Enalapril + Lercanidipine Accord

Enalapril + Lercanidipine Accord to lek na receptę, który jest stosowany w leczeniu wysokiego ciśnienia tętniczego (nadciśnienia) u dorosłych pacjentów. Składa się z dwóch aktywnych składników: enalaprilu, który jest inhibitorem ACE, oraz lerkanidypiny, która jest antagonistą kanału wapniowego. Oba te składniki działają synergistycznie, obniżając ciśnienie tętnicze krwi. Lek jest dostępny w postaci tabletek powlekanych do przyjmowania doustnego. Na tej stronie sprawdzisz podstawowe informacje i opinie pacjentów o leku Enalapril + Lercanidipine Accord. Dowiesz się jak działa i jak prawidłowo stosować ten lek: m.in. wskazania, dawkowanie, czy skład leku. Poniżej znajdują się dokumenty do pobrania oraz informacje o zamiennikach. Jeżeli inni użytkownicy podzielili się własnymi opiniami na temat stosowania tego leku, znajdziesz je na forum w dolnej części tej strony.

Konsultacja merytoryczna:
Reklama

Ostrzeżenie dotyczące zażywania leków: To jest lek. Dla bezpieczeństwa stosuj go zgodnie z ulotką dołączoną do opakowania. Nie przekraczaj maksymalnej dawki leku. Lek stosuj tylko wtedy, gdy jest to konieczne. Zwróć uwagę na przeciwwskazania. W przypadku wątpliwości skonsultuj się z lekarzem lub farmaceutą.


Ostrzeżenie dotyczące opinii pacjentów: Opinie o lekach, które można znaleźć online, są zawsze subiektywne i mogą się różnić w zależności od doświadczeń i reakcji organizmu każdej osoby. Nie należy polegać wyłącznie na tych opiniach przy podejmowaniu decyzji dotyczących swojego zdrowia. Zawsze skonsultuj się z lekarzem lub farmaceutą przed rozpoczęciem, zmianą lub zakończeniem jakiejkolwiek terapii medycznej. Pamiętaj, że informacje zawarte w ulotce dołączonej do opakowania leku są wynikiem długotrwałych badań i obserwacji.

Jak działa lek Enalapril + Lercanidipine Accord i jakie są wskazania do stosowania?

Enalapril + Lercanidipine Accord to lek złożony, zawierający inhibitor ACE (enalapryl) i antagonistę kanału wapniowego (lerkanidypina), dwa leki o działaniu obniżającym ciśnienie tętnicze krwi.

Enalapril + Lercanidipine Accord10 mg + 10 mg
Lek Enalapril + Lercanidipine Accord jest stosowany w leczeniu wysokiego ciśnienia tętniczego (nadciśnienia) u dorosłych pacjentów, u których ciśnienie tętnicze nie jest odpowiednio kontrolowane podczas leczenia lerkanidypiną w dawce 10 mg, jako jedynym lekiem.

Enalapril + Lercanidipine Accord 20 mg + 10 mg
Lek Enalapril + Lercanidipine Accord jest stosowany w leczeniu wysokiego ciśnienia tętniczego (nadciśnienia) u dorosłych pacjentów, u których ciśnienie tętnicze nie jest odpowiednio kontrolowane podczas leczenia enalaprylem w dawce 20 mg, jako jedynym lekiem.

Leku nie należy stosować w rozpoczynaniu leczenia nadciśnienia tętniczego.

Kategorie powiązane:
Leki kardiologiczne - serce i układ krwionośny, Leki na nadciśnienie,

Reklama

Jaki jest skład Enalapril + Lercanidipine Accord, jakie substancje zawiera?

– Substancjami czynnymi leku są enalaprylu maleinian i lerkanidypiny chlorowodorek.
– Każda tabletka powlekana leku Enalapril + Lercanidipine Accord, 10 mg + 10 mg zawiera 10 mg enalaprylu maleinianu (co odpowiada 7,64 mg enalaprylu) i 10 mg lerkanidypiny chlorowodorku (co odpowiada 9,44 mg lerkanidypiny).
– Każda tabletka powlekana leku Enalapril + Lercanidipine Accord, 20 mg + 10 mg zawiera 20 mg enalaprylu maleinianu (co odpowiada 15,29 mg enalaprylu) i 10 mg lerkanidypiny chlorowodorku (co odpowiada 9,44 mg lerkanidypiny).

– Pozostałe składniki to:
Rdzeń tabletki: celuloza mikrokrystaliczna, laktoza jednowodna, magnezu stearynian, powidon K30, karboksymetyloskrobia sodowa (typ A), sodu wodorowęglan.
Otoczka tabletki:
Enalapril + Lercanidipine Accord, 10 mg + 10 mg: alkohol poliwinylowy, tytanu dwutlenek (E171), makrogol 3350, talk.
Enalapril + Lercanidipine Accord, 20 mg + 10 mg: alkohol poliwinylowy, tytanu dwutlenek (E171), makrogol 3350, talk, żelaza tlenek żółty (E172).

Zobacz listę produktów zawierających substancje: , .

Dawkowanie preparatu Enalapril + Lercanidipine Accord – jak stosować?

Ten lek należy zawsze przyjmować zgodnie z zaleceniami lekarza. W razie wątpliwości należy zwrócić się do lekarza lub farmaceuty.

