Konsultacja merytoryczna:

Cyclaid

Cyclaid należy do grupy leków immunosupresyjnych. Leki immunosupresyjne hamują układ odpornościowy i zmniejszają reakcję zapalną.

Cyclaid stosowany jest w zapobieganiu odrzucenia przeszczepu po transplantacji narządów lub szpiku kostnego. Cyclaid jest także stosowany w leczeniu ciężkiej łuszczycy, chorób nerek (zespołu nerczycowego), ciężkiego zapalenia stawów (reumatoidalnego zapalenia stawów) oraz ciężkiego wyprysku (atopowego zapalenia skóry).

Jaki jest skład Cyclaid, jakie substancje zawiera?

Substancją czynną leku jest cyklosporyna.
Każda kapsułka miękka zawiera 25 mg, 50 mg lub 100 mg cyklosporyny.

Pozostałe substancje pomocnicze to:
Zawartość kapsułki: etanol bezwodny, all-rac-α-tokoferylu octan (E 307), glikolu dietylenowego monoetylowy eter, makrogologlicerydów oleiniany, makrogologlicerolu hydroksystearynian.
Otoczka kapsułki: żelatyna, glicerol, glikol propylenowy, tytanu dwutlenek (E171), żelaza tlenek
czarny (E172) (tylko 25 mg i 100 mg).

Zobacz listę produktów zawierających substancje: .

Dawkowanie preparatu Cyclaid – jak stosować ten lek?

Dobowa dawka leku Cyclaid powinna zawsze być podzielona na dwie dawki: jedną przyjmowaną rano, drugą wieczorem. Kapsułki należy połykać w całości.

Przeszczepianie narządów
Dawkowanie jest indywidualne. Należy bardzo dokładnie przestrzegać zaleceń lekarza.

Przeszczepianie szpiku
Dawkowanie jest indywidualne. Należy bardzo dokładnie przestrzegać zaleceń lekarza.

Zespół nerczycowy (choroba nerek)
Zalecana dawka początkowa wynosi 5 mg na kilogram masy ciała na dobę w dwóch dawkach podzielonych dla dorosłych i 6 mg na kilogram masy ciała na dobę dla dzieci. Stężenie cyklosporyny we krwi powinno być regularnie kontrolowane. U pacjentów z zaburzeniami czynności nerek dawka początkowa nie powinna przekraczać 2,5 mg na kilogram masy ciała na dobę.

Reumatoidalne zapalenie stawów
Zalecana początkowa dawka wynosi 2,5–5 mg na kilogram masy ciała na dobę, podzielone na dwie dawki. Aby osiągnąć pełny efekt leczniczy, może być konieczne stosowanie cyklosporyny przez okres wynoszący do 12 tygodni.

Łuszczyca
Zalecana początkowa dawka doustna wynosi 2,5 mg na kilogram masy ciała na dobę, podzielone na dwie dawki. Po 1 miesiącu leczenia dawka może być stopniowo zwiększana maksymalnie do 5 mg na kilogram masy ciała na dobę. W leczeniu podtrzymującym lekarz ustali indywidualnie najmniejszą dawkę skuteczną dla pacjenta.

Atopowe zapalenie skóry
Ze względu na zmienny przebieg choroby należy indywidualnie ustalić dawkowanie leku Cyclaid. Zalecana dawka wynosi 2,5–5 mg na kilogram masy ciała na dobę w dwóch dawkach podzielonych podawanych doustnie.

Stosowanie leku Cyclaid u osób w podeszłym wieku
Nie jest konieczne specjalne dostosowanie dawki. W przypadku wątpliwości należy zapytać lekarza.

Stosowanie u dzieci
Doświadczenie dotyczące stosowania leku Cyclaid u dzieci jest ograniczone, jednak cyklosporyna była stosowana w zalecanych dawkach bez szczególnych problemów u dzieci w wieku powyżej 1 roku.

Przedawkowanie – zastosowanie zbyt dużej dawki

Należy natychmiast skontaktować się z lekarzem lub oddziałem ratunkowym szpitala.

Co mogę jeść i pić podczas stosowania Cyclaid – czy mogę spożywać alkohol?

− Cyclaid można przyjmować z posiłkiem lub niezależnie od posiłku.
− Należy unikać picia soku grejpfrutowego podczas stosowania leku Cyclaid, gdyż może on nasilać jego działanie.

Łączenie alkoholu z niektórymi lekami może być groźne dla zdrowia, a nawet życia. Dowiedz się więcej na temat interakcji leków z alkoholem.

Czy można stosować Cyclaid w okresie ciąży i karmienia piersią?

Ciąża
Nie należy stosować leku Cyclaid, jeśli pacjentka jest w ciąży, planuje zajść w ciążę lub zajdzie w ciążę podczas stosowania leku Cyclaid. Cyclaid nie może być stosowany w czasie ciąży, chyba że zostało to omówione z lekarzem.

