Gynoxin

12345678910
(48 ocen, średnia: 6,40 na 10)
Loading...
Sprawdź opinie pacjentów

Działanie i wskazania

Gynoxin zawiera substancję czynną fentikonazol, który jest pochodną imidazolu o szerokim zakresie działania przeciwgrzybiczego. Ponadto działa przeciwbakteryjnie na bakterie Gram-dodatnie. Wykazano również działanie na pierwotniaki. Lek jest przeznaczony do stosowania miejscowego.

Wskazania do stosowania Gynoxin
Drożdżyca błon śluzowych narządów płciowych (zapalenie sromu i pochwy, zapalenie pochwy, upławy).

Cena

Sprawdź ile kosztuje Gynoxin.

Skład

Substancją czynną leku jest fentikonazol.
100 g kremu dopochwowego zawiera 2 g azotanu fentikonazolu.

Pozostałe składniki (substancje pomocnicze) to: estry makrogolu z kwasami tłuszczowymi (C12-C18), olej migdałowy pierwszego tłoczenia, glikol propylenowy, alkohol cetylowy, glicerolu monostearynian, lanolina uwodorniona, sodu edetynian, woda oczyszczona.

Dowiedz się więcej na temat substancji czynnej: .

Dawkowanie

Wprowadzić zawartość dozownika (około 5 g) głęboko do pochwy. Krem należy stosować za pomocą dozownika (po umyciu nadaje się do wielokrotnego użycia). Stosować jednorazowo przed udaniem się na spoczynek, a jeśli objawy utrzymują się – dawkę powtórzyć rano. W celu uniknięcia ponownego zakażenia, zaleca się równoczesne leczenie partnera. Stosować lek Gynoxin na żołądź i napletek.

Instrukcja dotycząca podawania kremu

Używać tylko czystego dozownika. Po każdorazowym użyciu umyć dozownik ciepłą wodą z mydłem. Lekarz może zalecić w wyjątkowych przypadkach sterylizację dozownika. Nie stosować wody o temperaturze wyższej niż 50°C ani rozpuszczalników organicznych. Po umyciu dozownik wysuszyć i przechowywać w dołączonym pojemniku.

Postępować według instrukcji poniżej:
1. Po odkręceniu zakrętki nakręcić dozownik na tubę kremu.
2. Tubę lekko ścisnąć na dole tak, aby napełnić dozownik. Jeśli występuje opór w tłoku dozownika, należy go lekko pociągnąć. Jeżeli nie ma innych zaleceń dotyczących dawkowania, dozownik napełnić całkowicie.
3. Zdjąć dozownik z tuby, którą należy następnie szczelnie zamknąć.
4. Pacjentka powinna leżeć ze zgiętymi i rozstawionymi kolanami; wtedy należy umieścić dozownik głęboko w pochwie. Opróżnić dozownik całkowicie poprzez wciśnięcie tłoka. Wyjąć dozownik z pochwy bez przesuwania tłoka.

Dowiedz się więcej na temat substancji czynnej: .

Przedawkowanie

Nie odnotowano przypadków przedawkowania.

Stosowanie, a alkohol, jedzenie i picie

Nie dotyczy.

Dowiedz się więcej na temat interakcji leków z alkoholem.

Ciąża i karmienie piersią

Jeśli pacjentka jest w ciąży lub karmi piersią, przypuszcza że może być w ciąży lub gdy planuje mieć dziecko, powinna poradzić się lekarza przed zastosowaniem tego leku. Nie zaleca się stosowania leku Gynoxin w czasie ciąży i karmienia piersią, chyba że lekarz zdecyduje inaczej.

Ulotka – skutki uboczneCharakterystyka, właściwości farmakologiczneOpinie pacjentów - forum o lekach

Poniżej możesz dodać swój komentarz.

Proszę wpisz swoją opinię!
Please enter your name here