Spis leków zawierających substancję: Nafazolina

Allertec Ukąszenia

Allertec Ukąszenia

Allertec Ukąszenia to lek stosowany w przypadku podrażnienia skóry po ukąszeniu owadów takich jak komary, mrówki, meszki, pszczoły, osy i inne. Zawiera dwie substancje czynne: antazolinę, która łagodzi objawy alergiczne, oraz nafazolinę, która powoduje obkurczanie naczyń krwionośnych. Lek jest dostępny bez recepty. Stosuje się go miejscowo na skórę, natryskując miejsce po ukłuciu owada co 4-6 godzin.

Betadrin

Preparat w formie kropli do oczu stosowany miejscowo do oka (do worka spojówkowego) o działaniu przeciwalergicznym, dodatkowo zmniejszający przekrwienie oczu – zwłaszcza jeśli ich przyczyną jest uczulenie. Zawiera dwie substancje czynne difenhydraminę (działa przeciwalergiczne) i nafazolinę (obkurcza rozszerzone naczynia krwionośne).

Betadrin WZF

Betadrin WZF

Krople do nosa, które można stosować w stanach zapalnych błony śluzowej nosa, nieżycie nosa, które występują często podczas przeziębienia i alergii. Betadrin udrażnia przewody nosowe, przez co zmniejsza uczucie zatkanego nosa oraz poprawia komfort oddychania. Zawiera w swoim składzie substancję przeciwhistaminową – difenhydraminę i alfa-adrenomimetyk – nafazolinę.

Cincol

Cincol to lek w postaci kropli do oczu, który zawiera siarczan cynku i nafazolinę. Siarczan cynku działa ściągająco, przeciwzapalnie i odkażająco, a nafazolina zwęża naczynia krwionośne, zmniejszając obrzęk i przekrwienie spojówek. Lek jest stosowany doraźnie w ostrym i przewlekłym zapaleniu spojówek o różnej etiologii i umiarkowanym stopniu nasilenia. Cincol jest dostępny na receptę.

Oculosan

Oculosan to lek w postaci kropli do oczu, który zawiera siarczan cynku i azotan nafazoliny. Te substancje działają ściągająco na naczynia krwionośne. Lek jest stosowany w krótkotrwałym leczeniu zaczerwienienia i niespecyficznego podrażnienia oczu. Oculosan jest dostępny bez recepty.

Rhinazin

Rhinazin

Rhinazin to lek dostępny bez recepty, w postaci kropli do nosa. Zawiera substancję czynną nafazolinę, która należy do grupy leków zwanych sympatykomimetykami. Stosowany miejscowo do nosa, szybko obkurcza rozszerzone naczynia krwionośne, co pomaga zmniejszyć objawy związane ze stanem zapalnym – obrzęk błony śluzowej nosa oraz ilość wydzieliny. Lek jest zalecany jako pomocniczy w leczeniu ostrego i przewlekłego zapalenia błony śluzowej nosa i zatok przynosowych spowodowanego zakażeniem lub uczuleniem.

Starazolin RED

Starazolin RED to lek dostępny bez recepty, który zawiera substancję czynną tetryzolinę. Tetryzolina jest aminą sympatykomimetyczną, pochodną imidazoliny, która po miejscowym zastosowaniu do oka powoduje zwężenie małych naczyń krwionośnych, co skutkuje zmniejszeniem przekrwienia i obrzęku spojówek. Lek jest stosowany w leczeniu objawowym stanów, którym towarzyszy obrzęk i przekrwienie spojówek, wywołanych czynnikami drażniącymi, takimi jak kurz, dym, soczewki kontaktowe, wiatr, jaskrawe światło słoneczne, chlorowana woda, kosmetyki, a także w alergicznych stanach zapalnych, takich jak katar sienny i uczulenie na pyłki traw.

Sulfarinol

Sulfarinol to krople do nosa, które zawierają nafazolinę i sulfatiazol. Działają obkurczająco na błonę śluzową nosa, zmniejszając obrzęk i ułatwiając oddychanie. Sulfatiazol ma działanie bakteriostatyczne, co jest korzystne w przypadku kataru infekcyjnego. Lek jest wskazany do krótkotrwałego, doraźnego leczenia objawów przekrwienia błony śluzowej nosa – kataru, uczucia zatkania nosa, obrzęku błony śluzowej nosa, spowodowanych przez stan zapalny związany z zakażeniem bakteryjnym. Sulfarinol jest dostępny bez recepty.