Konsultacja merytoryczna:

Lakcid Intima

Lakcid Intima jest w postaci kapsułek dopochwowych, które zawierają liofilizowane żywe pałeczki kwasu mlekowego (Lactobacillus gasseri DSM 14869 i Lactobacillus rhamnosus DSM 14870). Bakterie te posiadają silne właściwości adhezyjne do nabłonka pochwy, które umożliwiają im kolonizację i przeżywalność w pochwie. Oba szczepy produkują kwas mlekowy, a szczep Lactobacillus gasseri DSM 14869 produkuje dodatkowo nadtlenek wodoru, tworząc tym samym niekorzystne środowisko do namnażania się bakterii chorobotwórczych oraz drożdżaków (najczęściej gatunku Candida albicans). Dzięki swym właściwościom wpływają na równowagę mikrobiologiczną ograniczając rozwój mikroorganizmów chorobotwórczych, ponieważ utrzymując odpowiednie kwaśne pH pochwy mogą redukować objawy takie jak świąd, pieczenie, upławy oraz nieprzyjemny zapach.

Czynniki ryzyka wpływające na równowagę mikrobiologiczną w pochwie:
– stosowanie antybiotyków czy środków antykoncepcyjnych,
– niewłaściwa higiena w trakcie miesiączki i podróży,
– stosowanie tamponów,
– ciąża, połóg,
– klimakterium,
– stres,
– częste korzystanie z basenów, sauny,
– intensywne kontakty seksualne,
– złe przyzwyczajenia higieniczne, jak np. częste stosowanie irygacji dopochwowych.
Konsekwencjami zburzeń flory bakteryjnej pochwy mogą być nawracające bakteryjne, grzybicze i mieszane (bakteryjne i grzybicze) stany zapalne pochwy.

Wskazania do stosowania
Lakcid Intima zaleca się stosować w celu utrzymania lub przywrócenia prawidłowej flory bakteryjnej pochwy.

Jeśli po upływie 8 dni nie nastąpiła poprawa lub pacjentka czuje się gorzej, należy zwrócić się do lekarza.

Jaki jest skład Lakcid Intima, jakie substancje zawiera?

Substancjami czynnymi leku są:
– pałeczki Lactobacillus gasseri DSM 14869 nie mniej niż 108CFU* na kapsułkę
– pałeczki Lactobacillus rhamnosus DSM 14870 nie mniej niż 108CFU* na kapsułkę
*CFU (ang. Colony Forming Unit) – jednostka tworząca kolonię

Pozostałe składniki to: laktytol jednowodny, skrobia kukurydziana, guma ksantan, glukoza bezwodna, magnezu stearynian; osłonka kapsułki: żelatyna, tytanu dwutlenek (E 171).

Zobacz listę produktów zawierających substancje: , .

Dawkowanie preparatu Lakcid Intima – jak stosować ten lek?

Ten lek należy zawsze stosować zgodnie z opisem w ulotce dla pacjenta lub według wskazań lekarza lub farmaceuty. W razie wątpliwości należy zwrócić się do lekarza lub farmaceuty.

Zalecana dawka:
Dorośli i młodzież w wieku 16 lat i powyżej
Profilaktycznie:
Jedna kapsułka na dobę (przed snem) przez 4-6 dni, dopochwowo.
U kobiet miesiączkujących – po miesiączce.

Po antybiotykoterapii:
Jedna kapsułka na dobę (przed snem) przez 6-8 dni, dopochwowo.

Dzieci i młodzież
U dziewcząt w wieku od 12 do 16 lat (które rozpoczęły miesiączkowanie) lek można stosować po zaleceniu przez lekarza, w takich samych dawkach jak u dorosłych.

Przedawkowanie – zastosowanie zbyt dużej dawki

Nie ma danych o przedawkowaniu leku.

Co mogę jeść i pić podczas stosowania Lakcid Intima – czy mogę spożywać alkohol?

Brak danych.

Łączenie alkoholu z niektórymi lekami może być groźne dla zdrowia, a nawet życia. Dowiedz się więcej na temat interakcji leków z alkoholem.

Czy można stosować Lakcid Intima w okresie ciąży i karmienia piersią?

Lek Lakcid Intima może być stosowany w okresie ciąży i karmienia piersią.

