Ibalgin Rapid Forte

Nazwa tego leku to IBALGIN RAPID FORTE, 400 mg (zwany ibuprofenem w całej tej ulotce).

Substancją czynną leku (która sprawia, że lek działa) jest ibuprofen. Należy on do grupy niesteroidowych leków przeciwzapalnych (NLPZ). NLPZ przynoszą ulgę poprzez zmianę reakcji organizmu na ból, obrzęk i wysoką temperaturę.

IBALGIN RAPID FORTE w postaci płynnych kapsułek, ulega szybkiemu rozpadowi w organizmie, substancja czynna szybciej absorbuje się do układu krążenia i tym samym szybciej dociera do źródła bólu.

IBALGIN RAPID FORTE stosowany jest w celu łagodzenia bólu głowy, migreny, bólu zębów, bólu pleców, bólu menstruacyjnego, bólu mięśni, gorączki w przebiegu grypy i przeziębienia.

Dodatkowo, pod kontrolą lekarza, ibuprofen jest stosowany w celu uśmierzenia bólu odczuwanego wzdłuż długości nerwu (neuralgia), obrzęku i bólu stawów (ból reumatyczny) oraz łagodnych stanów zapalnych stawów (łagodne zapalenie stawów).

IBALGIN RAPID FORTE, 400 mg jest wskazany do stosowania u dorosłych i młodzieży powyżej 12 lat (od 40 kg masy ciała).

Jaki jest skład Ibalgin Rapid Forte, jakie substancje zawiera?

 Substancją czynną jest ibuprofen. Każda kapsułka, miękka zawiera 400 mg ibuprofenu.

 Pozostałe składniki to: makrogol 600, Potasu wodorotlenek 85%, woda oczyszczona, żelatyna, sorbitol ciekły, częściowo odwodniony (E 420), Koszenila (E 120).

Zobacz listę produktów zawierających substancję: .

Zachęcamy także do zapoznania się z wykazem substancji aktywnych. Jest to materiał profesjonalny, który opracowany został przez farmaceutę.

Znajdziesz tu opisy działania substancji, wskazania oraz działania niepożądane. Ponadto do każdej substancji przyporządkowano listę leków, wyrobów medycznych, suplementów diety, które zawierają ją w swoim składzie.

Dawkowanie preparatu Ibalgin Rapid Forte – jak stosować ten lek?

Ten lek należy zawsze przyjmować dokładnie tak, jak to opisano w ulotce dla pacjenta, lub według zaleceń lekarza lub farmaceuty. W razie wątpliwości należy zwrócić się do lekarza lub farmaceuty.

Ten lek jest przeznaczony wyłącznie do krótkotrwałego stosowania. Aby złagodzić objawy należy przyjmować jak najmniejszą dawkę w jak najkrótszym czasie.

Dorośli i młodzież w wieku 12 lat i starsi (powyżej 40 kg masy ciała)
Należy przyjmować jedną kapsułkę leku IBALGIN RAPID FORTE, 400 mg popijając wodą, do trzech razy na dobę zgodnie z wymaganiami.
Należy zachować co najmniej 4 godziny odstępu pomiędzy dawkami.
Aby uśmierzyć ból odczuwany wzdłuż długości nerwu (neuralgia), obrzęk i ból stawów (ból reumatyczny) oraz łagodne stany zapalne stawów (łagodne zapalenie stawów), lek powinien być przyjmowany zgodnie z zaleceniami lekarza, który ustali również dawkowanie.
Nie należy przyjmować więcej niż 3 kapsułek leku IBALGIN RAPID FORTE, 400 mg w czasie 24 godzin.

Pacjenci w podeszłym wieku
U pacjentów w podeszłym wieku dawkowanie jest podobne jak u dorosłych, ale konieczna jest zwiększona ostrożność.

Pacjenci z zaburzeniami czynności nerek lub wątroby
U pacjentów z łagodną do umiarkowanej niewydolnością nerek lub wątroby, należy zawsze skonsultować się z lekarzem przed zażyciem leku IBALGIN RAPID FORTE. Lekarz udzieli odpowiedniej porady.

Należy skonsultować się z lekarzem jeśli konieczne jest stosowanie leku u dorosłych dłużej niż 3 dni w przypadku migrenowych bólów głowy lub gorączki lub dłużej niż 4 dni w leczeniu bólu lub jeśli nastąpi pogorszenie objawów.

Nie należy stosować leku dłużej niż przez 10 dni, chyba że lekarz zaleci inaczej.

