Verkazia

Działanie i wskazania

Lek Verkazia zawiera substancję czynną o nazwie cyklosporyna. Cyklosporyna obniża aktywność układu immunologicznego (odpornościowego) organizmu i w ten sposób redukuje stan zapalny (reakcję ciała na szkodliwe bodźce).

Lek Verkazia stosowany jest do leczenia dzieci i młodzieży w wieku od 4 do 18 lat z ciężkim wiosennym zapaleniem rogówki i spojówek (stanu alergicznego oczu częściej występującego na wiosnę, który dotyczy przezroczystej warstwy w przedniej części oka oraz cienkiej błony pokrywającej przód oka).

Verkazia cena - refundacja, interakcje - dostepność w aptekach

Skorzystaj z wyszukiwarki, dzięki której znajdziesz następujące informacje o leku Verkazia:

  • cena leku Verkazia (ile kosztuje lek w zależności od poziomu refundacji)
  • czy lek przepisywany jest na receptę, czy jest dostępny bez recepty?
  • interakcje leku Verkazia z innymi lekami
  • lista leków refundowanych oraz leków 75+
  • adresy i numery telefonów aptek

Sprawdź ile kosztuje Verkazia - cena leku.

Skład

Substancją czynną leku jest cyklosporyna. Jeden mililitr leku Verkazia zawiera 1 mg cyklosporyny.

Pozostałe składniki to: triglicerydy średniołańcuchowe, chlorek cetalkonium, glicerol, tyloksapol, poloksamer 188, sodu wodorotlenek (do ustalenia pH) i woda do wstrzykiwań.

Zobacz listę preparatów zawierających: .

Dawkowanie

Opiekun powinien pomóc dziecku w rozpoczęciu leczenia lekiem Verkazia, w szczególności w przypadku dzieci poniżej 10 lat i powinien nadzorować dziecko do czasu, aż będzie mogło samodzielnie stosować lek Verkazia bez pomocy.

Zalecana dawka to 1 kropla leku Verkazia do każdego oka dotkniętego chorobą 4 razy na dobę (rano, w południe, po południu i wieczorem). Należy kontynuować stosowanie leku Verkazia zgodnie z zaleceniem lekarza.

Sposób użycia
Należy wykonać dokładnie poniższe instrukcje i zwrócić się do lekarza lub farmaceuty, jeśli cokolwiek jest niezrozumiałe.

1. Umyć ręce.
2. Otworzyć aluminiową kopertę zawierającą pięć pojemników jednodawkowych.
3. Wyjąć jeden pojemnik jednodawkowy z aluminiowej koperty, pozostawiając pozostałe pojemniki w kopercie.
4. Delikatnie potrząsnąć pojemnikiem jednodawkowym.
5. Ukręcić końcówkę pojemnika.
6. Odciągnąć w dół dolną powiekę.
7. Odchylić głowę do tyłu i spojrzeć w górę.
8. Delikatnie wycisnąć jedną kroplę leku do oka. Dopilnować, aby końcówka pojemnika jednodawkowego nie dotykała powierzchni oka.
9. Zamrugać kilka razy tak, aby lek pokrył całe oko.
10. Po zakropleniu leku Verkazia docisnąć lekko palcem wewnętrzny kącik powieki od strony nosa na 2 minuty. Znajduje się tam kanalik odprowadzający z oka łzy do nosa. Naciśnięcie tego miejsca powoduje zablokowanie kanalika. Zapobiegnie to przedostaniu się leku Verkazia do wnętrza organizmu.
11. Jeśli lek stosowany jest do obu oczu, powtórzyć czynności od punktu 6. do 9. przy drugim oku.
12. Wyrzucić pojemnik jednodawkowy bezpośrednio po użyciu, nawet jeżeli zostało w nim trochę leku.

Przedawkowanie

W razie zastosowania większej niż zalecana dawki leku Verkazia, przepłukać oko wodą. Nie zakraplać kolejnych kropli do czasu podania kolejnej planowanej dawki.

Stosowanie, a alkohol, jedzenie i picie

Brak odrębnych zaleceń.

Spożywanie alkoholu podczas farmakoterapii może zmieniać działanie leków. Mogą nasilić się działania niepożądane leku, a terapia może się okazać nieskuteczna. Zaburzenie wchłaniania, dystrybucji substancji czynnej oraz jej wydalania z organizmu stanowi wielkie zagrożenie dla organizmu. Dowiedz się więcej na temat interakcji leków z alkoholem.

Ciąża i karmienie piersią

Nie należy stosować leku Verkazia, jeśli pacjentka jest w ciąży. Jeśli pacjentka może zajść w ciążę, musi stosować antykoncepcję w okresie stosowania tego leku. Lek Verkazia najprawdopodobniej może być obecny w mleku matki w bardzo małych ilościach. Jeżeli pacjentka karmi piersią, należy poradzić się swojego lekarza przed zastosowaniem tego leku.

PROWADZENIE POJAZDÓW I OBSŁUGIWANIE MASZYN

Po zastosowaniu kropli do oczu Verkazia widzenie może stać się czasowo nieostre lub możliwe jest wystąpienie innych zaburzeń wzroku. W takiej sytuacji pacjent nie powinien prowadzić pojazdu ani obsługiwać maszyn, dopóki wzrok nie wróci do normy.

Ulotka – skutki uboczne

Charakterystyka, właściwości farmakologiczne

Opinie pacjentów o Verkazia - forum o lekach

Aktualna ocena:
12345678910
Jeszcze nie oceniono, możesz być pierwszy
Loading...

Please enter your comment!
Please enter your name here