Lercanidipine Medreg

Lek Lercanidipine Medreg należy do grupy leków zwanych antagonistmi kanału wapniowego. Antagoniści kanału wapniowego blokują wnikanie wapnia do komórek mięśnia sercowego i naczyń krwionośnych, które przenoszą krew z serca (tętnic). Wnikanie wapnia do tych komórek powoduje skurcz serca i zwężenie tętnic. Blokując napływ wapnia, antagoniści kanału wapniowego zmniejszają skurcz serca i rozszerzają tętnice, obniżając w ten sposób ciśnienie krwi.

Lek Lercanidipine Medreg został przepisany w celu leczenia wysokiego ciśnienia krwi, które fachowo nazywa się nadciśnieniem tętniczym.

Lek Lercanidipine Medreg przeznaczony jest dla osób dorosłych.

Jaki jest skład Lercanidipine Medreg, jakie substancje zawiera?

Lercanidipine Medreg, 10 mg, tabletki powlekane
– Substancją czynną leku jest lerkanidypiny chlorowodorek.
Każda tabletka powlekana zawiera 10 mg lerkanidypiny chlorowodorku (co odpowiada 9,4 mg lerkanidypiny).

– Pozostałe składniki to:
Rdzeń tabletki: skrobia kukurydziana, karboksymetyloskrobia sodowa (typ A), krzemionka koloidalna, bezwodna, celuloza mikrokrystaliczna, poloksamer 188, sodu stearylofumaran, makrogol 6000.
Otoczka: hypromeloza (6 cps), makrogol 6000, żelaza tlenek żółty (E172), tytanu dwutlenek (E171).

Lercanidipine Medreg, 20 mg, tabletki powlekane
– Substancją czynną jest lerkanidypiny chlorowodorek.
Każda tabletka powlekana zawiera 20 mg lerkanidypiny chlorowodorku (co odpowiada 18,8 mg lerkanidypiny).

– Pozostałe składniki to:
Rdzeń tabletki: celuloza mikrokrystaliczna, skrobia kukurydziana, karboksymetyloskrobia sodowa (typ A), krzemionka koloidalna, bezwodna, powidon (K-30), sodu stearylofumaran.
Otoczka: hypromeloza (6 cps), makrogol 6000, żelaza tlenek czerwony (E172), tytanu dwutlenek (E171).

Zobacz listę produktów zawierających substancje:

Dawkowanie preparatu Lercanidipine Medreg – jak stosować ten lek?

Ten lek należy zawsze przyjmować zgodnie z zaleceniami lekarza. W razie wątpliwości należy zwrócić się do lekarza lub farmaceuty.

Dorośli
Zalecana dawka to 1 tabletka leku Lercanidipine Medreg o mocy 10 mg raz na dobę. Tabletkę należy przyjmować codziennie o tej samej porze, najlepiej rano, co najmniej 15 minut przed śniadaniem, ponieważ posiłek wysokotłuszczowy znacznie zwiększa stężenie tego leku we krwi. W razie konieczności lekarz może zadecydować o zwiększeniu dawki do 20 mg raz na dobę.
Tabletki należy połykać w całości, popijając wodą. Leku nie należy podawać z sokiem grejpfrutowym.
Linia podziału służy jedynie do przełamania tabletki w przypadku trudności z połknięciem jej w całości.

Pacjenci w podeszłym wieku
Nie ma konieczności dostosowywania dawki dobowej. Należy jednak zachować szczególną ostrożność na początku leczenia.

Stosowanie u dzieci i młodzieży
Nie zaleca się stosowania leku Lercanidipine Medreg u dzieci i młodzieży w wieku poniżej 18 lat.

Pacjenci z zaburzeniami czynności wątroby lub nerek
Należy zachować szczególną ostrożność podczas rozpoczynania leczenia u tych pacjentów i należy zachować ostrożność podczas zwiększania dawki dobowej do 20 mg.
Leku Lercanidipine Medreg nie należy podawać pacjentom z ciężkimi zaburzeniami czynności wątroby lub pacjentom z ciężkimi zaburzeniami czynności nerek, w tym pacjentom poddawanym dializie.

Reklama

Przedawkowanie – zastosowanie zbyt dużej dawki

Nie stosować dawki większej niż przepisana. W przypadku zażycia większej dawki, należy natychmiast skontaktować się z lekarzem lub zgłosić się do oddziału ratunkowego najbliższego szpitala. Należy zabrać ze sobą opakowanie leku. Przyjęcie zbyt dużej dawki może spowodować nadmierne obniżenie ciśnienia tętniczego oraz nieregularną lub przyspieszoną czynność serca.

Co mogę jeść i pić podczas stosowania Lercanidipine Medreg – czy mogę spożywać alkohol?

Posiłek wysokotłuszczowy znacznie zwiększa stężenie leku we krwi.
Leku Lercanidipine Medreg nie należy przyjmować z grejpfrutem ani sokiem grejpfrutowym (mogą one nasilać działanie hipotensyjne).
Alkohol może nasilać działanie leku Lercanidipine Medreg. Nie spożywać alkoholu podczas leczenia lekiem Lercanidipine Medreg.

Łączenie alkoholu z niektórymi lekami może być groźne dla zdrowia, a nawet życia. Dowiedz się więcej na temat interakcji leków z alkoholem.

Czy można stosować Lercanidipine Medreg w okresie ciąży i karmienia piersią?

Jeśli pacjentka jest w ciąży lub karmi piersią, przypuszcza że może być w ciąży lub gdy planuje mieć dziecko, powinna poradzić się lekarza lub farmaceuty przed zastosowaniem tego leku.
Nie zaleca się stosowania leku Lercanidipine Medreg podczas ciąży i nie należy go stosować podczas karmienia piersią. Brak danych dotyczących stosowania lerkanidypiny u kobiet w ciąży i karmiących piersią.

Ulotka Lercanidipine Medreg – do pobrania pełna wersja ulotki dla pacjenta

Do pobrania pełna ulotka przeznaczona dla pacjentów. Oprócz informacji zawartych na naszej stronie, znajdziesz tu dodatkowo następujące dane: skutki uboczne, przeciwwskazania, działania niepożądane, interakcje z innymi lekami, wpływ substancji na prowadzenie pojazdów i maszyn oraz inne ostrzeżenia i środki ostrożności. Ściągnij ulotkę przeznaczoną dla pacjenów w formacie pdf:

Charakterystyka produktu leczniczego (ChPL) – dokumentacja dla lekarzy i farmaceutów

Opinie o Pylera - forum pacjentów

Stosujesz Lercanidipine Medreg? Zachęcamy do podzielenia się opinią na jego temat na forum. Nie musisz się rejestrować, na poniższym formularzu wystarczy wpisanie nazwy użytkownika/pseudonimu.

Opisując swoje doświadczenia na temat przyjmowania preparatu, możesz pomóc innym pacjentom. Nasi czytelnicy codziennie publikują opinie na temat stosowanych leków. Jeżeli jesteś zainteresowany ich najnowszymi wypowiedziami - sprawdź opinie pacjentów z ostatnich 12 miesięcy.

Dodaj komentarz