CARTEOL LP 2%

KATEGORIA:
LEKI OKULISTYCZNE

SUBSTANCJA CZYNNA:

CARTEOL LP 2% - INFORMACJE I OPINIE O LEKUNa tej stronie znajdują się informacje o leku CARTEOL LP 2%. Znajduje się tutaj pełny opis leku, informacje o tym jak działa ten lek, w tym wskazania do stosowania leku. Dowiecie się Państwo jak prawidłowo stosować ten lek oraz jakie jest zalecane dawkowanie. Ponadto na stronie produktu zawarte zostały następujące informacje: skład leku (substancje czynne i pomocnicze), objawy i zalecenia w przypadku przyjęcia zbyt dużej dawki leku - przedawkowanie, informacje na temat przyjmowania leku razem pokarmami i napojami (jedzenie, picie - alkohol), wskazówki dla kobiet w ciąży i karmiących piersią - stosowanie w ciąży oraz w trakcie karmienia piersią.

Bardziej dociekliwi pacjenci mogą ściągnąć pełną ulotkę leku CARTEOL LP 2% w formacie pdf - ulotka leku zawiera dodatkowe informacje, których nie zdołaliśmy umieścić na portalu m.in.: interakcje z innymi lekami, możliwe działania niepożądane, przeciwwskazania - czyli, kiedy nie stosować leku, jak przechowywać lek, zawartość opakowania, informacje o możliwości prowadzenia pojazdów i obsługi maszyn, przerwanie stosowania leku, pominięcie dawki oraz inne ostrzeżenia i środki ostrożności. Wraz z ulotką dla pacjentów, udostępniliśmy możliwość pobrania charakterystyki produktu leczniczego (CHPL), która jest profesjonalnym dokumentem przeznaczonym wyłącznie dla wykwalifikowanego personelu medycznego i pracowników aptek (lekarzy, pielęgniarek, farmaceutów itp.). Dokument ten zawiera szczegółowe informacje m.in.: właściwości farmakologiczne, szczegółowe dane kliniczne, dane farmaceutyczne.

Pod dokumentami znajduje się lista zamienników. Są to produkty lecznicze zawierające co najmniej jedną wspólną substancję czynną, co aktualnie przeglądany lek - znajdź odpowiednik. Zaimplementowaliśmy narzędzie umożliwiające wyszukanie leku w najbliższej aptece, sprawdzenie dostępności i zarezerwowanie go. Istnieje także możliwość sprawdzenia ceny leku, poziomu refundacji oraz weryfikacji, czy wymagana jest recepta, czy też lek dostępny jest bez recepty - zarezerwuj w aptece. Na końcu tej strony znajdują się opinie pacjentów stosujących ten lek (forum o lekach).

CO TO JEST I JAK DZIAŁA CARTEOL LP 2%? – OPIS I WSKAZANIA

Carteol LP 2% należy do grupy leków beta-adrenolitycznych.
Carteol LP 2% jest stosowany miejscowo do oka w następujących chorobach:
– jedna z postaci jaskry (przewlekła jaskra z otwartym kątem przesączania)
– zwiększone ciśnienie w oku (oczach) (nadciśnienie wewnątrzgałkowe).

SKŁAD CARTEOL LP 2%, JAKIE SUBSTANCJE ZAWIERA?

Substancją czynną leku jest karteololu chlorowodorek.
1 ml kropli Carteol LP 2% o przedłużonym uwalnianiu zawiera 20 mg karteololu chlorowodorku.

• Pozostałe składniki to: chlorek benzalkoniowy w postaci roztworu (substancja konserwująca), kwas alginowy (E 400), sodu diwodorofosforan dwuwodny (E 339), disodu fosforan dwunastowodny (E 339), sodu chlorek, sodu wodorotlenek (do ustalenia pH), woda oczyszczona.

JAKIE JEST DAWKOWANIE CARTEOL LP 2%? – INSTRUKCJA STOSOWANIA

Zalecana dawka
Carteol LP 2% zawiera specjalny składnik o właściwościach umożliwiających stosowanie leku raz na dobę.
Zazwyczaj stosowana dawka to 1 kropla do chorego oka (oczu) jeden raz na dobę, rano.
Pomimo tego lekarz może zdecydować o dostosowaniu dawki, szczególnie jeśli jednocześnie stosowane są doustne leki beta-adrenolityczne.

