Lecicarbon

Lek Lecicarbon stosuje się w różnych postaciach zaparć, np. spowodowanych spożywaniem pokarmów niezawierających wystarczającej ilości błonnika, brakiem aktywności fizycznej lub w chorobach wymagających łatwego oddawania kału.

Lek Lecicarbon stosuje się również do opróżniania jelit przed operacją lub zabiegami diagnostycznymi w obrębie odbytnicy.

Jaki jest skład Lecicarbon, jakie substancje zawiera?

– Substancjami czynnymi leku są sodu wodorowęglan i sodu diwodorofosforan.

– Pozostałe składniki to: (3-sn-fosfatydylo)cholina (= lecytyna sojowa, fosfatydy), tłuszcz stały i krzemionka koloidalna bezwodna.

Zobacz krótki, przystępny opis farmaceuty na temat substancji czynnej oraz listę produktów zawierających: ,

Dawkowanie preparatu Lecicarbon – jak stosować ten lek?

Dzieci w wieku powyżej 12 lat i osoby dorosłe
Ten lek należy zawsze stosować, dokładnie tak, jak opisano w tej ulotce dla pacjenta lub według zaleceń lekarza lub farmaceuty. W razie wątpliwości należy zwrócić się do lekarza lub farmaceuty.

O ile nie zalecono inaczej, w razie potrzeby wprowadzić jeden czopek do odbytu. W razie konieczności można powtórzyć po 30–60 minutach.
Zanim można zastosować lek Lecicarbon, należy wyjąć go z opakowania poprzez oddzielenie jednego czopka z listka przy perforacji. Chwycić za plastikowe

końcówki obiema rękami i pociągnąć w przeciwne strony. Wprowadzić czopek do odbytu. Krótkie uprzednie zanurzenie w wodzie ułatwia wprowadzanie czopka.

Rozpoczęcie działania następuje po 15–30 minutach.
Nie stosować olejku ani wazeliny jako środka nawilżającego.

Lek Lecicarbon można stosować u osób dorosłych i dzieci w wieku powyżej 12 lat. Lek Lecicarbon nie jest odpowiedni do stosowania u dzieci w wieku poniżej 12 lat.

Lecicarbon jest bezpieczny do stosowania przez długi czas i nie prowadzi do przyzwyczajenia. W przypadku przewlekłych zaparć należy jednak zawsze konsultować się z lekarzem.

Reklama

Przedawkowanie – zastosowanie zbyt dużej dawki

Zazwyczaj stosowana dawka to jeden czopek. W razie konieczności można powtórzyć podanie leku po 30–60 minutach. W przypadku przekroczenia tej dawki nie istnieje niebezpieczeństwo, ale nie ma sensu podawanie więcej niż dwóch czopków.

Co mogę jeść i pić podczas stosowania Lecicarbon – czy mogę spożywać alkohol?

Brak specjalnych środków ostrożności.

Łączenie alkoholu z niektórymi lekami może być groźne dla zdrowia, a nawet życia. Dowiedz się więcej na temat interakcji leków z alkoholem.

Czy można stosować Lecicarbon w okresie ciąży i karmienia piersią?

Ciąża:
Lek Lecicarbon można stosować w okresie ciąży po konsultacji z lekarzem prowadzącym.

Karmienie piersią:
Lek Lecicarbon można stosować w okresie karmienia piersią.

Płodność:
Brak jest danych dotyczących wpływu produktu Lecicarbon na płodność u ludzi. Wpływ na płodność męską i żeńską nie był oceniany w badaniach na zwierzętach.
Przed zastosowaniem każdego leku należy poradzić się lekarza lub farmaceuty.

Ulotka Lecicarbon – do pobrania pełna wersja ulotki dla pacjenta

Do pobrania pełna ulotka przeznaczona dla pacjentów. Oprócz informacji zawartych na naszej stronie, znajdziesz tu dodatkowo następujące dane: skutki uboczne, przeciwwskazania, działania niepożądane, interakcje z innymi lekami, wpływ substancji na prowadzenie pojazdów i maszyn oraz inne ostrzeżenia i środki ostrożności. Ściągnij ulotkę przeznaczoną dla pacjenów w formacie pdf:

Charakterystyka produktu leczniczego (ChPL) – dokumentacja dla lekarzy i farmaceutów

Ściągnij charakterystykę produktu leczniczego, zawierającą specjalistyczne informacje na temat Pylera m.in. postać farmaceutyczna, dane kliniczne, interakcje z innymi produktami leczniczymi, właściwości farmakologiczne, dane farmaceutyczne. ChPL jest dokumentem przeznaczonym wyłącznie dla wykwalifikowanego personelu medycznego. Pobierz ChPL w formacie pdf:

Opinie o Pylera - forum pacjentów

Stosujesz Lecicarbon? Zachęcamy do podzielenia się opinią na jego temat na forum. Nie musisz się rejestrować, na poniższym formularzu wystarczy wpisanie nazwy użytkownika/pseudonimu.

Opisując swoje doświadczenia na temat przyjmowania preparatu, możesz pomóc innym pacjentom. Nasi czytelnicy codziennie publikują opinie na temat stosowanych leków. Jeżeli jesteś zainteresowany ich najnowszymi wypowiedziami - sprawdź opinie pacjentów z ostatnich 12 miesięcy.

Dodaj komentarz