LAMOTRIGINE AUROBINDO

CO TO JEST I JAK DZIAŁA LAMOTRIGINE AUROBINDO? – OPIS I WSKAZANIA

Lek Lamotrigine Aurobindo należy do grupy leków zwanych lekami przeciwpadaczkowymi. Stosuje się go w leczeniu dwóch schorzeń – padaczki i zaburzenia afektywnego dwubiegunowego.

Działanie leku Lamotrigine Aurobindo w leczeniu padaczki polega na blokowaniu impulsów w mózgu wywołujących napady padaczkowe.
· U dorosłych i u dzieci w wieku 13 lat i powyżej, lek Lamotrigine Aurobindo może być stosowany pojedynczo lub w skojarzeniu z innymi lekami w leczeniu padaczki. Lek Lamotrigine Aurobindo może być także stosowany w skojarzeniu z innymi lekami w leczeniu napadów padaczkowych związanych ze schorzeniem zwanym zespołem Lennoxa i -Gastauta.
· U dzieci w wieku od 2 do 12 lat lek Lamotrigine Aurobindo może być stosowany w skojarzeniu z innymi lekami w leczeniu tych schorzeń. Może być stosowany pojedynczo w leczeniu rodzaju padaczki zwanego typowymi napadami nieświadomości.

Lek Lamotrigine Aurobindo stosuje się także w leczeniu zaburzenia afektywnego dwubiegunowego.
U pacjentów z zaburzeniem afektywnym dwubiegunowym (czasami zwanym psychozą maniakalno-depresyjną) występują skrajne wahania nastroju z epizodami manii (pobudzenie lub euforia) na przemian z epizodami depresji (głęboki smutek lub rozpacz). U dorosłych w wieku 18 lat i powyżej lek Lamotrigine Aurobindo można stosować pojedynczo lub w skojarzeniu z innymi lekami w celu zapobiegania epizodom depresji występującym w zaburzeniu afektywnym dwubiegunowym.
Mechanizm, za pośrednictwem którego lek Lamotrigine Aurobindo wywiera w mózgu takie działanie, nie został dotychczas poznany.

SKŁAD LAMOTRIGINE AUROBINDO, JAKIE SUBSTANCJE ZAWIERA?

Substancją czynna leku jest lamotrygina. Jedna tabletka zawiera 25 mg lamotryginy.
Jedna tabletka zawiera 50 mg lamotryginy.
Jedna tabletka zawiera 100 mg lamotryginy.
Jedna tabletka zawiera 200 mg lamotryginy.

Ponadto lek zawiera: celulozę mikrokrystaliczną, laktozę jednowodną, powidon K-30, indygotynę, lak (E 132) (wyłącznie tabletki 200 mg), żółcień pomarańczową (E 110) (wyłącznie tabletki 100 mg), karboksymetyloskrobię sodową (typ A), magnezu stearynian.

JAKIE JEST DAWKOWANIE LAMOTRIGINE AUROBINDO? – INSTRUKCJA STOSOWANIA

Lek Lamotrigine Aurobindo należy zawsze przyjmować zgodnie z zaleceniami lekarza. W
razie wątpliwości należy skontaktować się z lekarzem lub farmaceutą.

Jeżeli z użyciem tej mocy leku nie można go odpowiednio dawkować, dostępne są inne moce tego leku.
Jakie dawki leku Lamotrigine Aurobindo należy stosować Ustalenie odpowiedniej dla pacjenta dawki leku Lamotrigine Aurobindo może wymagać czasu.
Dawka przyjmowana przez pacjenta zależy od:
· wieku pacjenta;
· tego, czy pacjent przyjmuje lek Lamotrigine Aurobindo w skojarzeniu z innymi lekami;
· tego, czy u pacjenta występują choroby nerek lub wątroby.

Lekarz prowadzący może zapisać małą dawkę początkową, a następnie stopniowo, w ciągu kilku tygodni zwiększy dawkę, aż do osiągnięcia dawki skutecznej dla pacjenta (zwanej dawką efektywną).
Nie należy nigdy przyjmować większej dawki niż zalecona przez lekarza prowadzącego.

Zazwyczaj dawka efektywna u dorosłych i u dzieci w wieku powyżej 13 lat wynosi od 100 mg do 400 mg na dobę.

U dzieci w wieku od 2 do 12 lat dawka efektywna zależy od masy ciała – zwykle wynosi od 1 mg do 15 mg na kilogram masy ciała dziecka, maksymalnie do 400 mg na dobę.

