Konsultacja merytoryczna:

Travocort

Lek zawiera dwie substancje czynne: izokonazolu azotan i diflukortolonu walerianian.

Izokonazolu azotan leczy choroby grzybicze skóry.

Diflukortolonu walerianian należy do leków z grupy kortykosteroidów o silnym działaniu, zmniejsza stan zapalny skóry i łagodzi dolegliwości, takie jak świąd, pieczenie, ból.

Lek Travocort jest wskazany w początkowym leczeniu powierzchownych zakażeń grzybiczych skóry ze współistniejącymi silnymi zapalnymi lub wypryskowymi zmianami skórnymi, np. rąk, przestrzeni międzypalcowych stóp oraz okolic pachwinowych i narządów płciowych.

Jaki jest skład Travocort, jakie substancje zawiera?

Substancjami czynnymi leku są: izokonazolu azotan i diflukortolonu walerianian.
1 g kremu zawiera 10 mg izokonazolu azotanu i 1 mg diflukortolonu walerianianu.

Pozostałe składniki to: wazelina biała, parafina ciekła, alkohol cetostearylowy, polisorbat 60, sorbitanu stearynian, disodu edetynian i woda oczyszczona.

Zobacz listę produktów zawierających substancje: , .

Dawkowanie preparatu Travocort – jak stosować ten lek?

Dawkowanie
Cienką warstę leku Travocort nanosi się na chorobowo zmienioną powierzchnię skóry 2 razy na dobę

Leczenie lekiem Travocort należy zakończyć, kiedy stan skóry poprawi się. Zwykle leczenie nie powinno trwać dłużej niż dwa tygodnie. Jeżeli jest to niezbędne, lekarz może kontynuować leczenie lekiem przeciwgrzybiczym nie zawierającym glikortykosteroidu, w szczególności w przypadku stosowania leku w pachwinach i okolicach zewnętrznych narządów płciowych.

Przestrzeganie zasad higieny jest niezbędne podczas leczenia lekiem Travocort (patrz punkt 2).

Stosowanie u dzieci i młodzieży
Nie jest konieczna zmiana dawkowania leku Travocort u dzieci w wieku od 2 lat i młodzieży.
Nie należy stosować u dzieci w wieku do 2 lat .

Przedawkowanie – zastosowanie zbyt dużej dawki

Jest mało prawdopodobne, aby lek Travocort spowodował ostre zatrucie po pojedynczym zastosowaniu zbyt dużej ilości leku lub po przypadkowym połknięciu leku.

Co mogę jeść i pić podczas stosowania Travocort – czy mogę spożywać alkohol?

Nie dotyczy.

Łączenie alkoholu z niektórymi lekami może być groźne dla zdrowia, a nawet życia. Dowiedz się więcej na temat interakcji leków z alkoholem.

Czy można stosować Travocort w okresie ciąży i karmienia piersią?

Ciąża
Nie należy stosować leku Travovort w pierwszym trymestrze ciąży. O tym czy lek można zastosować w pozostałym okresie ciąży decyduje lekarz, po rozważeniu stosunku korzyści do ryzyka. W czasie ciąży należy szczególnie unikać stosowania leku na duże powierzchnie skóry, przez długi czas lub stosowania pod opatrunkami.

Karmienie piersią
Nie wiadomo czy lek Travocort przenika do mleka ludzkiego, nie można jednak wykluczyć ryzyka dla zdrowia dziecka karmionego piersią.

W czasie karmienia piersią należy unikać stosowania leku Travocort:
– na skórę piersi,
– pod opatrunki lub duże powierzchnie skóry,
– przez długi czas.

Wpływ na płodność
Brak danych na temat negatywnego wpływu leku Travocort na płodność.

Ulotka Travocort – do pobrania pełna wersja ulotki dla pacjenta

Do pobrania pełna ulotka przeznaczona dla pacjentów. Oprócz informacji zawartych na naszej stronie, znajdziesz tu dodatkowo następujące dane: skutki uboczne, przeciwwskazania, działania niepożądane, interakcje z innymi lekami, wpływ substancji na prowadzenie pojazdów i maszyn oraz inne ostrzeżenia i środki ostrożności. Ściągnij ulotkę przeznaczoną dla pacjenów w formacie pdf:

Travocort, (10 mg + 1 mg)/g, krem (Izokonazolu azotan + Diflukortolonu walerianian)

Ściągnij dokument PDF

Pobrano 57 razy

Rozmiar plku 165.95 KB

Charakterystyka produktu leczniczego (ChPL) – dokumentacja dla lekarzy i farmaceutów

