Cincol

Cincol to lek w postaci kropli do oczu, który zawiera siarczan cynku i nafazolinę. Siarczan cynku działa ściągająco, przeciwzapalnie i odkażająco, a nafazolina zwęża naczynia krwionośne, zmniejszając obrzęk i przekrwienie spojówek. Lek jest stosowany doraźnie w ostrym i przewlekłym zapaleniu spojówek o różnej etiologii i umiarkowanym stopniu nasilenia. Cincol jest dostępny na receptę. Na tej stronie sprawdzisz podstawowe informacje o leku Cincol z ulotki dla pacjenta. Poniżej znajdują się dokumenty do pobrania (kompletna ulotka leku i charakterystyka produktu w pliku PDF) oraz informacje o zamiennikach. Jeżeli inni użytkownicy podzielili się własnymi opiniami na temat stosowania tego leku, znajdziesz je na forum w dolnej części tej strony.

Konsultacja merytoryczna:

Ostrzeżenie dotyczące zażywania leków: To jest lek. Dla bezpieczeństwa stosuj go zgodnie z ulotką dołączoną do opakowania. Nie przekraczaj maksymalnej dawki leku. Lek stosuj tylko wtedy, gdy jest to konieczne. Zwróć uwagę na przeciwwskazania. W przypadku wątpliwości skonsultuj się z lekarzem lub farmaceutą.


Ostrzeżenie dotyczące opinii pacjentów: Opinie o lekach, które można znaleźć online, są zawsze subiektywne i mogą się różnić w zależności od doświadczeń i reakcji organizmu każdej osoby. Nie należy polegać wyłącznie na tych opiniach przy podejmowaniu decyzji dotyczących swojego zdrowia. Zawsze skonsultuj się z lekarzem lub farmaceutą przed rozpoczęciem, zmianą lub zakończeniem jakiejkolwiek terapii medycznej. Pamiętaj, że informacje zawarte w ulotce dołączonej do opakowania leku są wynikiem długotrwałych badań i obserwacji.

Jak działa lek Cincol i jakie są wskazania do stosowania?

Lek Cincol jest lekiem złożonym, zawierającym cynku siarczan i nafazoliny azotan. Cynku siarczan działa ściągająco, przeciwzapalnie i słabo odkażająco. Nafazolina – pochodna imidazoliny, zwęża naczynia krwionośne, zmniejsza przekrwienie i obrzęk spojówek.

Lek stosuje się: – miejscowo, doraźnie w ostrym i przewlekłym zapaleniu spojówek o różnej etiologii i umiarkowanym nasileniu.

Jaki jest skład Cincol, jakie substancje zawiera?

Substancjami czynnymi lekami są cynku siarczan siedmiowodny i nafazoliny azotan. 1 ml roztworu zawiera 2,5 mg cynku siarczanu siedmiowodnego i 1 mg nafazoliny azotanu.

Pozostałe składniki to: kwas borowy; benzalkoniowy chlorek, roztwór; trolamina; kwas solny rozcieńczony (do ustalenia pH); woda oczyszczona.

Zobacz listę produktów zawierających substancje: , .

Dawkowanie preparatu Cincol – jak stosować?

Lek przeznaczony do stosowania do oczu. Zakraplać po 1 kropli do worka spojówkowego oka (oczu) 4 razy na dobę. UWAGA: bez porozumienia z lekarzem leku nie należy stosować dłużej niż 3 do 5 dni.

Sposób podawania
Lek jest przeznaczony tylko do użytku zewnętrznego – miejscowo do worka spojówkowego. Nie należy dotykać końcówki kroplomierza, ponieważ może to spowodować zanieczyszczenie zawartości butelki.
1. Przed zakropleniem leku należy dokładnie umyć ręce.
2. Odkręcić zakrętkę znajdującą się na butelce.
3. Przechylić głowę do tyłu i odciągnąć dolną powiekę w dół, aby utworzyć kieszonkę pomiędzy powieką i gałką oczną.
4. Odwrócić butelkę i delikatnie nacisnąć kciukiem lub palcem wskazującym na ściankę, aż do wyciśnięcia jednej kropli leku do oka. Nie należy dotykać końcówką kroplomierza do oka, ani powiek. Jeśli kropla nie trafiła do oka, należy zakroplić następną.
5. Po zakropleniu leku Cincol należy przez około 2 minuty delikatnie uciskać wewnętrzny kącik oka. Pomoże to zahamować wchłanianie leku do organizmu.
6. Jeśli lekarz zalecił zakraplanie leku także do drugiego oka, należy powtórzyć czynności z punktów 3., 4. i 5.
7. Kroplomierz jest tak zaprojektowany, aby dokładnie odmierzać krople, dlatego nie należy powiększać otworu w kroplomierzu.
8. Po zakropleniu należy zakręcić butelkę. Nie należy jednak zakręcać jej zbyt mocno.

Zaleca się regularne zakraplanie leku przez cały okres leczenia zalecony przez lekarza, nawet jeśli objawy zakażenia oka (oczu) ustąpią wcześniej.

