ARUTIDOR

KATEGORIA:
LEKI OKULISTYCZNE

SUBSTANCJA CZYNNA:
, ,

ARUTIDOR - INFORMACJE I OPINIE O LEKU


Na tej stronie znajdują się informacje o leku ARUTIDOR. Znajduje się tutaj pełny opis leku, informacje o tym jak działa ten lek, w tym wskazania do stosowania leku. Dowiecie się Państwo jak prawidłowo stosować ten lek oraz jakie jest zalecane dawkowanie. Ponadto na stronie produktu zawarte zostały następujące informacje: skład leku (substancje czynne i pomocnicze), objawy i zalecenia w przypadku przyjęcia zbyt dużej dawki leku - przedawkowanie, informacje na temat przyjmowania leku razem pokarmami i napojami (jedzenie, picie - alkohol), wskazówki dla kobiet w ciąży i karmiących piersią - stosowanie w ciąży oraz w trakcie karmienia piersią.

Bardziej dociekliwi pacjenci mogą ściągnąć pełną ulotkę leku ARUTIDOR w formacie pdf - ulotka leku zawiera dodatkowe informacje, których nie zdołaliśmy umieścić na portalu m.in.: interakcje z innymi lekami, możliwe działania niepożądane, przeciwwskazania - czyli, kiedy nie stosować leku, jak przechowywać lek, zawartość opakowania, informacje o możliwości prowadzenia pojazdów i obsługi maszyn, przerwanie stosowania leku, pominięcie dawki oraz inne ostrzeżenia i środki ostrożności. Wraz z ulotką dla pacjentów, udostępniliśmy możliwość pobrania charakterystyki produktu leczniczego (CHPL), która jest profesjonalnym dokumentem przeznaczonym wyłącznie dla wykwalifikowanego personelu medycznego i pracowników aptek (lekarzy, pielęgniarek, farmaceutów itp.). Dokument ten zawiera szczegółowe informacje m.in.: właściwości farmakologiczne, szczegółowe dane kliniczne, dane farmaceutyczne.

Pod dokumentami znajduje się lista zamienników. Są to produkty lecznicze zawierające co najmniej jedną wspólną substancję czynną, co aktualnie przeglądany lek - znajdź odpowiednik. Zaimplementowaliśmy narzędzie umożliwiające wyszukanie leku w najbliższej aptece, sprawdzenie dostępności i zarezerwowanie go. Istnieje także możliwość sprawdzenia ceny leku, poziomu refundacji oraz weryfikacji, czy wymagana jest recepta, czy też lek dostępny jest bez recepty - zarezerwuj w aptece. Na końcu tej strony znajdują się opinie pacjentów stosujących tenlek (forum o lekach).

REZERWACJA LEKU W APTECE - ARUTIDOR CENA, REFUNDACJA

CO TO JEST I JAK DZIAŁA ARUTIDOR? – OPIS I WSKAZANIA

Arutidor zawiera dwie substancje czynne: dorzolamid i tymolol.

· Dorzolamid należy do grupy leków znanych jako „inhibitory anhydrazy węglanowej”.
· Tymolol należy do grupy leków znanych jako „beta-adrenolityki”.

Obie substancje zmniejszają ciśnienie w oku na drodze różnych mechanizmów.

Arutidor jest przepisywany w celu obniżenia zwiększonego ciśnienia w oku w leczeniu jaskry, kiedy krople do oczu zawierające tylko beta-adrenolityk nie są wystarczające.

SKŁAD ARUTIDOR, JAKIE SUBSTANCJE ZAWIERA?

Substancjami czynnymi leku są dorzolamid i tymolol.
· Każdy ml roztworu zawiera 20 mg dorzolamidu (w postaci dorzolamidu chlorowodorku 22,26 mg) i 5 mg tymololu (w postaci tymololu maleinianu 6,83 mg).

· Inne składniki to: hydroksyetyloceluloza, mannitol, sodu cytrynian, sodu wodorotlenek, woda do wstrzykiwań i benzalkoniowy chlorek.

Zobacz opisy substancji czynnych oraz przykłady leków, które je zawierają - dowiedz się więcej.

JAKIE JEST DAWKOWANIE ARUTIDOR? – INSTRUKCJA STOSOWANIA

Zazwyczaj stosowana dawka to jedna kropla leku Arutidor do chorego oka, rano i wieczorem.

Jeżeli Arutidor jest stosowany jednocześnie z innymi kroplami do oczu, przerwa pomiędzy podaniem kropli powinna wynosić co najmniej 10 minut.

