ROZATRAV FREE

CO TO JEST I JAK DZIAŁA ROZATRAV FREE? – OPIS I WSKAZANIA

Rozatrav Free zawiera trawoprost, lek z grupy nazywanej analogami prostaglandyn. Działa on poprzez zmniejszenie ciśnienia w oku. Może być stosowany jako jedyny lek lub łącznie z innymi kroplami do oczu, np. lekami blokującymi receptory beta-adrenergiczne, które również zmniejszają ciśnienie wewnątrz oka.

Rozatrav Free stosowany jest w leczeniu wysokiego ciśnienia wewnątrz oka u dorosłych pacjentów. To ciśnienie może prowadzić do rozwoju choroby zwanej jaskrą.

SKŁAD ROZATRAV FREE, JAKIE SUBSTANCJE ZAWIERA?

– Substancją czynną leku jest trawoprost 40 mikrogramów/ml.

– Pozostałe składniki to: Polikwaternium -1, makrogologlicerolu hydroksystearynian 40, glikol propylenowy, sodu chlorek, kwas borowy, mannitol, woda oczyszczona, sodu wodorotlenek lub kwas solny do ustalenia właściwego pH.

JAKIE JEST DAWKOWANIE ROZATRAV FREE? – INSTRUKCJA STOSOWANIA

Ten lek należy zawsze stosować zgodnie z zaleceniami lekarza. W razie wątpliwości należy zwrócić się do lekarza lub farmaceuty.

Zalecana dawka to jedna kropla do chorego oka lub oczu, raz na dobę – wieczorem.

Rozatrav Free można stosować do obu oczu wyłącznie po uzyskaniu takiego zalecenia od lekarza. Lek należy stosować tak długo jak zaleci to lekarz.

Rozatrav Free przeznaczony jest wyłącznie do zakraplania do oczu.

PRZYJĘCIE WIĘKSZEJ DAWKI ROZATRAV FREE, NIŻ ZALECANA – PRZEDAWKOWANIE

Całą objętość należy wypłukać z oka ciepłą wodą. Nie zakraplać następnych kropli do czasu nadejścia pory podania kolejnej dawki leku.

STOSOWANIE PREPARATU Z JEDZENIEM I PICIEM – W TYM Z ALKOHOLEM

Brak danych.

Niektórych leków nie powinno się łączyć z alkoholem, a w przypadku pewnej grupy substancji jest to wręcz zakazane - dowiedz się więcej.

CZY MOŻNA STOSOWAĆ ROZATRAV FREE W OKRESIE CIĄŻY I KARMIENIA PIERSIĄ?

Kobiety będące w ciąży nie mogą stosować leku Rozatrav Free. Jeżeli pacjentka podejrzewa, że może być w ciąży, powinna poinformować o tym lekarza. Jeśli mogłaby zajść w ciążę podczas leczenia produktem Rozatrav musi stosować odpowiednie metody zapobiegania ciąży.

Nie wolno stosować leku Rozatrav Free w okresie karmienia piersią. Rozatrav Free może przenikać do mleka.

Przed zastosowaniem każdego leku należy poradzić się lekarza.

PROWADZENIE POJAZDÓW I OBSŁUGIWANIE MASZYN

Po zakropleniu leku Rozatrav Free widzenie może być przez pewien czas niewyraźne. Do czasu ustąpienia tych objawów nie należy prowadzić pojazdów i obsługiwać maszyn.

ULOTKA LEKU ROZATRAV FREE – SKUTKI UBOCZNE, INTERAKCJE, PRZECIWWSKAZANIA, DZIAŁANIA NIEPOŻĄDANE

CHARAKTERYSTYKA PRODUKTU LECZNICZEGO – ROZATRAV FREE CHPL – WŁAŚCIWOŚCI FARMAKOLOGICZNE, DANE KLINICZNE I FARMACEUTYCZNE

REZERWACJA LEKU W APTECE - ROZATRAV FREE CENA, REFUNDACJA

ROZATRAV FREE OPINIE PACJENTÓW O LEKU - FORUM O LEKACH, WYROBACH MEDYCZNYCH, SUPLEMENTACH DIETY I INNYCH PRODUKTACH Z POLSKICH APTEK

OCENA PACJENTÓW O LEKU:
12345678910
Jeszcze nie oceniono, możesz być pierwszy
Loading...

Podziel się własną opinią i pomóż innym pacjentom. Napisanie opinii nie wymaga rejestracji i logowania się. Komentarze wulgarne, obraźliwe, zawierające linki reklamowe, zawierające oferty sprzedaży lub kupna leku, będą sukcesywnie usuwane.

Please enter your comment!
Please enter your name here