ABACAVIR/LAMIVUDINE STADA

CO TO JEST I JAK DZIAŁA ABACAVIR/LAMIVUDINE STADA? – OPIS I WSKAZANIA

Lek Abacavir/Lamivudine STADA jest stosowany u dorosłych, młodzieży i dzieci o masie ciała co najmniej 25 kg w leczeniu zakażeń wirusem ludzkiego upośledzenia odporności (HIV).

Lek zawiera dwie substancje czynne stosowane w leczeniu zakażenia HIV: abakawir i lamiwudynę. Należą one do grupy leków przeciwretrowirusowych, nazywanych nukleozydowymi inhibitorami odwrotnej transkryptazy (NRTI).

Lek nie powoduje całkowitego wyleczenia z zakażenia HIV; ale zmniejsza ilość tych wirusów w organizmie pacjenta oraz utrzymuje ją na niskim poziomie. Zwiększa on również liczbę komórek CD4 we krwi. Komórki CD4 to rodzaj białych krwinek, których istotną rolą jest wspomaganie organizmu w zwalczaniu zakażeń.

Nie wszyscy pacjenci reagują na leczenie lekiem w ten sam sposób. Skuteczność leczenia będzie monitorowana przez lekarza prowadzącego.

SKŁAD ABACAVIR/LAMIVUDINE STADA, JAKIE SUBSTANCJE ZAWIERA?

Substancjami czynnymi w każdej tabletce powlekanej leku są 600 mg abakawiru i 300 mg lamiwudyny.

Pozostałe składniki to: celuloza mikrokrystaliczna PH 102 (E460), celuloza mikrokrystaliczna PH 200 (E460), karboksymetyloskrobia sodowa (typ A), powidon K 90 (E 1201), magnezu stearynian (E470b), hypromeloza cP 5 (E464), makrogol 400 (E1521), tytanu dwutlenek (E171) i żółcień pomarańczowa (E110), lak.

JAKIE JEST DAWKOWANIE ABACAVIR/LAMIVUDINE STADA? – INSTRUKCJA STOSOWANIA

Zalecana dawka leku u dorosłych, młodzieży i dzieci o masie ciała 25 kg lub większej to jedna tabletka raz na dobę.

Należy utrzymywać stały kontakt z lekarzem prowadzącym

Lek pomaga kontrolować chorobę. Należy przyjmować go codziennie, aby zapobiec postępowi choroby. U pacjenta mogą nadal rozwijać się inne zakażenia i choroby związane z zakażeniem HIV.

Należy utrzymywać stały kontakt z lekarzem prowadzącym i nie przerywać stosowania leku bez zalecenia lekarza.

PRZYJĘCIE WIĘKSZEJ DAWKI ABACAVIR/LAMIVUDINE STADA, NIŻ ZALECANA – PRZEDAWKOWANIE

Jeśli pacjent przypadkowo przyjął zbyt dużą dawkę leku, należy poinformować o tym lekarza prowadzącego lub farmaceutę bądź skontaktować się z najbliższym szpitalnym oddziałem ratunkowym, aby uzyskać poradę.

STOSOWANIE PREPARATU Z JEDZENIEM I PICIEM – W TYM Z ALKOHOLEM

Tabletki należy połykać w całości, popijając wodą.

Lek można przyjmować z posiłkiem lub bez posiłku.

Niektórych leków nie powinno się łączyć z alkoholem, a w przypadku pewnej grupy substancji jest to wręcz zakazane - dowiedz się więcej.

CZY MOŻNA STOSOWAĆ ABACAVIR/LAMIVUDINE STADA W OKRESIE CIĄŻY I KARMIENIA PIERSIĄ?

Ciąża
Nie zaleca się stosowania leku Abacavir/Lamivudine STADA w czasie ciąży. Lek Abacavir/Lamivudine STADA i podobne leki mogą powodować działania niepożądane u nienarodzonego dziecka. Jeśli pacjentka zaszła w ciążę podczas stosowania leku Abacavir/Lamivudine STADA, lekarz może zlecić dodatkowe badania płodu (w tym badania krwi), aby upewnić się, że jego rozwój jest prawidłowy.

Jeśli pacjentka jest w ciąży, zajdzie w ciążę lub gdy planuje mieć dziecko:
Powinna niezwłocznie omówić z lekarzem zagrożenia i korzyści wynikające ze stosowania leku Abacavir/Lamivudine STADA lub innych leków stosowanych w leczeniu zakażenia HIV podczas ciąży.

Karmienie piersią
Kobiety zakażone HIV nie mogą karmić piersią, ponieważ zakażenie może zostać przeniesione na dziecko przez mleko matki. Niewielka ilość składników leku może również przeniknąć do mleka matki.

Jeśli pacjentka karmi piersią lub zamierza karmić piersią: Powinna niezwłocznie omówić to z lekarzem.

ULOTKA LEKU ABACAVIR/LAMIVUDINE STADA – SKUTKI UBOCZNE, INTERAKCJE, PRZECIWWSKAZANIA, DZIAŁANIA NIEPOŻĄDANE

CHARAKTERYSTYKA PRODUKTU LECZNICZEGO – ABACAVIR/LAMIVUDINE STADA CHPL – WŁAŚCIWOŚCI FARMAKOLOGICZNE, DANE KLINICZNE I FARMACEUTYCZNE

REZERWACJA LEKU W APTECE - ABACAVIR/LAMIVUDINE STADA CENA, REFUNDACJA

ABACAVIR/LAMIVUDINE STADA OPINIE PACJENTÓW O LEKU - FORUM O LEKACH, WYROBACH MEDYCZNYCH, SUPLEMENTACH DIETY I INNYCH PRODUKTACH Z POLSKICH APTEK

OCENA PACJENTÓW O LEKU:
12345678910
Jeszcze nie oceniono, możesz być pierwszy
Loading...

Podziel się własną opinią i pomóż innym pacjentom. Napisanie opinii nie wymaga rejestracji i logowania się. Komentarze wulgarne, obraźliwe, zawierające linki reklamowe, zawierające oferty sprzedaży lub kupna leku, będą sukcesywnie usuwane.

Please enter your comment!
Please enter your name here