TRAVOPROST+TIMOLOL GENOPTIM

KATEGORIA:
LEKI OKULISTYCZNE

SUBSTANCJA CZYNNA:
,

TRAVOPROST+TIMOLOL GENOPTIM - INFORMACJE I OPINIE O LEKUNa tej stronie znajdują się informacje o leku TRAVOPROST+TIMOLOL GENOPTIM. Znajduje się tutaj pełny opis leku, informacje o tym jak działa ten lek, w tym wskazania do stosowania leku. Dowiecie się Państwo jak prawidłowo stosować ten lek oraz jakie jest zalecane dawkowanie. Ponadto na stronie produktu zawarte zostały następujące informacje: skład leku (substancje czynne i pomocnicze), objawy i zalecenia w przypadku przyjęcia zbyt dużej dawki leku - przedawkowanie, informacje na temat przyjmowania leku razem pokarmami i napojami (jedzenie, picie - alkohol), wskazówki dla kobiet w ciąży i karmiących piersią - stosowanie w ciąży oraz w trakcie karmienia piersią.

Bardziej dociekliwi pacjenci mogą ściągnąć pełną ulotkę leku TRAVOPROST+TIMOLOL GENOPTIM w formacie pdf - ulotka leku zawiera dodatkowe informacje, których nie zdołaliśmy umieścić na portalu m.in.: interakcje z innymi lekami, możliwe działania niepożądane, przeciwwskazania - czyli, kiedy nie stosować leku, jak przechowywać lek, zawartość opakowania, informacje o możliwości prowadzenia pojazdów i obsługi maszyn, przerwanie stosowania leku, pominięcie dawki oraz inne ostrzeżenia i środki ostrożności. Wraz z ulotką dla pacjentów, udostępniliśmy możliwość pobrania charakterystyki produktu leczniczego (CHPL), która jest profesjonalnym dokumentem przeznaczonym wyłącznie dla wykwalifikowanego personelu medycznego i pracowników aptek (lekarzy, pielęgniarek, farmaceutów itp.). Dokument ten zawiera szczegółowe informacje m.in.: właściwości farmakologiczne, szczegółowe dane kliniczne, dane farmaceutyczne.

Pod dokumentami znajduje się lista zamienników. Są to produkty lecznicze zawierające co najmniej jedną wspólną substancję czynną, co aktualnie przeglądany lek - znajdź odpowiednik. Zaimplementowaliśmy narzędzie umożliwiające wyszukanie leku w najbliższej aptece, sprawdzenie dostępności i zarezerwowanie go. Istnieje także możliwość sprawdzenia ceny leku, poziomu refundacji oraz weryfikacji, czy wymagana jest recepta, czy też lek dostępny jest bez recepty - zarezerwuj w aptece. Na końcu tej strony znajdują się opinie pacjentów stosujących ten lek (forum o lekach).

CO TO JEST I JAK DZIAŁA TRAVOPROST+TIMOLOL GENOPTIM? – OPIS I WSKAZANIA

Lek Travoprost + Timolol Genoptim, krople do oczu, roztwór jest skojarzeniem dwóch substancji czynnych – trawoprostu i tymololu. Trawoprost jest analogiem prostaglandyn działającym poprzez zwiększenie odpływu cieczy z oka, co obniża jej ciśnienie. Tymolol jest lekem blokującym receptory beta-adrenergiczne, który działa poprzez zmniejszenie wytwarzania płynu wewnątrz oka. Obie te substancje działają razem, przyczyniając się do obniżenia ciśnienia wewnątrz oka.

Travoprost + Timolol Genoptim w postaci kropli do oczu jest stosowany do leczenia wysokiego ciśnienia w oku u dorosłych, w tym u pacjentów w podeszłym wieku. Ciśnienie to może prowadzić do rozwoju jaskry.

SKŁAD TRAVOPROST+TIMOLOL GENOPTIM, JAKIE SUBSTANCJE ZAWIERA?

Substancjami czynnymi leku są: trawoprost i tymolol. Każdy ml roztworu zawiera 40 mikrogramów trawoprostu i 5 mg tymololu (w postaci maleinianu tymololu).

Pozostałe składniki: benzalkoniowy chlorek, roztwór, makrogologlicerolu hydroksystearynian 40, trometamol, disodu edetynian, kwas borowy, mannitol, sodu wodorotlenek (do ustalenia pH), woda do wstrzykiwań.

JAKIE JEST DAWKOWANIE TRAVOPROST+TIMOLOL GENOPTIM? – INSTRUKCJA STOSOWANIA

Zalecana dawka
Jedna kropla do oka lub oczu, raz na dobę – rano lub wieczorem. Lek należy stosować każdego dnia o tej samej porze.

Lek Travoprost + Timolol Genoptim można stosować do obojga oczu tylko wtedy, gdy takie jest zalecenie lekarza. Lek należy stosować tak długo, jak zaleci to lekarz.

Lek Travoprost + Timolol Genoptim przeznaczony jest wyłącznie do zakraplania do oczu i tylko dla pacjenta, któremu przepisano ten lek.

