Spis leków zawierających substancję: Trawoprost

Bondulc

Bondulc to lek, który zawiera substancję czynną buprenorfinę. Buprenorfina należy do grupy opioidów o silnym działaniu przeciwbólowym. Blokuje ona czynność receptorów opioidowych i pobudza czynność receptorów opioidowych µ. Po podaniu podjęzykowym wykazuje silne i długotrwałe działanie przeciwbólowe. Lek jest dostępny na receptę.

Duotrav

Lek DuoTrav jest dostępny na receptę. Jest to preparat stosowany w okulistyce, który obniża ciśnienie wewnątrzgałkowe. Składa się z dwóch substancji czynnych: trawoprostu i tymololu. Trawoprost zwiększa odpływ płynu z oka, obniżając ciśnienie, a tymolol zmniejsza produkcję płynu wewnątrz oka. Lek jest wskazany dla dorosłych pacjentów z jaskrą z otwartym kątem lub nadciśnieniem ocznym, u których nie uzyskuje się wystarczającej odpowiedzi po stosowaniu miejscowych leków beta-adrenolitycznych lub analogów prostaglandyn.

Izba

Lek Izba jest dostępny na receptę. Jest to lek w formie kropli do oczu, który zawiera substancję czynną travoprost. Izba jest stosowany do zmniejszenia ciśnienia wewnątrzgałkowego u dorosłych pacjentów z jaskrą z otwartym kątem przesączania lub wysokim ciśnieniem w oku. Lek ten jest zwykle stosowany, gdy inne leki nie przynoszą wystarczającego efektu.

Kivizidiale

Kivizidiale to lek w postaci kropli do oczu, który zawiera dwie substancje czynne: trawoprost i tymolol. Trawoprost jest analogiem prostaglandyn, który działa poprzez zwiększenie odpływu płynu z oka, co obniża jego ciśnienie. Tymolol jest beta-adrenolitykiem, który działa poprzez zmniejszenie wytwarzania płynu wewnątrz oka. Obie te substancje działają razem, przyczyniając się do obniżenia ciśnienia wewnątrz oka. Lek jest stosowany do leczenia podwyższonego ciśnienia wewnątrzgałkowego u dorosłych pacjentów z jaskrą z otwartym kątem lub nadciśnieniem ocznym. Jest dostępny na receptę.

Lytrescio

Lytrescio to lek okulistyczny, który jest stosowany w leczeniu wysokiego ciśnienia w oku, co może prowadzić do rozwoju choroby o nazwie jaskra. Działa poprzez zwiększenie naturalnego odpływu płynu śródgałkowego do krwi, co zmniejsza ciśnienie w oku. Lek może być stosowany samodzielnie lub z innymi lekami w kroplach do oczu, które również zmniejszają ciśnienie śródgałkowe. Lytrescio jest dostępny na receptę.

Rozaduo

Rozaduo to lek w postaci kropli do oczu, który zawiera dwa składniki aktywne: tymolol i trawoprost. Tymolol należy do grupy leków zwanych beta-blokerami, a trawoprost jest analogiem prostaglandyny. Oba składniki działają synergistycznie, zmniejszając ciśnienie wewnątrzgałkowe oka. Lek jest zwykle stosowany w leczeniu jaskry z otwartym kątem przesączania lub nadciśnienia ocznego u dorosłych pacjentów, u których nie uzyskano zadowalającej odpowiedzi na stosowane miejscowo beta-blokerów lub analogów prostaglandyn. Rozaduo jest dostępny na receptę.

Rozatrav

Rozatrav to lek w postaci kropli do oczu, który zawiera substancję czynną – trawoprost. Jest to lek z grupy analogów prostaglandyn, który działa poprzez zmniejszenie ciśnienia wewnątrzgałkowego oka. Rozatrav jest wskazany do obniżania podwyższonego ciśnienia wewnątrzgałkowego u dorosłych, młodzieży oraz dzieci powyżej 2. miesiąca życia, które cierpią na nadciśnienie oczne lub jaskrę. Lek jest dostępny na receptę.

Rozatrav Free

Rozatrav Free to lek stosowany miejscowo do oka, zawierający lek z grupy beta-blokerów (tymolol) oraz analog prostaglandyny (trawoprost). Obydwie substancje czynne, skutkiem różnych mechanizmów działania, zmniejszają ciśnienie wewnątrzgałkowe. Jest dostępny na receptę.

