Konsultacja merytoryczna:

Ibuprofen Altan

Ibuprofen należy do grupy leków zwanych niesteroidowymi lekami przeciwzapalnymi (NLPZ).

Ten lek jest stosowany u dorosłych w krótkotrwałym leczeniu objawowym ostrego bólu o umiarkowanym natężeniu, gdy podawanie drogą dożylną jest klinicznie uzasadnione, gdy inne drogi podawania nie są możliwe.

Skład

Substancją czynną leku jest ibuprofen. Każdy ml roztworu zawiera 4 mg ibuprofenu.
Każda torebka 100 ml zawiera 400 mg ibuprofenu
Każda torebka 150 ml zawiera 600 mg ibuprofenu.

Pozostałe składniki to: trometamol, sodu chlorek, sodu wodorotlenek, kwas solny, woda do wstrzykiwań.

Zobacz listę produktów zawierających substancje: .

Dawkowanie preparatu Ibuprofen Altan – jak stosować ten lek?

Ten lek należy zawsze stosować zgodnie z zaleceniami lekarza. W razie wątpliwości należy zwrócić się do lekarza.

Zalecana dawka:
Dorośli
Ibuprofen Altan, 400 mg
Zalecana dawka to 400 mg ibuprofenu co 6 do 8 godzin według potrzeby, nie przekraczając maksymalnej całkowitej dawki dobowej 1200 mg.

Ibuprofen Altan, 600 mg
Zalecana dawka to 600 mg ibuprofenu. Jeśli jest to uzasadnione klinicznie, kolejną dawkę 600 mg można podać po 6 do 8 godzinach, w zależności od intensywności i reakcji na leczenie. Maksymalna całkowita dawka dobowa wynosi 1200 mg.

Lekarz zaleci najmniejszą skuteczną dawkę przez jak najkrótszy okres czasu, aby uniknąć działań niepożądanych. Lekarz upewni się również, że pacjent ma wystarczającą ilość płynów, aby zminimalizować ryzyko działań niepożądanych dotyczących nerek.

Stosowanie powinno być ograniczone do sytuacji, w których podawanie doustne nie jest odpowiednie. Pacjenci muszą przejść na leczenie doustne, gdy tylko będzie to możliwe.
Ten lek jest wskazany tylko do krótkotrwałego leczenia ostrych objawów i nie powinien być stosowany dłużej niż przez 3 dni.

Sposób podania
Podanie dożylne.
Ten lek należy podawać w infuzji dożylnej przez 30 minut.

Stosowanie u dzieci i młodzieży
Tego leku nie należy stosować u dzieci i młodzieży. Stosowanie Ibuprofen Altan, 400 mg u dzieci i młodzieży nie było badane. Dlatego nie ustalono bezpieczeństwa stosowania i skuteczności.

Przedawkowanie – zastosowanie zbyt dużej dawki

Niezwłocznie należy skonsultować się z lekarzem. Mogą wystąpić: nudności, ból brzucha lub bóle głowy, wymioty, biegunka, dzwonienie w uszach, zawroty głowy, wymioty z krwią i krew w stolcu. Cięższe zatrucie może prowadzić do senności, pobudzenia, dezorientacji, niskiego ciśnienia krwi, niewydolności nerek, uszkodzenia wątroby, trudności w oddychaniu (depresja oddechowa), niebieskiego przebarwienia skóry i błony śluzowej (sinica), utraty przytomności, śpiączki, drgawek, kwasicy metabolicznej i zwiększonej skłonności do krwawień. Może wystąpić nasilenie astmy u astmatyków.

W razie jakichkolwiek dalszych wątpliwości związanych ze stosowaniem tego leku, należy skonsultować się z lekarzem lub pielęgniarką.

Co mogę jeść i pić podczas stosowania Ibuprofen Altan – czy mogę spożywać alkohol?

Brak danych.

Łączenie alkoholu z niektórymi lekami może być groźne dla zdrowia, a nawet życia. Dowiedz się więcej na temat interakcji leków z alkoholem.

Czy można stosować Ibuprofen Altan w okresie ciąży i karmienia piersią?

Jeśli pacjentka jest w ciąży lub karmi piersią, przypuszcza że może być w ciąży lub gdy planuje mieć dziecko, powinna skonsultować się z lekarzem przed zastosowaniem tego leku.
Nie przyjmować ibuprofenu w trzecim trymestrze ciąży. Przed rozpoczęciem stosowania tego leku należy powiadomić lekarza lub pielęgniarkę, jeśli pacjentka karmi piersią lub jest w ciągu pierwszych sześciu miesięcy ciąży.

Lek ten przenika do mleka matki, ale można go stosować podczas karmienia piersią w zalecanych dawkach i przez jak najkrótszy okres czasu.

Ibuprofen należy do grupy leków, które mogą zaburzyć płodność u kobiet. To działanie jest odwracalne po odstawieniu leku. Jest mało prawdopodobne, że może to wpłynąć na możliwość zajścia w ciążę, jeśli lek ten jest stosowany sporadycznie. Przed rozpoczęciem przyjmowania tego leku należy jednak skonsultować się z lekarzem, jeśli pacjentka nie może zajść w ciążę.

