AzitevaJak działa i kiedy stosujemy Aziteva?

Aziteva jest lekiem należącym do grupy antybiotyków zwanych makrolidami. Jest stosowany w leczeniu zakażeń wywołanych przez bakterie.

Azytromycyna jest stosowana w leczeniu następujących zakażeń:
• zakażenia w obrębie klatki piersiowej, takie jak ostre zapalenie oskrzeli i zapalenie płuc;
• zakażenia zatok, gardła, migdałków i ucha;
• lekkie lub umiarkowanie ciężkie zakażenia skóry i tkanek miękkich, np. zakażenie torebek włosowych (zapalenie mieszków włosowych), bakteryjne zakażenie skóry i jej głębszych warstw (zapalenie tkanki łącznej), zakażenia skóry przebiegające z lśniącą czerwoną wysypką (róża);
• zakażenia bakteriami o nazwie Chlamydia trachomatis, które mogą powodować zapalenie przewodów odprowadzających mocz z pęcherza (cewki moczowej) lub błony śluzowej w miejscu, gdzie pochwa łączy się z macicą (szyjki macicy).

REKLAMA

Jaki jest skład Aziteva, jakie substancje zawiera?

• Aziteva, 250 mg
Każda tabletka zawiera 250 mg substancji czynnej – azytromycyny (w postaci azytromycyny
dwuwodnej).

Inne składniki to: wapnia wodorofosforan bezwodny, hypromeloza (E464), skrobia kukurydziana, skrobia żelowana, kukurydziana, celuloza mikrokrystaliczna, magnezu stearynian, sodu laurylosiarczan, tytanu dwutlenek (E171), polisorbat 80, talk.

• Aziteva, 500 mg
Każda tabletka zawiera 500 mg substancji czynnej – azytromycyny (w postaci azytromycyny
dwuwodnej).

Inne składniki to: wapnia wodorofosforan bezwodny, hypromeloza (E464), skrobia kukurydziana, skrobia żelowana, kukurydziana, celuloza mikrokrystaliczna, magnezu stearynian, sodu laurylosiarczan, indygotyna, lak (E132), tytanu dwutlenek (E171), polisorbat 80, talk.

Dowiedz się więcej na temat substancji: .


Zobacz także:

Ranking tabletek na odchudzanie 2020

Kluczową kwestią w odchudzaniu jest dieta i aktywność fizyczna. Warto jednak wesprzeć swoje starania, stosując właściwe produkty. Zapoznaj się z rankingiem suplementów wspomagających odchudzanie.

TabletkiOcenaCena
1. Piperinox 9.2Sprawdź!
2. Keto Actives8.9Sprawdź!
3. Probiosin Plus8.1Sprawdź!
4. Green Barley Plus7.8Sprawdź!
5. African Mango7.5 Sprawdź!

Dawkowanie preparatu Aziteva – jak stosować ten lek?

Dorośli (w tym pacjenci w podeszłym wieku) i dzieci o masie ciała większej niż 45 kg
Całkowita dawka wynosi zwykle 1500 mg i podaje się ją w dawkach podzielonych w ciągu 3 lub 5 dni
w następujący sposób:
• Podawanie przez 3 dni: po 500 mg raz na dobę;
• Podawanie przez 5 dni: pierwszego dnia w dawce 500 mg, a następnie od drugiego do piątego dnia po 250 mg raz na dobę.
• W leczeniu niepowikłanego zakażenia cewki moczowej i błony śluzowej szyjki macicy wywołanego przez Chlamydia: podaje się jednego dnia 1000 mg w dawce jednorazowej.

Dzieci i młodzież o masie ciała mniejszej niż 45 kg
W tej grupie pacjentów nie zaleca się stosowania leku w postaci tabletek. Można stosować azytromycynę w innej postaci, np. zawiesiny.