Przedawkowanie – zastosowanie zbyt dużej dawki

Przedawkowanie po podaniu do worka spojówkowego, a także po przypadkowym połknięciu leku, z powodu niewielkiej zawartości substancji czynnych jest mało prawdopodobne. W przypadku zakroplenia zbyt dużej ilości leku, nadmiar można usunąć przepłukując oko 0,9% roztworem chlorku sodu lub przegotowaną wodą o temperaturze pokojowej. W przypadku długotrwałego lub zbyt częstego podawania leku u małych dzieci może wystąpić zahamowanie ośrodkowego układu nerwowego, hipotermia, śpiączka.

Co mogę jeść i pić podczas stosowania Cincol – czy mogę spożywać alkohol?

Nie dotyczy.

Łączenie alkoholu z niektórymi lekami może być groźne dla zdrowia, a nawet życia. Dowiedz się więcej na temat interakcji leków z alkoholem.

Czy można stosować Cincol w okresie ciąży i karmienia piersią?

Lek można stosować u kobiet w ciąży jedynie w przypadku, gdy w opinii lekarza korzyść dla matki przeważa nad zagrożeniem dla płodu. Stosowanie leku u kobiety karmiącej piersią wymaga zachowania ostrożności.

Żródła / Bibliografia:


Ulotka informacyjna dla pacjenta oraz charakterystyka produktu leczniczego Cincol

Ulotka Cincol – do pobrania pełna wersja ulotki dla pacjenta (m.in. skutki uboczne, interakcje)

Do pobrania pełna ulotka Cincol przeznaczona dla pacjentów. Oprócz informacji zawartych na naszej stronie, znajdziesz tu dodatkowo następujące dane: skutki uboczne (działania niepożądane), przeciwwskazania, interakcje z innymi lekami, wpływ substancji na prowadzenie pojazdów i obsługę maszyn oraz inne ostrzeżenia i środki ostrożności. Ściągnij ulotkę przeznaczoną dla pacjentów w formacie pdf:

CINCOL (2,5 mg + 1 mg)/ml, krople do oczu, roztwór (Zinci sulfas + Naphazolini nitras)

Ściągnij lub podejrzyj dokument PDF

Pobrano 8 razy

Rozmiar plku 162.61 KB

Charakterystyka produktu leczniczego (ChPL) – dokumentacja dla lekarzy i farmaceutów

Ściągnij charakterystykę produktu leczniczego, zawierającą specjalistyczne informacje na temat Cincol m.in. postać farmaceutyczna, dane kliniczne, interakcje z innymi produktami leczniczymi, właściwości farmakologiczne, dane farmaceutyczne. ChPL jest dokumentem przeznaczonym wyłącznie dla wykwalifikowanego personelu medycznego. Pobierz ChPL w formacie pdf:

CINCOL (2,5 mg + 1 mg)/ml, krople do oczu, roztwór (Zinci sulfas + Naphazolini nitras)

Ściągnij lub podejrzyj dokument PDF

Pobrano 4 razy

Rozmiar plku 161.16 KB

Nie zawsze leki o identycznej nazwie międzynarodowej i formie mogą być stosowane zamiennie. Decydującym czynnikiem jest zawartość składnika aktywnego, czyli dawka leku. Warto podkreślić, że nawet jeśli nazwa międzynarodowa, forma leku i dawka składnika aktywnego są takie same, pacjent nie zawsze ma możliwość skorzystania z zamiennika. Przykładowo, niektórzy pacjenci mogą być uczuleni na jedną z substancji pomocniczych zawartych w leku.

Sprawdź cenę i dostępność Cincol w najbliższej aptece

Cena i dostępność i w aptece w Twojej okolicy. Dzięki funkcjonalności portalu KtoMaLek.pl możesz dowiedzieć się ile kosztuje dany preparat, czy jest refundowany. Następnie możesz zarezerwować leki i odebrać w najbliższej aptece - sprawdź cenę Cincol

Opinie, forum, oceny pacjentów - zapoznaj się z doświadczeniami innych pacjentów

Stosujesz Cincol? Zachęcamy do podzielenia się opinią na jego temat na forum. Nie musisz się rejestrować, na poniższym formularzu wystarczy wpisanie nazwy użytkownika/pseudonimu.

Opisując swoje doświadczenia na temat przyjmowania preparatu, możesz pomóc innym pacjentom. Nasi czytelnicy codziennie publikują opinie na temat stosowanych leków. Jeżeli jesteś zainteresowany ich najnowszymi wypowiedziami - sprawdź najnowsze opinie pacjentów.

Dodaj komentarz

Ważne! Przeczytaj przed opublikowaniem opinii na forum. Oferty sprzedaży/kupna/odstąpienia leków są sukcesywnie usuwane, zgodnie z regulaminem portalu. Zażycie produktu leczniczego pozyskanego poza oficjalnym obrotem (z tzw. "drugiej ręki") może być niebezpieczne dla zdrowia.

Napisz opinię o Cincol. Podziel się doświadczeniami na forum.