PRIMADEX

CO TO JEST I JAK DZIAŁA PRIMADEX? – OPIS I WSKAZANIA

Primadex stosuje się w leczeniu chorób zapalnych oczu, którym może towarzyszyć zakażenie. Stan zapalny oka może być spowodowany zakażeniem lub innymi czynnikami wnikającymi do oka, lub urazami oka.

Primadex jest lekiem złożonym zawierającym dwa antybiotyki (neomycyny siarczan i polimyksyny B siarczan) i kortykosteroid (deksametazon).

Antybiotyki zawarte w kroplach Primadex są aktywne wobec większości bakterii chorobotwórczych powodujących zakażenia oka.

Deksametazon działa przeciwzapalnie, przeciwuczuleniowo oraz przeciwświądowo.

SKŁAD PRIMADEX, JAKIE SUBSTANCJE ZAWIERA?

– Substancjami czynnymi leku są deksametazon, neomycyny siarczan i polimyksyny B siarczan.
1 ml zawiesiny zawiera 1 mg deksametazonu, 3 500 IU neomycyny siarczanu i 6 000 IU polimyksyny B siarczanu.

– Pozostałe składniki to: sodu chlorek; polisorbat 20; benzalkoniowy chlorek, roztwór; hypromeloza; kwas solny i (lub) sodu wodorotlenek (do ustalenia pH); woda wysokooczyszczona.

JAKIE JEST DAWKOWANIE PRIMADEX? – INSTRUKCJA STOSOWANIA

Ten lek należy zawsze stosować zgodnie z zaleceniami lekarza lub farmaceuty. W razie wątpliwości należy zwrócić się do lekarza lub farmaceuty.

Jeśli lekarz nie zaleci inaczej, lek zwykle stosuje się w następujący sposób:
– w zakażeniach o łagodnym przebiegu: zwykle 1 lub 2 krople do oka (oczu) maksymalnie do sześciu razy na dobę;
– w zakażeniach o ciężkim przebiegu: zwykle 1-2 krople do oka (oczu) co godzinę do uzyskania poprawy, po czym przed odstawieniem leku należy stopniowo zmniejszyć dawki, zgodnie z zaleceniami lekarza.
Lekarz określi czas stosowania leku.

PRZYJĘCIE WIĘKSZEJ DAWKI PRIMADEX, NIŻ ZALECANA – PRZEDAWKOWANIE

Nie należy stosować większych dawek, ani stosować leku częściej niż zalecił lekarz. W przypadku przedawkowania nadmiar leku można wypłukać z oka letnią wodą.

STOSOWANIE PREPARATU Z JEDZENIEM I PICIEM – W TYM Z ALKOHOLEM

Brak danych na temat stosowania Primadex z jedzeniem i piciem.

Niektórych leków nie powinno się łączyć z alkoholem, a w przypadku pewnej grupy substancji jest to wręcz zakazane - dowiedz się więcej.

CZY MOŻNA STOSOWAĆ PRIMADEX W OKRESIE CIĄŻY I KARMIENIA PIERSIĄ?

Jeśli pacjentka jest w ciąży lub karmi piersią, przypuszcza że może być w ciąży lub gdy planuje mieć dziecko, powinna poradzić się lekarza lub farmaceuty przed zastosowaniem tego leku.

Primadex może być stosowany w okresie ciąży jedynie w przypadkach, gdy w opinii lekarza korzyść dla matki przeważa nad potencjalnym zagrożeniem dla płodu.

Kobiety karmiące piersią nie powinny stosować leku Primadex, ponieważ istnieje prawdopodobieństwo przenikania śladowych ilości substancji czynnych do mleka kobiecego.

ULOTKA LEKU PRIMADEX – SKUTKI UBOCZNE, INTERAKCJE, PRZECIWWSKAZANIA, DZIAŁANIA NIEPOŻĄDANE

CHARAKTERYSTYKA PRODUKTU LECZNICZEGO – PRIMADEX CHPL – WŁAŚCIWOŚCI FARMAKOLOGICZNE, DANE KLINICZNE I FARMACEUTYCZNE

REZERWACJA LEKU W APTECE - PRIMADEX CENA, REFUNDACJA

PRIMADEX OPINIE PACJENTÓW O LEKU - FORUM O LEKACH, WYROBACH MEDYCZNYCH, SUPLEMENTACH DIETY I INNYCH PRODUKTACH Z POLSKICH APTEK

OCENA PACJENTÓW O LEKU:
12345678910
Jeszcze nie oceniono, możesz być pierwszy
Loading...

Podziel się własną opinią i pomóż innym pacjentom. Napisanie opinii nie wymaga rejestracji i logowania się. Komentarze wulgarne, obraźliwe, zawierające linki reklamowe, zawierające oferty sprzedaży lub kupna leku, będą sukcesywnie usuwane.

Please enter your comment!
Please enter your name here