Substancja: Lerkanidypina
(opis substancji oraz lista leków)Lerkanidypina – lek o działaniu obniżającym ciśnienie krwi, należący do grupy leków zwanych blokerami kanałów wapniowych. Mechanizm działania lerkanidypiny polega na rozkurczaniu komórek mięśni gładkich naczyń krwionośnych, co wpływa na obniżenie całkowitego oporu obwodowego i obniżenie ciśnienia tętniczego. Wskazaniem do stosowania leku jest leczenie nadciśnienia tętniczego samoistnego od łagodnego do umiarkowanego. 

Lerkanidypina dostępna jest w postaci tabletek powlekanych. Leczenie lerkanidypiną powinno rozpoczynać się od najmniejszej dostępnej dawki i w razie potrzeby stopniowo zwiększać. Jeśli leczenie nie przynosi oczekiwanych rezultatów można dołożyć inne leki obniżające ciśnienie tętnicze. Lerkanidypina nie wpływa na stężenie lipidów i poziom glukozy. 

Możliwe działania niepożądane: ból głowy, zawroty głowy, tachykardia, palpitacje serca, obrzęki obwodowe, zaczerwienienie, dusznica bolesna, ból brzucha, nudności, wymioty, biegunka, wielomocz, ból mięśni, zmęczenie, senność, ból w klatce piersiowej, hipotensja, reakcje nadwrażliwości.

Zapisz się do newslettera,
aby być na bieżąco z nowymi lekami

Zachęcamy także do zakupów na BL Market

Zapisz się do newslettera,
aby pobrać plik

Zachęcamy także do zakupów na BL Market