Travoprost+Timolol Genoptim

12345678910
(1 ocen, średnia: 5,00 na 10)
Loading...
Sprawdź opinie pacjentów

Działanie i wskazania

Lek Travoprost + Timolol Genoptim, krople do oczu, roztwór jest skojarzeniem dwóch substancji czynnych – trawoprostu i tymololu. Trawoprost jest analogiem prostaglandyn działającym poprzez zwiększenie odpływu cieczy z oka, co obniża jej ciśnienie. Tymolol jest lekem blokującym receptory beta-adrenergiczne, który działa poprzez zmniejszenie wytwarzania płynu wewnątrz oka. Obie te substancje działają razem, przyczyniając się do obniżenia ciśnienia wewnątrz oka.

Travoprost + Timolol Genoptim w postaci kropli do oczu jest stosowany do leczenia wysokiego ciśnienia w oku u dorosłych, w tym u pacjentów w podeszłym wieku. Ciśnienie to może prowadzić do rozwoju jaskry.

Skład

Substancjami czynnymi leku są: trawoprost i tymolol. Każdy ml roztworu zawiera 40 mikrogramów trawoprostu i 5 mg tymololu (w postaci maleinianu tymololu).

Pozostałe składniki: benzalkoniowy chlorek, roztwór, makrogologlicerolu hydroksystearynian 40, trometamol, disodu edetynian, kwas borowy, mannitol, sodu wodorotlenek (do ustalenia pH), woda do wstrzykiwań.

Dowiedz się więcej na temat substancji czynnej: , .

Dawkowanie

Zalecana dawka
Jedna kropla do oka lub oczu, raz na dobę – rano lub wieczorem. Lek należy stosować każdego dnia o tej samej porze.

Lek Travoprost + Timolol Genoptim można stosować do obojga oczu tylko wtedy, gdy takie jest zalecenie lekarza. Lek należy stosować tak długo, jak zaleci to lekarz.

Lek Travoprost + Timolol Genoptim przeznaczony jest wyłącznie do zakraplania do oczu i tylko dla pacjenta, któremu przepisano ten lek.

Instrukcja użycia

– Bezpośrednio przed pierwszym użyciem butelki rozedrzyj saszetkę, wyjmij butelkę i zapisz datę otwarcia w przeznaczonym do tego miejscu na etykiecie.
– Przygotuj butelkę leku Travoprost + Timolol Genoptim i lustro.
– Umyj ręce.
– Odkręć zakrętkę.

– Odwróconą butelkę trzymaj między kciukiem i palcami.
– Odchyl głowę do tyłu. Czystym palcem odciągnij dolną powiekę ku dołowi, tak by między gałką oczną a powieką utworzyła się „kieszonka”; do niej powinna trafić kropla leku (rycina 2).
– Przybliż końcówkę butelki do oka. Dla ułatwienia możesz posłużyć się lustrem.
– Nie dotykaj kroplomierzem oka ani powieki, okolic oka lub innych powierzchni. Dotykanie może doprowadzić do zakażenia kropli.
– Lekko naciśnij dno butelki, aby spowodować wypłynięcie pojedynczej kropli leku Travoprost + Timolol Genoptim.

– Po zakropleniu leku Travoprost + Timolol Genoptim uciskaj palcem kącik oka u nasady nosa przez 2 minuty. Pomoże to zapobiec przedostawaniu się leku Travoprost + Timolol Genoptim do całego organizmu.
– W przypadku stosowania kropli do obojga oczu, powtórz postępowanie opisane powyżej w drugim oku.
– Bezpośrednio po użyciu leku zakręć butelkę.
– W tym samym czasie używaj tylko jednej butelki. Nie otwieraj saszetki, póki nie będzie potrzebna następna butelka.
– Wyrzuć butelkę po 4 tygodniach od jej pierwszego otwarcia, aby zapobiec zakażeniu. Użyj nowej butelki.

Przedawkowanie

Jeżeli zastosowano więcej leku Travoprost + Timolol Genoptim, niż wynosi zalecana dawka, należy go wypłukać, przemywając oczy ciepłą wodą. Nie zakraplać więcej leku, aż do nadejścia pory podania następnej dawki.

Stosowanie, a alkohol, jedzenie i picie

Nie dotyczy.

Dowiedz się więcej na temat interakcji leków z alkoholem.

Ciąża i karmienie piersią

Jeśli pacjentka jest w ciąży lub karmi piersią, przypuszcza, że może być w ciąży lub gdy planuje mieć dziecko, powinna poradzić się lekarza lub farmaceuty przed zastosowaniem tego leku.

Nie wolno stosować leku Travoprost + Timolol Genoptim u pacjentek będących w ciąży, chyba że lekarz uzna to za niezbędne. Jeżeli pacjentka jest w wieku rozrodczym, powinna stosować odpowiednie metody zapobiegania ciąży podczas stosowania tego leku.

Nie wolno stosować leku Travoprost + Timolol Genoptim u pacjentek karmiących piersią. Lek Travoprost + Timolol Genoptim może przenikać do mleka.

PROWADZENIE POJAZDÓW I OBSŁUGIWANIE MASZYN

Przez pewien czas po zakropleniu leku Travoprost + Timolol Genoptim widzenie może być niewyraźne.

Dopóki objawy te nie ustąpią, nie wolno prowadzić pojazdów ani obsługiwać maszyn.

Ulotka – skutki uboczne

Charakterystyka, właściwości farmakologiczne

Opinie pacjentów - forum o lekach

Poniżej możesz dodać swój komentarz.

Proszę wpisz swoją opinię!
Please enter your name here