LYTRESCIO

KATEGORIA:
LEKI OKULISTYCZNE

SUBSTANCJA CZYNNA:

LYTRESCIO - INFORMACJE I OPINIE O LEKUNa tej stronie znajdują się informacje o leku LYTRESCIO. Znajduje się tutaj pełny opis leku, informacje o tym jak działa ten lek, w tym wskazania do stosowania leku. Dowiecie się Państwo jak prawidłowo stosować ten lek oraz jakie jest zalecane dawkowanie. Ponadto na stronie produktu zawarte zostały następujące informacje: skład leku (substancje czynne i pomocnicze), objawy i zalecenia w przypadku przyjęcia zbyt dużej dawki leku - przedawkowanie, informacje na temat przyjmowania leku razem pokarmami i napojami (jedzenie, picie - alkohol), wskazówki dla kobiet w ciąży i karmiących piersią - stosowanie w ciąży oraz w trakcie karmienia piersią.

Bardziej dociekliwi pacjenci mogą ściągnąć pełną ulotkę leku LYTRESCIO w formacie pdf - ulotka leku zawiera dodatkowe informacje, których nie zdołaliśmy umieścić na portalu m.in.: interakcje z innymi lekami, możliwe działania niepożądane, przeciwwskazania - czyli, kiedy nie stosować leku, jak przechowywać lek, zawartość opakowania, informacje o możliwości prowadzenia pojazdów i obsługi maszyn, przerwanie stosowania leku, pominięcie dawki oraz inne ostrzeżenia i środki ostrożności. Wraz z ulotką dla pacjentów, udostępniliśmy możliwość pobrania charakterystyki produktu leczniczego (CHPL), która jest profesjonalnym dokumentem przeznaczonym wyłącznie dla wykwalifikowanego personelu medycznego i pracowników aptek (lekarzy, pielęgniarek, farmaceutów itp.). Dokument ten zawiera szczegółowe informacje m.in.: właściwości farmakologiczne, szczegółowe dane kliniczne, dane farmaceutyczne.

Pod dokumentami znajduje się lista zamienników. Są to produkty lecznicze zawierające co najmniej jedną wspólną substancję czynną, co aktualnie przeglądany lek - znajdź odpowiednik. Zaimplementowaliśmy narzędzie umożliwiające wyszukanie leku w najbliższej aptece, sprawdzenie dostępności i zarezerwowanie go. Istnieje także możliwość sprawdzenia ceny leku, poziomu refundacji oraz weryfikacji, czy wymagana jest recepta, czy też lek dostępny jest bez recepty - zarezerwuj w aptece. Na końcu tej strony znajdują się opinie pacjentów stosujących ten lek (forum o lekach).

CO TO JEST I JAK DZIAŁA LYTRESCIO? – OPIS I WSKAZANIA

Krople do oczu Lytrescio stosuje się w leczeniu wysokiego ciśnienia w oku. Takie ciśnienie może prowadzić do rozwoju choroby o nazwie jaskra.

Wysokie ciśnienie w oku: w gałkach ocznych znajduje się przejrzysty, wodnisty płyn odżywiający oko. Płyn ten jest w sposób ciągły usuwany z oka i zastępowany nowopowstałym płynem. Jeśli oko szybciej wypełnia się niż opróżnia, ciśnienie płynu w oku narasta. Gdy stanie się za wysokie, może spowodować uszkodzenie wzroku.

Lytrescio jest lekiem stosowanym w leczeniu jaskry, z grupy tzw. analogów prostaglandyn. Działa przez zwiększenie naturalnego odpływu płynu śródgałkowego do krwi, co zmniejsza ciśnienie w oku.

Lek może być stosowany sam albo z innymi lekami w kroplach do oczu (tj. beta-adrenolityki), które również zmniejszają ciśnienie śródgałkowe.

SKŁAD LYTRESCIO, JAKIE SUBSTANCJE ZAWIERA?

Substancją czynną jest trawoprost. Każdy ml roztworu zawiera 40 mikrogramów trawoprostu.

Pozostałe składniki to: makrogologlicerolu hydroksystearynian 40, benzalkoniowy chlorek, roztwór, disodu edetynian, kwas borowy, trometamol, mannitol i woda oczyszczona. Niewielka ilość kwasu solnego lub sodu wodorotlenku dodawana jest w celu utrzymania odpowiedniego odczynu (pH) roztworu.

