Lek Travoprost Teva zawiera trawoprost i jest jednym z grupy leków zwanych pochodnymi prostaglandyn. Jego działanie opiera się na zmniejszeniu ciśnienia w oku. Lek może być stosowany jako jedyny lek lub łącznie z innymi kroplami do oczu, np. lekami blokującymi receptory betaadrenergiczne, które również zmniejszają ciśnienie wewnątrz oka.
Travoprost Teva krople do oczu są stosowane do leczenia wysokiego ciśnienia w oku. Podwyższone ciśnienie w oku może prowadzić do choroby nazywanej jaskrą
Jaki jest skład Travoprost Teva, jakie substancje zawiera?
Substancją czynną leku jest trawoprost w dawce 40 mikrogramów/ml.
Pozostałe składniki to: benzalkoniowy chlorek (roztwór 50%), makrogologlicerolu hydroksystearynian 40, trometamol, disodu edetynian, kwas borowy, mannitol, sodu wodorotlenek, woda do wstrzykiwań.
Zobacz krótki, przystępny opis farmaceuty na temat substancji czynnej oraz listę produktów zawierających: Trawoprost
Dawkowanie preparatu Travoprost Teva – jak stosować ten lek?
Zazwyczaj stosowana dawka to:
1 kropla do chorego oka lub oczu, jeden raz na dobę – wieczorem.
Travoprost Teva można stosować do obu oczu wyłącznie po uzyskaniu takiego zalecenia od lekarza.
Lek należy stosować tak długo, jak zaleci to lekarz.
Travoprost Teva przeznaczony jest wyłącznie do zakraplania do oczu.
Szczegółowa instrukcja stosowania wraz z ilustracjami, znajduje się w ulotce załączonej w dolnej części strony.
Przedawkowanie – zastosowanie zbyt dużej dawki
Trzeba wypłukać go z oka ciepłą wodą. Nie zakraplać następnych kropli do czasu nadejścia pory podania kolejnej dawki leku.
Co mogę jeść i pić podczas stosowania Travoprost Teva – czy mogę spożywać alkohol?
Nie dotyczy.
Łączenie alkoholu z niektórymi lekami może być groźne dla zdrowia, a nawet życia. Dowiedz się więcej na temat interakcji leków z alkoholem.
Czy można stosować Travoprost Teva w okresie ciąży i karmienia piersią?
Kobiety będące w ciąży nie mogą stosować leku Travoprost Teva. Jeżeli pacjentka podejrzewa, że może być w ciąży, powinna poinformować o tym lekarza. Jeśli mogłaby zajść w ciążę podczas leczenia lekiem Travoprost Teva, musi stosować antykoncepcję.
Nie wolno stosować leku Travoprost Teva w okresie karmienia piersią, trawoprost może przenikać do mleka.
Ulotka Travoprost Teva – do pobrania pełna wersja ulotki dla pacjenta
Do pobrania pełna ulotka przeznaczona dla pacjentów. Oprócz informacji zawartych na naszej stronie, znajdziesz tu dodatkowo następujące dane: skutki uboczne, przeciwwskazania, działania niepożądane, interakcje z innymi lekami, wpływ substancji na prowadzenie pojazdów i maszyn oraz inne ostrzeżenia i środki ostrożności. Ściągnij ulotkę przeznaczoną dla pacjenów w formacie pdf:
Charakterystyka produktu leczniczego (ChPL) – dokumentacja dla lekarzy i farmaceutów
Ściągnij charakterystykę produktu leczniczego, zawierającą specjalistyczne informacje na temat Pylera m.in. postać farmaceutyczna, dane kliniczne, interakcje z innymi produktami leczniczymi, właściwości farmakologiczne, dane farmaceutyczne. ChPL jest dokumentem przeznaczonym wyłącznie dla wykwalifikowanego personelu medycznego. Pobierz ChPL w formacie pdf:
Cena - ile kosztuje Travoprost Teva?
Cena Travoprost Teva i dostępność w najbliższej aptece. Sprawdź ile kosztuje lek, czy jest refundowany oraz jaki jest poziom refundacji. Dowiedz się, czy lek jest dostępny bez recepty, czy wymagane jest wystawienie recepty przez lekarza - sprawdź cenę Travoprost Teva.Opinie o Travoprost Teva - forum pacjentów
Stosujesz Travoprost Teva? Zachęcamy do podzielenia się opinią na jego temat na forum. Nie musisz się rejestrować, na poniższym formularzu wystarczy wpisanie nazwy użytkownika/pseudonimu.
Opisując swoje doświadczenia na temat przyjmowania preparatu, możesz pomóc innym pacjentom. Nasi czytelnicy codziennie publikują opinie na temat stosowanych leków. Jeżeli jesteś zainteresowany ich najnowszymi wypowiedziami - sprawdź opinie pacjentów z ostatnich 12 miesięcy.