Rozdol

Rozdol to jałowy roztwór kropli do oczu, który zawiera dorzolamid, związek z grupy sulfonamidów. Dorzolamid jest inhibitorem anhydrazy węglanowej stosowanym do oczu w celu zmniejszenia podwyższonego ciśnienia wewnątrzgałkowego. Jest wskazany w leczeniu podwyższonego ciśnienia wewnątrzgałkowego w schorzeniach, takich jak nadciśnienie wewnątrzgałkowe i jaskra. Rozdol może być stosowany jako jedyny lek lub w skojarzeniu z innymi lekami, które obniżają ciśnienie w oku.

Travatan

Travatan to lek w postaci kropli do oczu, który zawiera substancję czynną trawoprost. Trawoprost jest analogiem prostaglandyny i działa poprzez zmniejszenie ciśnienia w oku. Lek jest wskazany do obniżania podwyższonego ciśnienia wewnątrzgałkowego u dorosłych z nadciśnieniem wewnątrzgałkowym lub jaskrą z otwartym kątem przesączania. Travatan jest dostępny na receptę.

Travoprost + Timolol Medical Valley

Travoprost + Timolol Medical Valley to krople do oczu zawierające dwie substancje czynne: trawoprost i tymolol. Lek stosuje się do leczenia podwyższonego ciśnienia wewnątrzgałkowego u dorosłych, w tym u pacjentów w podeszłym wieku. Trawoprost jest analogiem prostaglandyn, który działa poprzez zwiększenie odpływu płynu z oka, obniżając tym samym ciśnienie. Tymolol jest beta-adrenolitykiem, który działa poprzez zmniejszenie produkcji płynu wewnątrz oka. Lek jest dostępny na receptę.

Travoprost Genoptim

Travoprost Genoptim to lek okulistyczny, który zawiera substancję czynną trawoprost. Trawoprost jest analogiem prostaglandyny F2α i działa poprzez zwiększenie odpływu cieczy wodnistej z oka, co prowadzi do obniżenia ciśnienia wewnątrzgałkowego. Lek jest stosowany w leczeniu nadciśnienia ocznego i jaskry z otwartym kątem przesączania u dorosłych, a także u dzieci i młodzieży w wieku od 2 miesięcy do poniżej 18 lat. Travoprost Genoptim jest dostępny na receptę.

Travoprost Teva

Travoprost Teva to lek okulistyczny, który obniża ciśnienie wewnątrzgałkowe. Jest stosowany w leczeniu nadciśnienia ocznego i jaskry z otwartym kątem. Substancją czynną preparatu jest trawoprost, który jest analogiem prostaglandyny F 2α. Lek ten jest dostępny na receptę.

Travoprost Zentiva

Travoprost Zentiva to lek stosowany w okulistyce, który działa na narządy wzrokowe i obniża ciśnienie wewnątrzgałkowe. Jest zalecany w leczeniu jaskry z otwartym kątem oraz nadciśnienia ocznego. Lek jest dostępny na receptę.

Travoprost+Timolol Genoptim

Lek Travoprost + Timolol Genoptim to preparat w postaci kropli do oczu, który zawiera dwie substancje czynne – trawoprost i tymolol. Trawoprost, będący analogiem prostaglandyn, działa poprzez zwiększenie odpływu płynu z oka, co skutecznie obniża ciśnienie wewnątrz gałki ocznej. Tymolol natomiast, jako lek blokujący receptory beta-adrenergiczne, zmniejsza wytwarzanie płynu wewnątrz oka. Lek jest wskazany do obniżania ciśnienia wewnątrzgałkowego u pacjentów z jaskrą z otwartym kątem lub nadciśnieniem ocznym, u których nie uzyskuje się wystarczającej odpowiedzi po stosowaniu miejscowych leków beta-adrenolitycznych lub analogów prostaglandyn. Jest dostępny na receptę.

Vizitrav

Vizitrav to lek na receptę, który jest dostępny w formie kropli do oczu. Zawiera substancję czynną o nazwie trawoprost. Lek ten jest stosowany do zmniejszania ciśnienia wewnątrzgałkowego u pacjentów z jaskrą z otwartym kątem przesączania lub z nadciśnieniem ocznym. Trawoprost działa poprzez zwiększenie odpływu płynu z oka, co pomaga obniżyć ciśnienie wewnątrzgałkowe.