Brinzolamide Accord

Brinzolamide Accord to lek w postaci kropli do oczu, który zawiera substancję czynną - brynzolamid. Jest to inhibitor anhydrazy węglanowej, stosowany w okulistyce w celu obniżenia ciśnienia wewnątrzgałkowego. Wskazany jest do stosowania w przypadku nadciśnienia ocznego oraz jaskry z otwartym kątem przesączania, zarówno w monoterapii u pacjentów dorosłych niereagujących na leczenie beta-blokerami, jak i w terapii skojarzonej z beta-blokerami lub analogami prostaglandyn. Lek jest dostępny na receptę.

Preparat zawiera substancję:

Wskazania / działanie

Lek Brinzolamide Accord zawiera brynzolamid, który należy do grupy leków nazywanych inhibitorami anhydrazy węglanowej. Obniża on ciśnienie wewnątrz oka.

Lek Brinzolamide Accord jest stosowany do leczenia wysokiego ciśnienia w oku. Ciśnienie to może prowadzić do rozwoju choroby zwanej jaskrą.

Jeśli ciśnienie w oku pacjenta jest zbyt wysokie, może to prowadzić do uszkodzenia wzroku.

Skład

– Substancją czynną leku jest brynzolamid. Każdy mililitr zawiera 10 mg brynzolamidu.

– Pozostałe składniki to: benzalkoniowy chlorek, mannitol, karbomer 974P, disodu edetynian, woda oczyszczona, sodu chlorek. Do produktu dodane są niewielkie ilości kwasu solnego lub wodorotlenku sodu w celu utrzymania w normie jego kwasowości (wartości pH).

Dawkowanie

Ten lek należy zawsze należy stosować zgodnie z zaleceniami lekarza lub farmaceuty. W razie wątpliwości należy zwrócić się do lekarza lub farmaceuty.
Lek Brinzolamide Accord należy stosować wyłącznie do podawania do oka. Nie należy go połykać lub wstrzykiwać.

Zalecana dawka to
1 kropla do chorego oka lub oczu, dwa razy na dobę – rano i wieczorem.
Należy stosować taką dawkę, o ile lekarz nie zaleci innego postępowania. Lek Brinzolamide Accord można stosować do obu oczu tylko po uzyskaniu takiego zalecenia od lekarza. Lek należy stosować tak długo, jak zaleci to lekarz.

Przedawkowanie

W przypadku zakroplenia nadmiernej ilości kropli należy przemyć oczy ciepłą wodą. Nie zakraplać więcej leku, aż do normalnej pory podania następnej dawki.

Jedzenie i picie (alkohol)

Ciąża i karmienie piersią

Jeśli pacjentka jest w ciąży lub karmi piersią, przypuszcza że może być w ciąży lub gdy planuje mieć dziecko, powinna poradzić się lekarza lub farmaceuty przed zastosowaniem tego leku.

Kobietom mogącym zajść w ciążę zaleca się, aby podczas leczenia lekiem Brinzolamide Accord stosowały skuteczną metodę antykoncepcji. Nie zaleca się stosowania leku Brinzolamide Accord u kobiet w okresie ciąży lub karmienia piersią. Nie wolno stosować leku Brinzolamide Accord, chyba, że lekarz zdecyduje inaczej.

Przed zastosowaniem każdego leku należy poradzić się lekarza lub farmaceuty.

Ulotka Brinzolamide Accord

Charakterystyka produktu leczniczego (ChPL)

Opinie o Brinzolamide Accord (forum)

Stosujesz Brinzolamide Accord? Zachęcamy do podzielenia się opinią na jego temat na forum. Nie musisz się rejestrować, na poniższym formularzu wystarczy wpisanie nazwy użytkownika/pseudonimu.

Dodaj komentarz

Napisz opinię o Brinzolamide Accord. Podziel się doświadczeniami na forum.