Ściągnij charakterystykę produktu leczniczego, zawierającą specjalistyczne informacje na temat Travocort m.in. postać farmaceutyczna, dane kliniczne, interakcje z innymi produktami leczniczymi, właściwości farmakologiczne, dane farmaceutyczne. ChPL jest dokumentem przeznaczonym wyłącznie dla wykwalifikowanego personelu medycznego. Pobierz ChPL w formacie pdf:

Travocort, (10 mg + 1 mg)/g, krem (Izokonazolu azotan + Diflukortolonu walerianian)

Ściągnij dokument PDF

Pobrano 23 razy

Rozmiar plku 181.11 KB

Cena - ile kosztuje Travocort?

Cena Travocort i dostępność w najbliższej aptece. Sprawdź ile kosztuje lek, czy jest refundowany oraz jaki jest poziom refundacji. Dowiedz się, czy lek jest dostępny bez recepty, czy wymagane jest wystawienie recepty przez lekarza - sprawdź cenę Travocort.

Opinie, forum - zapoznaj się z doświadczeniami innych pacjentów

Stosujesz Travocort? Zachęcamy do podzielenia się opinią na jego temat na forum. Nie musisz się rejestrować, na poniższym formularzu wystarczy wpisanie nazwy użytkownika/pseudonimu.

Opisując swoje doświadczenia na temat przyjmowania preparatu, możesz pomóc innym pacjentom. Nasi czytelnicy codziennie publikują opinie na temat stosowanych leków. Jeżeli jesteś zainteresowany ich najnowszymi wypowiedziami - sprawdź 100 najnowszych opinii pacjentów.

Dodaj komentarz

BL Market - Kupuj produkty w zaufanej aptece

Filters Sort results
Reset Apply

Zastosowanie Ginjal Urit (Opakowanie: 60 )Ginjal Urit (Opakowanie: 60 ) to suplement diety przeznaczony dla osób cierpiących na nawracające infekcje dróg moczowych i nerek. Zawiera naturalne ekstrakty, które działają moczopędnie i poprawiają odporność organizmu.

Efekt działania Ginjal Urit (Opakowanie: 60 )Ekstrakt z żurawiny to bogate źródło proantocyjanidów, które zapobiegają osadzaniu i namnażaniu się bakterii odpowiedzialnych za infekcje – E.coli. Żurawina zawiera…

31.47 

Kalms (Opakowanie: 40 ) możecie kupić na stronie apteki internetowej www.apodiscounter.pl.

14.71 

Zastosowanie CERKODERM 30 krem mocznikowy z AHA (Opakowanie: 50 ml)CERKODERM 30 krem mocznikowy z AHA (Opakowanie: 50 ml) to dogłębnie nawilżający krem z mocznikiem. Przeznaczony jest dla osób zmagających się z suchą skórą i zrogowaciałym naskórkiem. Zmiękcza skórę tam, gdzie jest ona najtwardsza - na stopach, łokciach i kolanach.

Cerkoderm 30 nie zawiera konserwantów, barwników i substancji zapachowych.
Efekt działania CERKODERM 30…

21.61 

Zastosowanie Epa Dha essentials 1000 mg kapsułki (Opakowanie: 90 szt.)Ze względu na niedostosowanie diety (zbyt małe spożycie ryb morskich, a nadmierne tłuszczów trans i tłuszczów zwierzęcych), dostarczanie organizmowi olejów rybnych ma ogromny i wszechstronny wpływ na ogólny stan zdrowia. Podstawowe składniki Epa Dha essentials 1000 mg kapsułki (Opakowanie: 90 szt.) zawierają standaryzowane kwasy tłuszczowe Omega-3: EPA (kwas eikozapentaenowy)…

138.99 

Zastosowanie Preventic D3 kapsułki (Opakowanie: 60 )Preventic D3 kapsułki (Opakowanie: 60 ) jest suplementem diety zawierającym w składzie olej z wątroby rekina. Preparat może wpłynąć korzystnie na sprawność układu immunologicznego.
Spożywanie suplementu zalecane jest dla osób doświadczających niedoborów witaminy D3 i/lub witaminy A.
Preparat może być zażywany także w przypadku profilaktycznego dbania o odpowiednią sprawność ukł…

33.99 

Szukasz innego produktu? Sprawdź w BL Market.

Popularne wyszukiwania w 2022 roku:

polprazol, ozempic odchudzanie, saxenda opinie, mysimba opiniewelbox, neurovit opinie, dorminox opinie, pitamet, structum opinie, pramolan opinie, trittico opinie, aklief