Stosowanie u dzieci
Nie należy stosować leku u dzieci.
Sposób i droga podania
• W przypadku używania soczewek kontaktowych należy zdjąć je przed zastosowaniem leku Carteol LP 2% i odczekać 15 minut przed ponownym ich założeniem.
• W celu właściwego podania leku Carteol LP 2%:
− Przed podaniem leku należy umyć dokładnie ręce.
− Nie dopuścić do zetknięcia się końcówki kroplomierza z gałką oczną lub powiekami.
− Patrząc do góry, delikatnie odciągnąć w dół dolną powiekę i podać kroplę leku do oka.
− Zamknąć oko na kilka sekund po podaniu.
– Po zastosowaniu leku Carteol LP 2% uciskać palcem kącik oka przy nosie przez 2 minuty. To pomaga zatrzymać wchłanianie karteololu do organizmu.
− Nie otwierając oka, wytrzeć resztki leku z powiek.
− Pojemnik należy zamknąć natychmiast po użyciu.
• Jeśli lekarz przepisze inne krople do oczu, należy:
− Zastosować inny lek okulistyczny.
− Odczekać 15 minut.
− Zastosować lek Carteol LP 2% jako ostatni.
• Jeśli lek Carteol LP 2% zostanie przepisany jako lek zastępujący inny lek, należy kontynuować stosowanie dotychczasowego leku do końca dnia. Stosowanie leku Carteol LP 2% należy rozpocząć od dnia następnego zgodnie z zaleceniami lekarza.

PRZYJĘCIE WIĘKSZEJ DAWKI CARTEOL LP 2%, NIŻ ZALECANA – PRZEDAWKOWANIE

W przypadku podania większej niż zalecana liczby kropli do oka (oczu) należy przepłukać je czystą wodą.
W razie przypadkowego połknięcia zawartości pojemnika mogą pojawić się działania niepożądane, takie jak uczucie pustki w głowie, trudności w oddychaniu lub uczucie, że częstość akcji serca zmniejszyła się. Należy natychmiast skontaktować się z lekarzem lub farmaceutą.

STOSOWANIE PREPARATU Z JEDZENIEM I PICIEM – W TYM Z ALKOHOLEM

Brak danych.

Niektórych leków nie powinno się łączyć z alkoholem, a w przypadku pewnej grupy substancji jest to wręcz zakazane - dowiedz się więcej.

CZY MOŻNA STOSOWAĆ CARTEOL LP 2% W OKRESIE CIĄŻY I KARMIENIA PIERSIĄ?

Nie należy stosować leku Carteol LP 2% jeśli pacjentka jest w ciąży, chyba że lekarz uzna to za konieczne. Brak wystarczających danych na temat stosowania karteololu chlorowodorku u kobiet w ciąży. Karteololu chlorowodorek nie powinien być stosowany w okresie ciąży, chyba że jest to rzeczywiście konieczne.

Informacje dotyczące metod zmniejszenia ogólnoustrojowego wchłaniania leku, patrz punkt 3. Nie należy stosować leku Carteol LP 2% jeśli pacjentka karmi piersią. Karteololu chlorowodorek może przenikać do mleka matki. W okresie karmienia piersią należy poradzić się lekarza przed zastosowaniem każdego leku.

Beta-adrenolityki są wydzielane z mlekiem matki. Jednakże podczas stosowania karteololu chlorowodorku w postaci kropli do oczu w dawkach terapeutycznych nie jest prawdopodobne uzyskanie w mleku stężeń wystarczających do wywołania klinicznych objawów blokady beta-adrenergicznej u niemowlęcia. Informacje dotyczące metod zmniejszenia ogólnoustrojowego wchłaniania leku, patrz punkt 3. W okresie karmienia piersią należy poradzić się lekarza przed zastosowaniem każdego leku.

ULOTKA LEKU CARTEOL LP 2% – SKUTKI UBOCZNE, INTERAKCJE, PRZECIWWSKAZANIA, DZIAŁANIA NIEPOŻĄDANE

CHARAKTERYSTYKA PRODUKTU LECZNICZEGO – CARTEOL LP 2% CHPL – WŁAŚCIWOŚCI FARMAKOLOGICZNE, DANE KLINICZNE I FARMACEUTYCZNE

REZERWACJA LEKU W APTECE - CARTEOL LP 2% CENA, REFUNDACJA

CARTEOL LP 2% OPINIE PACJENTÓW O LEKU - FORUM O LEKACH, WYROBACH MEDYCZNYCH, SUPLEMENTACH DIETY I INNYCH PRODUKTACH Z POLSKICH APTEK

OCENA PACJENTÓW O LEKU:
12345678910
Jeszcze nie oceniono, możesz być pierwszy
Loading...

Podziel się własną opinią i pomóż innym pacjentom. Napisanie opinii nie wymaga rejestracji i logowania się. Komentarze wulgarne, obraźliwe, zawierające linki reklamowe, zawierające oferty sprzedaży lub kupna leku, będą sukcesywnie usuwane.

Please enter your comment!
Please enter your name here