Nie wolno zmieniać przepisanego dawkowania bez wcześniejszego uzgodnienia z lekarzem prowadzącym.

Nie należy dotykać oka lub okolicy oka końcówką zakraplacza. Krople do oczu mogą ulec skażeniu bakteriami, które mogą wywołać zakażenie oka. Stosowanie zanieczyszczonych kropli do oczu może prowadzić do ciężkich uszkodzeń oka i w rezultacie do utraty wzroku. W celu uniknięcia zakażenia zawartości pojemnika należy umyć ręce przed użyciem leku i nie dopuszczać do kontaktu zakraplacza z jakąkolwiek powierzchnią. Jeśli zachodzi podejrzenie, że lek jest zakażony lub jeśli rozwija się zakażenie oka należy natychmiast skontaktować się z lekarzem prowadzącym w sprawie dalszego używania buteleczki.

Sposób stosowania:
1. Umyć ręce, usiąść lub stanąć w wygodnej pozycji.
2. Odkręcić zakrętkę.
3. Odchylić głowę do tyłu.
4. Przy użyciu palca delikatnie odciągnąć w dół dolną powiekę chorego oka.
5. Odwrócić buteleczkę i umieścić końcówkę buteleczki nad okiem, ale go nie dotykać
NIE DOTYKAĆ POWIERZCHNI OKA ANI POWIEKI KOŃCÓWKĄ ZAKRAPLACZA.
6. Nacisnąć delikatnie buteleczkę, tak aby tylko jedna kropla dostała się do oka, następnie puścić dolną powiekę.
7. Po zastosowaniu leku Arutidor ucisnąć palcem kącik oka w okolicy nosa przez 2 minuty. Pomoże to zapobiec przedostaniu się leku Arutidor do całego organizmu.
8. Powtórzyć całą procedurę z drugim okiem jeśli tak zalecił lekarz.
9. Zamknąć buteleczkę zakrętką

Leki wchodzą w rozmaite interakcje z innymi substancjami. Upewnij się, że wiesz jak bezpiecznie przyjmować leki, by były skuteczne - dowiedz się więcej.

PRZYJĘCIE WIĘKSZEJ DAWKI ARUTIDOR, NIŻ ZALECANA – PRZEDAWKOWANIE

Jeśli zostało wkroplonych zbyt dużo kropli lub została połknięta część zawartości pojemnika mogą między innymi pojawić się zawroty głowy, trudności w oddychaniu lub uczucie, że częstość bicia serca zmniejsza się. Jeśli wystąpi którykolwiek z powyższych objawów należy natychmiast wezwać pomoc medyczną.

STOSOWANIE PREPARATU Z JEDZENIEM I PICIEM – W TYM Z ALKOHOLEM

Brak danych.

Niektórych leków nie powinno się łączyć z alkoholem, a w przypadku pewnej grupy substancji jest to wręcz zakazane - dowiedz się więcej.

CZY MOŻNA STOSOWAĆ ARUTIDOR W OKRESIE CIĄŻY I KARMIENIA PIERSIĄ?

Stosowanie w okresie ciąży
Nie należy stosować leku Arutidor w okresie ciąży.
Należy poinformować lekarza o istniejącej ciąży lub planowaniu zajścia w ciążę.

Stosowanie w okresie karmienia piersią
Jeśli stosowanie leku Arutidor jest wskazane, nie zaleca się karmienia piersią.
Należy poinformować lekarza o karmieniu piersią lub zamiarze karmienia piersią.

ULOTKA LEKU ARUTIDOR – SKUTKI UBOCZNE, INTERAKCJE, PRZECIWWSKAZANIA, DZIAŁANIA NIEPOŻĄDANE

CHARAKTERYSTYKA PRODUKTU LECZNICZEGO – ARUTIDOR CHPL – WŁAŚCIWOŚCI FARMAKOLOGICZNE, DANE KLINICZNE I FARMACEUTYCZNE

ARUTIDOR OPINIE PACJENTÓW - FORUM O LEKACH, WYROBACH MEDYCZNYCH, SUPLEMENTACH DIETY I INNYCH PRODUKTACH Z POLSKICH APTEK

Podziel się własną opinią i pomóż innym pacjentom. Napisanie opinii nie wymaga rejestracji i logowania się. Komentarze wulgarne, obraźliwe, zawierające linki reklamowe, zawierające oferty sprzedaży lub kupna leku, będą sukcesywnie usuwane.

Please enter your comment!
Please enter your name here