Brufen Retard

Działanie i wskazania

Brufen Retard należy do grupy leków NLPZ (niesteroidowe leki przeciwzapalne). Brufen Retard zmniejsza ból, obniża gorączkę i działa przeciwzapalnie.

Brufen Retard stosuje się w leczeniu objawowym bólu i stanu zapalnego w chorobach reumatycznych (reumatoidalne zapalenie stawów i choroba zwyrodnieniowa stawów) u dorosłych.

Brufen Retard cena - refundacja, interakcje - dostepność w aptekach

Skorzystaj z wyszukiwarki, dzięki której znajdziesz następujące informacje o leku Brufen Retard:

  • cena leku Brufen Retard (ile kosztuje lek w zależności od poziomu refundacji)
  • czy lek przepisywany jest na receptę, czy jest dostępny bez recepty?
  • interakcje leku Brufen Retard z innymi lekami
  • lista leków refundowanych oraz leków 75+
  • adresy i numery telefonów aptek

Sprawdź ile kosztuje Brufen Retard - cena leku.

Skład

Substancją czynną leku jest ibuprofen.
Ponadto lek zawiera: gumę ksantan, powidon, kwas stearynowy, krzemionkę koloidalną bezwodną, otoczka tabletki: talk, hypromelozę 6 mPas, Opaspray White M-1-7111B o składzie: tytanu dwutlenek (E171), hypromeloza 5 mPas.

Zobacz listę preparatów zawierających: .

Dawkowanie

Brufen Retard należy zawsze stosować zgodnie z zaleceniami lekarza. W razie wątpliwości należy skontaktować się z lekarzem lub farmaceutą.

Zalecana dawka u dorosłych i młodzieży w wieku powyżej 12 lat:

2 tabletki codzienne wieczorem
(można również stosować 1 tabletkę rano i 2 tabletki wieczorem). Maksymalna dawka dobowa wynosi 2 400 mg. Aby uniknąć uczucia pieczenia w ustach i gardle tabletki należy połykać w całości, popijając co najmniej połową szklanki wody.
Dla osób z ciężką chorobą wątroby i nerek lub w podeszłym wieku, odpowiednią dawkę ustali lekarz.
Będzie to najmniejsza możliwa dawka.

Nie należy stosować leku Brufen Retard u dzieci w wieku poniżej 12 lat.

Przedawkowanie

W razie przyjęcia większej niż zalecana dawki leku Brufen Retard lub jeśli dziecko zażyje lek przypadkowo, należy niezwłocznie zwrócić się do lekarza lub farmaceuty, najbliższego szpitala, aby uzyskać informację na temat związanego z tym ryzyka oraz poradę jak postępować.

Mogą wystąpić takie objawy, jak nudności, bóle żołądka, wymioty (mogą być podbarwione krwią), ból głowy, dzwonienie w uszach, stany splątania i mimowolne ruchy gałek ocznych. Po przyjęciu dużych dawek obserwowano utratę przytomności, drgawki (głównie u dzieci), osłabienie i zawroty głowy, krew w moczu, uczucie zimna oraz problemy z oddychaniem.

Stosowanie, a alkohol, jedzenie i picie

Lek Brufen Retard można przyjmować z jedzeniem i piciem.

Spożywanie alkoholu podczas farmakoterapii może zmieniać działanie leków. Mogą nasilić się działania niepożądane leku, a terapia może się okazać nieskuteczna. Zaburzenie wchłaniania, dystrybucji substancji czynnej oraz jej wydalania z organizmu stanowi wielkie zagrożenie dla organizmu. Dowiedz się więcej na temat interakcji leków z alkoholem.

Ciąża i karmienie piersią

Przed zastosowaniem jakiegokolwiek leku należy poradzić się lekarza lub farmaceuty.

Nie należy stosować leku Brufen Retard w ostatnich trzech miesiącach ciąży. U kobiet planujących zajście w ciążę lub będących w ciąży należy unikać stosowania leku Brufen Retard. Przez cały okres ciąży lek można stosować wyłącznie wtedy, kiedy zaleci go lekarz.
Stosowanie ibuprofenu może wpływać na płodność. Nie zaleca się stosowania ibuprofenu, gdy kobieta planuje zajść w ciążę lub gdy jest poddawana badaniom z powodu niepłodności.

Ulotka – skutki uboczne

Charakterystyka, właściwości farmakologiczne

Opinie pacjentów o Brufen Retard - forum o lekach

Aktualna ocena:
12345678910
Jeszcze nie oceniono, możesz być pierwszy
Loading...

Please enter your comment!
Please enter your name here