Jeśli pacjentka jest w ciąży lub karmi piersią, przypuszcza że może być w ciąży lub gdy planuje mieć dziecko, powinna poradzić się lekarza lub farmaceuty przed zastosowaniem tego leku.

Ulotka Lakcid Intima – do pobrania pełna wersja ulotki dla pacjenta

Do pobrania pełna ulotka przeznaczona dla pacjentów. Oprócz informacji zawartych na naszej stronie, znajdziesz tu dodatkowo następujące dane: skutki uboczne, przeciwwskazania, działania niepożądane, interakcje z innymi lekami, wpływ substancji na prowadzenie pojazdów i maszyn oraz inne ostrzeżenia i środki ostrożności. Ściągnij ulotkę przeznaczoną dla pacjenów w formacie pdf:

Lakcid Intima, kapsułki dopochwowe, twarde Lactobacillus gasseri, Lactobacillus rhamnosus)

Ściągnij dokument PDF

Pobrano 0 razy

Rozmiar plku 134.02 KB

Charakterystyka produktu leczniczego (ChPL) – dokumentacja dla lekarzy i farmaceutów

Ściągnij charakterystykę produktu leczniczego, zawierającą specjalistyczne informacje na temat Lakcid Intima m.in. postać farmaceutyczna, dane kliniczne, interakcje z innymi produktami leczniczymi, właściwości farmakologiczne, dane farmaceutyczne. ChPL jest dokumentem przeznaczonym wyłącznie dla wykwalifikowanego personelu medycznego. Pobierz ChPL w formacie pdf:

Lakcid Intima, kapsułki dopochwowe, twarde Lactobacillus gasseri, Lactobacillus rhamnosus)

Ściągnij dokument PDF

Pobrano 0 razy

Rozmiar plku 134.02 KB

Cena - ile kosztuje Lakcid Intima?

Cena Lakcid Intima i dostępność w najbliższej aptece. Sprawdź ile kosztuje lek, czy jest refundowany oraz jaki jest poziom refundacji. Dowiedz się, czy lek jest dostępny bez recepty, czy wymagane jest wystawienie recepty przez lekarza - sprawdź cenę Lakcid Intima.

Opinie, forum - zapoznaj się z doświadczeniami innych pacjentów

Stosujesz Lakcid Intima? Zachęcamy do podzielenia się opinią na jego temat na forum. Nie musisz się rejestrować, na poniższym formularzu wystarczy wpisanie nazwy użytkownika/pseudonimu.

Opisując swoje doświadczenia na temat przyjmowania preparatu, możesz pomóc innym pacjentom. Nasi czytelnicy codziennie publikują opinie na temat stosowanych leków. Jeżeli jesteś zainteresowany ich najnowszymi wypowiedziami - sprawdź 100 najnowszych opinii pacjentów.

Dodaj komentarz

Przykładowe produkty na BL Market

Kupuj leki i inne produkty w sprawdzonej aptece za pośrednictwem BL Market

Filters Sort results
Reset Apply

Produkt leczniczy Vibomil w postaci kropli multiwitaminowych. Gdy codzienna dieta nie dostarcza odpowiedniej ilości niezbędnych do prawidłowego funkcjonowania witamin, należy podawać lek Vibomil zawierający m.in.: witaminę C oraz witaminy z grupy B.

Produkt do postępowania dietetycznego w profilaktyce niedoboru witaminy D oraz związanej z nim krzywicy. Dietetyczny środek spożywczy specjalnego przeznaczenia medycznego Bobik D ma postać kapsułek typu twist-off, które zawierają cholekalcyferol.

SWANSON Żurawina to suplement diety zawierający wysokojakościowy koncentrat z żurawiny - owocu bogatego w naturalną witaminę C witaminy z grupy B oraz sole mineralne. Suplement diety Żurawina, wskazany jest w profilaktyce chorób układu moczowego.

Zdrovit Magnum Junior stanowi źródło magnezu i witaminy B6, które wspomagają pracę układu nerwowego. Preparat przywraca równowagę elektrolitową i korzystnie wpływa na czynność tkanki mięśniowej.

