IBURED FORTE

Działanie i wskazania

Ibured forte to żel do stosowania miejscowego na skórę. 1 g żelu zawiera 100 mg ibuprofenu, który należy do grupy niesteroidowych leków przeciwzapalnych (NLPZ). Lek ten łagodzi ból, zmniejsza stan zapalny i obniża wysoką temperaturę.

Lek ten jest przeznaczony do leczenia wielu zespołów bólowych mających wpływ na stawy i mięśnie, takie jak bóle kręgosłupa, skręcenia, zwichnięcia i innych urazów sportowych. Jest on również stosowany w celu łagodzenia bólu spowodowanego przez łagodne schorzenia stawów i w nerwobólach (neuralgia).

Skład

1 gram leku Ibured forte w postaci żelu zawiera:

Substancję czynną: ibuprofen 100 mg

Substancje pomocnicze: hydroksyetylocelulozę, sodu wodorotlenek, alkohol benzylowy, alkohol izopropylowy, wodę oczyszczoną.

Dawkowanie

Przed pierwszym otwarciem tuby, należy sprawdzić, czy folia zabezpieczająca jej otwór nie jest naruszona. W celu jej przebicia należy nacisnąć na nią odwrotną stroną zakrętki. Po wyciśnięciu żądanej ilości żelu, tubę należy zamknąć zakrętką.

Dorośli i dzieci w wieku powyżej 14 lat: Wycisnąć z tuby 2 do 5 cm żelu na miejsce objęte dolegliwościami (ilość ta odpowiada dawce 50 do 125 mg ibuprofenu). Żel delikatnie wsmarować w skórę do momentu jego wchłonięcia. Nie należy stosować leku na to samo miejsce wcześniej niż po upływie 4 godzin.
Nie należy stosować leku częściej niż 4 razy na dobę.

Nie należy stosować leku na uszkodzoną skórę, błonę śluzową jamy ustnej (usta) lub okolice oczu.

Jeśli żel dostanie się do oczu, należy natychmiast przemyć je wodą i skonsultować się z lekarzem.

Nie należy stosować żelu pod opatrunki (np. plastry).

Jeżeli nie ma potrzeby smarowania rąk w celach leczniczych, to po każdorazowym stosowaniu leku należy umyć ręce.

Nie należy stosować leku w okolicach genitaliów.

Jeśli po upływie 2 tygodni stosowania leku objawy nie ustąpią lub ulegną zaostrzeniu, należy zasięgnąć porady lekarza.

Dzieci w wieku poniżej 14 lat: lek Ibured forte nie jest przeznaczony do stosowania u dzieci w wieku poniżej 14 lat.

Przedawkowanie

W razie przypadkowego połknięcia żelu należy przepłukać usta i niezwłocznie skontaktować się z lekarzem lub najbliższym szpitalem. Połknięty żel może spowodować zaburzenia czynności żołądka.

Stosowanie, a alkohol, jedzenie i picie

Nie dotyczy – żel.

Niektórych leków nie powinno się łączyć z alkoholem, a w przypadku pewnej grupy substancji jest to wręcz zakazane - dowiedz się więcej.

Ciąża i karmienie piersią

Jeśli pacjentka jest w ciąży lub karmi piersią, przypuszcza że może być w ciąży lub gdy planuje mieć dziecko, powinna poradzić się lekarza, farmaceuty przed zastosowaniem tego leku.

Leku Ibured forte nie należy stosować w czasie ciąży i karmienia piersią.

Ulotka – skutki uboczne

Charakterystyka, właściwości farmakologiczne

Weryfikacja ceny w aptece, dostępność

Opinie pacjentów / forum

Aktualna ocena:
12345678910
Jeszcze nie oceniono, możesz być pierwszy
Loading...

Please enter your comment!
Please enter your name here