CYCLAID

CO TO JEST I JAK DZIAŁA CYCLAID? – OPIS I WSKAZANIA

Cyclaid należy do grupy leków immunosupresyjnych. Leki immunosupresyjne hamują układ odpornościowy i zmniejszają reakcję zapalną.

Cyclaid stosowany jest w zapobieganiu odrzucenia przeszczepu po transplantacji narządów lub szpiku kostnego. Cyclaid jest także stosowany w leczeniu ciężkiej łuszczycy, chorób nerek (zespołu nerczycowego), ciężkiego zapalenia stawów (reumatoidalnego zapalenia stawów) oraz ciężkiego wyprysku (atopowego zapalenia skóry).

SKŁAD CYCLAID, JAKIE SUBSTANCJE ZAWIERA?

Substancją czynną leku jest cyklosporyna.
Każda kapsułka miękka zawiera 25 mg, 50 mg lub 100 mg cyklosporyny.

Pozostałe substancje pomocnicze to:
Zawartość kapsułki: etanol bezwodny, all-rac-α-tokoferylu octan (E 307), glikolu dietylenowego monoetylowy eter, makrogologlicerydów oleiniany, makrogologlicerolu hydroksystearynian.
Otoczka kapsułki: żelatyna, glicerol, glikol propylenowy, tytanu dwutlenek (E171), żelaza tlenek
czarny (E172) (tylko 25 mg i 100 mg).

JAKIE JEST DAWKOWANIE CYCLAID? – INSTRUKCJA STOSOWANIA

Dobowa dawka leku Cyclaid powinna zawsze być podzielona na dwie dawki: jedną przyjmowaną rano, drugą wieczorem. Kapsułki należy połykać w całości.

Przeszczepianie narządów
Dawkowanie jest indywidualne. Należy bardzo dokładnie przestrzegać zaleceń lekarza.

Przeszczepianie szpiku
Dawkowanie jest indywidualne. Należy bardzo dokładnie przestrzegać zaleceń lekarza.

Zespół nerczycowy (choroba nerek)
Zalecana dawka początkowa wynosi 5 mg na kilogram masy ciała na dobę w dwóch dawkach podzielonych dla dorosłych i 6 mg na kilogram masy ciała na dobę dla dzieci. Stężenie cyklosporyny we krwi powinno być regularnie kontrolowane. U pacjentów z zaburzeniami czynności nerek dawka początkowa nie powinna przekraczać 2,5 mg na kilogram masy ciała na dobę.

Reumatoidalne zapalenie stawów
Zalecana początkowa dawka wynosi 2,5–5 mg na kilogram masy ciała na dobę, podzielone na dwie dawki. Aby osiągnąć pełny efekt leczniczy, może być konieczne stosowanie cyklosporyny przez okres wynoszący do 12 tygodni.

Łuszczyca
Zalecana początkowa dawka doustna wynosi 2,5 mg na kilogram masy ciała na dobę, podzielone na dwie dawki. Po 1 miesiącu leczenia dawka może być stopniowo zwiększana maksymalnie do 5 mg na kilogram masy ciała na dobę. W leczeniu podtrzymującym lekarz ustali indywidualnie najmniejszą dawkę skuteczną dla pacjenta.

Atopowe zapalenie skóry
Ze względu na zmienny przebieg choroby należy indywidualnie ustalić dawkowanie leku Cyclaid. Zalecana dawka wynosi 2,5–5 mg na kilogram masy ciała na dobę w dwóch dawkach podzielonych podawanych doustnie.

Stosowanie leku Cyclaid u osób w podeszłym wieku
Nie jest konieczne specjalne dostosowanie dawki. W przypadku wątpliwości należy zapytać lekarza.

Stosowanie u dzieci
Doświadczenie dotyczące stosowania leku Cyclaid u dzieci jest ograniczone, jednak cyklosporyna była stosowana w zalecanych dawkach bez szczególnych problemów u dzieci w wieku powyżej 1 roku.

PRZYJĘCIE WIĘKSZEJ DAWKI CYCLAID, NIŻ ZALECANA – PRZEDAWKOWANIE

Należy natychmiast skontaktować się z lekarzem lub oddziałem ratunkowym szpitala.

STOSOWANIE PREPARATU Z JEDZENIEM I PICIEM – W TYM Z ALKOHOLEM

− Cyclaid można przyjmować z posiłkiem lub niezależnie od posiłku.
− Należy unikać picia soku grejpfrutowego podczas stosowania leku Cyclaid, gdyż może on nasilać jego działanie.

Niektórych leków nie powinno się łączyć z alkoholem, a w przypadku pewnej grupy substancji jest to wręcz zakazane - dowiedz się więcej.

CZY MOŻNA STOSOWAĆ CYCLAID W OKRESIE CIĄŻY I KARMIENIA PIERSIĄ?

Ciąża
Nie należy stosować leku Cyclaid, jeśli pacjentka jest w ciąży, planuje zajść w ciążę lub zajdzie w ciążę podczas stosowania leku Cyclaid. Cyclaid nie może być stosowany w czasie ciąży, chyba że zostało to omówione z lekarzem.

Karmienie piersią
Nie należy stosować leku Cyclaid, jeśli pacjentka karmi piersią

ULOTKA LEKU CYCLAID – SKUTKI UBOCZNE, INTERAKCJE, PRZECIWWSKAZANIA, DZIAŁANIA NIEPOŻĄDANE

CHARAKTERYSTYKA PRODUKTU LECZNICZEGO – CYCLAID CHPL – WŁAŚCIWOŚCI FARMAKOLOGICZNE, DANE KLINICZNE I FARMACEUTYCZNEREZERWACJA LEKU W APTECE - CYCLAID CENA, REFUNDACJA

CYCLAID OPINIE PACJENTÓW O LEKU - FORUM O LEKACH, WYROBACH MEDYCZNYCH, SUPLEMENTACH DIETY I INNYCH PRODUKTACH Z POLSKICH APTEK

OCENA PACJENTÓW O LEKU:
12345678910
Jeszcze nie oceniono, możesz być pierwszy
Loading...

Podziel się własną opinią i pomóż innym pacjentom. Napisanie opinii nie wymaga rejestracji i logowania się. Komentarze wulgarne, obraźliwe, zawierające linki reklamowe, zawierające oferty sprzedaży lub kupna leku, będą sukcesywnie usuwane.

Please enter your comment!
Please enter your name here