Dorośli: Jeśli lekarz nie zalecił inaczej, zazwyczaj stosowana dawka to jedna tabletka raz na dobę, przyjmowana codziennie o tej samej porze. Tabletkę najlepiej przyjmować rano, co najmniej 15 minut przed śniadaniem. Tabletkę należy połykać w całości, popijając wodą.
Pacjenci z zaburzeniem czynności nerek/pacjenci w podeszłym wieku: dawkę leku ustali lekarz na podstawie oceny czynności nerek.

Reklama

Przedawkowanie – zastosowanie zbyt dużej dawki

W przypadku zażycia większej niż zalecana dawki leku należy skontaktować się z lekarzem lub natychmiast zgłosić się do szpitala. Należy zabrać ze sobą opakowanie leku. Zażycie dawki większej niż zalecana może spowodować nadmierne obniżenie ciśnienia tętniczego oraz nieregularną lub szybszą czynność serca, niepokój lub senność oraz ból w boku i plecach.

Co mogę jeść i pić podczas stosowania Enalapril + Lercanidipine Accord – czy mogę spożywać alkohol?

– Leku nie należy przyjmować łącznie z grejpfrutem lub sokiem grejpfrutowym.
– Alkohol może nasilać działanie leku Enalapril + Lercanidipine Accord. Z tego powodu zaleca się powstrzymanie od spożycia alkoholu lub radykalne zmniejszenie spożycia alkoholu.

Łączenie alkoholu z niektórymi lekami może być groźne dla zdrowia, a nawet życia. Dowiedz się więcej na temat interakcji leków z alkoholem.

Czy można stosować Enalapril + Lercanidipine Accord w okresie ciąży i karmienia piersią?

Ciąża
Jeśli pacjentka przypuszcza, że może być w ciąży, lub gdy planuje mieć dziecko, powinna koniecznie poinformować lekarza. Lekarz zazwyczaj zaleci przerwanie stosowania leku Enalapril + Lercanidipine Accord przed planowaną ciążą lub natychmiast po potwierdzeniu ciąży oraz zaleci przyjmowanie innego leku zamiast leku Enalapril + Lercanidipine Accord. Nie zaleca się stosowania leku Enalapril + Lercanidipine Accord we wczesnym okresie ciąży i nie wolno go stosować po 3 miesiącu ciąży, ponieważ stosowany w tym okresie może poważnie zaszkodzić dziecku.

Karmienie piersią
Należy poinformować lekarza o karmieniu piersią lub zamiarze karmienia piersią. Nie zaleca się karmienia piersią noworodków (kilka pierwszych tygodni po urodzeniu), a zwłaszcza wcześniaków podczas stosowania leku Enalapril + Lercanidipine Accord. W przypadku starszego niemowlęcia lekarz poinformuje o korzyściach i ryzyku stosowania leku Enalapril + Lercanidipine Accord podczas karmienia piersią w porównaniu z innymi metodami
leczenia.

Żródła / Bibliografia:


Ulotka informacyjna dla pacjenta oraz charakterystyka produktu leczniczego Enalapril + Lercanidipine Accord

Accord Healthcare Polska Sp. z o.o.

Ulotka Enalapril + Lercanidipine Accord – do pobrania pełna wersja ulotki dla pacjenta (m.in. skutki uboczne, interakcje)

Reklama

Charakterystyka produktu leczniczego (ChPL) – dokumentacja dla lekarzy i farmaceutów


Nie zawsze leki o identycznej nazwie międzynarodowej i formie mogą być stosowane zamiennie. Decydującym czynnikiem jest zawartość składnika aktywnego, czyli dawka leku. Warto podkreślić, że nawet jeśli nazwa międzynarodowa, forma leku i dawka składnika aktywnego są takie same, pacjent nie zawsze ma możliwość skorzystania z zamiennika. Przykładowo, niektórzy pacjenci mogą być uczuleni na jedną z substancji pomocniczych zawartych w leku.

Sprawdź cenę i dostępność Enalapril + Lercanidipine Accord w najbliższej aptece

Cena i dostępność i w aptece w Twojej okolicy. Dzięki funkcjonalności portalu KtoMaLek.pl możesz dowiedzieć się ile kosztuje dany preparat, czy jest refundowany. Następnie możesz zarezerwować leki i odebrać w najbliższej aptece - sprawdź cenę Enalapril + Lercanidipine Accord

Opinie, forum, oceny pacjentów - zapoznaj się z doświadczeniami innych pacjentów

Stosujesz Enalapril + Lercanidipine Accord? Zachęcamy do podzielenia się opinią na jego temat na forum. Nie musisz się rejestrować, na poniższym formularzu wystarczy wpisanie nazwy użytkownika/pseudonimu.

Opisując swoje doświadczenia na temat przyjmowania preparatu, możesz pomóc innym pacjentom. Nasi czytelnicy codziennie publikują opinie na temat stosowanych leków. Jeżeli jesteś zainteresowany ich najnowszymi wypowiedziami - sprawdź najnowsze opinie pacjentów.

Dodaj komentarz

Ważne! Przeczytaj przed opublikowaniem opinii na forum. Oferty sprzedaży/kupna/odstąpienia leków są sukcesywnie usuwane, zgodnie z regulaminem portalu. Zażycie produktu leczniczego pozyskanego poza oficjalnym obrotem (z tzw. "drugiej ręki") może być niebezpieczne dla zdrowia.

Napisz opinię o Enalapril + Lercanidipine Accord. Podziel się doświadczeniami na forum.