JAKIE JEST DAWKOWANIE LYTRESCIO? – INSTRUKCJA STOSOWANIA

Zalecana dawka to:
Dorośli: 1 kropla do oka (lub oczu) raz na dobę, wieczorem.
Lek Lytrescio należy stosować do obojga oczu tylko wtedy, gdy zaleci to lekarz.
Lek należy stosować tak długo, jak zalecił to lekarz.

Lek przeznaczony jest wyłącznie do zakraplania do oczu.

Sposób stosowania:
– Bezpośrednio przed pierwszym użyciem należy rozerwać torebkę ochronną, wyjąć z niej pojemnik i zapisać datę otwarcia na etykiecie w miejscu do tego przeznaczonym.
– Przygotować lek Lytrescio i lusterko.
– Umyć ręce.
– Odkręcić zakrętkę.
– Uchwycić pojemnik wylotem do dołu, trzymając ją między kciukiem i palcami.
– Odchylić głowę do tyłu. Czystym palcem ściągnąć w dół dolną powiekę tak, aby powstała „kieszonka” między powieką a gałką oczną. Tu powinna trafić kropla.
– Zbliżyć końcówkę pojemnika do oka. Dla ułatwienia można posłużyć się lusterkiem.
– Nie dotykać końcówką pojemnika oka, powieki, okolic oka lub innych powierzchni, gdyż może to spowodować zakażenie kropli.
– Delikatnie ścisnąć pojemnik, aby wypuścić jedną kroplę leku Lytrescio.
– Po zakropleniu leku ucisnąć palcem kącik oka obok nosa. Pomoże to zapobiec przedostawaniu się leku do całego organizmu.
– Powtórzyć powyższe czynności, jeśli lek podawany jest również do drugiego oka.
– Dokładnie zamknąć pojemnik zakrętką natychmiast po użyciu.
– Należy stosować na bieżąco zawartość tylko jednej butelki. Nie otwierać nowej torebki wcześniej niż będzie potrzebny nowy pojemnik z lekiem.

Jeśli kropla nie trafi do oka, należy jeszcze raz zakroplić lek.

PRZYJĘCIE WIĘKSZEJ DAWKI LYTRESCIO, NIŻ ZALECANA – PRZEDAWKOWANIE

Lek należy wypłukać z oka ciepłą wodą i nie zakraplać go już aż do czasu podania kolejnej dawki.

STOSOWANIE PREPARATU Z JEDZENIEM I PICIEM – W TYM Z ALKOHOLEM

Lysodren najlepiej przyjmować podczas posiłku zawierającego pokarmy wysokotłuszczowe, takie jak mleko, czekolada, olej.

Niektórych leków nie powinno się łączyć z alkoholem, a w przypadku pewnej grupy substancji jest to wręcz zakazane - dowiedz się więcej.

CZY MOŻNA STOSOWAĆ LYTRESCIO W OKRESIE CIĄŻY I KARMIENIA PIERSIĄ?

Nie należy stosować leku Lytrescio w okresie ciąży. Jeśli pacjentka podejrzewa, że może być w ciąży, powinna niezwłocznie powiadomić o tym lekarza. Kobiety w wieku rozrodczym powinny stosować odpowiednie metody antykoncepcji podczas stosowania leku Lytrescio.

Nie należy stosować leku Lytrescio w okresie karmienia piersią. Lek ten może przenikać do mleka kobiecego.

Przed zastosowaniem jakiegokolwiek leku należy poradzić się lekarza.

ULOTKA LEKU LYTRESCIO – SKUTKI UBOCZNE, INTERAKCJE, PRZECIWWSKAZANIA, DZIAŁANIA NIEPOŻĄDANE

CHARAKTERYSTYKA PRODUKTU LECZNICZEGO – LYTRESCIO CHPL – WŁAŚCIWOŚCI FARMAKOLOGICZNE, DANE KLINICZNE I FARMACEUTYCZNE

REZERWACJA LEKU W APTECE - LYTRESCIO CENA, REFUNDACJA

LYTRESCIO OPINIE PACJENTÓW O LEKU - FORUM O LEKACH, WYROBACH MEDYCZNYCH, SUPLEMENTACH DIETY I INNYCH PRODUKTACH Z POLSKICH APTEK

OCENA PACJENTÓW O LEKU:
12345678910
Jeszcze nie oceniono, możesz być pierwszy
Loading...

Podziel się własną opinią i pomóż innym pacjentom. Napisanie opinii nie wymaga rejestracji i logowania się. Komentarze wulgarne, obraźliwe, zawierające linki reklamowe, zawierające oferty sprzedaży lub kupna leku, będą sukcesywnie usuwane.

Please enter your comment!
Please enter your name here