Abiazyt

Substancją czynną leku Abiazyt jest azytromycyna. Abiazyt należy do grupy antybiotyków makrolidowych. Azytromycyna jest wskazana do leczenia następujących jednostek chorobowych:
– ostre zapalenie zatok;
– ostre zapalenie ucha środkowego;
– paciorkowcowe zakażenie gardła, zakażenie migdałków w przypadkach kiedy terapia lekami pierwszego rzutu z grupy beta-laktamów jest niemożliwa i paciorkowiec ropny jest wrażliwy na leczenie azytromycyną;
– w stanach zaostrzenia przewlekłego zapalenia oskrzeli o podłożu bakteryjnym;
– lekkie do umiarkowanie ciężkiego zapalenie płuc,
– zakażenia skóry i tkanek miękkich łagodne do umiarkowanych;
– niepowikłane zakażenia wywołane przez Chlamydia trachomatis

Jaki jest skład Abiazyt, jakie substancje zawiera?

Substancją czynną leku jest azytromycyna. Każda tabletka powlekana zawiera 524,1 mg azytromycyny dwuwodnej , co odpowiada 500 mg azytromycyny

Pozostałe składniki to:
celuloza mikrokrystaliczna, skrobia żelowana ziemniaczana, sodu laurylosiarczan, hypromeloza 4.0-6.0 mPa·s., Kroskarmeloza sodowa, krzemionka koloidalna bezwodna, magnezu stearynian

Otoczka Opadry White Y- 1-7000[3] o składzie: hypromeloza 4.0-6.0 mPa·s., tytanu dwutlenek (E171), makrogol 400.

Zobacz krótki, przystępny opis farmaceuty na temat substancji czynnej oraz listę produktów zawierających:

Dawkowanie preparatu Abiazyt – jak stosować ten lek?

U dzieci i młodzieży powyżej 45kg masy ciała,
Dorośli i osoby w podeszłym wieku

Wskazanie
– zakażenia górnych i dolnych dróg oddechowych
– zakażenia ucha środkowego
– zakażenia skóry i tkanek miękkich

Dawkowanie
– 500 mg (1 tabletka) 1x dziennie przez 3 dni
lub
– 500 mg pierwszego dnia, następnie po 250 mg (pół tabletki) drugiego aż do piątego dnia dziennie

Wskazanie
– niepowikłane zakażenia spowodowane przez drobnoustroje z gatunku Chlamydia trachomatis

Dawkowanie
1000 mg (2 tabletki) jednorazowo

Reklama

Przedawkowanie – zastosowanie zbyt dużej dawki

W przypadku zastosowania większej niż zalecana dawki leku Abiazyt należy niezwłocznie skontaktować się z lekarzem lub zgłosić się do najbliższego oddziału ratunkowego w szpitalu. Należy zabrać ze sobą lek w oryginalnym pudełku tak, aby personel mógł dokładnie sprawdzić, jaki lek został zastosowany.

Zażycie większej dawki leku Abiazyt niż zalecana przez lekarza może spowodować takie objawy jak: przemijająca utrata słuchu, silne nudności, wymioty, biegunka.

Co mogę jeść i pić podczas stosowania Abiazyt – czy mogę spożywać alkohol?

Lek można przyjmować niezależnie od posiłków.

Łączenie alkoholu z niektórymi lekami może być groźne dla zdrowia, a nawet życia. Dowiedz się więcej na temat interakcji leków z alkoholem.

Czy można stosować Abiazyt w okresie ciąży i karmienia piersią?

Jeśli pacjentka jest w ciąży lub karmi piersią, przypuszcza, że może być w ciąży lub gdy planuje mieć dziecko, powinna poradzić się lekarza lub farmaceuty przed zastosowaniem tego leku. Leku nie należy stosować w czasie ciąży ani karmienia piersią, chyba że lekarz specjalnie to zaleci.

Prowadzenie pojazdów

Lek może powodować wystąpienie takich działań niepożądanych, jak zawroty głowy lub drgawki. Działania te mogą zaburzać zdolność wykonywania określonych czynności, takich jak prowadzenie pojazdów lub obsługiwanie maszyn

Ulotka Abiazyt – do pobrania pełna wersja ulotki dla pacjenta

Do pobrania pełna ulotka przeznaczona dla pacjentów. Oprócz informacji zawartych na naszej stronie, znajdziesz tu dodatkowo następujące dane: skutki uboczne, przeciwwskazania, działania niepożądane, interakcje z innymi lekami, wpływ substancji na prowadzenie pojazdów i maszyn oraz inne ostrzeżenia i środki ostrożności. Ściągnij ulotkę przeznaczoną dla pacjenów w formacie pdf:

Charakterystyka produktu leczniczego (ChPL) – dokumentacja dla lekarzy i farmaceutów

Ściągnij charakterystykę produktu leczniczego, zawierającą specjalistyczne informacje na temat Pylera m.in. postać farmaceutyczna, dane kliniczne, interakcje z innymi produktami leczniczymi, właściwości farmakologiczne, dane farmaceutyczne. ChPL jest dokumentem przeznaczonym wyłącznie dla wykwalifikowanego personelu medycznego. Pobierz ChPL w formacie pdf:

Opinie o Pylera - forum pacjentów

Stosujesz Abiazyt? Zachęcamy do podzielenia się opinią na jego temat na forum. Nie musisz się rejestrować, na poniższym formularzu wystarczy wpisanie nazwy użytkownika/pseudonimu.

Opisując swoje doświadczenia na temat przyjmowania preparatu, możesz pomóc innym pacjentom. Nasi czytelnicy codziennie publikują opinie na temat stosowanych leków. Jeżeli jesteś zainteresowany ich najnowszymi wypowiedziami - sprawdź opinie pacjentów z ostatnich 12 miesięcy.

Dodaj komentarz