Konsultacja merytoryczna:

Optilamid

Optilamid

Lek Optilamid zawiera brynzolamid, który należy do grupy leków nazywanych inhibitorami anhydrazy węglanowej. Obniża on ciśnienie wewnątrz oka.

Optilamid w postaci kropli do oczu jest stosowany do leczenia wysokiego ciśnienia w oku. Ciśnienie to może prowadzić do rozwoju choroby zwanej jaskrą.
Jeśli ciśnienie w oku pacjenta jest zbyt wysokie, może to prowadzić do uszkodzenia wzroku.

Jaki jest skład Optilamid, jakie substancje zawiera?

– Substancją czynną leku jest brynzolamid. Każdy ml zawiesiny zawiera 10 mg brynzolamidu. Jedna kropla zawiera 0,27 mg brynzolamidu.

– Pozostałe składniki to: benzalkoniowy chlorek, mannitol (E 421), karbomer 974P, disodu edetynian, sodu chlorek, woda oczyszczona. Ponadto, do leku dodane są niewielkie ilości kwasu solnego lub wodorotlenku sodu w celu utrzymania jego kwasowości (wartości pH).

Zobacz listę produktów zawierających substancje: .

Dawkowanie preparatu Optilamid – jak stosować ten lek?

Ten lek należy zawsze stosować zgodnie z zaleceniami lekarza lub farmaceuty. W razie wątpliwości należy zwrócić się do lekarza lub farmaceuty.

Lek Optilamid należy stosować wyłącznie do podawania do oka. Nie należy go połykać ani wstrzykiwać.

Zalecana dawka to jedna kropla do chorego oka lub oczu, dwa razy na dobę – rano i wieczorem.

Należy stosować taką dawkę, o ile lekarz nie zaleci innego postępowania. Optilamid można stosować do obu oczu tylko po uzyskaniu takiego zalecenia od lekarza. Lek należy stosować tak długo, jak zaleci to lekarz.

Przedawkowanie – zastosowanie zbyt dużej dawki

W przypadku zakroplenia nadmiernej ilości kropli należy przemyć oczy letnią wodą. Nie zakraplać więcej leku, aż do zwykłej pory podania następnej dawki.

Co mogę jeść i pić podczas stosowania Optilamid – czy mogę spożywać alkohol?

Brak danych.

Łączenie alkoholu z niektórymi lekami może być groźne dla zdrowia, a nawet życia. Dowiedz się więcej na temat interakcji leków z alkoholem.

Czy można stosować Optilamid w okresie ciąży i karmienia piersią?

Jeśli pacjentka jest w ciąży lub karmi piersią, przypuszcza że może być w ciąży lub gdy planuje mieć dziecko, powinna poradzić się lekarza lub farmaceuty przed zastosowaniem tego leku.

Kobietom mogącym zajść w ciążę zaleca się, aby podczas leczenia lekiem Optilamid stosowały skuteczną metodę zapobiegania ciąży. Nie zaleca się stosowania leku Optilamid u kobiet w okresie ciąży lub karmienia piersią. Nie wolno stosować leku Optilamid, chyba że lekarz zdecyduje inaczej.

Przed zastosowaniem każdego leku należy poradzić się lekarza lub farmaceuty.

Ulotka Optilamid – do pobrania pełna wersja ulotki dla pacjenta

Do pobrania pełna ulotka przeznaczona dla pacjentów. Oprócz informacji zawartych na naszej stronie, znajdziesz tu dodatkowo następujące dane: skutki uboczne, przeciwwskazania, działania niepożądane, interakcje z innymi lekami, wpływ substancji na prowadzenie pojazdów i maszyn oraz inne ostrzeżenia i środki ostrożności. Ściągnij ulotkę przeznaczoną dla pacjenów w formacie pdf:

OPTILAMID, 10 mg/ml, krople do oczu, zawiesina (Brinzolamidum)

Ściągnij dokument PDF

Pobrano 39 razy

Rozmiar plku 175.32 KB

Charakterystyka produktu leczniczego (ChPL) – dokumentacja dla lekarzy i farmaceutów

Ściągnij charakterystykę produktu leczniczego, zawierającą specjalistyczne informacje na temat Optilamid m.in. postać farmaceutyczna, dane kliniczne, interakcje z innymi produktami leczniczymi, właściwości farmakologiczne, dane farmaceutyczne. ChPL jest dokumentem przeznaczonym wyłącznie dla wykwalifikowanego personelu medycznego. Pobierz ChPL w formacie pdf:

OPTILAMID, 10 mg/ml, krople do oczu, zawiesina (Brinzolamidum)

Ściągnij dokument PDF

Pobrano 16 razy

Rozmiar plku 278.93 KB

Cena - ile kosztuje Optilamid?