Przedawkowanie – zastosowanie zbyt dużej dawki

W przypadku przedawkowania lub przypadkowego przyjęcia kapsułek przez dziecko, należy niezwłocznie szukać pomocy lekarskiej.

Co mogę jeść i pić podczas stosowania Ibalgin Rapid Forte – czy mogę spożywać alkohol?

Kapsułki należy połknąć w całości i popić odpowiednią ilością płynu.

Jeśli w trakcie leczenia pojawią się objawy ze strony przewodu pokarmowego, zaleca się przyjmowanie leku podczas posiłku.

W trakcie leczenia nie jest wskazane spożywanie napojów alkoholowych i palenie papierosów.

Łączenie alkoholu z niektórymi lekami może być groźne dla zdrowia, a nawet życia. Dowiedz się więcej na temat interakcji leków z alkoholem.

Czy można stosować Ibalgin Rapid Forte w okresie ciąży i karmienia piersią?

Jeśli pacjentka jest w ciąży lub karmi piersią, przypuszcza że może być w ciąży lub gdy planuje mieć dziecko, powinna poradzić się lekarza przed zastosowaniem tego leku.

Ciąża i karmienie piersią
Nie należy przyjmować leku w 3 ostatnich miesiącach ciąży lub w trakcie karmienia piersią.
Pacjentka powinna skonsultować się z lekarzem, jeśli jest w pierwszych 6 miesiącach ciąży.

Płodność
Produkt leczniczy należy do grupy leków (NLPZ), które mogą zaburzać płodność kobiet. Działanie to jest przemijające po odstawieniu leku.

Cena i dostępność w najbliższej aptece

Dowiedz się ile kosztuje Ibalgin Rapid Forte i zarezerwuj w aptece w Twojej okolicy.

Dzięki narzędziu udostępnionemu przez portal ktomalek.pl, sprawdzisz czy preparat jest dostępny na receptę, czy bez recepty.

Uzyskasz także informacje na temat poziomu refundacji także, czyli czy produkt leczniczy jest refundowany i w jakim zakresie.- sprawdź cenę produktu.

Ulotka Ibalgin Rapid Forte – do pobrania pełna wersja ulotki dla pacjenta

Do pobrania pełna ulotka Ibalgin Rapid Forte. Oprócz informacji zawartych na naszej stronie, znajdziesz tu dodatkowo następujące dane: skutki uboczne, przeciwwskazania, działania niepożądane, interakcje z innymi lekami, wpływ substancji na prowadzenie pojazdów i maszyn oraz inne ostrzeżenia i środki ostrożności. Ściągnij ulotkę przeznaczoną dla pacjenów w formacie pdf:

IBALGIN RAPID FORTE, 400 mg, kapsułki, miękkie

Charakterystyka produktu leczniczego (ChPL) – dokumentacja dla lekarzy i farmaceutów

Ściągnij charakterystykę produktu leczniczego, zawierającą specjalistyczne informacje na temat Ibalgin Rapid Forte m.in. postać farmaceutyczna, dane kliniczne, interakcje z innymi produktami leczniczymi, właściwości farmakologiczne, dane farmaceutyczne. ChPL jest dokumentem przeznaczonym wyłącznie dla wykwalifikowanego personelu medycznego. Pobierz ChPL w formacie pdf:

IBALGIN RAPID FORTE, 400 mg, kapsułki, miękkie

Opinie - zapoznaj się z doświadczeniami innych pacjentów / napisz własną opinię (forum)

Stosujesz Ibalgin Rapid Forte? Zachęcamy do podzielenia się opinią na jego temat na forum. Nie musisz się rejestrować, na poniższym formularzu wystarczy wpisanie nazwy użytkownika/pseudonimu.

Opisując swoje doświadczenia na temat przyjmowania preparatu, możesz pomóc innym pacjentom.

Nasi czytelnicy codziennie publikują opinie na temat stosowanych leków. Jeżeli jesteś zainteresowany ich najnowszymi wypowiedziami - sprawdź 100 najnowszych opinii pacjentów.


Ważne! Przeczytaj przed opublikowaniem opinii. Oferty sprzedaży/kupna leków są sukcesywnie usuwane, zgodnie z regulaminem portalu. Zakup produktu leczniczego poza oficjalnym obrotem (z tzw. "drugiej ręki") może być niebezpieczny dla zdrowia.

Aktualna ocena pacjentów:

12345678910
Jeszcze nie oceniono, możesz być pierwszy

Proszę wpisz swoją opinię!
Proszę, wpisz swoje imię lub pseudonim.