssać. Nie wolno przyjmować więcej niż cztery kapsułki w ciągu doby. Pomiędzy przyjęciem kolejnych dawek powinno upłynąć co najmniej 8 godzin.

Osoby w podeszłym wieku: nie jest wymagana zmiana dawkowania.

Nie należy stosować większej dawki leku niż zalecana.

Lek jest przeznaczony wyłącznie do podawania doustnego i doraźnego stosowania.

Należy zasięgnąć porady lekarza, jeśli podawanie leku jest konieczne przez więcej niż 3 dni lub jeśli objawy ulegają nasileniu.

Przyjmowanie leku w najmniejszej dawce skutecznej przez najkrótszy okres konieczny do łagodzenia objawów zmniejsza ryzyko działań niepożądanych.

W przypadku wrażenia, że działanie leku jest za mocne lub za słabe, należy zwrócić się do lekarza lub farmaceuty.

PRZEDAWKOWANIE

Przypadki przedawkowania występują rzadko, jednak jeśli przypadkowo została przyjęta zbyt duża dawka leku, należy jak najszybciej skontaktować się z lekarzem.

U większości pacjentów mogą wystąpić: nudności, wymioty, ból w nadbrzuszu lub rzadziej biegunka. Mogą także wystąpić: szumy uszne, ból głowy i krwawienie z żołądka lub jelit. Cięższe zatrucie wpływa na ośrodkowy układ nerwowy i objawia się sennością, a bardzo rzadko także pobudzeniem i dezorientacją lub śpiączką. Bardzo rzadko mogą wystąpić konwulsje. Podczas ciężkich zatruć może wystąpić kwasica metaboliczna, a czas protrombinowy/INR może być zwiększony. Mogą wystąpić: ostra niewydolność nerek lub uszkodzenie wątroby. U pacjentów z astmą może wystąpić zaostrzenie objawów astmy.

Nie ma swoistego antidotum. Leczenie jest objawowe i podtrzymujące, polegające na oczyszczeniu organizmu. Lekarz będzie monitorować czynność serca i kontrolować objawy czynności życiowych, o ile są stabilne. Rozważy podanie doustnie węgla aktywowanego w ciągu 1 godziny od przedawkowania. W przypadku wystąpienia częstych lub przedłużających się konwulsji, lekarz poda dożylnie diazepam lub lorazepam. Pacjentom z astmą lekarz poda leki rozszerzające oskrzela.

W razie wystąpienia objawów przedawkowania albo przypadkowego spożycia leku należy natychmiast zgłosić się do lekarza.

Lek należy stosować doustnie, krótkotrwale.

JEDZENIE I PICIE

Brak danych na temat stosowania NUROFEN NA BÓL PLECÓW z jedzeniem i piciem.

CIĄŻA I KARMIENIE PIERSIĄ

Przed zastosowaniem każdego leku należy poradzić się lekarza lub farmaceuty.

W ciągu pierwszych 6 miesięcy ciąży nie zaleca się stosowania leku. Podczas ostatnich trzech miesięcy ciąży stosowanie leku jest przeciwwskazane, ponieważ mogłoby to zwiększać ryzyko wystąpienia powikłań u matki i u dziecka w okresie okołoporodowym.

Ibuprofen może w niewielkich ilościach przenikać do mleka kobiet karmiących piersią. Nie są znane przypadki wystąpienia działań niepożądanych u niemowląt karmionych piersią, tak więc w zasadzie nie ma konieczności odstawiania niemowląt od piersi. Przed zastosowaniem każdego leku należy poradzić się lekarza.

ULOTKA

CHPL

OPINIE O NUROFEN NA BÓL PLECÓW

Podziel się własną opinią i pomóż innym pacjentom. Napisanie opinii nie wymaga rejestracji i logowania się. Komentarze wulgarne, obraźliwe, zawierające linki reklamowe, zawierające oferty sprzedaży lub kupna leku, będą sukcesywnie usuwane.

Please enter your comment!
Please enter your name here