Brufen Retard

Brufen Retard to lek z grupy niesteroidowych leków przeciwzapalnych (NLPZ) 1. Lek jest wskazany do stosowania u dorosłych i młodzieży w wieku powyżej 12 lat w celu łagodzenia bólu o umiarkowanym lub silnym nasileniu, np. bólu zęba, bólu menstruacyjnego, bólu mięśniowo-szkieletowego, bólu pourazowego, bólu pooperacyjnego, bólu nowotworowego oraz w stanach zapalnych, np. w chorobach reumatycznych (reumatoidalne zapalenie stawów i choroba zwyrodnieniowa stawów). Na tej stronie sprawdzisz podstawowe informacje i opinie pacjentów o leku Brufen Retard. Dowiesz się jak działa i jak prawidłowo stosować ten lek: m.in. wskazania, dawkowanie, czy skład leku. Poniżej znajdują się dokumenty do pobrania oraz informacje o zamiennikach. Jeżeli inni użytkownicy podzielili się własnymi opiniami na temat stosowania tego leku, znajdziesz je na forum w dolnej części tej strony.

Działanie i wskazania - informacje z ulotki leku

Brufen Retard należy do grupy leków NLPZ (niesteroidowe leki przeciwzapalne). Brufen Retard zmniejsza ból, obniża gorączkę i działa przeciwzapalnie.

Brufen Retard stosuje się w leczeniu objawowym bólu i stanu zapalnego w chorobach reumatycznych (reumatoidalne zapalenie stawów i choroba zwyrodnieniowa stawów) u dorosłych.

Jaki jest skład Brufen Retard, jakie substancje zawiera?

Substancją czynną leku jest ibuprofen.
Ponadto lek zawiera: gumę ksantan, powidon, kwas stearynowy, krzemionkę koloidalną bezwodną, otoczka tabletki: talk, hypromelozę 6 mPas, Opaspray White M-1-7111B o składzie: tytanu dwutlenek (E171), hypromeloza 5 mPas.

Zobacz opis substancji czynnnej oraz listę produktów zawierających:

Dawkowanie preparatu Brufen Retard – jak stosować?

Brufen Retard należy zawsze stosować zgodnie z zaleceniami lekarza. W razie wątpliwości należy skontaktować się z lekarzem lub farmaceutą.

Zalecana dawka u dorosłych i młodzieży w wieku powyżej 12 lat:

2 tabletki codzienne wieczorem
(można również stosować 1 tabletkę rano i 2 tabletki wieczorem). Maksymalna dawka dobowa wynosi 2 400 mg. Aby uniknąć uczucia pieczenia w ustach i gardle tabletki należy połykać w całości, popijając co najmniej połową szklanki wody.
Dla osób z ciężką chorobą wątroby i nerek lub w podeszłym wieku, odpowiednią dawkę ustali lekarz.
Będzie to najmniejsza możliwa dawka.

Nie należy stosować leku Brufen Retard u dzieci w wieku poniżej 12 lat.

Reklama

Przedawkowanie – zastosowanie zbyt dużej dawki

W razie przyjęcia większej niż zalecana dawki leku Brufen Retard lub jeśli dziecko zażyje lek przypadkowo, należy niezwłocznie zwrócić się do lekarza lub farmaceuty, najbliższego szpitala, aby uzyskać informację na temat związanego z tym ryzyka oraz poradę jak postępować.

Mogą wystąpić takie objawy, jak nudności, bóle żołądka, wymioty (mogą być podbarwione krwią), ból głowy, dzwonienie w uszach, stany splątania i mimowolne ruchy gałek ocznych. Po przyjęciu dużych dawek obserwowano utratę przytomności, drgawki (głównie u dzieci), osłabienie i zawroty głowy, krew w moczu, uczucie zimna oraz problemy z oddychaniem.

Co mogę jeść i pić podczas stosowania Brufen Retard – czy mogę spożywać alkohol?

Lek Brufen Retard można przyjmować z jedzeniem i piciem.

Uwaga! Łączenie alkoholu z niektórymi lekami może być groźne dla zdrowia, a nawet życia.

Czy można stosować Brufen Retard w okresie ciąży i karmienia piersią?

Przed zastosowaniem jakiegokolwiek leku należy poradzić się lekarza lub farmaceuty.

Nie należy stosować leku Brufen Retard w ostatnich trzech miesiącach ciąży. U kobiet planujących zajście w ciążę lub będących w ciąży należy unikać stosowania leku Brufen Retard. Przez cały okres ciąży lek można stosować wyłącznie wtedy, kiedy zaleci go lekarz.
Stosowanie ibuprofenu może wpływać na płodność. Nie zaleca się stosowania ibuprofenu, gdy kobieta planuje zajść w ciążę lub gdy jest poddawana badaniom z powodu niepłodności.

Żródła / Bibliografia:


Ulotka informacyjna dla pacjenta oraz charakterystyka produktu leczniczego Brufen Retard

Ulotka Brufen Retard – do pobrania pełna wersja ulotki dla pacjenta (m.in. skutki uboczne, interakcje)

Do pobrania pełna ulotka Brufen Retard przeznaczona dla pacjentów. Oprócz informacji zawartych na naszej stronie, znajdziesz tu dodatkowo następujące dane: skutki uboczne (działania niepożądane), przeciwwskazania, interakcje z innymi lekami, wpływ substancji na prowadzenie pojazdów i obsługę maszyn oraz inne ostrzeżenia i środki ostrożności. Ściągnij ulotkę przeznaczoną dla pacjentów w formacie pdf:

Reklama

Charakterystyka produktu leczniczego (ChPL) – dokumentacja dla lekarzy i farmaceutów

Ściągnij charakterystykę produktu leczniczego, zawierającą specjalistyczne informacje na temat Brufen Retard m.in. postać farmaceutyczna, dane kliniczne, interakcje z innymi produktami leczniczymi, właściwości farmakologiczne, dane farmaceutyczne. ChPL jest dokumentem przeznaczonym wyłącznie dla wykwalifikowanego personelu medycznego. Pobierz ChPL w formacie pdf:

Sprawdź cenę i dostępność Brufen Retard w najbliższej aptece

Cena i dostępność i w aptece w Twojej okolicy. Dzięki funkcjonalności portalu KtoMaLek.pl możesz dowiedzieć się ile kosztuje dany preparat, czy jest refundowany. Następnie możesz zarezerwować leki i odebrać w najbliższej aptece - sprawdź cenę Brufen Retard

Opinie, forum, oceny pacjentów - zapoznaj się z doświadczeniami innych pacjentów

Stosujesz Brufen Retard? Zachęcamy do podzielenia się opinią na jego temat na forum. Nie musisz się rejestrować, na poniższym formularzu wystarczy wpisanie nazwy użytkownika/pseudonimu.

Opisując swoje doświadczenia na temat przyjmowania preparatu, możesz pomóc innym pacjentom. Nasi czytelnicy codziennie publikują opinie na temat stosowanych leków i aptek. Jeżeli jesteś zainteresowany ich najnowszymi wypowiedziami - sprawdź najnowsze opinie pacjentów.

Dodaj komentarz

Ważne! Przeczytaj przed opublikowaniem opinii na forum. Oferty sprzedaży/kupna/odstąpienia leków są sukcesywnie usuwane, zgodnie z regulaminem portalu. Zażycie produktu leczniczego pozyskanego poza oficjalnym obrotem (z tzw. "drugiej ręki") może być niebezpieczne dla zdrowia.

Napisz opinię o Brufen Retard. Podziel się doświadczeniami na forum.