IBUM FORTE (O SMAKU BANANOWYM)

SUBSTANCJE CZYNNE:

12345678910
Jeszcze nie oceniono, możesz być pierwszy
Loading...

OPIS DZIAŁANIA / WSKAZANIA

Lek Ibum Forte, zawiesina doustna zawiera ibuprofen – substancję z grupy niesteroidowych leków przeciwzapalnych (NLPZ), mających działanie przeciwbólowe, przeciwgorączkowe i przeciwzapalne.

Wskazania do stosowania
• stany gorączkowe różnego pochodzenia między innymi w przebiegu grypy, przeziębienia, a także w przebiegu odczynu poszczepiennego,
• bóle różnego pochodzenia o nasileniu słabym do umiarkowanego, takie jak:
– bóle głowy, gardła i mięśni (np. w przebiegu zakażeń wirusowych),
– bóle zębów, bóle po zabiegach stomatologicznych, bóle na skutek ząbkowania,
– bóle stawów i kości, na skutek urazów narządu ruchu (np. skręcenia),
– bóle na skutek urazów tkanek miękkich,
– bóle pooperacyjne,
– bóle uszu występujące w stanach zapalnych ucha środkowego.

SKŁAD

Substancją czynną leku jest ibuprofen. 5 ml zawiesiny zawiera 200 mg ibuprofenu.

Pozostałe składniki (substancje pomocnicze) to: maltitol ciekły, glicerol, guma ksantan, sacharyna sodowa, sodu benzoesan, kwas fumarowy, disodu fosforan dwunastowodny, aromat bananowy, woda oczyszczona.

STOSOWANIE / DAWKOWANIE

Lek stosuje się doustnie.

Dawka dobowa leku Ibum Forte, zawiesina doustna ściśle zależy od masy ciała i wynosi: 20-30 mg/kg mc. w dawkach podzielonych.

Wiek dziecka(masa ciała dziecka) / Dawka jednorazowa / Maksymalna dawka dobowa

3-6 miesięcy (5-7,6 kg) / 1,25 ml (50 mg) / 3 razy po 1,25ml = 150 mg
6-12 miesięcy (7,7-9 kg) / 1,25 ml (50 mg) / 3-4 razy po 1,25 ml = 150-200 mg
1-3 lata (10-15 kg) / 2,5 ml (100 mg) / 3 razy po 2,5 ml = 300 mg
4-6 lat (16-20 kg) / 3,75 ml (150 mg) / 3 razy po 3,75 ml = 450 mg
7-9 lat (21-29 kg) / 5 ml (200 mg) / 3 razy po 5 ml = 600 mg
10-12 lat (30-40 kg) / 7,5 ml (300 mg) / 3 razy po 7,5 ml = 900 mg
powyżej 40 kg / 7,5-10 ml (300-400 mg) / 3-4 razy po 7,5 ml = 900-1200 mg

Lek należy podawać w odstępach co najmniej sześciogodzinnych. U niemowląt poniżej 6. miesiąca życia lek można podawać tylko po konsultacji z lekarzem.

Nie należy stosować większej dawki leku niż zalecana.

Bez konsultacji z lekarzem nie stosować dłużej niż 3 dni.

Przed użyciem butelkę należy wstrząsnąć.

Do opakowania dołączona jest strzykawka doustna.

Instrukcja dawkowania przy pomocy strzykawki doustnej:
− po odkręceniu zakrętki nałożyć strzykawkę na korek umieszczony w szyjce butelki,
− aby napełnić strzykawkę, butelkę należy energicznie wstrząsnąć, odwrócić do góry dnem, a następnie ostrożnie przesuwać tłok strzykawki do dołu, wciągając zawiesinę w pożądanej ilości określonej na podziałce,
− w celu dokładnego odmierzenia dawki kołnierz korpusu strzykawki powinien zostać ustawiony na linii podziałki znajdującej się na tłoku,
− butelkę odwrócić do pozycji początkowej i ostrożnie wyjąć strzykawkę z korka,
− końcówkę strzykawki należy umieścić w ustach dziecka, a następnie wolno wciskając tłok, ostrożnie opróżnić zawartość strzykawki,
− po zastosowaniu butelkę zamknąć, a strzykawkę umyć i wysuszyć.

Lek przeznaczony jest do stosowania doraźnego, dlatego jeżeli objawy nasilają się lub nie ustąpią po 3 dniach lub jeśli wystąpią nowe objawy, należy skonsultować się z lekarzem.

U pacjentów z wrażliwym żołądkiem zalecane jest stosowanie leku Ibum Forte podczas posiłków.

Lek nie zawiera cukru i alkoholu. Może być stosowany przez osoby chore na cukrzycę (5 ml zawiesiny Ibum Forte zawiera ok. 1,12 g maltitolu, co odpowiada ok. 0,07 wymiennika węglowodanowego).

PRZEDAWKOWANIE

W razie przypadkowego podania lub przyjęcia większej niż zalecana dawki leku, należy niezwłocznie skontaktować się z lekarzem.

Objawy przedawkowania obejmują nudności, wymioty, ból brzucha, ból głowy, zawroty głowy, senność, mruganie powiekami, zaburzenia widzenia, szumy uszne i rzadko niskie ciśnienie krwi, zmiany w składzie krwi, zaburzenia czynności nerek i utratę przytomności.

STOSOWANIE Z JEDZENIEM I PICIEM (W TYM Z ALKOHOLEM)

Podczas stosowania jakiegokolwiek leku, nie należy spożywać alkoholu.

Brak danych.

CIĄŻA I KARMIENIE PIERSIĄ

Ciąża
W ciągu pierwszych 6 miesięcy ciąży nie zaleca się stosowania leku, chyba że jest to bezwzględnie konieczne. Podczas ostatnich 3 miesięcy ciąży nie wolno przyjmować leku, ponieważ mogłoby to zwiększać ryzyko wystąpienia powikłań u matki i u dziecka w okresie okołoporodowym.

Karmienie piersią
Ibuprofen w niewielkich ilościach przenika do mleka matek karmiących. W przypadku krótkotrwałego przyjmowania ibuprofenu w dawkach zalecanych, szkodliwy wpływ na niemowlęta wydaje się mało prawdopodobny.

Płodność
Ibuprofen może utrudniać zajście w ciążę. Jeżeli pacjentka planuje ciążę lub ma problemy z zajściem w ciążę, powinna o tym poinformować lekarza.

DOKUMENTACJA LEKU IBUM FORTE (O SMAKU BANANOWYM) – DOKUMENTY W FORMACIE PDF LUB DOC

POBIERZ ULOTKĘ


POBIERZ CHARAKTERYSTYKĘ




ZAREZERWUJ IBUM FORTE (O SMAKU BANANOWYM) W NAJBLIŻSZEJ APTECE

OPINIE O LEKU IBUM FORTE (O SMAKU BANANOWYM)

FORUM O LEKACH - PODZIEL SIĘ OPINIĄ. TO BARDZO PROSTE!! :)

Podziel się własną opinią i pomóż innym pacjentom. Napisanie opinii nie wymaga rejestracji i logowania się. Komentarze wulgarne, obraźliwe, zawierające linki reklamowe, zawierające oferty sprzedaży lub kupna leku, będą sukcesywnie usuwane.

Please enter your comment!
Please enter your name here