Instrukcja użycia

– Bezpośrednio przed pierwszym użyciem butelki rozedrzyj saszetkę, wyjmij butelkę i zapisz datę otwarcia w przeznaczonym do tego miejscu na etykiecie.
– Przygotuj butelkę leku Travoprost + Timolol Genoptim i lustro.
– Umyj ręce.
– Odkręć zakrętkę.

– Odwróconą butelkę trzymaj między kciukiem i palcami.
– Odchyl głowę do tyłu. Czystym palcem odciągnij dolną powiekę ku dołowi, tak by między gałką oczną a powieką utworzyła się „kieszonka”; do niej powinna trafić kropla leku (rycina 2).
– Przybliż końcówkę butelki do oka. Dla ułatwienia możesz posłużyć się lustrem.
– Nie dotykaj kroplomierzem oka ani powieki, okolic oka lub innych powierzchni. Dotykanie może doprowadzić do zakażenia kropli.
– Lekko naciśnij dno butelki, aby spowodować wypłynięcie pojedynczej kropli leku Travoprost + Timolol Genoptim.

– Po zakropleniu leku Travoprost + Timolol Genoptim uciskaj palcem kącik oka u nasady nosa przez 2 minuty. Pomoże to zapobiec przedostawaniu się leku Travoprost + Timolol Genoptim do całego organizmu.
– W przypadku stosowania kropli do obojga oczu, powtórz postępowanie opisane powyżej w drugim oku.
– Bezpośrednio po użyciu leku zakręć butelkę.
– W tym samym czasie używaj tylko jednej butelki. Nie otwieraj saszetki, póki nie będzie potrzebna następna butelka.
– Wyrzuć butelkę po 4 tygodniach od jej pierwszego otwarcia, aby zapobiec zakażeniu. Użyj nowej butelki.

PRZYJĘCIE WIĘKSZEJ DAWKI TRAVOPROST+TIMOLOL GENOPTIM, NIŻ ZALECANA – PRZEDAWKOWANIE

Jeżeli zastosowano więcej leku Travoprost + Timolol Genoptim, niż wynosi zalecana dawka, należy go wypłukać, przemywając oczy ciepłą wodą. Nie zakraplać więcej leku, aż do nadejścia pory podania następnej dawki.

STOSOWANIE PREPARATU Z JEDZENIEM I PICIEM – W TYM Z ALKOHOLEM

Nie dotyczy.

Niektórych leków nie powinno się łączyć z alkoholem, a w przypadku pewnej grupy substancji jest to wręcz zakazane - dowiedz się więcej.

CZY MOŻNA STOSOWAĆ TRAVOPROST+TIMOLOL GENOPTIM W OKRESIE CIĄŻY I KARMIENIA PIERSIĄ?

Jeśli pacjentka jest w ciąży lub karmi piersią, przypuszcza, że może być w ciąży lub gdy planuje mieć dziecko, powinna poradzić się lekarza lub farmaceuty przed zastosowaniem tego leku.

Nie wolno stosować leku Travoprost + Timolol Genoptim u pacjentek będących w ciąży, chyba że lekarz uzna to za niezbędne. Jeżeli pacjentka jest w wieku rozrodczym, powinna stosować odpowiednie metody zapobiegania ciąży podczas stosowania tego leku.

Nie wolno stosować leku Travoprost + Timolol Genoptim u pacjentek karmiących piersią. Lek Travoprost + Timolol Genoptim może przenikać do mleka.

PROWADZENIE POJAZDÓW I OBSŁUGIWANIE MASZYN

Przez pewien czas po zakropleniu leku Travoprost + Timolol Genoptim widzenie może być niewyraźne.

Dopóki objawy te nie ustąpią, nie wolno prowadzić pojazdów ani obsługiwać maszyn.

ULOTKA LEKU TRAVOPROST+TIMOLOL GENOPTIM – SKUTKI UBOCZNE, INTERAKCJE, PRZECIWWSKAZANIA, DZIAŁANIA NIEPOŻĄDANE

CHARAKTERYSTYKA PRODUKTU LECZNICZEGO – TRAVOPROST+TIMOLOL GENOPTIM CHPL – WŁAŚCIWOŚCI FARMAKOLOGICZNE, DANE KLINICZNE I FARMACEUTYCZNE

REZERWACJA LEKU W APTECE - TRAVOPROST+TIMOLOL GENOPTIM CENA, REFUNDACJA

TRAVOPROST+TIMOLOL GENOPTIM OPINIE PACJENTÓW O LEKU - FORUM O LEKACH, WYROBACH MEDYCZNYCH, SUPLEMENTACH DIETY I INNYCH PRODUKTACH Z POLSKICH APTEK

OCENA PACJENTÓW O LEKU:
12345678910
Jeszcze nie oceniono, możesz być pierwszy
Loading...

Podziel się własną opinią i pomóż innym pacjentom. Napisanie opinii nie wymaga rejestracji i logowania się. Komentarze wulgarne, obraźliwe, zawierające linki reklamowe, zawierające oferty sprzedaży lub kupna leku, będą sukcesywnie usuwane.

Please enter your comment!
Please enter your name here