REKLAMA

Przedawkowanie – zastosowanie zbyt dużej dawki

W razie jednorazowego zażycia dużej liczby tabletek lub jeśli podejrzewa się, że dziecko połknęło
jakąkolwiek tabletkę, należy niezwłocznie skontaktować się z lekarzem lub farmaceutą.
Przedawkowanie może spowodować przemijającą utratę słuchu, ciężkie nudności, wymioty i biegunkę.
Do szpitala lub lekarza należy zabrać ze sobą tę ulotkę i opakowanie z wszystkimi pozostałymi tabletkami, aby lekarz mógł się zorientować, jakie tabletki były połknięte.

Co mogę jeść i pić podczas stosowania Aziteva – czy mogę spożywać alkohol?

Tabletki należy połykać popijając wodą; można je przyjmować niezależnie od posiłku.

Łączenie alkoholu z niektórymi lekami może być groźne dla zdrowia, a nawet życia. Dowiedz się więcej na temat interakcji leków z alkoholem.

Czy można stosować Aziteva w okresie ciąży i karmienia piersią?

Brak wystarczających informacji na temat bezpieczeństwa stosowania azytromycyny w czasie ciąży. Dlatego nie zaleca się stosowania leku Aziteva u pacjentek w ciąży lub planujących zajście w ciążę. Jednak w ciężkich przypadkach lekarz może zalecić stosowanie tego leku. Nie należy stosować leku Aziteva w okresie karmienia piersią, ponieważ lek ten może spowodować u dziecka działania niepożądane, w tym biegunkę lub zakażenie. Karmienie piersią można wznowić po dwóch dniach od zakończenia przyjmowania leku Aziteva.

Cena i dostępność w najbliższej aptece

Sprawdź ile kosztuje Aziteva i zarezerwuj w aptece w Twojej okolicy. Dowiedz się także, czy lek jest dostęny na receptę, czy bez recepty oraz czy jest refundowany (poziom refundacji).

Ulotka Aziteva – do pobrania pełna wersja ulotki dla pacjenta

Do pobrania pełna ulotka leku Aziteva. Oprócz informacji zawartych na naszej stronie, znajdziesz tu dodatkowo następujące dane: skutki uboczne, przeciwwskazania, działania niepożądane, interakcje z innymi lekami, wpływ substancji na prowadzenie pojazdów i maszyn oraz inne ostrzeżenia i środki ostrożności. Ściągnij ulotkę przeznaczoną dla pacjenów w formacie pdf:

REKLAMA

Charakterystyka produktu leczniczego (ChPL) – dokumentacja dla lekarzy i farmaceutów

Ściągnij charakterystykę produktu leczniczego, zawierającą specjalistyczne informacje na temat leku Aziteva m.in. postać farmaceutyczna, dane kliniczne, interakcje z innymi produktami leczniczymi, właściwości farmakologiczne, dane farmaceutyczne. ChPL jest dokumentem przeznaczonym wyłącznie dla wykwalifikowanego personelu medycznego. Pobierz ChPL w formacie pdf:

Brak charakterystyki w bazie.

Opinie - zapoznaj się z doświadczeniami innych pacjentów / napisz własną opinię (forum)

Stosujesz Aziteva? Zachęcamy do podzielenia się opinią na jego temat na forum. Nie musisz się rejestrować, na poniższym formularzu wystarczy wpisanie nazwy użytkownika/pseudonimu. Opisując swoje doświadczenia na temat przyjmowania leku możesz pomóc innym pacjentom.

Sprawdź opinie o Aziteva.

Ważne! Oferty sprzedaży/kupna leków są sukcesywnie usuwane, zgodnie z regulaminem portalu. Zakup leku z tzw. "drugiej ręki" może być niebezpieczny dla zdrowia.

Aktualna ocena pacjentów:

12345678910
(1 ocen, średnia: 1,00 na 10)

Proszę wpisz swoją opinię!
Proszę, wpisz swoje imię lub pseudonim.