Rozatrav Free

(1 ocen, średnia: 5,00 na 10) 12345678910
Loading...

Działanie i wskazania

Rozatrav Free zawiera trawoprost, lek z grupy nazywanej analogami prostaglandyn. Działa on poprzez zmniejszenie ciśnienia w oku. Może być stosowany jako jedyny lek lub łącznie z innymi kroplami do oczu, np. lekami blokującymi receptory beta-adrenergiczne, które również zmniejszają ciśnienie wewnątrz oka.

Rozatrav Free stosowany jest w leczeniu wysokiego ciśnienia wewnątrz oka u dorosłych pacjentów. To ciśnienie może prowadzić do rozwoju choroby zwanej jaskrą.

Skład

– Substancją czynną leku jest trawoprost 40 mikrogramów/ml.

– Pozostałe składniki to: Polikwaternium -1, makrogologlicerolu hydroksystearynian 40, glikol propylenowy, sodu chlorek, kwas borowy, mannitol, woda oczyszczona, sodu wodorotlenek lub kwas solny do ustalenia właściwego pH.

Dowiedz się więcej na temat substancji czynnej: .

Dawkowanie

Ten lek należy zawsze stosować zgodnie z zaleceniami lekarza. W razie wątpliwości należy zwrócić się do lekarza lub farmaceuty.

Zalecana dawka to jedna kropla do chorego oka lub oczu, raz na dobę – wieczorem.

Rozatrav Free można stosować do obu oczu wyłącznie po uzyskaniu takiego zalecenia od lekarza. Lek należy stosować tak długo jak zaleci to lekarz.

Rozatrav Free przeznaczony jest wyłącznie do zakraplania do oczu.

Przedawkowanie

Całą objętość należy wypłukać z oka ciepłą wodą. Nie zakraplać następnych kropli do czasu nadejścia pory podania kolejnej dawki leku.

Stosowanie, a alkohol, jedzenie i picie

Brak danych.

Dowiedz się więcej na temat interakcji leków z alkoholem.

Ciąża i karmienie piersią

Kobiety będące w ciąży nie mogą stosować leku Rozatrav Free. Jeżeli pacjentka podejrzewa, że może być w ciąży, powinna poinformować o tym lekarza. Jeśli mogłaby zajść w ciążę podczas leczenia produktem Rozatrav musi stosować odpowiednie metody zapobiegania ciąży.

Nie wolno stosować leku Rozatrav Free w okresie karmienia piersią. Rozatrav Free może przenikać do mleka.

Przed zastosowaniem każdego leku należy poradzić się lekarza.

PROWADZENIE POJAZDÓW I OBSŁUGIWANIE MASZYN

Po zakropleniu leku Rozatrav Free widzenie może być przez pewien czas niewyraźne. Do czasu ustąpienia tych objawów nie należy prowadzić pojazdów i obsługiwać maszyn.

Ulotka – skutki uboczne

Charakterystyka, właściwości farmakologiczne

Opinie pacjentów - forum o lekach

PODZIEL SIĘ DOŚWIADCZENIAMI NA TEMAT STOSOWANEGO PRODUKTU

Proszę wpisz swoją opinię!
Please enter your name here