Karmienie piersią
Nie należy stosować leku Cyclaid, jeśli pacjentka karmi piersią

Ulotka Cyclaid – do pobrania pełna wersja ulotki dla pacjenta

Do pobrania pełna ulotka przeznaczona dla pacjentów. Oprócz informacji zawartych na naszej stronie, znajdziesz tu dodatkowo następujące dane: skutki uboczne, przeciwwskazania, działania niepożądane, interakcje z innymi lekami, wpływ substancji na prowadzenie pojazdów i maszyn oraz inne ostrzeżenia i środki ostrożności. Ściągnij ulotkę przeznaczoną dla pacjenów w formacie pdf:

Cyclaid, 25 mg, 50 mg, 100 mg, kapsułki miękkie (Ciclosporinum)

Ściągnij dokument PDF

Pobrano 49 razy

Rozmiar plku 129.38 KB

Charakterystyka produktu leczniczego (ChPL) – dokumentacja dla lekarzy i farmaceutów

Ściągnij charakterystykę produktu leczniczego, zawierającą specjalistyczne informacje na temat Cyclaid m.in. postać farmaceutyczna, dane kliniczne, interakcje z innymi produktami leczniczymi, właściwości farmakologiczne, dane farmaceutyczne. ChPL jest dokumentem przeznaczonym wyłącznie dla wykwalifikowanego personelu medycznego. Pobierz ChPL w formacie pdf:

Cyclaid, 25 mg, kapsułki miękkie (Ciclosporinum)

Ściągnij dokument PDF

Pobrano 46 razy

Rozmiar plku 207.15 KB


Cyclaid, 50 mg, kapsułki miękkie (Ciclosporinum)

Ściągnij dokument PDF

Pobrano 40 razy

Rozmiar plku 207.10 KB


Cyclaid, 100 mg, kapsułki miękkie (Ciclosporinum)

Ściągnij dokument PDF

Pobrano 45 razy

Rozmiar plku 207.14 KB

Cena - ile kosztuje Cyclaid?

Cena Cyclaid i dostępność w najbliższej aptece. Sprawdź ile kosztuje lek, czy jest refundowany oraz jaki jest poziom refundacji. Dowiedz się, czy lek jest dostępny bez recepty, czy wymagane jest wystawienie recepty przez lekarza - sprawdź cenę Cyclaid.

Opinie, forum - zapoznaj się z doświadczeniami innych pacjentów

Stosujesz Cyclaid? Zachęcamy do podzielenia się opinią na jego temat na forum. Nie musisz się rejestrować, na poniższym formularzu wystarczy wpisanie nazwy użytkownika/pseudonimu.

Opisując swoje doświadczenia na temat przyjmowania preparatu, możesz pomóc innym pacjentom. Nasi czytelnicy codziennie publikują opinie na temat stosowanych leków. Jeżeli jesteś zainteresowany ich najnowszymi wypowiedziami - sprawdź 100 najnowszych opinii pacjentów.

Dodaj komentarz

BL Market - Kupuj produkty w zaufanej aptece

Filters Sort results
Reset Apply

Zastosowanie Louis Widmer kojący krem na dzień nieperfumowany (Opakowanie: 50 ml)Louis Widmer kojący krem na dzień nieperfumowany (Opakowanie: 50 ml) pielęgnuje i chroni skórę suchą oraz bardzo suchą. Zapewnia intensywne nawilżenie, długotrwale zabezpiecza przed przedwczesnym starzeniem się, a także negatywnym wpływem środowiska na skórę.Efekt działania Louis Widmer kojący krem na dzień nieperfumowany (Opakowanie: 50 ml)Połączenie składników…

86.99 

Zastosowanie Prenatal Uno kapsułki (Opakowanie: 30 )Prenatal Uno kapsułki (Opakowanie: 30 ) to środek spożywczy specjalnego przeznaczenia medycznego przeznaczony dla kobiet planujących dziecko oraz w pierwszym trymestrze ciąży. Wspomaga prawidłowy rozwój zarodka oraz przygotowuje organizm kobiety do wzmożonego wysiłku.
Efekt działania Prenatal Uno kapsułki (Opakowanie: 30 )Prenatal Uno kapsułki (Opakowanie: 30 ) zawiera najważniejsze substancje odżywcze, które przygotowują organizm kobiety do…

29.99 

Zastosowanie Asparaginian Extra PREMIUM forte (Opakowanie: 30 )Asparaginian Extra PREMIUM forte (Opakowanie: 30 ) to suplement diety zawierający w swoim składzie naturalny magnez i potas wpływający pozytywnie na pracę mięśni i układu nerwowego.
Spożywanie produktu zalecane jest dla osób cierpiących na niedobory magnezu i potasu w organizmie, a także odczuwających problemy z właściwą pracą funkcji poznawczych.
Suplement skierowany jest dla…

8.39 

Quixx Alergeny (Opakowanie: 30 ml) możecie kupić na stronie apteki internetowej www.apodiscounter.pl.

21.59 

Zastosowanie Tymsal Spray (Opakowanie: 30 ml)Tymsal Spray (Opakowanie: 30 ml) to produkt leczniczy w postaci sprayu do stosowania w jamie ustnej. Łagodzi stany zapalne i zmniejsza ból w trakcie infekcji wirusowych. Ma działanie antybakteryjne i przyspieszające regenerację tkanki.
Efekt działania Tymsal Spray (Opakowanie: 30 ml)Tymsal Spray (Opakowanie: 30 ml) zawiera dwa roślinne składniki. Wyciąg z tymianku nazywany jest naturalnym antybiotykiem – ma działanie przeciwbakteryjne o…

16.49 

Szukasz innego produktu? Sprawdź w BL Market.

Popularne wyszukiwania w 2022 roku:

polprazol, ozempic odchudzanie, saxenda opinie, mysimba opiniewelbox, neurovit opinie, dorminox opinie, pitamet, structum opinie, pramolan opinie, trittico opinie, aklief