Cena Optilamid i dostępność w najbliższej aptece. Sprawdź ile kosztuje lek, czy jest refundowany oraz jaki jest poziom refundacji. Dowiedz się, czy lek jest dostępny bez recepty, czy wymagane jest wystawienie recepty przez lekarza - sprawdź cenę Optilamid.

Opinie, forum - zapoznaj się z doświadczeniami innych pacjentów

Stosujesz Optilamid? Zachęcamy do podzielenia się opinią na jego temat na forum. Nie musisz się rejestrować, na poniższym formularzu wystarczy wpisanie nazwy użytkownika/pseudonimu.

Opisując swoje doświadczenia na temat przyjmowania preparatu, możesz pomóc innym pacjentom. Nasi czytelnicy codziennie publikują opinie na temat stosowanych leków. Jeżeli jesteś zainteresowany ich najnowszymi wypowiedziami - sprawdź 100 najnowszych opinii pacjentów.

1 komentarz do “Optilamid”

Dodaj komentarz

Przykładowe produkty na BL Market

Kupuj leki i inne produkty w sprawdzonej aptece za pośrednictwem BL Market

Filters Sort results
Reset Apply

Zastosowanie Ddd balsam do ciała - pielęgnacja dermatologiczna (Opakowanie: 50 g)Balsam do ciała stworzony specjalnie w celu odpowiedniej pielęgnacji skóry zanieczyszczonej, swędzącej, z objawami rybiej łuski. Specjalnie dobrane składniki dogłębnie oczyszczają skórę, odblokowują pory i umożliwiają poprawę jej ukrwienia. Przesuszone partie skóry zostają delikatnie zredukowane a składniki aktywne zawarte w balsamie, zapewnią odpowiednią ochronę i zwiększają…

Zastosowanie Toepfer Baby Puder (Opakowanie: 75 g)Toepfer Baby Puder (Opakowanie: 75 g) to wysokiej jakości puder do ciała absorbujący wilgoć ze szczególnie wrażliwych czy podrażnionych obszarów skórnych. Produkt bazuje na sprawdzonym i ekologicznym składzie, bez zawartości talku.
Stosowanie pudru może być polecany osobom poszukującym wysokiej jakości produktu zmniejszającym wilgotność skórną bez zawartości talku.
Preparat moż…

Zastosowanie Anthogenol Masquelier Opc kapsułki (Opakowanie: 30 szt.)Anthogenol Masquelier Opc kapsułki (Opakowanie: 30 szt.) to suplement diety, który zwalcza wolne rodniki powstałe w organizmie na skutek stresu czy wysiłku fizycznego. Właściwości przeciwutleniające mają pozytywny wpływ na ciało, przywracają młody wygląd i chronią komórki przed stresem oksydacyjnym.Efekt działania Anthogenol Masquelier Opc kapsułki (Opakowanie: 30 szt.)Anthogenol…

Zastosowanie Alkala T (Opakowanie: 20 )Alkala T (Opakowanie: 20 ) to suplement diety w formie wygodnych do spożywania tabletek zawierający w składzie minerały wspomagające w utrzymaniu odpowiedniej równowagi kwasowo-zasadowej organizmu.
Preparat przeznaczony jest dla osób odczuwających dolegliwości związane z niewłaściwie zbilansowaną dietą, ubogą w minerały.
Suplement zalecany jest również dla osób aktywnych fizycznie, które doświadczają nieprzyjemnych…

Zastosowanie Czystek Plus tabletki powlekane (Opakowanie: 60 )Czystek Plus tabletki powlekane (Opakowanie: 60 ) jest suplementem diety zawierającym skoncentrowany ekstrakt z ziela czystka, który przyczynia się do wzmocnienia układu immunologicznego organizmu.

Produkt może być stosowany u osób borykających się z nadmiernym wpływem stresu oksydacyjnego na organizmu lub prowadzeniem diety ubogiej w naturalne antyoksydanty.

Czystek Plus można przyjmować również profilaktycznie w celu dbania dbające…