Dawkę leku Lamotrigine Aurobindo należy przyjmować raz lub dwa razy na dobę, zgodnie z zaleceniem lekarza prowadzącego. Lek można przyjmować z jedzeniem lub bez jedzenia.

Lekarz prowadzący może zalecić rozpoczęcie lub przerwanie przyjmowania innych leków, w zależności od wskazania i od odpowiedzi pacjenta na leczenie.
· Tabletki lub połowy tabletki (25 mg, 100 mg, 200 mg) należy połykać w całości. Nie należy ich przełamywać, żuć ani rozkruszać.
· Należy zawsze przyjmować całą dawkę przepisaną przez lekarza. Nie należy nigdy przyjmować części tabletki.

PRZYJĘCIE WIĘKSZEJ DAWKI LAMOTRIGINE AUROBINDO, NIŻ ZALECANA – PRZEDAWKOWANIE

Należy natychmiast skontaktować się z lekarzem lub farmaceutą. Jeżeli to możliwe, należy pokazać opakowanie leku Lamotrigine Aurobindo.

U osoby, która zastosowała zbyt dużą dawkę leku Lamotrigine Aurobindo, mogą wystąpić:
· szybkie, mimowolne ruchy gałek ocznych (oczopląs),
· niezborność ruchów, brak koordynacji, niemożność utrzymania równowagi (ataksja),
· utrata przytomności lub śpiączka.

STOSOWANIE PREPARATU Z JEDZENIEM I PICIEM – W TYM Z ALKOHOLEM

Dawkę leku Lamotrigine Aurobindo należy przyjmować raz lub dwa razy na dobę, zgodnie z
zaleceniem lekarza prowadzącego. Lek można przyjmować z jedzeniem lub bez jedzenia.

Niektórych leków nie powinno się łączyć z alkoholem, a w przypadku pewnej grupy substancji jest to wręcz zakazane - dowiedz się więcej.

CZY MOŻNA STOSOWAĆ LAMOTRIGINE AUROBINDO W OKRESIE CIĄŻY I KARMIENIA PIERSIĄ?

Przed zastosowaniem jakiegokolwiek leku należy poradzić się lekarza lub farmaceuty.

Istnieje zwiększone ryzyko wystąpienia wad wrodzonych u dzieci, których matki stosowały lek Lamotrigine Aurobindo w czasie ciąży. Do tych wad należą rozszczep warg lub podniebienia. Jeżeli pacjentka planuje zajście w ciążę lub jest w ciąży, lekarz prowadzący może zalecić dodatkowo przyjmowanie kwasu foliowego.

W trakcie ciąży może także zmienić się skuteczność leku Lamotrigine Aurobindo, dlatego też lekarz prowadzący może pobrać krew do badania w celu sprawdzenia stężenia leku Lamotrigine Aurobindo we krwi oraz dostosować dawkę.

Należy porozmawiać z lekarzem, jeśli pacjentka jest w ciąży, może być w ciąży lub planuje zajść w ciążę. Nie należy przerywać leczenia bez konsultacji z lekarzem. Jest to szczególnie ważne, jeśli pacjent choruje na padaczkę.

ULOTKA LEKU LAMOTRIGINE AUROBINDO – SKUTKI UBOCZNE, INTERAKCJE, PRZECIWWSKAZANIA, DZIAŁANIA NIEPOŻĄDANE

CHARAKTERYSTYKA PRODUKTU LECZNICZEGO – LAMOTRIGINE AUROBINDO CHPL – WŁAŚCIWOŚCI FARMAKOLOGICZNE, DANE KLINICZNE I FARMACEUTYCZNE

REZERWACJA LEKU W APTECE - LAMOTRIGINE AUROBINDO CENA, REFUNDACJA

LAMOTRIGINE AUROBINDO OPINIE PACJENTÓW O LEKU - FORUM O LEKACH, WYROBACH MEDYCZNYCH, SUPLEMENTACH DIETY I INNYCH PRODUKTACH Z POLSKICH APTEK

OCENA PACJENTÓW O LEKU:
12345678910
Jeszcze nie oceniono, możesz być pierwszy
Loading...

Podziel się własną opinią i pomóż innym pacjentom. Napisanie opinii nie wymaga rejestracji i logowania się. Komentarze wulgarne, obraźliwe, zawierające linki reklamowe, zawierające oferty sprzedaży lub kupna leku, będą sukcesywnie usuwane.

Please enter your comment!
Please enter your name here