Ulotka Ibuprofen Altan – do pobrania pełna wersja ulotki dla pacjenta

Do pobrania pełna ulotka przeznaczona dla pacjentów. Oprócz informacji zawartych na naszej stronie, znajdziesz tu dodatkowo następujące dane: skutki uboczne, przeciwwskazania, działania niepożądane, interakcje z innymi lekami, wpływ substancji na prowadzenie pojazdów i maszyn oraz inne ostrzeżenia i środki ostrożności. Ściągnij ulotkę przeznaczoną dla pacjenów w formacie pdf:

Ibuprofen Altan, 400 mg, roztwór do infuzji (Ibuprofenum)

Ściągnij dokument PDF

Pobrano 0 razy

Rozmiar plku 254.91 KB


Ibuprofen Altan, 600 mg, roztwór do infuzji (Ibuprofenum)

Ściągnij dokument PDF

Pobrano 1 razy

Rozmiar plku 252.16 KB

Charakterystyka produktu
leczniczego (ChPL) – dokumentacja dla lekarzy i farmaceutów

Ściągnij charakterystykę produktu leczniczego, zawierającą specjalistyczne informacje na temat Ibuprofen Altan m.in. postać farmaceutyczna, dane kliniczne, interakcje z innymi produktami leczniczymi, właściwości farmakologiczne, dane farmaceutyczne. ChPL jest dokumentem przeznaczonym wyłącznie dla wykwalifikowanego personelu medycznego. Pobierz ChPL w formacie pdf:

Ibuprofen Altan, 400 mg, roztwór do infuzji (Ibuprofenum)

Ściągnij dokument PDF

Pobrano 0 razy

Rozmiar plku 293.16 KB


Ibuprofen Altan, 600 mg, roztwór do infuzji (Ibuprofenum)

Ściągnij dokument PDF

Pobrano 0 razy

Rozmiar plku 293.16 KB

Cena - ile kosztuje Ibuprofen Altan?

Cena Ibuprofen Altan i dostępność w najbliższej aptece. Sprawdź ile kosztuje lek, czy jest refundowany oraz jaki jest poziom refundacji. Dowiedz się, czy lek jest dostępny bez recepty, czy wymagane jest wystawienie recepty przez lekarza - sprawdź cenę Ibuprofen Altan.

Opinie, forum - zapoznaj się z doświadczeniami innych pacjentów

Stosujesz Ibuprofen Altan? Zachęcamy do podzielenia się opinią na jego temat na forum. Nie musisz się rejestrować, na poniższym formularzu wystarczy wpisanie nazwy użytkownika/pseudonimu.

Opisując swoje doświadczenia na temat przyjmowania preparatu, możesz pomóc innym pacjentom. Nasi czytelnicy codziennie publikują opinie na temat stosowanych leków. Jeżeli jesteś zainteresowany ich najnowszymi wypowiedziami - sprawdź 100 najnowszych opinii pacjentów.

Dodaj komentarz

Przykładowe produkty na BL Market

Kupuj leki i inne produkty w sprawdzonej aptece za pośrednictwem BL Market

Filters Sort results
Reset Apply

Kora dębu (Opakowanie: 50 g) możecie kupić na stronie apteki internetowej www.apodiscounter.pl.

Zastosowanie Weleda Calendula zestaw dla dzieci i niemowląt (Opakowanie: 1 szt.)Weleda Calendula zestaw dla dzieci i niemowląt (Opakowanie: 1 szt.) dostarcza wszystkiego, czego potrzeba dla właściwej pielęgnacji skóry dziecka. Poszczególne produkty z zestawu odpowiadają za odrębny aspekt pielęgnacji, zaś ich połączenie daje gwarancję zdrowego rozwoju skóry dziecka. Tylko stosowanie wszystkich produktów z zestawu stanowi także naprawdę skuteczne zabezpieczenie…

Duphalac Fruit (Opakowanie: 500 ml) możecie kupić na stronie apteki internetowej www.apodiscounter.pl.

Zastosowanie Eubos Urea 5% krem na noc do skóry suchej (Opakowanie: 50 ml)Eubos Urea 5% krem na noc do skóry suchej (Opakowanie: 50 ml) to bogata formuła z mocznikiem, który pielęgnuje bardzo suchą i problematyczną skórę. Po kilku zastosowaniach skóra staje się wyraźnie gładsza i bardziej elastyczna.Efekt działania Eubos Urea 5% krem na noc do skóry suchej (Opakowanie: 50 ml)Sucha skóra…

Zastosowanie Kneipp kryształki do kąpieli Czysty relaks (Opakowanie: 60 g)Kryształki do kąpieli Kneipp z naturalnie czystą, termiczną solanką oraz cennymi olejkami z melisy indyjskiej i melisy cytrynowej zapewniają kojące i relaksujące doświadczenie podczas kąpieli. Efekt działania Kneipp kryształki do kąpieli Czysty relaks (Opakowanie: 60 g)Odprężające i kojące stres oraz zmęczenie kryształki zawierają naturalne drobiny…