Witamina K to składnik, który wspomaga prawidłowy proces krzepnięcia krwi, a także jest jednym z elementów diety istotnych dla zachowania zdrowych kości. Suplement diety XeniVit Menachinox K2 to aż 100mcg witaminy K2 w…

Kompozycja drogocennych składników, które wspólnie wspomagają prawidłowe funkcjonowanie tak ważnego organu, jakim jest wątroba. Suplement diety Essensal Complex zawiera m.in. ekstrakt z karczocha, cholinę oraz witaminy z grupy B.

Przy występowaniu nieprzyjemnych dolegliwości ze strony układu moczowego, takich jak np. pieczenie podczas oddawania moczu, warto sięgnąć po krople Heel berberis homaccord. Jest to lek łagodzący zaburzenia funkcjonowania dróg moczowych.

VITADEROL (witamina D 400) przeznaczona jest dla niemowląt karmionych piersią oraz dla dzieci od 1. do 18. roku życia. Przeznaczony do postępowania dietetycznego w celu zapewnienia prawidłowej podaży witaminy D3.

ASPECTON NA GARDŁO to naturalny preparat przeznaczony do ssania, stosowany w celu łagodzenia podrażnień śluzówki jamy ustnej i gardła, przeciwdziałając szkodliwemu wpływowi czynników zewnętrznych.

FEMI PROTECT to preparat naturalnego pochodzenia przeznaczony dla kobiet, którego przyjmowanie korzystnie oddziałuje na funkcjonowanie organizmu w czasie stosowania doustnej antykoncepcji. Poprawia samopoczucie, wygląd skóry i libido oraz reguluje wagę.

Krople Cardiamid stosuje się pomocniczo w zapobieganie zapaściom i omdleniom w przypadku niskiego ciśnienia krwi.

Ekstrakty roślinne wzbogacone cynkiem oraz witaminą C i D wspomogą funkcjonowanie układu oddechowego i odpornościowego. Syrop Zatogrip Baby 1+ przeznaczony jest do stosowania u dzieci powyżej 1. roku życia.

Każda kobieta wie, jak ważna jest prawidłowa higiena miejsc intymnych. Dużym ułatwieniem, szczególnie w podróży, są specjalne Chusteczki do higieny intymnej Apteo Care, które szybko i skutecznie pozwolą odświeżyć strefę…

Preparat przeznaczony specjalnie dla dzieci powyżej 1. roku życia do stosowania w celu ochrony przed ukąszeniami kleszczy i komarów. Arox Płyn na komary i kleszcze dla dzieci zapewnia efekt ochronny nawet do 8 godzin. Produkt zawiera IR3535.

OLIMP Gold-Vit Complex + Żelazo to suplement diety w postaci tabletek musujących bogaty w kompleks witamin: B2, B6, B12, C oraz kwas foliowy i wysoko przyswajalną formę żelaza a postaci chelatu aminokwasowego Albion®. Produkt szczególnie polecany kobietom

Skład suplementu diety Adres pozwala na uzupełnienie codziennej diety w drogocenne składniki, w tym w resweratrol pozyskiwany z wyciągu z korzenia rdestu japońskiego oraz monakolinę K pochodzącą z wyciągu z fermentowanego czerwonego ryż…

Skład preparatu tworzy tlenek cynku, witamina B2 oraz substancje czynne balsamu peruwiańskiego. Maść Rectostop Plus pielęgnuje skórę okolicy odbytu. Preparat jest rekomendowany w przypadku skłonności do hemoroidów oraz dyskomfortu okolic odbytu.

Syrop z Owoców granatu dzięki wyjątkowemu, orzeźwiającemu smakowi podnosi jakość i aromat wielu napojów lub deserów. Doskonale sprawdza się też jako sok (po rozcieńczeniu wodą).

Połączenie dwóch ważnych witamin, które wspólnie pomagają zadbać o zdrowie kości. Suplement diety Solevitum junior w postaci płynu pozwala uzupełnić codzienną dietę w witaminę D3 i K2. Preparat dla dzieci od 3. roku ż…

Zoxiderm to unikalna emulsja przeciwłupieżowa, z formułą składników gwarantująca skuteczną ochronę przed powstawaniem łupieżu. Ponadto substancje czynne preparatu skutecznie redukują łupież o różnej etiologii i charakterze.