Konsultacja merytoryczna:

Carteol LP 2%

Carteol LP 2% - ulotka, opinie, cena, dawkowanie, zamienniki

Carteol LP 2% należy do grupy leków beta-adrenolitycznych.
Carteol LP 2% jest stosowany miejscowo do oka w następujących chorobach:
– jedna z postaci jaskry (przewlekła jaskra z otwartym kątem przesączania)
– zwiększone ciśnienie w oku (oczach) (nadciśnienie wewnątrzgałkowe).

Serdecznie zachęcamy do zakupów za pośrednictwem naszego sklepu - przejdź do BL Market.

Więcej informacji na temat leku Carteol LP 2%:

Skład

Substancją czynną leku jest karteololu chlorowodorek.
1 ml kropli Carteol LP 2% o przedłużonym uwalnianiu zawiera 20 mg karteololu chlorowodorku.

• Pozostałe składniki to: chlorek benzalkoniowy w postaci roztworu (substancja konserwująca), kwas alginowy (E 400), sodu diwodorofosforan dwuwodny (E 339), disodu fosforan dwunastowodny (E 339), sodu chlorek, sodu wodorotlenek (do ustalenia pH), woda oczyszczona.

Zobacz listę produktów zawierających substancje: .

Dawkowanie / stosowanie

Zalecana dawka
Carteol LP 2% zawiera specjalny składnik o właściwościach umożliwiających stosowanie leku raz na dobę.
Zazwyczaj stosowana dawka to 1 kropla do chorego oka (oczu) jeden raz na dobę, rano.
Pomimo tego lekarz może zdecydować o dostosowaniu dawki, szczególnie jeśli jednocześnie stosowane są doustne leki beta-adrenolityczne.

Stosowanie u dzieci
Nie należy stosować leku u dzieci.
Sposób i droga podania
• W przypadku używania soczewek kontaktowych należy zdjąć je przed zastosowaniem leku Carteol LP 2% i odczekać 15 minut przed ponownym ich założeniem.
• W celu właściwego podania leku Carteol LP 2%:
− Przed podaniem leku należy umyć dokładnie ręce.
− Nie dopuścić do zetknięcia się końcówki kroplomierza z gałką oczną lub powiekami.
− Patrząc do góry, delikatnie odciągnąć w dół dolną powiekę i podać kroplę leku do oka.
− Zamknąć oko na kilka sekund po podaniu.
– Po zastosowaniu leku Carteol LP 2% uciskać palcem kącik oka przy nosie przez 2 minuty. To pomaga zatrzymać wchłanianie karteololu do organizmu.
− Nie otwierając oka, wytrzeć resztki leku z powiek.
− Pojemnik należy zamknąć natychmiast po użyciu.
• Jeśli lekarz przepisze inne krople do oczu, należy:
− Zastosować inny lek okulistyczny.
− Odczekać 15 minut.
− Zastosować lek Carteol LP 2% jako ostatni.
• Jeśli lek Carteol LP 2% zostanie przepisany jako lek zastępujący inny lek, należy kontynuować stosowanie dotychczasowego leku do końca dnia. Stosowanie leku Carteol LP 2% należy rozpocząć od dnia następnego zgodnie z zaleceniami lekarza.

Przedawkowanie

W przypadku podania większej niż zalecana liczby kropli do oka (oczu) należy przepłukać je czystą wodą.
W razie przypadkowego połknięcia zawartości pojemnika mogą pojawić się działania niepożądane, takie jak uczucie pustki w głowie, trudności w oddychaniu lub uczucie, że częstość akcji serca zmniejszyła się. Należy natychmiast skontaktować się z lekarzem lub farmaceutą.

Pokarm, napoje (alkohol)

Brak danych.

Łączenie alkoholu z niektórymi lekami może być groźne dla zdrowia, a nawet życia. Dowiedz się więcej na temat interakcji leków z alkoholem.

Ciąża i karmienie piersią

Nie należy stosować leku Carteol LP 2% jeśli pacjentka jest w ciąży, chyba że lekarz uzna to za konieczne. Brak wystarczających danych na temat stosowania karteololu chlorowodorku u kobiet w ciąży. Karteololu chlorowodorek nie powinien być stosowany w okresie ciąży, chyba że jest to rzeczywiście konieczne.

Informacje dotyczące metod zmniejszenia ogólnoustrojowego wchłaniania leku, patrz punkt 3. Nie należy stosować leku Carteol LP 2% jeśli pacjentka karmi piersią. Karteololu chlorowodorek może przenikać do mleka matki. W okresie karmienia piersią należy poradzić się lekarza przed zastosowaniem każdego leku.

Beta-adrenolityki są wydzielane z mlekiem matki. Jednakże podczas stosowania karteololu chlorowodorku w postaci kropli do oczu w dawkach terapeutycznych nie jest prawdopodobne uzyskanie w mleku stężeń wystarczających do wywołania klinicznych objawów blokady beta-adrenergicznej u niemowlęcia. Informacje dotyczące metod zmniejszenia ogólnoustrojowego wchłaniania leku, patrz punkt 3. W okresie karmienia piersią należy poradzić się lekarza przed zastosowaniem każdego leku.

Carteol LP 2% ulotka

Do pobrania pełna ulotka przeznaczona dla pacjentów. Oprócz informacji zawartych na naszej stronie, znajdziesz tu dodatkowo następujące dane: skutki uboczne, przeciwwskazania, działania niepożądane, interakcje z innymi lekami, wpływ substancji na prowadzenie pojazdów i maszyn oraz inne ostrzeżenia i środki ostrożności. Ściągnij ulotkę przeznaczoną dla pacjenów w formacie pdf:

Carteol LP 2%, 20 mg/ml, krople do oczu o przedłużonym uwalnianiu (Carteololi hydrochloridum)

Ściągnij dokument PDF

Pobrano 23 razy

Rozmiar plku 123.16 KB

ChPL

Ściągnij charakterystykę produktu leczniczego, zawierającą specjalistyczne informacje na temat Carteol LP 2% m.in. postać farmaceutyczna, dane kliniczne, interakcje z innymi produktami leczniczymi, właściwości farmakologiczne, dane farmaceutyczne. ChPL jest dokumentem przeznaczonym wyłącznie dla wykwalifikowanego personelu medycznego. Pobierz ChPL w formacie pdf:

Carteol LP 2%, 20 mg/ml, krople do oczu o przedłużonym uwalnianiu (Carteololi hydrochloridum)

Ściągnij dokument PDF

Pobrano 35 razy

Rozmiar plku 155.21 KB

Carteol LP 2% cena

Cena Carteol LP 2% i dostępność w najbliższej aptece. Sprawdź ile kosztuje lek, czy jest refundowany oraz jaki jest poziom refundacji. Dowiedz się, czy lek jest dostępny bez recepty, czy wymagane jest wystawienie recepty przez lekarza - sprawdź cenę Carteol LP 2%.

Carteol LP 2% opinie - forum pacjentów

Stosujesz Carteol LP 2%? Zachęcamy do podzielenia się opinią na jego temat na forum. Nie musisz się rejestrować, na poniższym formularzu wystarczy wpisanie nazwy użytkownika/pseudonimu.

Opisując swoje doświadczenia na temat przyjmowania preparatu, możesz pomóc innym pacjentom. Nasi czytelnicy codziennie publikują opinie na temat stosowanych leków. Jeżeli jesteś zainteresowany ich najnowszymi wypowiedziami - sprawdź 100 najnowszych opinii pacjentów.

Dodaj komentarz